Jump to content
IGNORED

Jaki kabel HDMI ?

Recommended Posts

Witam wszystkich 馃榾

W艂a艣nie zakupi艂em Denona聽 AVRS650H , mam telewizor 4 K ale stare kable HDMI .Czy jest wa偶ne jaki kabel HDMI zastosowa膰 bo widz臋 w necie ,偶e jest sporo rodzaj贸w tych kabli .

Edited by bl70
4 godziny temu, bl70 napisa艂:

Witam wszystkich 馃榾

W艂a艣nie zakupi艂em Denona聽 AVRS650H , mam telewizor 4 K ale stare kable HDMI .Czy jest wa偶ne jaki kabel HDMI zastosowa膰 bo widz臋 w necie ,偶e jest sporo rodzaj贸w tych kabli .

Jak bedziesz mial zly kabel to obraz czarny lub cala masa bad pixeli.聽

W dniu 4.06.2021 o 13:15, RobertG7 napisa艂:

Ja kupi艂em w Stratos Warszawa. 300z艂 za 15m HDMI 18Gbs. Dzia艂a, polecam. Oczywi艣cie mo偶na i za 1500z艂, tylko po co? Aha,聽kr贸tsze te偶 s膮 馃檪

Raz dzia艂a, raz nie聽15.0m to d艂ugi odcinek, najlepiej bra膰 aktywne okablowanie ze wzmocnieniem sygna艂u, lecz w tym wypadku nie kosztuje ono 300z艂, lecz zdecydowanie wi臋cej. Je艣li puszcza kto艣 podtynkowo to lepiej jeden a konkretny, 偶eby p贸藕niej nie by艂o zaskoczenia, 偶e jest czarny ekran, b膮d藕 piksele.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! 艢led藕 nowo艣ci i promocje.

Co wybra膰? Od czego zacz膮膰? Jak ustawi膰? Doradzamy zar贸wno w sprz臋cie nowym jak i u偶ywanym.聽Dla forumowicz贸w ni偶sze ceny. Zapraszamy!

15 metrowy hdmi w cenie 300 z艂. to na pewno nie b臋dzie dobrej klasy przew贸d, aktywne modu艂y potrafi膮 z kolei generowa膰 problemy np. w kwestii protoko艂贸w HDCP. Zdaj臋 sobie jednak spraw臋 z tego, 偶e nie b臋dziesz chcia艂 pewnie wydawa膰 na przew贸d takiej kwoty jak na sam amplituner. Realnie powiniene艣 na ten cel przeznaczy膰 oko艂o 1000 z艂. Je艣li montujemy ten przew贸d na sta艂e, tym bardziej jako艣膰 ma znaczenie.

Pomagamy, doradzamy, wypo偶yczamy, zapraszamy na indywidualne ods艂uchy.

Najlepsze ceny dla forumowicz贸w magazynu Audiostereo - zapytaj o ofert臋!聽Pe艂na oferta na stronie www.Q21.pl.

Raz dzia艂a, raz nie聽15.0m to d艂ugi odcinek, najlepiej bra膰 aktywne okablowanie ze wzmocnieniem sygna艂u, lecz w tym wypadku nie kosztuje ono 300z艂, lecz zdecydowanie wi臋cej. Je艣li puszcza kto艣 podtynkowo to lepiej jeden a konkretny, 偶eby p贸藕niej nie by艂o zaskoczenia, 偶e jest czarny ekran, b膮d藕 piksele.
Co ty cz艂owieku pitolisz!

Hmdi ze wzmacniaczem to przysz艂o艣膰? !!!

Lepiej raz lepsze?

Pewnie!

Ale nie stare, ze wzmiaczem!

• Like 1
14 godzin temu, RAF77 napisa艂:

Co ty cz艂owieku pitolisz!

Proponuje przerobi膰 kilkaset instalacji po czym si臋 wypowiada膰. Mo偶esz zawsze rzuci膰 HDMI za 200/300 st贸wki tylko 偶eby p贸藕niej nie by艂o zaskoczenia 偶e nie dzia艂a i jest po remoncie i nie da si臋 nic zrobi膰聽馃槈

Hmdi ze wzmacniaczem to przysz艂o艣膰? !!!

Nie napisa艂em czego艣 takiego.

Lepiej raz lepsze?

Pewnie!

Ale nie stare, ze wzmiaczem!

A tu to nawet nie wiem o co chodzi bo tak jest napisane...

Edited by S4Home

Co wybra膰? Od czego zacz膮膰? Jak ustawi膰? Doradzamy zar贸wno w sprz臋cie nowym jak i u偶ywanym.聽Dla forumowicz贸w ni偶sze ceny. Zapraszamy!

21 godzin temu, S4Home napisa艂:

U mnie 15m, optyczny HDMI raz dzia艂a, drugi raz te偶 dzia艂a, nawet za trzecim i czwartym dzia艂a艂. Nie ma smu偶enia, nie ma op贸藕nienia, nie ma artefakt贸w w wy艣wietlanym obrazie. Po prostu dzia艂a. Moim zdaniem cena nie jest wyznacznikiem jako艣ci, a jedynie ustalon膮 warto艣ci膮 finansow膮 za dany przedmiot

• Like 1
1 minut臋 temu, RobertG7 napisa艂:

U mnie 15m, optyczny HDMI raz dzia艂a, drugi raz te偶 dzia艂a, nawet za trzecim i czwartym dzia艂a艂. Nie ma smu偶enia, nie ma op贸藕nienia, nie ma artefakt贸w w wy艣wietlanym obrazie. Po prostu dzia艂a. Moim zdaniem cena nie jest wyznacznikiem jako艣ci, a jedynie ustalon膮 warto艣ci膮 finansow膮 za dany przedmiot

Przy takich metra偶ach aktywne okablowanie jest bezpieczniejsze, a ono jest po prostu troch臋 dro偶ej cenione.

A tu to nawet nie wiem o co chodzi bo tak jest napisane...
Mam za 250zeta, 艣miga 艣wietnie.
Optyczne, bez wzmacniacza, 15m

Pozdrawiam naci膮gaczy.

Dok艂adnie.
  • Like 3
3 godziny temu, S4Home napisa艂:

Przy takich metra偶ach aktywne okablowanie jest bezpieczniejsze, a ono jest po prostu troch臋 dro偶ej cenione.

Tak, tak SAFETY FIRST聽馃

Edited by RobertG7
  • Like 1
7 godzin temu, RobertG7 napisa艂:

jedynie ustalona warto艣膰聽finansowa za dany przedmiot

Fajne.

2 godziny temu, STELVIO napisa艂:

wszelki wypadek w pod艂odze i w 艣cianie pu艣ci艂em 2szt.

Co na to lekarz ?

Warm pliss. Kupi艂em w ciemno. Musia艂em po艂o偶y膰 wcze艣niej. A sprawdzi膰 nie mia艂em mo偶liwo艣ci.
Dzia艂aj膮 dwa. Ale mog艂o by膰 inaczej. Po prostu taka ma艂a przezorno艣膰. Pozdro.

O ile pami臋tam Lolo2 mia艂 optyka, kt贸ry nie dzia艂a艂 prawid艂owo, osobi艣cie mia艂em nawet fiberpro, kt贸ry r贸wnie偶 stwarza艂 problemy (nie on by艂 przyczyn膮). Dlatego zgadzam si臋 w 100% 偶e aktywne rozwi膮zania s膮 znacznie bezpieczniejsze (nie koniecznie kable).

W dniu 8.06.2021 o 22:50, STELVIO napisa艂:

Warm pliss. Kupi艂em w ciemno. Musia艂em po艂o偶y膰 wcze艣niej. A sprawdzi膰 nie mia艂em mo偶liwo艣ci.
Dzia艂aj膮 dwa. Ale mog艂o by膰 inaczej. Po prostu taka ma艂a przezorno艣膰. Pozdro.

IMHO stosowanie dw贸ch podobnych jako艣ciowo kabli chyba nie ma wi臋kszego sensu.

To jak mam TV 4K 120Hz z e-ARC聽i konsol臋 XBOX-X to jaki sprawdzony przew贸d聽HDMI 2.1 kupi膰 偶eby zapewni膰 standard 48 Gb/s?聽Problemem mo偶e by膰 odleg艂o艣膰 8m. Docelowo ma by膰 amplituner przy TV a obecne modele maj膮 problemy z kompatybilno艣ci膮, ale odleg艂o艣膰 do konsoli si臋 nie zmieni.

Taki ok?

Unitek kabel optyczny HDMI 2.1 AOC 8K 120Hz 10 m

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 )

Edited by Butler
link
3 godziny temu, Butler napisa艂:

To jak mam TV 4K 120Hz z e-ARC聽i konsol臋 XBOX-X to jaki sprawdzony przew贸d聽HDMI 2.1 kupi膰 偶eby zapewni膰 standard 48 Gb/s?聽Problemem mo偶e by膰 odleg艂o艣膰 8m. Docelowo ma by膰 amplituner przy TV a obecne modele maj膮 problemy z kompatybilno艣ci膮, ale odleg艂o艣膰 do konsoli si臋 nie zmieni.

Taki ok?

Unitek kabel optyczny HDMI 2.1 AOC 8K 120Hz 10 m

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj si臋, aby zobaczy膰 tre艣膰 (mo偶liwe logowanie za pomoc膮 )

Kupi膰 > sprawdzi膰 > a) dzia艂a > zostawi膰 i nie pcha膰 si臋 w wi臋ksze wydatki, b) nie dzia艂a > odes艂a膰 > kupi膰 dro偶szy

Dzi臋ki, cho膰 nie takiego info oczekiwa艂em.聽Napisa艂em w nadziei 偶e jest kto艣 kto fizycznie ma po艂膮czone swoje AV tym przewodem聽(lub innym - jakim?)聽i potwierdzi 偶e to sprawdzone rozwi膮zanie. To nie kolumny do ods艂uchu聽bym m贸g艂 dopasowa膰 d藕wi臋k do w艂asnych preferencji i w razie czego mia艂 mo偶liwo艣膰 je odes艂a膰.聽Kabel,przew贸d - to聽magia bym musia艂 metod膮 pr贸b i b艂臋d贸w kupowa膰 kabel za kilka st贸wek? Dzia艂a/nie dzia艂a? Absurd.

Edited by Butler
W dniu 14.06.2021 o 16:22, Butler napisa艂:

Dzi臋ki, cho膰 nie takiego info oczekiwa艂em.聽Napisa艂em w nadziei 偶e jest kto艣 kto fizycznie ma po艂膮czone swoje AV tym przewodem聽(lub innym - jakim?)聽i potwierdzi 偶e to sprawdzone rozwi膮zanie. To nie kolumny do ods艂uchu聽bym m贸g艂 dopasowa膰 d藕wi臋k do w艂asnych preferencji i w razie czego mia艂 mo偶liwo艣膰 je odes艂a膰.聽Kabel,przew贸d - to聽magia bym musia艂 metod膮 pr贸b i b艂臋d贸w kupowa膰 kabel za kilka st贸wek? Dzia艂a/nie dzia艂a? Absurd.

Taki kabel chyba 艂atwiej jest sprawdzi膰 czy dzia艂a i ewentualnie odes艂a膰, ni偶 lata膰 z kolumnami po 30kg do sklepu lub firmy kurierskiej

Jak zabuduj臋 przew贸d w 艣cianie a nie b臋dzie dzia艂a膰 mimo i偶 w opisie powinien? To ju偶 wol臋 kolumny wsadzi膰 do auta i odwie藕膰 te 5km.聽Pok贸j w pierwszej kolejno艣ci uzbrajam w instalacj臋, chyba oczywiste 偶e mam zamiar j膮 zabudowa膰. Konsol臋 mam,聽na ko艅cu b臋dzie zakup TV i聽kina. Dlatego szukam sprawdzonego i racjonalnego kosztowo rozwi膮zania.

Jak mam przetestowa膰, jak jeszcze TV nie mam. Jeszcze raz...

Nie mam zamiaru mie膰 kabloteki na wierzchu, zar贸wno ze wzgl臋d贸w estetycznych jak i praktycznych (ma艂e dzieci). Wszystkie przewody zar贸wno do聽 g艂o艣nik贸w kina jak i zasilaj膮ce mam przygotowane, jedynie te HDMI mi zosta艂o. Ca艂o艣膰 b臋dzie schludnie zabudowana.

TV Phillipsa b臋dzie za dwa miesi膮ce bo na razie jest niedost臋pny, a remont jest w艂a艣nie w ostatniej fazie i rady 偶e mog臋 sobie sprawdzi膰 przewody i odda膰 jak nie dzia艂aj膮 tu nie zdadz膮 egzaminu. Wyci膮gn膮膰 mo偶e je b臋d臋 m贸g艂, ale nie w艂o偶臋 z powrotem.

Zapyta艂em o sprawdzone rozwi膮zanie, na obecnym TV obs艂uguj膮cym HDMI 1.4b tego nie zweryfikuj臋.

Tak偶e nie ciagnijcie tematu w t膮 stron臋, kabel ma dzia艂a膰. Kropka.

Jak zabuduj臋 przew贸d w 艣cianie a nie b臋dzie dzia艂a膰 mimo i偶 w opisie powinien? To ju偶 wol臋 kolumny wsadzi膰 do auta i odwie藕膰 te 5km.聽Pok贸j w pierwszej kolejno艣ci uzbrajam w instalacj臋, chyba oczywiste 偶e mam zamiar j膮 zabudowa膰. Konsol臋 mam,聽na ko艅cu b臋dzie zakup TV i聽kina. Dlatego szukam sprawdzonego i racjonalnego kosztowo rozwi膮zania.
A po co ci 48Gbit dla konsoli ?

Dla tej specyfikacji, to max 2-3m zosta艂o sprawdzone, reszta to zagadka.
Dla 18Gbit to masz pe艂no hybrydowych optycznych.