Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  58 członków

ESA Klub
IGNORED

ESA Club


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kolumny ESA Continuum^2 w idealnym stanie, maskownice jak nowe, pierwszy wlaściciel.

 

Kolumny kupione w Krakowskim salonie Nautilus w 2008 roku za 9800 zł

 

Wykończenie- naturalny fornir: orzech włoski.

 

Zdjęcia przedstawiają sprzedawane kolumny.

 

Odbiór osobisty w Krakowie.

 

Wysyłka tylko na palecie. (wg. cennika firmy kurieskiej)

 

Zainteresowanych zapraszam na odsłuch do Krakowa

 

Telefon: 883 272 430

 

ccs-43363-0-55195700-1498746746_thumb.jpg

ccs-43363-0-78676000-1498746812_thumb.jpg

ccs-43363-0-98539400-1498746802_thumb.jpg

ccs-43363-0-78676000-1498746812_thumb.jpg

ccs-43363-0-06612700-1498746790_thumb.jpg

ccs-43363-0-02537300-1498746756_thumb.jpg

ccs-43363-0-11391100-1498520951_thumb.jpg

ccs-43363-0-39988200-1498520939_thumb.jpg

ccs-43363-0-39988200-1498520939_thumb.jpg

ccs-43363-0-91477900-1498746859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hello, i am a spanish customer and i had a problem with ESA Speakers:

http://www.audiostereo.pl/esa-speakers-and-hi-end-corner-problems-bad-experience_137268.html

 

Few years ago I had ESA Neo 2 model and ESA Triton 1 model. The last june I wanted to improve my speakers (ESA triton 1) and I bought the ESA Continuum XXV model in "Hi End Corner" store. ESA Continuum XXV model had a design fault (i think possibly a poor calculation of enclosure volume) or had damaged woofers. They didn't accept to return the money. They took months for the change (I filed a judicial complaint), but when they changed it for ESA Triton 1 model, this one had one woofer damaged and they refused to repair it. I was sick and tired of this lack of professionalism because they didn't solve the problem and they didn't reply my emails. I decided to repair myself the woofers (i bought new woofers), and discovered that not only were damaged, the woofers had different serial numbers (not matched components). All this is very serious

 

I always defended the brand and advised Spanish customers to buy ESA Speakers, unfortunately after my experience this will not be the same. ESA have behaved very badly with me and they haven't solved the problems. One thing is clear I am never going to buy ESA speakers again, "ESA company" has lost whatever credibility. I am very disappointed with the treatment received by ESA Speakers Company and Mr. Andrzej Zawada.

 

I believe and I am convinced that the latest models of ESA speakers (ESA Neo 2, ESA Neo 3, ESA Neo 3SE, ESA Continuum XXV) are worse and worse designed than the old models (ESA Triton 1, ESA Triton 3, ESA Intrada 3, ESA Credo etc). I would not recommend to buy a new ESA Continuum XXV model. The old models are much better, another serious mistake of ESA is the customer treatment and bad service after-sales :(

 

Has anyone had problems with ESA Company?

Is ESA Company making defective and poorly designed models?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I already have sent emails to ESA Speakers and they don't deign to replay emails, on the other hand HiEndCorner doesn't replay emails either, I want HiEnd Corner to send me the purchase invoice and they do not respond.

 

I don't know if it's because I'm from another country, Had any Polish customers problems with these companies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym odswiezyc wątek. Mam ESA Ostinato 2 i nie moge wyjsc z podziwu jak one graja - czy te kolumny to tzw "hi-end" ? Czy inne konstrukcje ESA zaoferuja jeszcze lepsze brzmienie (18m2) ?

Miałem Esy wiele lat temu z NAD ale nie grało to wtedy wogole. Oststanio zakupiłem Chord 2 Qute do Nait XS i w ramach eksperymentu połaczyłem kolumny w bi-ampingu (Nait XS do wooferów i Unitiqute z funkja koncówki mocy to tweeterów) i jest zajwiskowo.  Stwierdzam, ze one potrzebuja sporo prądu zeby pokazac klase. Bas jest tak kontrolowany i szybki, ze nie wyobrazam sobie lepszego. Słychac dokładnie faktury instrumentów, pociagniecia strun (poczatek i wygaszanie), gitary rozdzieraja uszy przy braku agresywnosci. Głębia, i przestrzen jakiej nie słyszałem, Itd.

Czy ktos ma doswiadczenie z porzadnie wysterowanymi Ostinato i czy mozna jescze lepiej od ESA?

Wielu uznaje je za kolumny wybitne a wiekszosc za przecietne. Ja przeszedłem droge od-do i jak najbardziej jestem za ich "wybitnościa".  Wiem, ze to odgrzewany kotlet i są osoby które stwierdza, ze to stare konstrukcje i teraz mozna lepiej ale nie słyszałem jeszcze nigdzie lepiej. Moze ktos pociagnie wątek, i poprze lub nie swoja opinią?

Takze - stosując bi-amping więcej mocy przekazac do tweetera czy woofera?  

Sprzęt:  Chord 2Qute + Nait XS (+Flatcap XS) + Unitiqute - ESA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks for reply. Thats good news ? Which models did you experience? And what are your observations?

I guess its like with most of the audio stuff nowadays - you pay double and you get  a slightly better version of a previous one. 

My experience with Dali is quite similar, the older models (20years or so) sound much more hi-fi (in a good sense) comparing to what you get today for, lets BH  - silly price for a pair of average sounding boxes designed to suit home cinema and not real sound reproduction. The aesthetic may be more appealing now but does not suit me anyway. 

I am interesed in your experience with ESA. Models, sound characteristic, equipment used and of course,  you opinion. 

(I see that you have had some problems with the company before, have never dealt with them so I cannot say much, but people do experience similar issues here as well.) 

Ps: Hablo un poco de espanol. Vivi en La Gomera caundo era mas joven ? 

 

Edytowane przez Krzysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola Krzysz !!!! Me alegro que hables español. Te voy a escribir en español, o si prefieres en inglés (no sé polaco).

He tenido en casa estos modelos; ESA Triton 1, ESA Neo 2 y la Reciente ESA Continuum XXV Aniversary, con mucha diferencia el mejor modelo es ESA Triton 1 (modelo más antiguo). Hace un par de años quise mejorar mis ESA Triton 1 y compré en una tienda polaca unas ESA Continuum XXV Aniversary, el resultado fue horrible, ESA Continuum XXV es un altavoz desastroso, tiene varios errores en el diseño (soplidos del bass feflex, ruidos raros en los woofers etc), lo peor de todo es el trato y servicio post venta de la marca ESA que se desentiende de cualquier incidencia o fallos. Finalmente volví al modelo ESA Triton 1 y actualmente es mi sistema de altavoces (estoy muy contento). 

También yo pude escuchar en tiendas modelos como ESA Neo 3, ESA Triton 3 y algún modelo de la serie Vivace y mis impresiones son las mismas; las antiguas ESA Triton 3 son mucho mejores que la ESA Neo 3. Es una pena como la marca ha empeorado modelos y subido los precios, pero lo peor es el trato de Sr Zawada y la marca ESA. 

Tengo mi ESA Triton 1 amplificada con un amplificador Onix RA125B un gran amplificador con mucha entrega de corriente, me gusta asociar la marcha ESA con amplificadores dinámicos y con punch, marcas como Onix, Naim, Goldenote, etc ...

De la marca ESA destacaría su buen control del grave, excelente dinámica y punch, además de un agudo suave (modelos antiguos: Tritón, Intrada, Ostinato, Vivace, etc.)

Onix RA125B:   http://highfidelity.pl/@main-1812&lang=

Edytowane przez huelequealimonti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not so fluent with spans. Thanks for your reply.

Coming back to your experience with Esa, You are probably 100% right. Take a look at Esa Club page count: 6!. Other well regarded polish brand Studio 16hz counts 700 pages. I have  dealt with different manufacturers here and I can only confirm that after sale service is very poor. Reminds me of early stage capitalism: sell and forget. Completely not I paar with UK or Germany where even dealers try to  make a bond with customers, making home demos, advising in every matter possible. Not long ago you had to pay here to have a demo in store! Try to lend something home - very difficult. Thats why I never buy new. Mostly you leave your money with someone, who doesn't care about your needs ( the offer you what they want to sell), thrown at you if you want to spend more time listening or ask for discount,  even don't ask you to come back to them in future. So I hope the disappear from the market  .

At leat you have internet stores here, which will give you very good discount and lend you a desired product. 

Regarding ESA speakers, I have never tried the new ones. Anyway, most of them are too big for my room. I am very happy with old Ostinato and Naim. Sounds like one of a kind. On my radar is also to try Studio 16 Hertz speakers. I bet you will get excellent service front this company, your emails will be replied and needs should be satisfied. Best Regards 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam w klubie.

Odnosnie Twojego pytania Kulek to polecam poczytac watek od poczatku, znajdziesz troche informacji ?

Osobiscie posiadam model Vivace XT3 i brakuje niskich zejsc na basie ale to zapewne wina akustyki pomieszczenia. Reszta pasma na bardzo dobrym poziomie. 

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sprzedam kolumny podłogowe ESA NEO 3 SE w stanie sklepowym, kupione w 05.2018r w sklepie Albatros. Kolumny objęte 5-letnią gwarancją producenta. W zestawie wszystko to co dał producent, min.: kolumny raz z maskownicami, kolce, paragon, karta gwarancyjna, kartony. 
Test: 
https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/439-esa-neo-3-se

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/neo-3se-r5331/

A0C53972-5F22-495B-AFEA-89F0FEEE6A9A.jpeg

FD397761-658E-4879-99BF-A4775EF5045A.jpeg

04279957-4444-4C47-B9C8-E917786FD491.jpeg

85310378-8830-430A-9730-8EF253F7F1F2.jpeg

25BB94A5-CFDE-4629-9A0B-A8BDD632A30E.jpeg

0349F2A9-ED6B-4C03-9E99-2BDC71860A3D.jpeg

39140F12-B074-4CEF-921B-C72423641FB9.jpeg

CFB0DA6A-7235-4F7E-9975-44A2FA23D9E3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2023 o 11:14, bitupt napisał:

Witaj, dobry wybór.  Zestaw z potencjałem, podatny na zmiany pod swoje gusta muzyczne. Ma jedną wadę, potrzebuje mocnego  wzmacniacza.

Dziękuję za odpowiedź i za poparcie mojego wyboru. Jednocześnie przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale nie otrzymałem powiadomienia o odpowiedzi a nie zaglądałem do klubu. Mam wzmacniacz w miarę mocny tj. Parasound halo 2.1 myślę, że wiarę mocny i da radę na dłuższą metę. Jeśli nie to pomyślę np o jakimś Szanlingu ;). 

Jakie Ty posiadasz kolumny i w jakim zestawie spięte? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na Esa Ostinato2 z Atoll in100, to zestaw daleki od ideału, gdyż wzmacniacz nie jest w stanie sprostać potrzebom jakie stawiają głośniki, nie polecam 😉. Panuje opinia, że Esy grają bez środka i mają lejący się bas, to tylko znak, że wzmacniacz był za słaby i nie do końca dopasowany.  Za kwotę ok 2,5 tyś masz zestaw głośnikowy, do którego wystarczy dobrze dobrać wzmacniacz . Ten który wymieniłeś patrząc po jego topologii wydaje się  na granicy. Wiem co je jest wstanie optymalnie napędzić, to np: Baltlab Endo1 ( w wersji bez firmowego upgrade'u), robił z nimi co chciał, Vify pracowały w pełnym zakresie wychylenia i świetnie były w punkt kontrolowane, nie zdecydowałem się na niego, gdyż miał odrobinę za ostre mało finezyjne górne rejestry ( lubię takie jakie ma phatos), ale uważam dalej  za bardzo dobrego.

Moje Esy mam zasypane granulatem szklanym i wymieniony BR na dłuższy, ponadto zmieniłem okablowanie kimbera PR4 na bardziej jaśniejsze/czytelniejsze. Gdybyś chciał to możesz również zamiany SS9300 na SS9500 bez szkody i potrzeby ingerencji w zwrotnicę, potwierdzone w rozmowie z twórcą zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.