Skocz do zawartości
IGNORED

BLUESOUND NODE 3


jacquess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak odbierasz swojego TEAC vs MF?
M6si500 znam miałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marek-1969 napisał:

Podstawka pod Bluesound to gotowiec czy handmade ?

Handmade, ale nie mojego wykonania. Na olx ogłasza się wykonawca. To ciężka, polerowana stal. Akurat ta wielkość i grubość kosztowała mnie 400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Jak odbierasz swojego TEAC vs MF?
M6si500 znam miałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No, MF kupiłem u Ciebie 🙂

Niuanse. MF gra nieco cieplej od Teac. Dlatego obecnie Teac z ciepłym Node jest zestawiony - chociaż z MF nie było w brzmieniu za dużo tej ciepłoty, ani przesady. Ale, że z kolei odtwarzacz Krell KAV-280cd jest jaśniejszy, to już zdecydowanie lepiej brzmi z nim M6. Node gra wyśmienicie z obydwoma i zastanawiam się czy jest tak muzykalny i wszechstronny, czy ja miałem tyle szczęścia z synergią. Najśmieszniejsze, że przy Node więcej od zmiany wzmaka wnosi mi zmiana kabla przed zasilaczem liniowym. (WireWorld Aurora -> Audioquest NRG2 -> WW Stratus - ten chyba najlepszy - porównania trwają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez guzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Na analogu raczej ten problem nie występuje - na słuchawkach gra bez przerywania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu udało się, support wprowadził tą opcję o której pisali właściciele node 2, "dostrojenie zegara audio", po wyłączeniu tego wygląda na to że chodzi OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, chyba miałem racje, taktowanie zegara dla wewnętrznego DAC w Node nie pokrywało się z taktowaniem innego zegara, gdy sygnał jest wysyłany do zewnętrznego DACa.

PS ...  ja nie miałem problemów (Moon 280D), ale tu nasuwa się pytanie o jakość zegara w DAC-ach z problemami w odtwarzaniu. Podejrzewam ze teraz kto odhaczy w panelu Node "dostrojenie zegara audio" to wyłączy wewnętrzne taktowanie w Node na sygnale wysyłanym przekazując tą operacje innemu DACowi

Najważniejsze ze wszystko jest już ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cepiano napisał:

Jak według was lepiej pójść w node3 czy lapka z właśnie jakim dac? W cenie okolice Node

Jest jeszcze malina z różnymi wersjami i brzmieniami. Nie chce jakoś specjalnie Cię przekonywać, ale przez 3-4 miesiące nie miałem ani razu zwiechy, zawieszenie, przycięcia... raz tylko nie grała całej playlisty (chyba z mojej winy na dodatek), ale pomógł restart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cepiano napisał:

O malinie wiem ale czy to nie drogo wyjdzie względem daca w miare dobrego

Malina to streamer. Dac widzę że masz E30, to bardzo dobry dac w swojej cenie. Różnica do D90 jest niewielka, a ze znacznie lepszymi dacami też nie przegrał z kretesem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

PS ...  ja nie miałem problemów (Moon 280D), ale tu nasuwa się pytanie o jakość zegara w DAC-ach z problemami w odtwarzaniu.

W niewielu dacach znajdują się takie zegary jak w auralic vega (po ustabilizowaniu temperaturowym - około 30 minut pracujący z dokładnością kilkudziesięciu femtosekund). Dlatego niemal pewnym jest że problem leży po stronie źródła i nieudolnej korekcie zegara co "jakiś czas".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, opteron napisał:

W niewielu dacach znajdują się takie zegary jak w auralic vega (po ustabilizowaniu temperaturowym - około 30 minut pracujący z dokładnością kilkudziesięciu femtosekund). Dlatego niemal pewnym jest że problem leży po stronie źródła i nieudolnej korekcie zegara co "jakiś czas".

Może tak być jak mówisz w końcu cena za Node chyba nie pozwala na szaleństwa.

a z drugiej strony ani razu nie miałem tego problemu... pewnie mój zegar w Moon tez jest budżetowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Auralic ma zegar dokładniejszy od atomowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba aż femtosekundowego zegara, żeby DAC poradził sobie ze śmietnikiem serwowanym przez coax BS. 

Pewnie wystarczy przyzwoity. Mój Topping D50s najwyraźniej takowego nie posiada ale VMV D1se jak najbardziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Karmelowy napisał:

Nie trzeba aż femtosekundowego zegara, żeby DAC poradził sobie ze śmietnikiem serwowanym przez coax BS. 

Pewnie wystarczy przyzwoity. Mój Topping D50s najwyraźniej takowego nie posiada ale VMV D1se jak najbardziej. 

Czyli mój Burson Conductor 3 performance nie filtruje syfiastego bluosa. Sprzedalem Noda i szukam innego odtwarzacza, najlepiej z wbudowanym systemem filtrującym po Coax. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lesheck napisał:

Czy posiadacie może pilota RC1 do Noda? Jeśli tak, czy dobrze sprawuje się?

a po grzyba jak sobie można zaprogramować swój jakikolwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, szy_a said:

a po grzyba jak sobie można zaprogramować swój jakikolwiek?

Taki kaprys 🙂 Poza tym, to jest jedyny pilot, którego w tej chwili mam 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lesheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to go programuj w systemie bns

w ustawieniach masz możliwość programowania dowolnego pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę. Tego pilota nie da się zaprogramować gdyż nie ta technologia (radiowa) Mam awersję do tandetnych pilotów z pierdylionem małych przycisków i wszystkie powyrzucałem razem ze sprzętem typu TV wiele lat temu, a teraz chciałem sobie kupić coś w miarę estetycznego  - może do kompletu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie ten wątek i "pomyje" wylewane na nowego BS Node. Mała dygresja mi przyszła do głowy: księgowi zrobili dużą krzywdę temu streemerowi wprowadzając go na rynek przed dopracowaniem softu. Kilkanaście osób zraziło się do tego produktu na własnej skórze, następne dziesiątki/setki po przeczytaniu takich wątków nawet nie spróbują podejść do niego.

A szkoda, bo to fajne i funkcjonalne pudełeczko, które potrafi nieźle zagrać, gdy się je trochę "wyszykuje". Szczególnie przez COAX, gdyż wewnętrzny DAC jest trochę ciemny.

Mój Node 2i nigdy nie miał problemów z wysyłaniem sygnału do DAC we wzmacniaczu Moon. Zarówno z oryginalnym zasilaczem, jak i z dedykowanym liniowym. Może to jakiś specjalny, kanadyjski kod binarny 😉?

A tak serio, to na prawdę dużo śmieci w sygnale generuje wewnętrzny zasilacz impulsowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak się decydowałem na zakup, to nie zauważyłem strasznie niepochlebnych opinii .

Na tym forum pomyje mogą być na prawdę dosadne nawet personalnie a tu? hmmm raczej wskazywało wszystko na dobry w swej cenie sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marek-1969 napisał:

Czyli Auralic ma zegar dokładniejszy od atomowego...

Dokładność zegara w auralicach i "atomówki" to trochę inne rzędy wielkości, nawet w porównaniu do tych sprzed 10 lat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, szy_a said:

Kurcze jak się decydowałem na zakup, to nie zauważyłem strasznie niepochlebnych opinii .

Na tym forum pomyje mogą być na prawdę dosadne nawet personalnie a tu? hmmm raczej wskazywało wszystko na dobry w swej cenie sprzęt.

Bo to jest dobry w swojej cenie sprzęt. Inczej: w tej cenie nie ma konkurencji, biorąc pod uwagę funkcjonalność czyli dobrą apkę, mnogość złączy, wygodę obsługi i estetyczne wykonanie. Ja liczylem przede wszystkim na porządny DAC i poprawione zasilanie w nowej wersji. Niestety, poza HDMI i większym ekranem dotykowym nie zmieniło się nic. DAC jaki był słaby taki został, zasilanie też. Rozczarowanie potęguje kulejący soft. Rozczarowanie, nie złym sprzętem ale upgradem zrobionym po taniości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest dobry w swojej cenie sprzęt. Inczej: w tej cenie nie ma konkurencji, biorąc pod uwagę funkcjonalność czyli dobrą apkę, mnogość złączy, wygodę obsługi i estetyczne wykonanie. Ja liczylem przede wszystkim na porządny DAC i poprawione zasilanie w nowej wersji. Niestety, poza HDMI i większym ekranem dotykowym nie zmieniło się nic. DAC jaki był słaby taki został, zasilanie też. Rozczarowanie potęguje kulejący soft. Rozczarowanie, nie złym sprzętem ale upgradem zrobionym po taniości. 

Mam 2i więc nie znam nowego ale zmian jest znacznie więcej . Poczytaj wpis Pawła z PD Creative który je wszystkie opisał ale... Pewnie chodzi ci o to na ile się to przekłada na dźwięk ... Jak sądzę?

Nie zapominajmy że BSN jest jednak budżetowym rozwiązaniem i w tej kategorii go rozpatrujemy bo np BSN , pomimo wzrostu cen nadal stoi.
No i w tej cenie ten DAC jest very ok. W wątku o Node 2i opisywem porównanie do 2-3 znacznie droższych DAC i on nie wymieka.

Co do tego co Frantz napisal to pełna zgoda . Pospieszyli się ... Jak widzę wasze problemy z 3 . Powinni byli lepiej dopracować bo piszecie o problemach których w 2i nie było.

Uważam że BSN 4 Powinien mieć lepszy DAC i mogliby dać wyjście XLR I byłoby super .... Aha i dopracowany soft


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, BS to w końcu budżetowy sprzęt i potrzebna jest odpowiednia perspektywa przy jego ocenie. Zdecydowanie brakuje konkurencji w tym segmencie cenowym. Takich urządzeń jest niewiele ( w przeciwieństwie np. do DAC'ków) a każde jest jakimś kompromisem. Jak nie kiepski DAC, to słaba aplikacja, brak złączy itd...

Przyglądam się S.M.S.L. SD9, ale czytam że ma problemy ze stabilnością.  W dodatku nikt tego nie sprzedaje w PL. 

Co do DAC'a. Nie przewaliłem nie wiadomo ilu przetworników ale gorszy od tego w BS był chyba tylko ten w moim "starym" Cyrusie One Cast. Topping D50s, VMV D1se i Schiit Modius  są wyraźnie lepsze, a oprócz może VMV, to raczej urządzenia z niewysokiej półki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Racja, BS to w końcu budżetowy sprzęt i potrzebna jest odpowiednia perspektywa przy jego ocenie. Zdecydowanie brakuje konkurencji w tym segmencie cenowym. Takich urządzeń jest niewiele ( w przeciwieństwie np. do DAC'ków) a każde jest jakimś kompromisem. Jak nie kiepski DAC, to słaba aplikacja, brak złączy itd...
Przyglądam się S.M.S.L. SD9, ale czytam że ma problemy ze stabilnością.  W dodatku nikt tego nie sprzedaje w PL. 
Co do DAC'a. Nie przewaliłem nie wiadomo ilu przetworników ale gorszy od tego w BS był chyba tylko ten w moim "starym" Cyrusie One Cast. Topping D50s, VMV D1se i Schiit Modius  są wyraźnie lepsze, a oprócz może VMV, to raczej urządzenia z niewysokiej półki.
 

Ja myślałem też o RMI ADI-2 ale jak napisaliśmy powyżej to wszystko jest dużo droższe .
Testowałem Gustard X26pro i absolutnie jest lepszy ale tylko czy warto zapłacić za samego DAC cenę 2-3 razy większa niż za BSN ? To już każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Dla mnie przyrost jakości nie wart 7k PLN . Te same pieniądze wydane (dodane do budżetu) na wzmak , Pre czy kolumny dadzą dużo większa poprawę na dzięku . Taka moja opinia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem BS Node wersja 2 bez "i" tam wczytywanie zawartosci dysku NAS trwało całe wieki po wyłączeniu go z śieci tracił całą zawartosć,zabawa zaczynała śię od początku.

Czy coś pod tym względem śię zmieniło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.