Skocz do zawartości
IGNORED

boom mieszkaniowy-trwały trend ?


szpotek73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ceny mieszkań oszalały,a jednak jest więcej  chętnych niż mieszkań,zwłaszcza w nowym budownictwie,jak myślicie - bańka spekulacyjna,czy trwały trend w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej sytuacja będzie trwać...no chyba,że pieniądze się skończą,w stolicy dobijamy z cenami do cen stolic europy zachodniej ,przy sporo mniejszych zarobkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa Warszawą, boom trwa chyba wszędzie, również na tzw. prowincji. Z tego co wiem sprzedaje się praktycznie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez nowy ład i rozdawnictwo będzie tylko gorzej 

ludzie dostaną gwarancje bankowe od panstwa, popyt wzrosnie, cena tez, więc Kowalski zamiast 300 będzie musiał wziąć 350 tys kredytu ( ale go dostanie bo gwarancje) 

pytanie kto zyska ? oczywiście banki, deweloperzy  i właściciele wielu nieruchomosci czyli np wielu spośród wladzy, wszyscy naprawdę bogaci

kosztem biednego Kowalskiego ktory będzie musiał spłacić 350 a nie 300 tys kredytu

taki to nowy zielony polski wał 

poza tym ograbic do reszty drobnych przedsiębiorców nazywajac ich bogaczami, "klasą srednia", ktorzy i tak juz dostali w d....przez "pandemie" 

ale to taki cel tego wszystkiego,  to nie przypadek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kredyty i mieszkania akurat nic, ale jeszcze warto dodać nazwę  covidowy ład w ramach ktorego mieści sie i zielony,  i likwidacja drobnych przedsiębiorców,  i rozdawnictwo, zeby wszyscy byli uzależnienieni od państwa i korporacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze LGBTQ, brutalne ataki na ojca Dyrektora, na polskie jabłka i ziemniaki, polski cukier i na koniec szczanie do mleka. Od polskich krów oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szpotek73 napisał:

bańka spekulacyjna,czy trwały trend w Polsce?

to pierwsze - wzmacniany szeptany marketing i inwestorzy z dużą kasą przegrzewają rynek nieruchomości. Wynajmu został mz już przegrzany i cenowo i ilościowo. Kupić tzw. apartament na górce to nie sztuka, ale pózniej go sprzedać w takim condohotelu za 10 lat to będzie potrójne salto - kto kupi takie zużyte i niemodne już  coś w jakiejś dziurze nad Bałtykiem ?? I za jaką kasę 🤔

Już wychodzą na rynek oferty, które rzekomo były sprzedane lata temu w stanie deweloperskim i dalej wiszą.  
 

Natomiast współczuję tym co faktycznie muszą teraz kupić pierwszy kwadrat 😱

ja np. sprzedaję, bo to dobry moment na pozbycie się trupów z szafy. Działki też schodzą, te tańsze jednak. 

Do tego można jeszcze dołożyć miernotę wykonawstwa, bo rynek nagrzany, są braki i jak to w tenkraj jest wzrost spekulacji. Pojawiło się sporo cienkich firm (podobnie jak na euro2012) nastawionych na szybki zysk. Spółdzielnie na podbicie cen usług też mają teraz swój czas.  
 

Pierdnięcie nadchodzi - sprzedawać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj znalazłem newsa,że szwedzka firma oferująca mieszkania na wynajem,kupiła w Polsce  dwa tysiące mieszkań,a więc liczą ,że rynek wynajmu będzie rósł,z kolei rynek wtórny przy sprzedaży mieszkań w mojej okolicy wyhamował już z cenami ..... będzie ciekawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od iluś niewiadomych.

Przykładowo - jeżeli faktycznie zakażą samochodów w związku z GO, nastąpi przesunięcie popytu na lokalizacje w centrum ew. dobrze skomunikowane zbior-komem.

Z drugiej strony jeżeli np. UE uzna, że prawo do 24h zajęcia nieruchomości jest fundamentalne, kamienicznicy zostaną na lodzie, a centra miast zmienią się w getta na wzór tego, co dzieje się w "niebieskich" stanach USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo do lokalu nabywane w drodze jej zajęcia na 24h ew. porównywalny czas. Rzecz powszechna w krajach zachodniej Europy typu Francja czy Hiszpania. We Francji przykładowo, jeżeli właściciel nie zgłosi władzom bezprawnego zajęcia nieruchomości w ciągu 48h od zaistnienia tego faktu, eksmisji dzikiego lokatora może dokonać już tylko na drodze sądowej, mając przeciwko sobie wszelkie zabezpieczenia chroniące lokatora. Dosłownie - strach wyjechać na urlop.

PS. Pierwszy z brzegu przykład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się z czymś takim liczyć, jeżeli Bruksela uzyska jeszcze więcej władzy.

Tak czy siak jest duża niepewność co do inwestowania w nieruchomości. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie polityka, a za nią regulacje prawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 11:03, Jaro_747 napisał:

Warszawa Warszawą, boom trwa chyba wszędzie, również na tzw. prowincji. Z tego co wiem sprzedaje się praktycznie wszystko.

Sprzedaje się, ale w znacznej mierze na kredyt. Więc wysoce prawdopodobny jest wariant hiszpański - że nastąpi tąpnięcie, ludzie stracą pracę, przestaną płacić raty i wylądujemy z niszczejącymi ruderami wszędzie, zwłaszcza że u nas klimat jakby gorszy.

Dlatego przy inwestycji dobrze byłoby jakoś obadać, ile nieruchomości w danej okolicy jest kupowane na kredyt, a ile za twardą gotówkę.

2 godziny temu, sly30 napisał:

Nawet o tym nie słyszałem. To chore.

Uroki eurosocjalizmu. Komuna nie wzięła się z kosmosu, ją wymyślili ludzie i to na zachodzie Europy. A to, że zapanowała najpierw w Sowietach, to był przypadek.

We Włoszech i w Niemczech mieliśmy zresztą przypadki nadzwyczajnych zajęć nieruchomości przez państwo w związku z kryzysem migracyjnycm 2015. Pamiętam filmik jak karabinierzy zmuszali jegomościa 80+ do przyjęcia migrantów w jego hoteliku - dorobku życia. Mało nie zszedł próbując się im jakoś przeciwstawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 10:46, szpotek73 napisał:

ceny mieszkań oszalały

jednak jest więcej  chętnych niż mieszkań

bańka spekulacyjna,czy trwały trend

Globalny.

Zniechęcanie inwestorów do dóbr nietrwałych.

Raczej to trend dekady - obejmuje też ceny gruntu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc obecnie budowanych nieruchomośći to budowlany koszmar,byle jak sklecone slamsy gdzie normą staje śię brak przedpokoju,brak normalnej kuchni a zamiast tego buduje śię mieszkania z kiblo-salono-sralnio-pralnio-gotowalnią,czysty powrót powrót do norm epoki Gomółki.

Te rudery rozsypią po 20-30 latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewni odłożony popyt w długim terminie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fan64 napisał:

Większośc obecnie budowanych nieruchomośći to budowlany koszmar,byle jak sklecone slamsy gdzie normą staje śię brak przedpokoju,brak normalnej kuchni a zamiast tego buduje śię mieszkania z kiblo-salono-sralnio-pralnio-gotowalnią,czysty powrót powrót do norm epoki Gomółki.

Te rudery rozsypią po 20-30 latach.

Eee...

Rozsypać się nie rozsypią, będą straszyć długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mogą być przejęte przez kredytującą banksterkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Otóż:

W lutym 2021 roku kierownik zmiany nie dopuścił kogoś bo zdjął maseczkę. Chodzi o załadunek ~1300 paczek po 30- 50 kg do 13metrowej naczepy (2mx2.5m) do ciągnika siodłowego, w warunkach kiedy pot leje się nawet przy minus 20 stopniach.

To o znajomku i firmie paczkowej i nocnej zmianie.

Kredytu bym nie brał, bo po zwolnieniu z roboty zostaje sądzenie się bez środków do życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, fan64 napisał:

Większośc obecnie budowanych nieruchomośći to budowlany koszmar,byle jak sklecone slamsy gdzie normą staje śię brak przedpokoju,brak normalnej kuchni a zamiast tego buduje śię mieszkania z kiblo-salono-sralnio-pralnio-gotowalnią,czysty powrót powrót do norm epoki Gomółki.

Te rudery rozsypią po 20-30 latach.

Dziwisz się? Przy naszej wydajności pracy oraz cenach usług bankowych bywa, że ludzie biorą kredyt i na 35 lat. Więc czasem urealniają oczekiwania, rezygnując z metrażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fan64 napisał:

Większośc obecnie budowanych nieruchomośći to budowlany koszmar,byle jak sklecone slamsy gdzie normą staje śię brak przedpokoju,brak normalnej kuchni a zamiast tego buduje śię mieszkania z kiblo-salono-sralnio-pralnio-gotowalnią,czysty powrót powrót do norm epoki Gomółki.

Te rudery rozsypią po 20-30 latach.

Niezupełnie jest tak jak, jak napisałeś. Właśnie odebrałem trzypokojowe mieszkanie z łazienką i sporym korytarzem w stanie deweloperskim. Blok jest nawet atrakcyjny pod względem architektonicznym z zewnątrz, klatka schodowa i korytarz dość kameralne. Natomiast w środku widać wyraźne niedoróbki - szczególnie jeśli chodzi o rozplanowanie mediów i jakość tynków. Najsłabszy jest salonik z aneksem kuchennym, ale teraz mamy taką modę, wylansowaną przez deweloperów i niestety zaakceptowaną przez samych kupujących. Natomiast w korytarzu zmieściłem dwie spore szafy robione na zamówienie. Łazienka całkiem spora. Zmieściłem w niej dużą wannę z parawanem, dużą umywalkę, wolnostojący WC oraz 7-litrową pralkę i taka sama suszarkę. Do tego spory balkon. Standard Gomułkowski? Bzdura. Mamy inne czasy i potrzeby. Choćby tylko z tego względu, że wówczas sprzęty Elektrolux-a czy Bosch-a można było kupić na wyprzedażach zachodnich ambasad. A gres prosto z Hiszpanii był raczej nieosiągalny. Teraz kupiłem go taniej niż polski. Podsumowując, ja z tych 60 m kw. jestem zadowolony, ale np. rodzina 2 + 1 raczej nie będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zyzol napisał:

 wówczas sprzęty Elektrolux-a czy Bosch-a można było kupić na wyprzedażach zachodnich ambasad

Łał.

Nie dali talonu na Łucznika?

Semita przejrzał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zyzol napisał:

Niezupełnie jest tak jak, jak napisałeś. Właśnie odebrałem trzypokojowe mieszkanie z łazienką i sporym korytarzem w stanie deweloperskim. Blok jest nawet atrakcyjny pod względem architektonicznym z zewnątrz, klatka schodowa i korytarz dość kameralne. Natomiast w środku widać wyraźne niedoróbki - szczególnie jeśli chodzi o rozplanowanie mediów i jakość tynków. Najsłabszy jest salonik z aneksem kuchennym, ale teraz mamy taką modę, wylansowaną przez deweloperów i niestety zaakceptowaną przez samych kupujących. Natomiast w korytarzu zmieściłem dwie spore szafy robione na zamówienie. Łazienka całkiem spora. Zmieściłem w niej dużą wannę z parawanem, dużą umywalkę, wolnostojący WC oraz 7-litrową pralkę i taka sama suszarkę. Do tego spory balkon. Standard Gomułkowski? Bzdura. Mamy inne czasy i potrzeby. Choćby tylko z tego względu, że wówczas sprzęty Elektrolux-a czy Bosch-a można było kupić na wyprzedażach zachodnich ambasad. A gres prosto z Hiszpanii był raczej nieosiągalny. Teraz kupiłem go taniej niż polski. Podsumowując, ja z tych 60 m kw. jestem zadowolony, ale np. rodzina 2 + 1 raczej nie będzie. 

Ale nie napisałem że wszystkie mieszkania to nory dla psów,bez przesady,ale fakt jest taki że masa mieszkań to metraż od 20 kilku m2 do powiedzmy  45m2 to zdecydowana większośc oferowanych na rynku.To można sprawdzić.

Na temat jakości tego co budują to temat pominę z tego można zrobić serial lepszy niż Alternatywy 4,skala poważnych błędów i niedoróbek jest bardzo poważna i na ten temat wiem naprawdę sporo,deweloper wychodzi z założenia że pierwsze 5 lat wytrzyma....a potem bujać śię frajerzy....Jeśli sądzisz że można z takim iść na drogę prawną to życzę sukcesów....{wiem jak wyglądała walka w niezwisłym polskim sądzie i radzę tego unikać}

Mieszkam sam w budynku gdzie kilka pionów wentylacyjnych z powodu niedrożnośći nadaje śię do całkowitej wymiany czyli prucie scian....

Ciekaw jestem ilu lokatorów odberając swoje ukochane M ileś tam sprawdza drożność kanalizacji,wentylacji itp. ?

o stolarce okiennej nawet nie wspomnę którą zakłada śię na odpixxxxxl a potem 125 regulacji i na koniec trzeba wstawić nowe okno lub drzwi.

Totalnym przykładem patodeweloperki jest  ośiedle gdzie zamiast piwnic lub hali garażowej poniżej parteru zrobiono małe mieszkania po chyba 26m2 dostęp do jakiego takiego oświetlenia dziennego uzyskano wykonując coś w rodzaju fosy wokół budynku{może kiedyś cyknę fotkę tego cudu budowlanego.

Ps. w latach 80-ch moje pokolenie pierwsze 10-12 lat małżeństwa spędzało z teśćiami czy dziadkami zanim poszło na coś swojego,w modzie były adaptacje strychów,a wtedy były to naprawdę wyczyny,dziś ogranicza tylko kasa kupić można wszystko,wtedy wszystko śię "kumbinowało"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, misiomor napisał:

We Francji przykładowo, jeżeli właściciel nie zgłosi władzom bezprawnego zajęcia nieruchomości w ciągu 48h od zaistnienia tego faktu, eksmisji dzikiego lokatora może dokonać już tylko na drodze sądowej, mając przeciwko sobie wszelkie zabezpieczenia chroniące lokatora.

Był na Netflix film o tym, francuski chyba. Tytułu niestety nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.