Skocz do zawartości
IGNORED

DAC + streamer vs Lumin


kapitanzbik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry

Bylbym wdzieczny za pomoc bo nie bardzo jestem pewien co powinno byc moim kolejnym krokiem.

Zakupilem Lampizatora golden atlantic, 2 letni z upgradami i teraz tak gra to po prostu super, naprawde robi robote. Tylko jest male ale...to ale to Lumin D2 z ktorego zamierzalem sie przesiac,i ktory po przelaczaniu miedzy urzadzeniami gra lepiej, nie zamula, dynamika, seperacja jest lepiej niz Lamp.

Teraz tak pytanie jest czy lepiej jednak sprzedac DAC i pojsc w strone Lumina T2, czy jednak dokupic streamer np lumin u1 mini bo to pozwoli rozwinac skrzydla Lampiemu, obecnie puszczam z laptopa.

I to co sie wydawalo mi minusem czyli all-in-on ( czy two-in-one ) wydaje mi sie teraz po porownaniu przewaga lumina, nie martwisz sie o zrodlo, po prostu siadasz i gra...i jak to gra!

Naprawde majac teraz porownanie jestem w szoku co lumin zrobil z D2.

Pytanie ktora sciezke byscie kontynyowali, jesli sie powiedzialo A to mowimy B i kupuje U1 mini czy odpuscic sobie oddzielnego DAC i isc po luminie, jesli to jak mi gra jednak mi bardziej odpowiada?

 

z gory dziekuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz jeszcze podłączyć D2 jako straemer do Lampiego, zamiast laptopa?

Co nie zmienia mojej opinii, że Lumin bardziej pasuje do Twojego systemu i basta 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sam mam prywatnie Lampizatora, co prawda niższą serię ale jestem bardzo zadowolony z brzmienia. Jeśli chciałbyś uzyskać większą dynamikę oraz przestrzeń to wymiana Lumina D2 na typowy transport U1 Mini przyniesie wiele korzyści. U1 Mini to przejrzyste brzmienie, które świetnie zgrywa się z gęstymi przetwornikami. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 nie mozna podlaczyc jako streamer

Co do sprzetu to mam Primare i32 + Sonus faber sonetto V

Dziekuje,za sugestie z U1 mini, to wlasnie co przeczytalem,ze to powinno poprawic dzwiek ale na ile? jesli mialbym operowac cyframi to lamp gra 90% co Lumin, brakuje mu takiej kropki nad i, sznytu. Wiec pytanie czy przeskoczy nawet D2 z U1 mini.

Jestem poczatkujacym audiofilem ( slowo w moim przypadku jeszcze na wyrost 😉) ale dziwie sie,ze  dyskusjach na forach, tez anglojezycznych pada tak rzadko "Lumin" bo wyglada na to,ze jako "all-in-one" to naprawde ten box daje rade i to naprawde cena/jakos jest bardzo dobra

z drugiej strony szanse zeby czegokolwiek sie dowiedziec sa praktycznie zerowo jesli chodzi o DAC bo A>B>C...>Z ale wczesniej czy pozniej ...Z>A>B>C... itd. Rozne gusta, nie ma rankingu a z drugiej strony opcje odsluchu tez sa ograniczone, zwlaszcza z covidem.

Tak czy tak myslalem,ze i mna i Luminem Lamp powyciera podloge, przeciez Lamp MUSI grac lepiej od jakiegos boxu z Aliexpress ( nie chce obrazic Lumin, po prostu obrazowo pokazuje jak ja to widzialem jeszcze kilka dni temu )...wysokie oczekiwania i twarde ladowanie.

Bron Boze nie mowie ze Lamp gra zle, gra przesuper ale...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Dlaczego? D2 jest wyposażone w wyjście BNC

to cos nowego, nawet nie wiedzialem, zaraz bede szukal kabla w takim razie.

W miedzyczasie zaistalowalem HQplayer i podpielem pod roona z konwersja do DSD, wedlug mnie jest lepiej ale nie idealnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posypuje glowe popiolem, i Lampi zasluguje na sprostowanie.

Nauczka jest taka,ze jesli sie kupuje taki DAC i podlacza pod laptopa to tak samo jak jesc wykwintne danie przez slomke.

Gra lepiej, inaczej niz D2, nie jest taki analityczny, zbyt jasny, jest bardziej subtelny.

Ale nadal podtrzymuje,ze wedlug mnie cena/jakosc D2 naprawde robi robote, tym bardziej,ze zakup samego dobrego DACa to poczatek kosztow, stream dobrej jakosci musi byc. No i jednak szybko cena/jakos rosnie logarytmicznie.

Teraz pytanie jesli ktokolwiek moze podpowiedziec. Czy zamiana na U1 mini wniesie cokolwiek innego? Czy po prostu nie zonglowac urzadzeniami i uzywac D2 jako streamer.

@piotrek7wielkie dzieki za podpowiedz i szybkie uratowanie sytuacji

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapitanzbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kapitanzbik napisał:

Teraz pytanie jesli ktokolwiek moze podpowiedziec.

Pierwsza podstawowa zasada. Pośpiech jest złym doradcą. Ta zasada sprawdza się także w audio. Najpierw dobrze poznaj to, co już masz a potem (świadomie) decyduj o ewentualnych zmianach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumina U1-mini podłączonego do DAC-a ANK po usb przewodem Fi-data.

Uważam to za idealny duet ,który zostanie u mnie na długo.

Myślę że z lampizatorem powinien się podobnie zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Lumin T2 z Lampizatorem + U1 Mini i była duża korzyść na system dzielony. Komputer niestety nigdy nie będzie dobrym źródłem i trzeba być tego świadomym. Brzmienie takiego systemu dzielonego jest pełniejsze, bas schodzi niżej, a góra nabiera większej klarowności ale nie brakuje jej czystości czy delikatnego rozpylenia. Uważam, że dodając U1 Mini do systemu zyskasz zdecydowanie większa precyzję oraz przestrzeń w stosunku do D2. Jeśli chciałbyś wypożyczyć sprzęt na testy to wiesz gdzie mnie szukać 😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Q21 napisał:

Komputer niestety nigdy nie będzie dobrym źródłem i trzeba być tego świadomym.

Chyba, że mówimy o komputerze specjalnie przygotowanym pod audio. Streamer to przecież też rodzaj komputera służącego do wykonywania jednego zadania 

Pytanie brzmi czy Lampi + Lumin U1 będzie lepszy, gorszy czy porównywalny do Lampi + Lumin D2 (połączonych przez BNC). Będzie słyszalnie lepiej, czy tylko wyda się kasę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.