Jump to content
IGNORED

Absolutny ranking słuchawek

Share

Recommended Posts

Popieram cię nie słuchałem jeszcze HD820 bo we Wrocku nie ma szans na ich posłuchanie , w tym mieście jedyne co można posłuchać to tylko tanie gówno shity do 500zł w media szajsie i to też wielką łaskę robią jak za długo stoisz:-)

Ale wracam do tematu, HD820 z automatu odrzuciłem jako konstrukcje zamknięte, i całkiem przypadkiem dowiedziałem się o ich oficjalnej cenie, wychodzi, że tworzywo sztuczne z którego są wykonane musi być wyjątkowo kosmiczne, jak nic na pewno wykonywane jest z domieszkami Marsjańskiej gleby zbieranej przez słynny łazik Nasa. Teraz rozumiem po co była ta cała misja za tyle zielonych banknotów:-) Tak,że drogi kolego to nie patologia tylko taka technologia z mocnego Anioła.

Ale mija kolejny tydzień grania na HD660S i Panowie to na serio zaczyna " DAĆ się słuchać" to znaczy sięgam po nie częściej i z większą przyjemnością niż do HD650..

HD660 to są dobre słuchawki. Ładnie się otwierają, i o dziwo ciepły dźwięk dają bo z początku odebrałem je jako chłodne.

Ale cena ich oficjalna typu 1800zł jest nie teges, na moje oko to jest poziom ok 50zł wyżej od HD650 i tyle. Z drugiej ręki jest dość sporo ogłoszeń w okolicach 1200zł i to jest dobra cena.

• 4 weeks later...
27 minut temu, Piotrek608 napisał:

Niestety nie miałem okazji posłuchać:-)

Jak 99,9% populacji audiofilskiej, ze mną włącznie. Tyle, że nie spotkałem nigdy głosów w Sieci, że mit Orfeuszy to tylko mit. A Sieć lubi narzekać…

Azaliż potęga mitu, czy może mit o potędze? Bo ci, co słuchali, już wiedzieli, że to absolut: skoro kosztuje krocie, musi być dobre. Albo: jest najlepsze, więc musi kosztować krocie. 

Nierozstrzygalny dylemat audiofila 😉

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

49 minut temu, Piotrek608 napisał:

No nieźle cena chyba lekko przechodzonego auta.  Ciekawe jak cudo gra i czy warte tego sianka co kosztuje? Niestety nie miałem okazji posłuchać:-)

Fajnie gra a jeszcze fajniej z tym wzmacniaczem stare słuchawki Staxa

Tak że trzeba dołożyć do zakupów

• 2 weeks later...
W dniu 9.08.2021 o 22:33, Terrapin napisał:

Jak 99,9% populacji audiofilskiej, ze mną włącznie. Tyle, że nie spotkałem nigdy głosów w Sieci, że mit Orfeuszy to tylko mit. A Sieć lubi narzekać…

Azaliż potęga mitu, czy może mit o potędze? Bo ci, co słuchali, już wiedzieli, że to absolut: skoro kosztuje krocie, musi być dobre. Albo: jest najlepsze, więc musi kosztować krocie. 

Nierozstrzygalny dylemat audiofila 😉

Krocie to kosztuje nowy Orpheus, chyba 60 tys EUR. I gra gorzej od pierwszego.

Muszę przewietrzyć mój system…

No dobra zejdźmy na ziemię😀 HD660S mam już ponad miesiąc i zostały u mnie na stałe , jak pisałem z każdym dniem było lepiej, i lepiej aż kolega dał mega dobrą cenę, to się nie zastanawiałem.

ALE TERAZ DO RZECZY. Zachęcony odsłuchami tych 660S mam pytanie do kogokolwiek kto słuchał..lub ma może HD800S.

Pytanie jak toto gra, w sieci jest kilka zupełnie sprzecznych recenzji ( może zwyczajnie boją się napisać, że król jest nagi i gra do bani) niby nadmiernie dokładne, niby fenomenalne, za ostre, mało basu, nie jednak za łagodne, bas z mocną podstawą, są nieco zwolnione... i tak można wymieniać bez końca. Cena używek mocno spada co by sugerowało, że jednak jest 10 procent dźwięku i 90 procent marketingu... (tak to jest wszędzie dziś wiem)

PYTANIE JAK ONE W KOŃCU GRAJĄ???  POSŁUCHAĆ toto czy omijać szerokim łukiem??

Godzinę temu, Piotrek608 napisał:

POSŁUCHAĆ toto czy omijać szerokim łukiem??

Jak posłuchasz, będziesz wiedział 🙂 Każdy słyszy inaczej i ma trochę inne upodobania. Skrajne opinie to raczej zachęta, bo jak coś jest zupełnie do bani, to szybko się consensus uciera… Np. HD700 były w powszechnym mniemaniu tak „udane”, że szybko je przestano produkować. HD800 mocno krytykowano, ale 800S raczej się cieszą dobrymi opiniami. 

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

2 godziny temu, Piotrek608 napisał:

Zachęcony odsłuchami tych 660S mam pytanie do kogokolwiek kto słuchał..lub ma może HD800S.

Seria 800 to przeskok jakościowy. Milowy. Nawet jak są uwagi i coś odbiega od doskonałości, to otwartość, klarowność i audiofilska przenikliwość każdego dźwięku jest nieporównywalna. To jakby mieć kolumny blisko uszu, a nie słuchawki. Taka dobitność pozytywna dochodzi i większe zaangażowanie przez to. Mniej barier tworzą, a raczej więcej zostaje usuniętych. Po minucie będziesz wiedział, czy ta różnica uderza - poszukaj okazji do założenia na głowę choć na moment.