Jump to content
IGNORED

BLUESOUND NODE 3

jacquess
 Share

Recommended Posts

21 minut temu, guzie napisał:

Jesteś pewny? Gdzie miałbym wetknąć tę końcówkę jack, nie posiadając głośników aktywnych ani wejścia słuchawkowego? Do dyspozycji mam gniazda RCA

Nie jestem pewny bo każdy to inaczej odbiera... 🙄 

Dla mnie CA gra po prostu dobrze, czy po analogowo czy po optyku do daca (tu lepiej) 

Żeby wpiąć CA po analogu potrzebujesz kabelek minijack na RCA. Ważne żeby ustawić pełny zakres dynamiczny w Google Home (ta apka ustawia CA). 

Ja miałem na odsłuchach Audiolab 6000N. Fajne brzmienie i jakby dodatkowo zadziałać w zasilaniu zapewne grałoby to na prawdę porządnie.

Dzisiaj ma dotrzeć Bluesound "3", zobaczymy w jakim kierunku ten streamer pójdzie.

Dotarł.

Jak dla mnie.

Na razie Audiolab jak dla mnie dźwiękiem wygrywa. Bardziej organiczny, może mniej neutralny ale dpowiednio zestawione pasmo, dobrze się słucha.

Bluesound "3" na razie nówka z pudełka wiec pograć musi ale ma jakąś taką tekturową naleciałość... niech pogra!

Czyli:

Audiolab 6000n

Bluesound "3".

6000n gra bardziej środkiem, spore wypełnienie środka a skraje są uspokojone, jest mniej dynamiczny. Duże plamy źródeł pozornych. Wokale ma nieco lepiej wypełnione ale lekko wypchnięte do przodu i nijak się maja do sceny, taka spora plama. Dts hi play -s trasznie ciężka aplikacja - prawie 260 MB! Co za tym idzie nieco ociężała. Funkcjonalność średnia. Potrafi złapać zwiechę.

Bluesound 3 gra spokojniej środkiem ale schodzi niżej na basie, glebiej i lepiej go kontroluje, wysokich ma wiecej a w zasadzie sa one nieco inne ale jest dokładniejszy również w tym zakresie. Dynamiczniejszy. Przeszkadza jasność grania... Źródła pozorne lepiej określone. Lepsza scena wgłąb.
Chyba w tej cenie nie ma co wybrzydzać, jedynie trzeba teraz zmienić zasilanie tego cholernie funkcjonalnego pudelka, bo na 100% jest to jedno z wąskich gardeł sprzętu. Kabel "8" to jakaś parodja!

Rozciągnięcie sceny na boki podobne

Edited by szy_a

Panowie/Panie czekam za zasilaniem liniowym i płytką do zmiany wewnątrz Bluesound na 5V.

Coś mnie podkusiło i pożyczyłem od znajomka natańszą wersje listwy zasilającej Taga Harmony. Wzmak na niefiltrowane, Bluesoud na filtrowane i szczerze? jestem w szoku, już jest niezła poprawa!!!!
TO NIE SĄ KOSMETYCZNEZ MIANY!!! Lepsza separacja, uspokojenie góry bardziej kontrolowany bas. w strone przyciemnienia, całość bardziej szlachetna i ciemniejsze tło!
Docelowo w sumie niezbyt duży wydatek a warto.
Wniosek: bluesound jest cholernie podatny na zmiany w zasilaniu!!!!!!!!

Przed ewentualnym zakupem listwy zasilającej zaczekam jeszcze na zasilanie liniowe dac'a BSN ale już wim w jakim kierunku pójdzie całość, docelowo może być nawet za ciemno..... ale skok jest duży.

W pełni się zgadzam. Gdy kilka miesięcy kupiłem listwę Taga PF 500 od razu wyciągnąłem podobne wnioski. poprawiła się scena, tło zrobiło się jakby bardziej "czarne". Ma to dobry wpływ na każdy sprzęt - poprzednio Denona z serii 800. Warto zadbać o zasilanie, nawet nie kupując mega drogich listew.

W dniu 27.09.2021 o 21:20, szy_a napisał:

Przed ewentualnym zakupem listwy zasilającej zaczekam jeszcze na zasilanie liniowe dac'a BSN ale już wim w jakim kierunku pójdzie całość, docelowo może być nawet za ciemno..... ale skok jest duży.

No i nie miałem racji, nie zrobiło sie ciemnieja wrecz jaśniej, hmmm mnie jesności nie brakuje a właśnie uspokojenia i dociążenia wiec sie zastanawiam co i jak...

• 2 weeks later...
12 godzin temu, Lesheck napisał:

Zrobiłem aktualizację i faktycznie pomogło - ekran już się sam nie włącza. Jestem jednak trochę zawiedziony bo myślałem, że będzie może wyjście audio USB w tej aktualizacji. 

ma być wyjście USB, jednak nie wiem, która aktualizacja ma to wprowadzić. Czekamy 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

9 hours ago, Top Hi-Fi & Video Design said:

Czekamy

To takie moje motto w tym roku. Gdyby nie to, że kupiłem  wzmacniacz trochę po znajomosci - sprowadzony do mnie z innego sklepu - to do tej pory czekałbym, aż Włosi go w końcu wyprodukują (od Wielkanocy). Samochód zamówiony w kwietniu w tym roku już chyba nie dojedzie 🤦‍♂️

A co do BSN, to USB jest dla mnie istotne gdyż wydaje mi się, że mój DAC jednak lepiej brzmi po USB niż przez coaxialne. No ale stresować się tym nie będę. 

W dniu 15.10.2021 o 10:50, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ma być wyjście USB, jednak nie wiem, która aktualizacja ma to wprowadzić. Czekamy 😉

Gdzieś wyczytałem, że ma być do końca bieżącego roku. Zobaczymy, bo sam jestem ciekawy tej funkcjonalności.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

21 minutes ago, Franz-007 said:

Gdzieś wyczytałem, że ma być do końca bieżącego roku. Zobaczymy, bo sam jestem ciekawy tej funkcjonalności.

Próbowałem też coś wyczytać ale z tego co widzę to firma na oficjalnym fanpage’u nie chce się ustosunkować do wielokrotnych pytań o datę wprowadzenia tej aktualizacji. Gdy kupiłem BSN, to myślałem, że będzie tak na dniach i czekałem bo nie miałem żadnego kabelka coax. W końcu kupiłem jakiegoś podstawowego Chorda, a teraz to tylko ciekawość czy przez USB Brdzie coś inaczej. 

16 minut temu, Lesheck napisał:

Próbowałem też coś wyczytać ale z tego co widzę to firma na oficjalnym fanpage’u nie chce się ustosunkować do wielokrotnych pytań o datę wprowadzenia tej aktualizacji. Gdy kupiłem BSN, to myślałem, że będzie tak na dniach i czekałem bo nie miałem żadnego kabelka coax. W końcu kupiłem jakiegoś podstawowego Chorda, a teraz to tylko ciekawość czy przez USB Brdzie coś inaczej. 

Ja obecnie gram na Node 2i podłączonym dobrym przewodem Coax do wzmacniacza, więc mi to czekanie tak się nie dłuży 😉.

6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

a jaki masz kabel coax?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

DH Labs D-750. Jeszcze nie był zbyt drogi i przede wszystkim trzyma (podobno 😉) najważniejszy parametr - impedancję 75 Ohm. Po jego wpięciu powiększyła się przestrzeń i usłyszałem wiele szczegółów, które mój poprzedni kabel (jakaś dość droga Hama) tłumił.

5 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Dzieki za podpowiedź. Ja ma jakąś Supre ale coś podejrzewam że mi spłaszcza dźwięk i coś musze się rozejrzeć

Jakbyś nie znalazł tego przewodu to możesz kupić wtyki DH Labs RCA-750 i dać jakiś markowy przewód o impedancji 75 Ohm.