Skocz do zawartości
IGNORED

Malutkie monitorki - jakie ?


Przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały pokoj - nie dość ze 8 metrow kwadratowych, to jeszcze do tego długi i waski jak tramwaj. Ustawienie jakichkolwiek większych kolumn nie wchodzi w grę, ale muzyki jednak posłuchać chcę...

W związku z tym pozostaje kupno jakiś małych monitorków, najlepiej z bass-reflex z przodu, lub bez, bo muszą stać przytulone do ściany.

Słucham rocka progresywnego, jazzu, bluesa. Zależy mi na dynamice i nienajgorszym basie. Wzmaczniacz to 2x70 WAT / 8 ohm.

 

Proszę o pomoc - jakieś sugestie, co warto kupić ? Może warto dokupić do nich subwoofer, czy bass przytłumi resztę ?

Mogę wydać nieco ponad 1000 pln, w grę wchodzą używane. A może sprzedać wzmacniacz/cd i kupić Yamaha pianocraft (sugestia kolegi - sluchalem pianocrafta w sklepie i jestem zawiedziony).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy posiada też małogabarytowy pokój i nagłośnia go NHT Super One,są to co prawda zespoły typu zamkniętego ale z basem śmiało wyrabiają:) Kupił je z drugej ręki za ok.1100zł,nowe kosztują ponad 2000zł.Poszukaj,popytaj może je znadziesz.Pozdrawiam i polecam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie udało mi się posłuchać NHT ale z tego, co słyszałem - sam byłbym nimi zainteresowany na Twoim miejscu.

* * *

Ja polecę Ci z II ręki Paradigm Monitor 3- wyróżnienie HiFi i M z'98r. Posłuchaj koniecznie, bo dynamika i bas są Twoim priorytetem.

Masz o nich na str. 63, pisma Sat/Audio/Video, wrzesień '99.

Zapoznaj się chociaż z tą recenzją !

 

Popatrz też, co polecają w HiFi i M oraz AUDIO czy AUDIO Video na ostatnich stronach.

Bierz pod uwagę pozycje 4 i 5 gwiazdkowe - możesz zrobic wstępny odsiew w interesującym Cięzakresie cenowym, potem dotrzeć do opisów i posłuchac samemu.

Zorientuj się co masz w swojej okolicy do wyboru i koniecznie posłuchaj zanim kupisz.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość się ze mną nie zgodzi, ale ja bym na Twoim miejscu zainwestował 900zł w monitorki Excellence EX 1S firmy Tonsil. Nie mam ich, ale słucham ich często u kumpla i na prawdę robią wrażenie. Przyznaje, że moja opinia może byłaby inna gdybym znał dobrze inne kolumny, ale w temacie audio jestem od niedawna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

NHT to niezly pomysl, calkiem wysokiej klasy sprzet. Wspomniane jedynki, ew. 1.3 albo 1.5. Obudowy zamkniete, podstawkowce, wykonczenie w lakierze fortepianowym. Subwoofer w tej wielkosci pokoju to zupelna pomylka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kolumn można wymienić nowe Eposy(nie pamiętam symbolu) za ok. 1200. Słyszałem, że to bardzo udany model, ma bass-ref. z tyłu, ale jeśli lubisz bas, to nawet lepiej. Do tego są bardzo ładnie i solidnie wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Wlasnie szukam NHT Super One w sieci, ale jak na razie posucha... ale może coś się uda upolować :)

 

Przyznaje ze na Paradigm Monitor 3 ostrzyłem sobie zeby (zwlaszcza ze na allegro do wczoraj byla wersja druga z bassreflexem z przodu - dla mnie ideał), ale niestety ich rozmiary są nieco zbyt duże. Czy ktoś ma może doświadczenia z paradigm Mini Monitor ? Podobno nie są tak udane, ale sam nigdy ich nie słyszałem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pianocrafcie być może miałeś uczucie niedosytu basu, bo dynamiki również tej małej Yamaszce nie można odmówić, jeśli jednak chcesz mocnego basiska, naprawdę gorą cejdynamiki i preferujesz głośniejszy odsłuch to Paradigmy Monitor 3 z drugiej ręki (był ostatnio na Allegro) musisz umieścić (jak piszą brukowce) na samym szczycie listy swych zakupów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzę po internecie.... a co sądzicie o QBA Elements 2 XP Limited Edition ? W porownaniu do paradigm mini monitor v 3 ?

 

Dziekuje za wszystkie posty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głeboko wierzę w możliwości Dynaudio (w twoim przypadku Audience 42). Bas-refleks można zakryć, obudowa się "zamknie". Ich brzmienie to srebro (milczenie jest złotem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość arcodan->Przemo

(Konto usunięte)

Tak jeszcze raz przeczytałem Twojego posta od poczatku i napisałeś że kolumny mają być przyciśnięte do ściany i nie wiem czy zauważyli to również inni grupowicze ale w takim przypadku głosniki z otworem b.r z tyłu zupełnie odpadają i nie nadają się...wiesz co usłyszysz zamiast basu????....wielki pomruk i....oj lepiej nie mówie dalej.Napewno lepiej sprawdzi się obudowa zamknięta,ewentualnie z b.r z przodu,ale musisz koniecznie zastować kryteria odstępu od ściany min. te 30-40cm bo inaczej brzmienie będzie bardzo nieprzyjemne z podbiciem dolnych i środkowych częstotliwości,no chyba że preferujesz taki typ brzmienia:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.