Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Kolumny do Haiku Origami 6550 se


Jacek winyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

     Posiadam Haiku Origami 6550 se. moim zdaniem doskonały wzmacniacz. Mam pytanie odnośnie kolumn. Dynaudio excite x 34, które teraz u mnie grają mają za mało dynamiki, ich skuteczność 86 db to trochę za mało. Słucham w pokoju 12 mkw. muzyka to głównie Jazz, soul i trochę rocka lat 70, winyle. Jakie kolumny pasują do Haiku? W sklepie Audio On polecono mi Audio Solution Figaro B, Audio Phase Spliff, Pylon monitory, oraz kolumny szerokopasmowe Audio Bodnar Alcedo. Trudny wybór, wiem, że należy posłuchać, ale może coś poradzicie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacek winyl napisał:

Witam wszystkich serdecznie,

     Posiadam Haiku Origami 6550 se. moim zdaniem doskonały wzmacniacz. Mam pytanie odnośnie kolumn. Dynaudio excite x 34, które teraz u mnie grają mają za mało dynamiki, ich skuteczność 86 db to trochę za mało. Słucham w pokoju 12 mkw. muzyka to głównie Jazz, soul i trochę rocka lat 70, winyle. Jakie kolumny pasują do Haiku? W sklepie Audio On polecono mi Audio Solution Figaro B, Audio Phase Spliff, Pylon monitory, oraz kolumny szerokopasmowe Audio Bodnar Alcedo. Trudny wybór, wiem, że należy posłuchać, ale może coś poradzicie. Z góry dziękuję.

Ja mam Spliffy, grają z Solem2SE, ale słuchałem ich też z lampą Sensei 211, wyborne monitory, świetne, wciągające granie w obydwu przypadkach, zdecydowanie warto ich posłuchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Origami 6550 se w wersji black. Kiedy grałem w 12m2 był połączony ze Spendorami A2. Mogę polecić takie połączenie przy tych gatunkach muzyki. To było bardzo bardzo dobre brzmienie. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić że ani Origami, ani Spendory to nie jest sprzęt do mocnego grania. To jest barwa, przestrzeń, klimat. Myślę że w ciemno można iść czy to w podłogówki z serii A czy w monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

   Dzięki za rady. Też myślałem o Spliffach. Piszą o nich dużo dobrego, ale bardzo kuszą mnie szerokopasmowce Audio Bodnar Alcedo. Pan Tomek z Audio On powiedział, że grają zjawiskowo, szczególnie jazz. Nie wiem jednak czy poradzą sobie z bardziej dynamiczną muzyką funk, czy większą liczbą instrumentów. Spliffy, Audio solution figaro B wydają się bardziej uniwersalne. Trudny wybór. Może ktoś słyszał jak grają Bodnary Alcedo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.