Skocz do zawartości
IGNORED

BLUESOUND NODE 3


jacquess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, darwroc napisał:

W node 2 jest coś takiego w ustawieniach audio(prawy górny róg na stronie startowej)

Czy jest w trójce i czy pomoże,to nie wiem.

W trójce nie ma ma tej opcji.

Support nie odpowiada... jeszcze chwile i nie wytrzymam, zaniosę to głano do sklepu gdzie kupiłem i niech sobie robią z tym co chcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, opteron napisał:

W trójce nie ma ma tej opcji.

Support nie odpowiada... jeszcze chwile i nie wytrzymam, zaniosę to głano do sklepu gdzie kupiłem i niech sobie robią z tym co chcą.

Przerywa tylko na zewnętrznym DAC? 

Jeżeli chodzi o opcje, o których piszą koledzy wyżej, to w 2i wygląda to tak, ustawienia audio: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje najczęściej przez minutę od rozpoczęcia jakiegoś kawałka, nie ważne z jakiego źródła, potem zwykle (choć nie zawsze) gra do końca, jak zacznie się nowy kawałek to przerywa ponownie, nie ważne czy to radio, plik lokalny czy tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak "reset factory", należałoby przed tą operacją wykonać kopię zapasową playlisty. 

Przed resetem, sprawdziłbym jeszcze czy problem występuje zarówno na optyku jak i coaxialu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na "tośce" tak samo przerywa, na analogu nie sprawdziłem jeszcze, nie mam analogowego pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Node 2i jestem zaskoczony Waszymi problemami. Od ponad roku używam wyjścia Coax i nie ma z nim najmniejszego problemu. Wychodzi na to, że nowy Node ma choroby wieku dziecięcego. Jeżeli macie cierpliwość to poczekajcie na nowy soft. Uważam, że warto bo to na prawdę niezły streemer, szczególnie po wymianie zasilania na liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze do momentu aktualizacji nie mogłem na niego złego słowa powiedzieć, ba - szczerze go polecałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów problem wrócił. Włączylem sobie nowy album Stinga i...cisza. DAC - Topping na ekraniku pokazał 96khz ( album jest w MQA ) i coś mnie tknęło żeby zmienić jakość z Master na High i....zaczęło grać. Zmiana na Master i znów cisza. No to zmieniłem kabel coax i znów gra w MQA Wypiąłem w ogóle zewn. DAC i też jest ok. Wypięty wcześniej kabel  wpiąłem do systemu słuchawkowego, ( Mac+ VMV D1se + THX 789 ),będąc pewien że to on jest przyczyną problemów. No i ku mojemu zdziwniu wszystko działa w pełnej jakości. Zamieniłem w tym torze DAC z VMV na Toppinga i również bez problemu. Podłączam z powrotem wszystko tak jak było oryginalnie i gra co najwyżej w jakości High. 

Kompletnie już zgłupiałem, ale BS irytuje mnie coraz bardziej. Bez zewnętrznego DAC'a gra słabo a po aktualizacji dzieją się cuda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update: Na apce BS wszystko gra (przynajmniej na razie) tak jak powinno w każdej konfiguracji. Używałem jej do tej pory sporadycznie, bądąc przyzwyczajony do natywnej Tidala. Moja teoria jest taka, że aktualizacja skaszaniła obsługę MQA w przypadku używania zewnętrznego DAC'a i apki Tidala. Nie wiem co jest "triggerem" błędu, ale przed aktualizacją nigdy nie występował. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karmelowy napisał:

update: Na apce BS wszystko gra (przynajmniej na razie) tak jak powinno w każdej konfiguracji. Używałem jej do tej pory sporadycznie, bądąc przyzwyczajony do natywnej Tidala. Moja teoria jest taka, że aktualizacja skaszaniła obsługę MQA w przypadku używania zewnętrznego DAC'a i apki Tidala. Nie wiem co jest "triggerem" błędu, ale przed aktualizacją nigdy nie występował. 

Ha! Dobrze ze piszesz o tym. Dwa tygodnie temu kupiłem DAC Burson Conductor 3 performance i bujam się z tym samym problemem. Odtwarzanie gęstych plików od 48khz w górę to dramat. Nie wspominam o MQA. Nigdy tego problemu nie miałem, a po wpięciu nowego DACa zaczęło być ciekawie. Dotyczy tylko wyjścia coax, optyk i bluetooth bez zająknięcia grają MQA i gęste pliki DSD 

Wyszedłem na idiote, bo sprzedawcy sugerowałem uszkodzenie Bursona, ale po przyjeździe do niego i wpięciu trzech innych Bursnów problem nie zniknął, a chyba najbardziej prosty i najtańszy Audiotrak Prodigy cube nie miał problemu. 

Ja też nigdy tego nie doświadczyłem. Na żadnym z przetworników. Wysłałem info do bluesound, sprzedawca do Bursona i czekam, ale zauważyłem, jakoby ludzie słuchali muzyki bezpośrednio z Node, bez zewnętrznych DACów, bo te kłopoty mają niektórzy producenci, gdzie wejścia coax są bardziej czułe. 

Co nie zmienia faktu, że problem można zlikwidować aktualizacją, ale tak jak wcześniej wspominałem, dotyczy pojedynczych firm, a mało kto zgłasza takie kłopoty, kiedy Bluesound jest wpinany bezpośrednio do wzmacniaczy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez HietalaFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karmelowy napisał:

finalnie zacznę się rozglądać za innym streamerem.

Może za node 2i 😄 

A tak serio to myślę, że warto poczekać na aktualizację, trudno o coś lepszego w tej, a nawet nieco wyższej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakiś konflikt w taktowaniu wewnętrznego i zewnętrznego (DAC) zegara, który leci razem z sygnałem w coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj odpowiedź od bluesound, przyznali że mają jakieś problemy z ostatnią aktualizacją i proszą o czekanie na nową wersję, moją prośbę o możliwość pobrania pliku do downgrade-u przemilczeli.

W moim przypadku problem dotyczy wyjścia coax i toslink, nie wiem jak na analogu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im trochę czasu, jak Node wreszcie zaskoczy to będziesz zadowolony 🙂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się przemęczyć 😉, przynajmniej do aktualizacji. Podmieniłem DAC'ki, bo z VMV D1se ten problem jednak nie występuje, co sugeruje że @Bogusław_59825 może mieć rację. Z jakiegoś powodu aktualizacja sprawiła że BS przestał się lubić z Toppingiem.  Inna sprawa, że na rynku nie widzę nic sensownego w podobnych pieniądzach i fukcjonalności.  Ideałem byłby dla mnie BS lite, bez DAC'ka ;).   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karmelowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój pierwszy problem z "3". Przepraszam, ale nie umiem tego technicznie, od strony IT, opisać. Nie wiem czy to wina appki, która bez przerwy miele, informuje, że nie zaleziono odtwarzacza i daje mi tylko wejść w "spróbuj ponownie" i "otwórz ustawienia wifi".  Możliwe jest, że urządzenie zaczęło aktualizować się samo bez mojej akceptacji (kilka dni klikałem odłóż czynność o 24h - ale to jakiś czas temu) a ja w tym czasie zacząłem manipulować, w tym też wyłączać urządzenie przez przytrzymywanie 5s, bo świeciło mi się na zielono, purpurowo i czerwono... tylko nie na niebiesko. Zostałem z permanentnie zielonym światłem leda, apką BluOS, która nie daje mi wejść w nic prócz wyboru sieci bądź ponowną próbą nawiązania połączenia. Wyłączanie routera i urządzenia na dłuższy czas nie pomaga, a ustawienia łączności wydają mi się w dalszym ciągu poprawne. Po włączeniu Node po rutynowej iluminacji i 2sekudach świecenia na niebiesko przechodzi w zielone. Nic ze wskazówek podawanych przez servisupport crew nie przybliża mnie w stronę naprawy problemu, zwłaszcza dlatego, że appka nie daje żadnej doradzanej możliwości wejścia w ustawienia - nie wyświetla możliwości wejścia prócz w.w., jest pod tym względem nieaktywna.

Solid Green: The Player is in Hotspot Mode and is ready to be connected to the network. To setup your player from Hotspot Mode, check out the wired or wireless setup options in the following support article:

...A tam dalej odnośnik do strony ustawień ręcznych połączeń, która to strona nie funkcjonuje.
Miał ktoś podobny problem lub pomysł rozwiązania? Dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Karmelowy napisał:

Spróbowałbym podłączyć BS do routera po kablu i zrobić reset.

W sensie reset do ustawień fabrycznych? Nie mam kabla, łączę się po wifi, ale mógłbym kupić. A czy usunięcie aplikacji BluOS i ponowna jej instalacja może pomóc, czy nie ma sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel ethernet jest w zestawie z urządzeniem. Próba reinstalacji aplikacji to też jakiś pomysł. Niczym nie ryzykujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musiałby mieć ponad 15m, żebym spiął BS z routerem. Ten reset to raczej odłączenie od prądu - bez kabla ethernet nie skutkuje. Jutro spróbuję usunąć i zainstalować aplikację na początek. Czy BS mógł przeprowadzić aktualizację bez mojej akceptacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to może być problem z odległością od routera. Może tu leży problem i BS po prostu ma kłopot z ustanowieniem stabilnego połączenia? 

Przenieś BS w pobliże routera i zobacz czy się połączy.  Nie musisz przecież targać wzmacniacza i kolumn, żeby sprawdzić czy dioda w BS zaświeci się na niebiesko. Co do samoczynnej aktualizacji, to wątpię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 18:07, Karmelowy napisał:

Zdecydowałem się przemęczyć 😉, przynajmniej do aktualizacji. Podmieniłem DAC'ki, bo z VMV D1se ten problem jednak nie występuje, co sugeruje że @Bogusław_59825 może mieć rację. Z jakiegoś powodu aktualizacja sprawiła że BS przestał się lubić z Toppingiem.  Inna sprawa, że na rynku nie widzę nic sensownego w podobnych pieniądzach i fukcjonalności.  Ideałem byłby dla mnie BS lite, bez DAC'ka ;).   

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Na jakimś zagranicznym forum ktoś opisywał podobne problemy, takie jak u mnie w Bursonie. Ktoś zastosował Ifi ipurifier spdif i pomogło. 

Prawdopodobnie Bluesound sypie takim syfem z wyjścia coax. 

Za kilka dni kupię to urządzenie i podzielę się wrażeniami, czy coś pomogło. 

Zdrów! 

Godzinę temu, guzie napisał:

W sensie reset do ustawień fabrycznych? Nie mam kabla, łączę się po wifi, ale mógłbym kupić. A czy usunięcie aplikacji BluOS i ponowna jej instalacja może pomóc, czy nie ma sensu?

Weź zresetuj całe urządzenie. Procedura jest prosta. Najpierw wyłącz WiFi w telefonie, później wyłącz urządzenie z sieci i po chwili załącz ponownie. Pojawi się czerwona dioda, wtedy naciśnij na przycisk pauzy/odtwarzania, czy jak to tam teraz rozwiązali, tego kółeczka. Będzie swiecic przez kilka sekund na czerwono i zacznie mrugać w tym samym kolorze. Puszczasz i następuje reset. 

Wtedy na nowo zainstaluj aplikacje i ustaw wszystko od nowa. Parę razy mój 2i tak się zwieszał, ale też pamiętam, ze nigdy nie chciał się połączyć z siecią mesh, jeśli taką masz w domu ( takie mini routery w postaci wzmacniaczy sygnału). Tylko podpięte do bezpośrednio do routera przez WiFi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez HietalaFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam - przez wifi do routera. (Routera do wzmaka nie przeniosę, bo kablem łączy się przez komin z anteną zewnętrzną... ale jestem pewny stabilności tego połączenia). BS pozostaje w Hotspot Mode(?) ale nie da się rozpocząć setupu. Laptopy telefony w domu śmigają poprawnie na sieci. W ostateczności (serwis też wspomina, że to ostateczność) zdecyduję się na reset do ustawień fabrycznych. Dzięki za radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez guzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, guzie napisał:

Tak mam - przez wifi do routera. (Routera do wzmaka nie przeniosę, bo kablem łączy się przez komin z anteną zewnętrzną... ale jestem pewny stabilności tego połączenia). BS pozostaje w Hotspot Mode(?) ale nie da się rozpocząć setupu. Laptopy telefony w domu śmigają poprawnie na sieci. W ostateczności (serwis też wspomina, że to ostateczność) zdecyduję się na reset do ustawień fabrycznych. Dzięki za radę.

Laptopy i smartfony działają, ale u mnie np zmiana sieci na mesh spowodowała, ze nie działała drukarka, Bluesound. Po prostu nie widziały tej sieci, co spowodowało, ze musiałem je połączyć z WiFi prosto z routera. A tenda WiFi działa z telefonami i resztą sprzętu 

Daj znać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie i ponowna instalacja aplikacji BluOS (wraz z aktualizacją do nowego softu) załatwiła cały problem. Obeszło się bez resetu urządzenia. Z racji mojej awersji do zagadnień IT nie mogłem już spać, że nie wyjdę z tego, ale udało się. Dziękuję za podpowiedzi, można na Was liczyć - love!

P.S.: Gram na: BS Node 3, z zasilaniem liniowym od PD Creative -> RC Audio Node Lexus 50 -> Musical Fidelity M6 500si (zamiennie TEAC AL-3000) -> VDH the wind mkll -> Danish Physics Point Zero 1 ... i jestem szczęśliwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, guzie napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podstawka pod Bluesound to gotowiec czy handmade ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.