Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

DAC do Roksana K3. Budżet do 2 tyś


Timi1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Timi1987 zmienił(a) tytuł na DAC do Roksana K3. Budżet do 2 tyś
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Może sprostuje 

Szukam daca o charakterystyce

spokojne, ciepłe, pełne barwy, gęstość i plastyczność brzmienia oraz relaksujący, kojący charakter.

ocieplone i delikatnie złagodzone w wyższym zakresie. Aby dominowało wrażenie swoistej krągłości instrumentów. Z dobrym dociążeniem.

budżet to 2000-2500 zł 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 22:12, Timi1987 napisał:

Szukam daca o charakterystyce

spokojne, ciepłe, pełne barwy, gęstość i plastyczność brzmienia oraz relaksujący, kojący charakter.

ocieplone i delikatnie złagodzone w wyższym zakresie. Aby dominowało wrażenie swoistej krągłości instrumentów. Z dobrym dociążeniem.

 

 

 

Jak wyżej - Arcam irDac, chociaż w tym budżecie jestem ciekaw jeszcze Toppinga D70. Z opinii właśnie powinien mniej więcej tak zagrać.

Ktoś miał okazję porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jako nowy w klubie, przywitam się i chętnie dołączę do dyskusji.

Mam tego Toppinga D70 w zestawie z Rokanem K3 i kolumnami Monitor Audio Gold 200 (4G) Podłączone kablami Tellurium Q Black II. Plus interkonekty Qed Performance Audio 40.

W moim zestawie granie bardzo dynamiczne i energetyczne, scena jest przeciętna (ale to raczej sprawka wzmacniacza i kolumn niż DAC-a). Bas jest świetnie kontrolowany i dobrze dociążony, średnica odpowiednia, jak trzeba wypchnięta, jednak nie na siłę, a wysokie tony bardzo rozdzielcze i jest ich sporo, a jednocześnie bardzo łagodne i przyjemne w odbiorze. Oczywiście ten dźwięk jest składową całego systemu, a moim skromnym zdaniem, Topping jest na tyle neutralnym DAC-iem, że nie wpływa znacząco na brzmienie całego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna uwaga. K3 gra jako końcówka mocy o niebo lepiej niż integra. (z tylu jest maly przelacznik i zdaje się podpinamu rca pod wejscie 'video").
 Warunkiem jest podanie mu sygnału z dobrego pre lub..
 Dac z pre. Mi kiedyś znakomicie Roksana sterowal Dac Audio GD NFB 28. Robil on za dac i za pre. Dźwięk bez porównania lepszy niż sama integra. Tu jest jednak zonk. Bo to nie Twoja szkoła brzmienia. Bylo  dynamicznie z drivem. AUDIO GD ma tez dac na kościach innych niż Sabre, np. Pcm.  I tu byś był już w domu. Jedna uwaga co do Audio Gd. Czesto nie lubi się z Windowsem. Tak wiec nie polecam tych daców kiedy źródłem jest komputer.
 Przy połączeniu optycznym lub koncentrycznym jest lux.

Widze na olx jest NFB 10.32 na Wolfsonie, i ma opcje pre 😉o której mówiłem.
 Cena 1600 do negocjacji. To będzie bardzo muzyklany przetwornik.

 

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Cześć 

dziś odebrałem nowego Roksana Caspian wzmacniacz,

i tak z krótkim pytaniem, w oznaczeniach zarówno z tyłu jak i na pokrywie nie widzę oznaczenia Mseries-2.

Zauważyłem też pod pokrywą przewód biegnący z trafo w srebrnym oplocie.

Jakieś sugestie, czy z ktoś z Was ostatnio zakupił nowy wzmacniacz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.