Skocz do zawartości
IGNORED

Integra do Usher X-719


goszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, goszu napisał:

mdavis - widziałem, że kiedyś się przymierzałeś do Haiku.

Próbowałeś może SOLa II ?

Tak Słuchałem tego wzmacniacza. Zagrał lepiej od mojego ówczesnego Creek Evo 2. Ale poległ zdecydowanie przy Cayin A55TP lub Fezz Audio Titania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chick napisał:

OK, czyli V601 dla mnie bedą w sam raz

Usher z serii V to będzie też inne granie bardziej miękkie ze słodką średnicą  bez wykopu w dolnych częstotliwościach które daje z pewnością Jbl zależy też czego słuchasz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dune napisał:

Usher z serii V to będzie też inne granie bardziej miękkie ze słodką średnicą  bez wykopu w dolnych częstotliwościach które daje z pewnością Jbl zależy też czego słuchasz 

Wszystko zależy jaki wzmacniacz podłączymy do serii V. Kiedyś miałem podpiętego NAD 356 to dolnych częstotliwości było aż nadmiar. Dlatego użytkowałem w zestawieniu Usher V 601 właśnie Creek Evolution 2 (przeszło 9 lat). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mdavis napisał:

Wszystko zależy jaki wzmacniacz podłączymy do serii V. Kiedyś miałem podpiętego NAD 356 to dolnych częstotliwości było aż nadmiar. Dlatego użytkowałem w zestawieniu Usher V 601 właśnie Creek Evolution 2 (przeszło 9 lat). 

Grania współczesnych Nadów nie lubie jak dla mnie to jest miszmasz dźwiękowy mało naturalne brzmienie do Usher to podpinać coś bardziej wyrafinowanego, nie chodziło mi też o ilość basu ale bardziej o jego charakter głośnik 8935A ma go zmiękczony co nie znaczy, że zły czy coś zależy co kto lubi średnie i wysokie tony kreowanie przestrzeni w V601 są wybitne jak na tak tanie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak faktycznie potrzebujesz większej kontroli na basie polecam zmianę tych "paczek". Może nawet coś w tej samej firmie i do tego solidny wzmak hybrydowy np. przy takim kanale; na Haiku. Popytaj u Pana Wiktora w Krk. Nr telefonu z łatwością znajdziesz. 

Jeśli jednak musisz przy nich zostać i wolisz szybsze granie z wydajnego pieca wypozycz SOL IV, z tym że jego "wadą" mimo ładnego grania niemal lampowego jest zmniejszona MUZYKALNOŚĆ w porównaniu z dającym radę mimo małej mocy modelem BRIGHT. IMHO ten ostatni zagra z większym detalem i mocniejszym wykopem takie kawałki jak Twoje tytuły od w/w Vincenta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, obawiam się że możesz mieć rację quatross. I to by właśnie rozwaliło całą moją koncepcję.

Planowałem kupić jakąś dobrą integrę, a w przyszłości zmienić "paczki". Być może sensowniej będzie zacząć od nich, wstrzymać się na razie z piecem, a do nowych paczek wziąć potem coś, co wiadomo, że ma szanse z nimi zagrać. Problem w tym, że kompletnie się nie znam na tym, na co zwrócić uwagę, a dodatkowo moja druga połowa będzie musiała zaakceptować wizualną stronę projektu. A niełatwo będzie znaleźć coś, co wygląda jak X-719, gra lepiej i nie kosztuje milionów 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj z tymi Usher Wypożycz wzmacniacz lampowy lub Haiku Audio SOL 2 i będziesz cieszył się długo brzmieniem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem kilka słów o Vincencie. No więc kawał z niego wielkiego, ciężkiego, ładnie zrobionego sprzętu. Wulkan energii. I fajny w obsłudze. Loudnes i kontrola barwy znajdują się tam zupełnie nie wiem po co, ale zmiana wejść i regulacja głośności bezproblemowa, także z pilota. Ogólnie wrażenie solidności zrobił duże. Piecyk pograł sobie przez te parę dni. I to mu pomogło. Góra zrobiła się bardziej przejrzysta, szczegółowa. Bardzo przyjemna w odbiorze. Ogólnie dźwięk można powiedzieć "duży". Prawdopodobnie byłoby jeszcze lepiej, gdyby pomieszczenie było większe. Średnica brzmiała gładko i śpiewnie. Kiedy przełączyłem Vincenta z powrotem na Atolla moja druga połówka stwierdziła, że gra gorzej. Było to co prawda oglądanie filmów z TV, ale muszę jej przyznać rację - Vincent brzmiał na górze mniej "sucho" i oddawał więcej szczegółów z charakterystyczną zwiewnością. Choć suchość to może nazbyt stanowcze stwierdzenie. Co jednak się nie zmieniło w brzmieniu po tych kilkudziesięciu godzinach to bas. Tam, gdzie Atoll delikatnie pomrukiwał Vincent robił tąpnięcie. W filmach to było nawet ok, taki subwoofer za free 😉
Niestety, kiedy słuchałem muzyki szybko zaczynało to męczyć. Ciągłe dudnienie. Myślę, że złożył się na to charakter basu w Usherach, który z natury precyzją nie grzeszy, słabsza kontrola i brak powściągliwości Vincenta w pompowaniu amperów w woofer. A także pomieszczenie, które nie jest idealne. Dało się tą różnicę w podejściu łatwo zauważyć, np. w nagraniu "One night in Bangkok" Murray Head. Jest tam taki szybki, rytmiczny basowy "pomruk", który powoduje, że nóżka sama zaczyna stukać w rytm. Vincent nie oddał tego wrażenia tak, jak Atoll. Brakowało tej szybkiej zmiany ciśnienia. Tu powściągliwość Atolla w sterowaniu dołem wzięła górę. Myślę, że gdybym wstawił inne "paczki" mogłoby to diametralnie zmienić sytuację, ale niestety z uszatkami Vincent zostać nie może. A to stawia mnie w niezręcznej sytuacji. Z jednej strony cenię sobie tą kontrolę, szybkość i energię Atolla, z drugiej strony chciałoby się więcej w zestawieniu z delikatnymi i szczegółowymi wysokimi tonami Vincenta. Czy istnieje coś, co łączy te przymioty ? Nie wiem, liczę na Was 😉 Póki co, stoję w rozkroku, bo Atoll za kilka dni wraca do właściciela. A Vincent do sklepu 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez goszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia akustyki oddalenia kolumn od ścian? w Usher bas ładnie kontrolują przewody głośnikowe Jantzen Solid Core po bi-wir, te 18 m2 to wcale nie tak dużo jak na te spore monitorki jak się to nieoptymalnie ustawi to może być problem z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zamierzony off top ... bo ja tu specjalistą nie jestem.

Pomiary X-719 w Stereophile.com - wygląda to na słabe obciążenie tego woofera BR.

Może być naprawdę ciężko je ujarzmić, bo nie znam budowy tych kolumn, ale może

dano zbyt cienki BR, żeby zmieścić w małej skrzynce kolumny jego długość.

Teoretycznie tunel powinien mieć ok. 60 mm średnicy, a ile jest naprawdę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Design i wykonanie naprawdę pierwsza klasa - wyglądają na 3 x droższe 😉 

Był już ładnych parę lat temu temat w DIY z dopasowaniem tego woofera czy podobnej 18"

Ushera w kolumnie, ale nie pamiętam, jak to się skończyło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dune - pokój wygląda mniej więcej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma zbyt wielu możliwości, nie jest profesjonalnie wytłumiony, ale fakt - ustawienie ma bardzo duży wpływ na dźwięk. Zwłaszcza odległość od ścian. Jak stoją za daleko, to dudni i ginie wyższy bas. Jak są za blisko, to podbijane są wyższe partie basu, a ginie to, co najniżej. Poustawiałem je co do cm tak, żeby grały jak trzeba zanim w ogóle wpiąłem Vincenta. Słychać zarówno to, co wyższych zakresach basu, ale i potrafią mruknąć dołem. Prawie jak podłogówki. I zgodzę się - te monitory zagrały by pewnie i w 25m bez większego problemu. Z ciekawości poprzekładałem dzisiaj klocki i z wszystkich, które miałem możliwość sprawdzić tylko Vincent jest nie do opanowania. Musiałbym wyloty BR zatkać skarpetkami 🙂 Nawet mój Xindak, który ma trochę podobny sposób grania do Vincenta nie robi takiego łomotu. Lumin i Atoll w ogóle nie mają z tym problemu. Jak podpiąłem Atolla po Vincencie, to miałem wrażenie, że basu nie ma. Gra średnicą. Ale to złudne wrażenie. Tam gdzie trzeba - bas był, a gdzie go nie powinno być, tam go nie było. A jak było trzeba, to i zamruczał.

A kable - mam Tellurium Q black. Kiedyś szukałem i kombinowałem i na tych zakończyłem szukanie i póki co nie chciałbym do tego wracać, bo będzie szukanie kabli za 3k do pieca za 6 😉

 

 

1 godzinę temu, audioburak napisał:

Teoretycznie tunel powinien mieć ok. 60 mm średnicy, a ile jest naprawdę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Design i wykonanie naprawdę pierwsza klasa - wyglądają na 3 x droższe 😉

Suwmiarka mi mówi 59,3, więc w granicy błędu mojej drżącej ręki 😉

Dzięki za link, chyba się temu wcześniej nie przyglądałem. Potwierdza on, że może być warto spróbować uszatek z lampą. A jeśli chodzi o wygląd - racja. Dlatego stoją już u mnie z 15 lat. Piękniejsza połówka niechętnie zgodzi się na zmianę na brzydsze, a o ładniejsze albo podobne, które grałyby lepiej nie będzie łatwo bez grubszej gotówki. Być może sensownie było by pomyśleć o wąskich, dwudrożnych podłogówkach. Ale ja się nie znam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj tak jak pisałem wsześniejszych Haiku Audio SOL 2 Basu ma więcej niż mój wcześniejszy wzmacniacz Creek Evo 2 Bas w tym wzmacniaczu jest krótki zwarty z dobra  kontrola Możesz go wypożyczyć w sklepie AudioOn Od nich miałem na wypożyczeniu do odsłuchów Cayin A55TP 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mdavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do recenzji Reiny w stereophile i jest coś takiego:

Reflex loading is provided by a 2"- diameter  czyli 5 cm, ale pewnie nie mierzył,

więc chyba "masz Pan słusznego" 😉 i jest tyle, co zmierzyłeś ...

A tak w ogóle to miałem problemy z basem w jeszcze węższym pokoju i po

przestawieniu kolumn na wąską ścianę - EUREKA ! i to mimo dużo węższego

rozstawienia i okna za głośnikami ... try it 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mdavis napisał:

Wypróbuj tak jak pisałem wsześniejszych Haiku Audio SOL 2 Basu ma więcej niż mój wcześniejszy wzmacniacz Creek Evo 2 Bas w tym wzmacniaczu jest krótki zwarty z dobra  kontrola Możesz go wypożyczyć w sklepie AudioOn Od nich miałem na wypożyczeniu do odsłuchów Cayin A55TP 

Taki jest plan. Chciałbym sprawdzić SOLa i lampę (A55TP, CS55A albo Primalunę), ale ani Haiku, ani AudioOn mi nie odpowiedziało póki co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy pisałeś do AudioOn Ja dzwoniłem bezpośrednio do sklepu Właścicielem jest Pan Tomasz Sympatyczny i konkretny facet Z tego co pamietam to w ciągu kilku dni wzmacniacz był u mnie 

Z lampa Cayin A55TP może być problem Ponieważ wszystkie się sprzedały Dystrybutor czeka na dostawę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem chyba w środę z formularza na stronie. W związku z tym, że słyszałem dobre opinie o panu Tomaszu wysłałem przed chwilą maila. Zobaczymy w przyszłym tygodniu. Jak nie będzie lampy, to najpierw spróbuję tego SOLa. Aż nie chce mi się wierzyć, patrząc na jego wnętrze, że to może zagrać lepiej od Atolla. Wygląda jak audiofilskie powietrze 😄 No, ale skoro ludzie potwierdzają, że gra i jeszcze dość wiernie neutralnie, to warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dune napisał:

Jantzen Solid Core po bi-wir

Polecam. W cenie do 100 zł za 1m są rewelacyjne na tle konkurencji. A 1 m tych przewodów kosztuje około 20 zł.

R214ed02153793c66188a8de6e56d2425?rik=BM

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dune napisał:

Właśnie takich kabli używam od dawna 🙂

Ja też od 2012 roku. Niedługo będzie 10 lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mdavis napisał:

Z lampa Cayin A55TP może być problem Ponieważ wszystkie się sprzedały Dystrybutor czeka na dostawę 

Na stronie producenta nie ma tego modelu.

Wygląda na to, że już nie jest produkowany, a jego miejsce zajął CS55A (jeśli się nie mylę).

Cena też została zaktualizowana niestety 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest produkowany Tylko dystrybutor czeka na dostawę Cena wzrosła Przy dobrej negocjacji możesz dostać lekko powyżej 7 tys No chyba ze po nowej dostawie cena wzrośnie Ale to dopiero okaże się 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja zapasowa - CS55A. Trochę droższy, ale jest opcja zmiany lamp (KT88/EL34) i dodatkowo DAC.

Czytałem gdzieś, że ten model jest żywszy, dynamiczniejszy i ma dobrą kontrolę basu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, goszu napisał:

Jest też opcja zapasowa - CS55A. Trochę droższy, ale jest opcja zmiany lamp (KT88/EL34) i dodatkowo DAC.

Czytałem gdzieś, że ten model jest żywszy, dynamiczniejszy i ma dobrą kontrolę basu.

 

 

Też tak czytałem. CS55A podobno nie z wszystkimi kolumnami / monitorami sprawdza się. A55TP jest bardziej uniwersalny. Będziesz musiał sam sprawdzić. Co do basu to CS55A ma podobno lepszą kontrole basu. A55TP też gra żywo, dynamicznie, precyzyjnie z bardzo dobrym basem. (Bas nie dudni, też ma fajną kontrolę i potrafi zejść nisko).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te wzmacniacze były produkowane w latach 90 tych XX wieku. Nie wiadomo w jakim stanie są podzespoły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mdavis napisał:

Te wzmacniacze były produkowane w latach 90 tych XX wieku. Nie wiadomo w jakim stanie są podzespoły. 

No i to jest końcówka, a ja nie mam preampa. A nowa integra z podobną mocą to już okolice 20k.

CS-150A  – 22,900
CS-100A  – 17,900

W tych okolicach można by już kupić SC-6L z parą monobloków 860. I pewnie sporo innych opcji, o których nie mam pojęcia 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez goszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.