Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do PMC DB1i


irek 123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. 

Zacząłem na poważnie moją przygodę z audio około rok temu, wcześniej też słuchałem muzyki ale nie przywiązywałem większej wagi na jej jakość

Za namową kolegi kupiłem Rotela Ra 05 i Rcd 02, do tego dokupiłem kolumny Avance Omega 503 i zacząłem słuchać. Ze względu na specyfikę pokoju (15m2) Avance trochę dudniły ponieważ były za blisko ściany. Wtedy wpadłem na pomysł kupienia monitorków i kupiłem PMC DB1i. Po pierwszych odsłuchach wydało mi się że PMC nie są rewelacyjne ale sprawdziłem je na  mocniejszym wzmacniaczu, okazało sie że grają lepiej. Wszystko gra na interkonektach Audioquesta i kablach kolumn Melodika Purple Rein.

Teraz już pytanie do zacnego grona, rozważam kupno mocniejszej integry i na oku mam dwie, mianowicie Creek Evolution 50A i Cyrus one, czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu dylematu który z w/wym wzmacniaczy jest lepszy w moim przypadku?

Pozdrawiam foryumowiczów i będę wdzięczny za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, irek 123 napisał:

zapomniałem dopisać jeszcze jeden typ

I tego się trzymaj. Zapomnij i nie przypominaj sobie bo nie jest tego wart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zalecam posłuchać One od Cyrusa, bardzo dobre połączenie z DB1, Cyrus dysponuje fajnym zapasem mocy dla tych kolumn będzie dobrym połączeniem, brzmienie dość uniwersalne, dynamiczne jak to w Cyrusie, ogólnie bardzo przyzwoity wzmak. Warto posłuchać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Creek Evolution 50a to wyższa klasa dźwięku względem Cyrusa One ale w przypadku PMC DB1i nie uważam aby 50a był dobrym wyborem. 
Tutaj widziałbym bardziej cieplejszy wzmacniacz taki jak Vincent SV227mk czy Musical Fidelity m5si. Bliżej kwoty Creeka masz jeszcze Atoll IN100 signature. 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem Cyrus byłby tu bardzo dobrym wyborem ale zamiast One rekomendowałbym do tych głośników 6DAC. Zagra to dużo fajniej!

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jutro wracam do kraju i będę robił pierwsze próby z Creekiem. Czytałem sugestie kolegów, ale creek nie mógł czekać i musiałem się zdecydować wcześniej. Zaciągnąłem więcej informacji na temat Creeka i zdania są podzielone co do jego charakteru, tzn. czy jest zimny czy ciepły. DB 1i są dokładne i krystalicznie czyste dlatego spróbuję z Creekiem, spróbuję też go ocieplić kablami na ile się da. Rady kolegów były bardzo cenne niestety jestem trochę w gorącej wodzie kąpany a ten Creek był okazją . Po odsłuchach na pewno się odezwę. Tak dla jasności słucham muzyki typu Jazz, Soul, poezja spiewana gdzie rozdzielczość instrumentów jest inna niż w Rock czy Metal oczywiście nie ujmując nic tym gatunkom muzyki, jednakże myślę żę w moich upodobaniach ten zestaw się sprawdzi. Poza tym cały czas gram Rotelem, których mam trzy RA01, Ra02 i RA05 po tuningu do tego dwie pary innych kolumn Avance omega 503 i Kef IQ3 . W razie złego brzmienia tego zestawu będę szukał dalej, a Creeka sparuję z którymiś z pozostałych kolumn. Wtedy najpierw się wczytam w porady bardziej doświadczonych kolegów. Dziękuję za zainteresowanie, na pewno odpiszę po odsłuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 17:17, Q21 napisał:

Cześć,
Creek Evolution 50a to wyższa klasa dźwięku względem Cyrusa One ale w przypadku PMC DB1i nie uważam aby 50a był dobrym wyborem. 
Tutaj widziałbym bardziej cieplejszy wzmacniacz taki jak Vincent SV227mk czy Musical Fidelity m5si. Bliżej kwoty Creeka masz jeszcze Atoll IN100 signature. 

Również twierdzę że w tym wypadku przydał by się cieplejszy wzmacniacz. Oprócz podanych wyżej przez Q21 spójrz na Pier Audio MS-680 lub coś z jeszcze wyższej półki czyli Moon 240i. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2021 o 20:36, irek 123 napisał:

Witam forumowiczów. 

Zacząłem na poważnie moją przygodę z audio około rok temu, wcześniej też słuchałem muzyki ale nie przywiązywałem większej wagi na jej jakość

Za namową kolegi kupiłem Rotela Ra 05 i Rcd 02, do tego dokupiłem kolumny Avance Omega 503 i zacząłem słuchać. Ze względu na specyfikę pokoju (15m2) Avance trochę dudniły ponieważ były za blisko ściany. Wtedy wpadłem na pomysł kupienia monitorków i kupiłem PMC DB1i. Po pierwszych odsłuchach wydało mi się że PMC nie są rewelacyjne ale sprawdziłem je na  mocniejszym wzmacniaczu, okazało sie że grają lepiej. Wszystko gra na interkonektach Audioquesta i kablach kolumn Melodika Purple Rein.

Teraz już pytanie do zacnego grona, rozważam kupno mocniejszej integry i na oku mam dwie, mianowicie Creek Evolution 50A i Cyrus one, czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu dylematu który z w/wym wzmacniaczy jest lepszy w moim przypadku?

Pozdrawiam foryumowiczów i będę wdzięczny za sugestie.

Mój znajomy miał te monitory połączone z  roksanem candy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te monitory (właściwie to nowszy model, bo pmc db1 gold) mam połączone z marantzem ki pearl lite. Wg mnie gra to całkiem przyjemnie. Bas jest sprężysty, mocny (jest go naprawdę dużo jak na takie maleństwa), dobrze kontrolowany, zróżnicowany. Średnicy też niczego nie brakuje, wokale są namacalne, instrumenty mają fajną barwę, a góra jest bardzo rozdzielcza. Monitorki grają też bardzo dobrą stereofonią. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.