Skocz do zawartości
IGNORED

TANNOY PRECISION 6.2 LE vs IMPULS AUDIO LAGUNE vs AA HYPERION


jacekjacekjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Stoję przed wyborem kolumn głośnikowych. Po wstepnej selekcji krążę dookoła 3 jak w tytule przy czym AA to używki.

Zakładany budżet to 5.5 tys.

sprzęt towarzyszący to roksan caspian + jag bas ( wersja tranzystor ) jako źródło tidal + spotify.

Grane są:

- jazz ( ten trochę cięższy jak nils p. molvear, arve henriksen, jan bang, jon hassel, garbarek ) tutaj potrzeba ciemniejszego tła...kto sluchał ten wie 🙂

- jazz ( ten lżejszy: acoustic alchemy, tord gustavsen ) - dynamika, rozdzielczość, nie wiem jak to nazwać bo to trochę inna dynamika niz przy rocku...

- nowa klasyka ( max richter, johan johansson, nils frahm ) - piano solo kameralnie albo w składzie ale raczej bez klasycznie rozumianej orkiestry

- vocal ( agnes obel, diana krall, norah jones )

- vocal r&b ala jmsn - potrzebna stopa, rytm, barwa

- trochę rocka ale w bardziej akustycznym wydaniu, gitara, vocal, perka : D

 

Pomieszczenie jak w załączniku czyli niespecjalnie i niestety nie zapowiada się zeby było lepiej. Kolumny 30 cm od tylnej ściany ale na tylnej ścianie grubsze zasłony.

Za to dużo miekkich przemiotów, duża kanapa, drewniana podłoga, pomieszczenie wysokie na 3,2, grube ściany / kamienica. Powierzchnia 22 metry z wieloma otworami drzwiowymi ( bez drzwi, same otwory ). Na załączniku pokazałem odsłuch na środku ponieważ nie ma w pokoju miejsca stricte pod słuchanie muzyka. Muzyka gra większość czasu kiedy rodzina jest w domu, długie odsłuchy. Myzyka grana raczej ciszej niż głośniej  -poziom głośności nie zakłucający codziennych domowych obowiazków. Naprawdę cicho dopiero w okolicy 23ej. Głośniej od czasu do czasu, bez rodzinki 🙂

Aktualnie gram na b&w 602 3s i w odpowiednim repertuarze bardzo mi odpowiadają. Niestety od kiedy zaczałem streamować tidal hi-fi a nie spotify powrócił problem, który miałem na cd i mam jak na talerzu przyczynę: 602 3s są według mnie bezlitosne dla słabo nagranej muzyki. Wysoka rozdzielczość streamingu znowu to pokazała. Na spotify problemu nie było bo sygnał od poczatku był ubogi 🙂

Z uwagi na długie odsłuchy chciałbym iść w mniej analityczną stronę niż teraz sobie serwuję. Do tego chciałbym aby głośniki nie były super wrażliwe na ustawienie ( akustyka ).

Co myślicie o tych trzech propozycjach ? Która najlepsza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z Twojego opisu mogę stwierdzić, że lepiej sprawdziłyby się kolumny o trochę cieplejszym charakterze dźwięku. Wydaje mi się na pewno, że Tannoye z Roksanem mogą być odrobinę zbyt męczące przy dłuższym odsłuchu. Osobiście uważam, że idealną kolumną do Twojego systemu byłaby Opera Grand Mezza.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

z Twojego opisu mogę stwierdzić, że lepiej sprawdziłyby się kolumny o trochę cieplejszym charakterze dźwięku. Wydaje mi się na pewno, że Tannoye z Roksanem mogą być odrobinę zbyt męczące przy dłuższym odsłuchu. Osobiście uważam, że idealną kolumną do Twojego systemu byłaby Opera Grand Mezza.

Pozdrawiam,

Michał

Michał, proszę rozwiń. Słyszałem że tannoye z roksanem to bardzo udana para...i czemu akurat Grand Mezza ? z góry dzięki za odpowiedź.

 

23 godziny temu, szpotek73 napisał:

yb audio zephyr 2,słyszałem,przy hyperionach to high-end...cena ta sama...

impuls audio też mogą by dobre

jeśli hyperiony to tylko second hand. Jak mówiłem - 5.5 k. Myślisz że sa lepsze od Lagune i precisionów ?

 

22 godziny temu, audioburak napisał:

Lagune w tym budżecie to chyba tylko mono ... jak sprzedadzą 😉 

a jeśli jednak by się udało to uważasz że sa najlepsze z tej trójki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zastrzeżenie do Lagune to szybkość, bo wydaje się, że są lekko przewymiarowane,

jak na ten woofer, a z kolei słysząc kiedyś te AA też potrzebują zmian.

Trzeba by im zainstalować pierścieniówkę Satori z Lagune i może byłby ideał 😉 

Nobody's perfect ...      ale to tylko moje zdanie; trzeba słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, audioburak napisał:

Jedyne zastrzeżenie do Lagune to szybkość, bo wydaje się, że są lekko przewymiarowane,

jak na ten woofer, a z kolei słysząc kiedyś te AA też potrzebują zmian.

Trzeba by im zainstalować pierścieniówkę Satori z Lagune i może byłby ideał 😉 

Nobody's perfect ...      ale to tylko moje zdanie; trzeba słuchać.

mówisz o szybkości basu czy szybkości / dynamice ogólnie ?

Może najłatwiej będzie na przykładzie bo w końcu o muzyce mówimy 🙂

Paco Mangione - chldrean of sanchez - Lagune nadążą ?

No i najwazniejsze co by nie odbiec za bardzo od wątku - masz porównanie to pozostałej dwójki ? Słyszałeś może Lagune w podobnym metrażu i zbliżonym repertuaże ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Chuck Mangione 😉 Children of Sanchez - tu na pewno powinny nadążyć.

Tylko o szybkości i nie na pewno, dlatego, że kolumny tylko mogą wyglądać

na przewymiarowane, a w rzeczywistości takie nie są. Choćby ze względu zapewne

dużą grubość ścianek plus wewnętrzne wzmocnienia. Moje DIY to front 38 mm.

Słuchałem jakiś czas temu kolumn na tych głośnikach i dla mnie było świetnie,

ale nie znaczy, że Lagune są kolumnami "dla każdego" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audioburak napisał:

Może Chuck Mangione 😉 Children of Sanchez - tu na pewno powinny nadążyć.

Tylko o szybkości i nie na pewno, dlatego, że kolumny tylko mogą wyglądać

na przewymiarowane, a w rzeczywistości takie nie są. Choćby ze względu zapewne

dużą grubość ścianek plus wewnętrzne wzmocnienia. Moje DIY to front 38 mm.

Słuchałem jakiś czas temu kolumn na tych głośnikach i dla mnie było świetnie,

ale nie znaczy, że Lagune są kolumnami "dla każdego" ...

dzięki 🙂 , dobrze brzmiący ten konkretny numer to wystarczający poziom szybkości jak na moje potrzeby. Aktualnie mam dużo wiekszy problem przy wiekszych składach grających jednocześnie, gęstej fakturze ( sigur ros, valtari, varua ...zganiam na słabe nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jacekjacekjacek napisał:

Myślisz że sa lepsze od Lagune i precisionów ?

myślę ,że nie,ale zależy ,masz duże pomieszczenie,szukaj czegoś z głośnikiem niskotonowym 22cm albo większym,bo fizyki nie oszukasz i wszystkie małe wooferki będą po prostu za słabe do twojego metrażu i przy większych poziomach głośności będzie lipa

 

43 minuty temu, jacekjacekjacek napisał:

Aktualnie mam dużo wiekszy problem przy wiekszych składach grających jednocześnie

ano właśnie,u mnie symfonika zagrała dopiero z 30 cm wooferem,nic się nie zlewa,nie kotłuje,zamykam oczy i jestem w filharmonii,no prawie😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szpotek73 napisał:

szukaj czegoś z głośnikiem niskotonowym 22cm albo większym,bo fizyki nie oszukasz

Wlasnie proponowalem jacekjacekjacek - owi Tannoy-e Devon na glosniczkach 30-to centymetrowych i sadze, ze dluuu...go niczego by nie szukal, bo z nich, to juz pod kazdym wzgledem jest super. Bas o bardzo dobrej odpowiedzi impulsowej, nisko schodzi, dzwiek o ladnej barwie po cieplejszej stronie, zadnych ostrosci na wyzszej srednicy czy ostrych sybilantow. Jednym slowem monitory do dlugiego sluchania bez oznak zmeczenia o duzym zakresie dzwieku - nawet wiekszym niz z niejednych podlogowek. ( tu mam na mysli akurat wieksza glebokosc basu niz z niejednych podlogowek)Tyle, ze trzeba by zwiekszyc troche budzet - ale czy warto dla takich kolumn, to juz niech sie inni koledzy wypowiedza znajacy ich walory brzmienia na tych glosnikach, tzn HPD. W kazdym razie ja zainteresowanego kolege zaprosilem na posluchanie, a co zrobi, to juz jego sprawa. Osobiscie uwazam, ze tak brzmiace monitory moga juz pozostac na stale. He, he, he...,dobre... ja to wypowiadam, a w garazu juz stoja wielkie konstrukcje do budowy odgrod, przez to, ze ciekawosc mnie zzera jak zagraja, choc i tak nie bede mogl tego wstawic do pokoju, gdyby zagraly juz mega dabrze i nawet wybitniej niz Devony 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po pierwsze dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Lutek twoje Devony sa na pewno rewelacyjne ale z różnych powodów nie moge ich wstawić do swojego pokoju.

Możnaby mnożyć dygresje, które zestawy zagrają ciekawiej od proponowanych w temacie ale wracając: Czy ktokolwiek ma porównanie pomiedzy trzema wymienionymi i mógłby w kilku słowach podzielić sie wiedzą ? dzięki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jacekjacekjacek napisał:

z różnych powodów nie moge ich wstawić do swojego pokoju.

Ja uwazam, ze do takiego pokoju jak Twoj - 22 m2 - sa idealne. Zapewne sobie wyobrazasz jakby sie prezentowaly na ladnych standach. Ale oczywiscie Twoj i tylko Twoj wybor. W kazdym razie jak juz bedziesz mial cos kupione, to zapraszam abys chociaz wpadl posluchac Devonow - lub innych moich monitorow na glosnikach HPD - i ocenil ich brzmienie w stosunku do tego co kupiles.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jacekjacekjacek napisał:

Czy ktokolwiek ma porównanie pomiedzy trzema wymienionymi

Wprawdzie nie mam takiego porownania, ale i bez tego jestem pewnien co do roznic w  poziomie grania tych waskich slupkow, a poziomie starych Tannoy-i. Akurat kilka dni temu bylem z kolega posluchac u kogos podobnych slupkow, a mianowicie Dynaudio Exite X32, no i o zadnym aspekcie ich brzmienia nie dalo sie powiedziec, ze to jest dobre. Stereofonii brak (tym samym rozdzielczosci - odseperowania pozornych zrodel dzwieku), przestrzeni brak, rownowagi tonalnej brak, bas powolny, przewalony, o barwie pudelkowato - megafonowej. wokalisci nie spiewajacy tzw. waskimi ustami itp.  Oczywiscie nie znaczy to, ze te przez Ciebie proponowane kolumny musza az tak zle grac, ale jesli tak zacna firma jak Dynaudio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jacekjacekjacek napisał:

Michał, proszę rozwiń. Słyszałem że tannoye z roksanem to bardzo udana para...i czemu akurat Grand Mezza ? z góry dzięki za odpowiedź.

Nie twierdzę, że to złe połączenie, zarówno głośniki jak i wzmacniacz są bardzo fajne. Niemniej po Twoim opisie preferencji wnioskuję, że możesz oczekiwać innego brzmienia niż da to połączenie, tu będzie dość detalicznie, dużo powietrza, przestrzeni w górze pasma, dobra dynamika ale bas raczej z tych szybszych.

Wydaje mi się natomiast, że oczekujesz bardziej dociążonego, gęstszego grania, trochę więcej emocji w wokalu, mniej analitycznego grania i kolumn, które będą trochę w stanie wybaczyć niedostatki odtwarzanego materiału. Dlatego włoska Opera. A Grand Mezza, gdyż plus minus mieści się w budżecie, spełnia kryteria brzmieniowe, gabarytowo też powinna być dość łatwa do zaadoptowania w Twoim pomieszczeniu. Testował je tu jakiś czas temu Kraft, możesz zajrzeć jakie miał wnioski. Moim zdaniem to również bardzo dobry kompan do Roksana, sporo takich połączeń klienci wybierali.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Nie twierdzę, że to złe połączenie, zarówno głośniki jak i wzmacniacz są bardzo fajne. Niemniej po Twoim opisie preferencji wnioskuję, że możesz oczekiwać innego brzmienia niż da to połączenie, tu będzie dość detalicznie, dużo powietrza, przestrzeni w górze pasma, dobra dynamika ale bas raczej z tych szybszych.

Wydaje mi się natomiast, że oczekujesz bardziej dociążonego, gęstszego grania, trochę więcej emocji w wokalu, mniej analitycznego grania i kolumn, które będą trochę w stanie wybaczyć niedostatki odtwarzanego materiału. Dlatego włoska Opera. A Grand Mezza, gdyż plus minus mieści się w budżecie, spełnia kryteria brzmieniowe, gabarytowo też powinna być dość łatwa do zaadoptowania w Twoim pomieszczeniu. Testował je tu jakiś czas temu Kraft, możesz zajrzeć jakie miał wnioski. Moim zdaniem to również bardzo dobry kompan do Roksana, sporo takich połączeń klienci wybierali.

Pozdrawiam,

Michał

okej, wszystko się zgadaza, dobrze mnie odczytałeś Michał, dzięki 🙂

a jak w takim razie Mezza do Lagune ?

Kraft testował chyba obie. Ciekawy jestem jego zdania...

Widzę mezza za 7.5...z perspektywy hi-endu to niewiele więcej niż zakładałem ale przeliczając wprost to prawie 150 % zakładanego budżetu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacekjacekjacek jeśli okazałoby się, że to te kolumny rzeczywiście idealnie odpowiadają Twoim preferencjom to na pewno się dogadamy, napisz jakby co na priv. 

Nie miałem niestety możliwości porównania tych kolumn z Lagune więc ciężko mi się wypowiedzieć, tu pomocny będzie na pewno @Kraft.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.