Jump to content
IGNORED

Klipsch Forte IV w salonie Q21


Q21

Recommended Posts

Salon Q21 to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie już dzisiaj możecie posłuchać najnowszy zestaw kolumn Klipsch Forte IV.

Szczegóły w sklepie on-line | link

Kolumny głośnikowe linii Forte zostały wprowadzone do oferty Klipsch w 1985 roku, a teraz przy okazji 75-lecia firmy, w ramach serii Heritage dostajemy ich IV edycję. Pomimo kilku ulepszeń o najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, model ten pozostaje stosunkowo niezmieniony od momentu powstania.
Klipsch Forte IV to konstrukcja trójdrożna z głośnikiem wysokotonowym z tubą, głośnikiem średniotonowym z tubą i 12-calowym głośnikiem niskotonowym z przodu obudowy. Z tyłu znajduje się 15-calowy pasywny radiator.
Forte IV zawiera nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702, wyposażony w membranę poliamidową zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. Średniotonowy głosnik jest połączony ze zmodyfikowaną tubą Tractrix® - zawierającą opatentowaną technologię „Mumps”, która zapewnia równomierne rozłożenie średnich częstotliwości i większą spójność dźwięku w całym obszarze odsłuchu. Głośnik wysokotonowy z tytanową membraną ma całkowicie nowy korektor fazowy o szerokiej dyspersji.
Ogromny głośnik subbasowy o wielkości 15 ”(38 cm) działa pod wpływem ciśnienia akustycznego generowanego przez aktywny głośnik niskotonowy w celu uzyskania większej mocy i rozszerzenia basów. Rozciągnięcie basu jest możliwe dzięki umieszczonej z tyłu membranie pasywnej.
Głośniki Forte umożliwiają podłączenie w systemie bi-wiringu jak i bi-amping.
Obudowa Forte IV jest nadal produkowana w USA przez rzemieślników z Hope, Arkansas. Dokładnie tak, jak to sobie wymyślił Paul W. Klipsch.
W serii Heritage Klipsch stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Poszczególne elementy pochodzą z tego samego kawałka drewna i są precyzyjnie układane tak, by w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane, które ułożeniem przypomina strony książki. Dodatkowo obudowy są starannie dopasowywane tak, by głośniki z pary były do siebie jak najbardziej zbliżone. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu kolumny Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

klipsch_forte_iv.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.