Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór DAC-a (ok. 6000 zł). Szeroka i głęboka scena, gładkość


razorjack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nadszedł czas na wymianę DAC-a. Aktualnie słucham na staruszku Musical Fidelity V-DAC, grającym w towarzystwie Audio Physic Classic 8 oraz Vincent SV-237MK. Słucham różnych gatunków muzyki, ale przede wszystkim elektronika (drum’n’bass, minimal techno, psychedelic trance, ambient), także metal i muzyka klasyczna. To, co mnie urzeka w Hi-Fi to holograficzne brzmienie, odrywające się od kolumn i sięgające głębokością poza ściany pomieszczenia odsłuchowego. Chciałbym ten efekt zmaksymalizować poprzez dobór odpowiedniego DAC-a. Audio Physic i Vincent akurat kojarzone są z tego typu brzmieniem, więc został jeszcze zakup odpowiedniego przetwornika. Mile widzianymi cechami dodatkowymi byłaby gładkość brzmienia (bez wyostrzeń i szorstkości) oraz wybaczanie niedoskonałości nagraniom (muzyka, której słucham, nie jest typowo audiofilska).

Nie potrzebuję MQA ani DSD, ale obecność tego drugiego byłaby miła.

Rozejrzałem się po tym, co jest dostępne na rynku i takie urządzenia zwróciły moją uwagę:

1. Vincent DAC-7. Mój wzmacniacz Vincent SV-237MK, w porównaniu z kilkoma innymi konstrukcjami z tej samej póki cenowej, grał najbardziej gładko i holograficzne. Prawdopodobnie DAC tego samego producenta, i nawet z tej samej linii produktowej (Tube Line) będzie grał podobnie.
2. Denafrips Ares II. Chwalony za naturalne i przestrzenne brzmienie z doskonałymi transjentami oraz dużą dozą „analogowości”.
3. RME ADI-2 DAC FS. Chwalony z jednej strony za lekką ciepło i gładkość, a z drugiej strony za precyzję pod każdym względem, która na pewno pomoże budować szeroką i głęboką scenę.

Być może warto też rozważyć też:
- Chord Qutest. Wydaje się być królem w tym przedziale cenowym, więc musi być dobry także w aspektach, które mnie interesują.
- Musical Fidelity MX-DAC. Mój aktualny DAC jest od Musical Fidelity i w gruncie rzeczy podoba mi się jego brzmienie. Może konstrukcja wydana dekadę później będzie oferowała to samo, ale lepiej?

Co sądzicie o ww. konstrukcjach w kontekście maksymalizacji trójwymiaru sceny? Szczególnie interesują mnie informacje na temat Vincent DAC-7, bo opinii w internecie o tym urządzeniu jest bardzo mało.

Dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję Ci spróbuj posłuchać Musician Pegasus, jest produkowany w tej samej fabryce co Denafripsy, w stosunku do Aresa ma lepsze rezystory klasy Venus, układ zasilania ma podobnej klasy. U mnie zastąpi Chorda Qutesta. Wszystkie cechy które wymieniłeś to on spełnia. Gra miękko, zaokrąglonym dźwiękiem, z niesamowita przestrzenią, kiedyś mi się wydawało że Qutest ma dobrą przestrzeń, przy nim ma tylko przeciętną. Z drugiej strony jest bardzo barwny, Chord dla mnie grał trochę pastelowo ten ma pełniejszą paletę barwną. Klasa grania niewiele niższa od Denafripsa Pontusa (też go mam w drugim zestawie) a pod względem przestrzeni 3d to może nawet i wyższa. Dziwi mnie trochę opis sposobu grania Musiciana na stronie www.najlepszeodtwarzacze.pl gdzie autor twierdzi, ze gra ten dac ciemno i bez dynamiki. Autor blogu testował go po coax i rca, ja słucham z usb i po rca lub xlr i akurat mam zupełnie inne spostrzeżenia odnośnie Pegasusa. On mimo miękkiego grania gra z jednęj stronie po ciepłej stronie ale zarazem jasnej. Przestrzeń buduję bardzo dobrą. Być może to jest wynikiem, że autor bloga, słucha głównie z windowsa, a ja nie lubię windowsa, przerobiłem na nim większość dostępnych aplikacji i u mnie robi windows tylko za serwer roona, a słucham z urządzeń pracujących jako roon bridge, allo usbridge sig i SOTM sms 200. I też w nawiazaniu do tego bloga www.najlepszeodtwarzacze.pl autor bardzo pozytywnie opisywał konwenter usb Gustarda U16. Cóż specjalnie go ostatnio restowałem i cóż, na mnie aż takiego dobrego wrażenia nie zrobił, gra faktycznie z dac-ami lepiej niż dac-e podpięte bezpośrednio pod windowsa, ale nalot techniczny cały czas na nim istnieje i ja zdecydowanie wolę po usb  sotm-a sms200 z zasilaniem liniowym albo allo usbridge sig. A po coax, jak chcę wychodzić, bo niektóre dac-e graja z tego wejścia lepiej (np LKS dac 04) to usbridge sig. z digione signature.

Najlepiej jakbyś mógł sobie posłuchać Pegasusa u siebie, zalecane wersja wygrzana (potrzebuje ok. 300h wygrzania). Ja bardzo pozytywnie jestem zaskoczony jakością grania, a kilka urządzeń DAC sam miałem jak i miałem przyjemność testować kilka urządzeń pożyczonych.

Niestety najlepiej posłuchać jeden do jednego i samemu porównać. Chorda Qutesta wcześniej bardzo chwaliłem, dopóki nie przeszedłem na Pontusa i Pegasusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RobG1974 napisał:

Tak do leema tucana II.

Na zdjęciach widoczne jest dość ciasne rozstawienie gniazd XLR. Podobno z niektórymi wtykami może być problem. Możesz zrobić zdjęcie jak po podłączeniu wygląda to u Ciebie?

Jak wygląda porównanie basu u Pontusa i Pegasusa? Który zapewnia lepszą kontrolę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie Chord Qutest postawił przysłowiową kropkę nad i. Też miałem w planie Pegasusa ale jak kupowałem nie było możliwości odsłuchu Pegasusa. Chorda miałem na teście i klamka zapadła. Wydaje mi się, że spełnia te kryteria o którym pisze autor wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem podeślę zdjęcia, standardowo gram na neotechach z kacsa xlr. Wpinałem Cardas Gold reference i też wchodziły bez problemu.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie zastanawia, to diametralnie odmienne opisy dźwięku tego przetwornika w różnych "recenzjach". Od rozjaśnionego po przygaszony. Czyli w zależności od systemu porusza się od jednej do drugiej skrajności 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorda poniosło ostatnio z cenami (I zapewne nie tylko chorda) jak kiedyś kosztował 4500-4900 to była jego dobrą wycena, a napewno nie obecne 6 tys. Jak bym miał dać za chorda 6tys. To wolałbym dodać do Pontusa Denafripsa. A z drugiej strony jest pegasus, który jest na prawdę dobrą konkurencją dla chorda a przestrzenią i barwą, moim zdaniem zdecydowanie go przewyższając. Ale w audio nie ma pewników. Najlepiej samemu posłuchać i ocenić, bo co system to inne połączenia i uwarunkowania. Dla mnie Pegasus ma bardziej rzeczywiste wybarwienie jak i Pontus i one bardzo mi przypominają sposób grania z moich daców lampowych. Pontus ma trochę lepszą dynamikę id Pegasusa i wydaje mi się że bas w Pontusie też niżej schodzi. Może w następnym tygodniu, jak Pontus wróci do mnie, bo pożyczyłem koledze do porównania z Terminatorem, to nakręcę kilka filmików porównawczych Pontus vs Pegasus i wrzucę na forum.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To co mnie zastanawia, to diametralnie odmienne opisy dźwięku tego przetwornika w różnych "recenzjach". Od rozjaśnionego po przygaszony. Czyli w zależności od systemu porusza się od jednej do drugiej skrajności 
Też mnie to zastanawiało. Nie lubię ogólnie opisów z gazet bo mają jeden cel. Ale na podstawie mojego własnego doświadczenia zgadzam się z opisem Pana Pacuły.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam dwa systemy w jednym gra leema a w 2 lampa na kt88 i w obu przypadkach sposób grania jest podobny zarówno czy po rca czy po xlr.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

To co mnie zastanawia, to diametralnie odmienne opisy dźwięku tego przetwornika w różnych "recenzjach". Od rozjaśnionego po przygaszony. Czyli w zależności od systemu porusza się od jednej do drugiej skrajności 

Bo recenzenci, nie mają tego samego laryngologa 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotrek7 napisał:

To co mnie zastanawia, to diametralnie odmienne opisy dźwięku tego przetwornika w różnych "recenzjach". Od rozjaśnionego po przygaszony. Czyli w zależności od systemu porusza się od jednej do drugiej skrajności 

Bo ten drugi nie przeczytał tego co napisał ten pierwszy , albo się nie lubią .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, berkut napisał:

Bo ten drugi nie przeczytał tego co napisał ten pierwszy , albo się nie lubią .

Przepraszam, że zapytam...czy nazwa użytkownika jest powiązana z tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Yankes napisał:

Przepraszam, że zapytam...czy nazwa użytkownika jest powiązana z tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ???

Pytano mnie już  o mój nick , używam go od 20 lat, na wszelkich forach . Interesuję się astronomią , moje pierwsze lornetki, to rosyjskie sprzęty o nazwie berkut . 

lornetka.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, berkut napisał:

Pytano mnie już  o mój nick , używam go od 20 lat, na wszelkich forach . Interesuję się astronomią , moje pierwsze lornetki, to rosyjskie sprzęty o nazwie berkut . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie możesz być zdziwiony, że pytamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Yankes napisał:

Nie możesz być zdziwiony, że pytamy...

Mam bardzo rzadkie nazwisko, jest kilkanaście osób w Polsce z takim . Pytałem się przez FB ludzi, skąd są ich przodkowie . To miasto Bóbrka lub Lwów w dzisiejszej Ukrainie . Przypadkowo zatoczyłem krąg obierając sobie Ukraiński nick  .Mam przodków Polaków i Niemców, o Ukraińcach nic nie wiem ,ale pewnie jakiś by się znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, berkut napisał:

Mam bardzo rzadkie nazwisko, jest kilkanaście osób w Polsce z takim . Pytałem się przez FB ludzi, skąd są ich przodkowie . To miasto Bóbrka lub Lwów w dzisiejszej Ukrainie . Przypadkowo zatoczyłem krąg obierając sobie Ukraiński nick  .Mam przodków Polaków i Niemców, o Ukraińcach nic nie wiem ,ale pewnie jakiś by się znalazł.

OK. Nie zamierzam Ciebie prześwietlać. Jednak sam przyznasz, że Twój nick może wzbudzać różne emocje, niekoniecznie pozytywne...Powodzenia na Forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zasugerowanie Pegasusa – na pewno jest to bardzo ciekawa propozycja, i pośrednio jest to też głos na Denafrips Ares II, i ogólnie na kierunek drabinek rezystorowych.

Co do samego Pegasusa, to jest wiele opinii, że jest to po prostu modyfikacja Aresa, i to taka trochę na swój sposób podejrzana. Zerknijcie na te linki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym nie mniej, jestem wdzięczny za sugestię – teraz przynajmniej mam wytypowane urządzenie, które w pierwszej kolejności będę testował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba troche kwestia gustu mi ares chociaż bardzo chwalony jakoś nie spasował, z jednej strony nie był zbyt agresywny co dla mnie jest na plus np perkusja nie dawała po uszach tak raczej z wyczuciem np szybki rock i inne szybkie gatunki były całkiem fajne, natomiast góra pasma była jakaś taka troszke dziwna, w trybie os był detal ale jednak troszę czasem mnie męczył a w trybie nos ta góra miała niby sporo mikrodetali to jednak były takie przycięte dla mnie to brzmienie było jakies nie do konca naturalne, w wolniejszej muzyce brakowało blasku fortepianu, i np gdzieś uciekała mi rytmika melodyjność, takie troche przytłumione to było jak przez koc a jednocześnie szybkie i bez czasu na wybrzmienia, tak jak by to urządzenie nie było w stanie zagrac muzyki  wcałej swojej krasie, porównał bym może do wzmacniacza który mocowo nie do końca jest w stanie napędzić wymagające kolumny, ale jak już powiedziałem kwestia gustu wiele osób chwali denafripsy szczególnie te nieco wyższe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wziąłem do testów Audiolab M-DAC+ – urządzenie, którego nie rozważałem na początku – ale okazał się strzałem w dziesiątkę.

Przed podłączeniem miałem delikatne obawy: poprzednik, M-DAC (bez plusa), podobno bywał jasny, a po drugie, nie mając wcześniej styczności z przetwornikami zbudowanymi na ESS Sabre, wierzyłem w tzw. „ESS Sabre Glare”. Już po pierwszych minutach odsłuchu oba stwierdzenia wrzuciłem do worka z mitami, przynajmniej w przypadku M-DAC+.

Tak bym scharakteryzował tego DAC-a, po prawie 3 tygodniach intensywnego słuchania:

  1. Bas: dobra punktowość, prawidłowe zejście i zauważalna różnorodność, bez buczenia i dudnienia, z doskonałą kontrolą. Na Audio Physic Classic świetnie tę różnorodność słychać.
  2. Średnica: dobrze oddane bogactwo barw. Lekko ocieplona (jak bardzo – to zależy od wybranego filtru), gładka, dokładna.
  3. Góra: daleko sięgająca, ale nie jasna. Gładka. Przejrzysta, bez wyostrzeń i sybilantów. Bardzo szczegółowa, ale bez technicznej analizy.
  4. Scena: sięga głęboko. Nie pogłębia jej w sposób sztuczny – a bardziej daje na tyle dużą przejrzystość, że dokładnie słuchać wybrzmiewanie źródeł najgłębiej umiejscowionych w scenie. Bardzo dobrze obrazowany środek sceny. Wokale potrafią wyjść trochę do przodu, dodając im realizmu i namacalności. Podobnie jest z „warczącymi” syntezatorami, których fakturę można usłyszeć także dzięki temu, że pewne ich elementy są delikatnie wysunięte do przodu
  5. Dynamika: rewelacyjna. Nie szukałem tej cechy, ale gdy już ją dostałem, to trudno by mi było się z nią rozstać.

Ogólnie dźwięk bogaty tonalnie, szczegółowy, ale muzykalny. Dynamiczny, ale przede wszystkim uporządkowany. Ten DAC jest przeciwieństwem nerwusa. Bogate wyposażenie (dużo wejść), wyjście także symetryczne i cyfrowe.

Filtry: jest ich 7, w tym dwa dodane tylko dla porównania (producent nie zaleca ich stosowania, chodzi o Sharp Rolloff i Slow Rolloff). 3 wersje Optimal Transient (mój ulubiony: wersja DD) – filtr grający ciepło, „analogowo”, ze strategicznie schowanymi (ale nie usuniętymi, zawsze po nie można sięgnąć) detalami, by nadać muzykalności; technicznie zoptymalizowany pod kątem odpowiedzi impulsowej (brak pre- i post-ringingu). Minimum Phase: gładki, bardzo dynamiczny i nieco dalej sięgający górą niż Optimal Transient, bez pre-ringingu. No i w końcu Optimal Spectrum: najjaśniejszy (co nie znaczy, że jasny), z perfekcyjną odpowiedzią częstotliwościową, ale z obecnością pre-ringingu przed impulsem, bardzo przejrzysty i szczegółowy, ale nadal pozbawiony ostrości i przejaskrawień, przynajmniej na moim systemie.

Ogólnie Audiolab M-DAC+ jest bardzo dobry w dosłownie każdym aspekcie. Zostaje u mnie i tym samym kończę poszukiwania DAC-a.

Opcji przedwzmacniacza nie testowałem – nie interesowała mnie. Wyjście słuchawkowe jest całkiem w porządku, ale tyłka nie urywa.

Z racji tego, że M-DAC+ jest po prostu świetny pod każdym względem, może to nie być dobry DAC dla ludzi cierpiących na audiophilia nervosa. Nie rzuci nas na kolana za pomocą jednego aspektu i nie obrzydzi słuchania muzyki po kilku miesiącach poprzez zaniedbany inny aspekt, powodując sprzedaż sprzętu i rozpoczęcie poszukiwań od nowa. Scenariusz zbyt często występujący w tym hobby, niestety.

------------------------

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na to, że M-DAC+ ma wyjście cyfrowe. Oznacza to, że dysponując drugą parą interkonektów i dodatkowym kablem cyfrowym, możemy podpiąć dwa DAC-i do wzmacniacza i mieć natychmiastowe porównanie ich brzmień. Porównywałem go z dwoma innymi DAC-ami. I tutaj byłem dość mocno zaskoczony. Gdy robiłem porównania poprzez przepinanie kabli, różnica między DAC-ami wydawała się znaczna. Pojawiały się nawet wymyślone przez mój mózg różnice, które totalnie zniknęły, gdy nie trzeba było utrzymać w pamięci wrażeń odsłuchowych podczas przepinania kabli – bo można było pilotem przełączyć wejście wzmacniacza i usłyszeć różnicę natychmiast. No i cóż, Audiolab M-DAC+ był pod każdym względem lepszy niż np. Musical Fidelity V-DAC (którego i tak bardzo dobrze oceniam), ale była to różnica subtelna, a w niektórych utworach dość słabo słyszalna, nawet przy skupieniu się na słuchaniu sprzętu i niuansów, a nie samej muzyki.

Aktualne DAC-i, jeśli projektowane przez kompetentnego konstruktora, osiągają stopień bardzo bliski transparentności (lub wręcz ją osiągający), dlatego jeśli DAC wykonuje swoją pracę dobrze, to nie będzie wielkich różnic w porównaniu do innego DAC-a równie dobrze zaprojektowanego.

Polecam eksperyment z natychmiastowym przełączaniem źródeł każdemu audiofilowi – uczy pokory i pokazuje, że z mózgiem i psycho-akustyką nie ma żartów – i że jedyny sensowny sposób na porównanie DAC-ów to taki, w którym oba grają na raz i mamy możliwość natychmiastowego przełączenia źródła. Różnice będę – ja je słyszałem (aczkolwiek test nie był ślepy, i nie robiłem też dopasowania głośności za pomocą mierników) – ale nigdy nie będą drastyczne. W każdym innym rodzaju testów mózg zacznie płatać takie figle, że porównanie staje się mało wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez razorjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, razorjack napisał:

... Audio Physic Classic... 

Napracowałeś się, przyjemnie się czytało, dobra robota. 

Powiem Ci, że dla mnie Twój opis idealnie pasuje do tego jak grają Audio Physic Classic 3 z Cyrusem 8.2 DAC + psx r2🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

Powiem Ci, że dla mnie Twój opis idealnie pasuje do tego jak grają Audio Physic Classic 3 z Cyrusem 8.2 DAC + psx r2🙂

 

Jest szansa, że te wszystkie recenzje DAC-ów to opis brzmienia tego, co przede wszystkim gra w danym systemie, czyli kolumn i pomieszczenia 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli generalnie pasował Ci Musical to może warto spróbować M6s lub M6sR DAC?

Z Twoich wytycznych ma on dużą szansę wpasowania się w Twoje oczekiwania.

Mam go w swoim systemie i bardzo podoba mi się ta barwa, brak nerwowości i taka ogólna muzykalność brzmienia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem audiolaba MDAC przez kilka lat, potem miałem na moment pożyczonego MDAC+, nie uważam tego czasu za stracony ale na pewno bym do nich nie wrócił. Ich największym problemem była pewna szarość w reprodukcji średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Pozwoliłem sobie odkopać temat, szukam opinii na temat Denafrips Ares II kontra Musician Audio Pegasus. W tej chwili gra/grzeje się w moim torze audio Ares II. Jest  to pierwszy DAC, który zrobił w mojej audioświadomości różnicę: powietrze zaczęło drgać: gitary w Metallica, Rammstein, Clawfinger itp mają "gruz", który wylewa się z kolumn. Talerze, które "pachną" metalem (czyli te mało syczące) wreszcie słychać. Trąbki, saksofony w jazzach onieśmielają. Scena jest szeroka w poziomie, ale też przybyło jej znacznie w pionie, można to określić jako "3D". Głosy wokalistów stały się znacznie bardziej prawdziwe, żywe. Do czego porównuję? Chord Qutest, Audio-GD R1, Projekt Nostromo HYPNOS wersja limitowana i kilka pomniejszych. Jak widać, poruszam się raczej w budżetowych granicach. Zastanawiam się nad zakupem Musician Audio Pegasus, ale polski "dystrybutor" utrudnia możliwość odsłuchu owego. A kota w worku w dzisiejszych czasach się nie kupuje, no chyba, że jest megaokazja, a tutaj jej zwyczajnie brak. "Recenzje" sprzętu wykazały totalnie rozbieżne spojrzenia, co zauważyli już użytkownicy forum (ja także byłem tym zaskoczony). Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi, jak ma się Musician Audio Pegasus do Denafrips Ares II? Czy ktoś porównywał consy i prosy tych urządzeń? Reszta mojego toru to: IC Kacsa OCC, Roksan K2, przewody głośnikowe OFC, KEF IC70.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje ?

Niestety jestem zmuszony sprzedać mój (najlepszy jaki miałem) przedwzmacniacz jakim jest MiniDSP SHD

Sprzęt w stanie idealnym dokładnie takim samym w jakim wyciągnąłem go z pudełka.

W komplecie wszystko co daje producent , wszystko w stanie idealnym.

Sprzedaję komplet wraz z mikrofonem UMIK-1 użytym dosłownie 1 raz.

Cena za kpl.  6000, myślę że za praktycznie nowy sprzęt to warto.

Jakieś dodatkowe info ? Zapraszam do kontaktu pod 606 356 577

Dokładne  info w linku  sklepu w którym sprzęt został kupiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

WhatsApp Image 2021-12-05 at 18.22.41 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-12-05 at 18.22.41 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-12-05 at 18.22.41 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-12-05 at 18.22.41.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.