Jump to content
IGNORED

Dali 850 co zamiast ?

Recommended Posts

Posiadam aktualnie kolumny Dali zasilane przez  wzmacniacz Harman 690 w salonie  ok 30 m2. Dali oferuje dużo basu ale góra jest mało dżwięczna, nie czuć też przestrzeni którą wg mnie lepsza była w moich drugich kolumnach Dali 104. Myślę nad zamianą na Infinity kappa 8.2 lub Canton RC L. Kappa może oznaczać problemy z Polydome z tego co czytałem.  Chciałbym poznać Wasze opinie zanim zacznę umawiać się i jeździć po kraju na odsłuchy

Zamiana Dali 450 na Kappa 8.2 była korzystna dla jakości dźwięku wg kupującego moje Kappy, nie tylko pod względem basu.. Cantony to też dobra alternatywa do Infinity, góra jest bardzo fajna ji dźwięczna jak na alu kopułkę.  

Sorki zapomniałem dopisać model moich kolumn to Dali 850. Mam jeszcze Dali 104, które wg mnie grają bardziej zrównoważonym dźwiękiem. Chciałbym przejść półkę wyżej i wybrać jakieś bardzo dobre używane podłogówki do 4 tys zł

W dniu 9.06.2021 o 16:50, radek.pz napisał:

Myślę nad zamianą na Infinity kappa 8.2 lub Canton RC L.

Zmien na Kappa 8.2 i będziesz zadowolony. Jedna uwaga, one miały problem z przetwornikiem "polydome" grunt to kupić taki egzemplarz żeby pograł.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Dali 850 są bardzo muzykalne, potężne, wyposażone w bardzo dobre długowieczne głośniki, solidną zwrotnicę. Bas i średnicę mają bardziej niż dobrą.  Rzeczywiście nieco przyciemnione wysokie tony nie wszystkim mogą się podobać, jednak kolumny mają potencjał do modyfikacji. Za ok. 200 zł. ( wysokotonowe Dayton zamiast fabrycznych Seas) i pozbyciu się dwóch rezystorów ze zwrotnicy dostają powietrza, świeżości i przejrzystości. Ja poszedłem trochę wyżej - w Morel ET 338-110 ( upolowałem używki za 960 zł/para) i jest rewelacja. Teraz jedynym problemem jest trudność oderwania się od słuchania muzyki 👌

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

W dniu 12.06.2021 o 17:46, marian.ch napisał:

Dali 850 są bardzo muzykalne, potężne, wyposażone w bardzo dobre długowieczne głośniki, solidną zwrotnicę. Bas i średnicę mają bardziej niż dobrą.  Rzeczywiście nieco przyciemnione wysokie tony nie wszystkim mogą się podobać, jednak kolumny mają potencjał do modyfikacji. Za ok. 200 zł. ( wysokotonowe Dayton zamiast fabrycznych Seas) i pozbyciu się dwóch rezystorów ze zwrotnicy dostają powietrza, świeżości i przejrzystości. Ja poszedłem trochę wyżej - w Morel ET 338-110 ( upolowałem używki za 960 zł/para) i jest rewelacja. Teraz jedynym problemem jest trudność oderwania się od słuchania muzyki 👌

Widzę, że ta pseudo modyfikacja ciągle ma się dobrze i to od dobrych kilku miesięcy 🙂 
Jakiś półgłówek, który notabene sprzedał kombinowane i nieoryginalne kolumny jako oryginał powywalał rezystory, które nie tylko odpowiadały za zgranie fazowe przetworników i pełniły funkcję L-Padu ale także za impedancję wypadkową zestawów i wszyscy to łyknęli, powywalali L-Pad i nie dość, że porozjeżdżali fazy w miejscu podziału to jeszcze rozjechali impedancję wypadkową 🙂 
Brawo Brawo Brawo, kolejny dowód na to jak bardzo duża liczba osób na tym forum ma skaszaniony słuch i to na tyle, że nie wychwytuje tego, że wsadzony od pały przetwornik tak na prawdę tworzy rozstrojoną kolumnę a nie prawilnie zmodyfikowany zestaw głośnikowy. 
Na szczęście to nie mój cyrk i nie moje małpy, problem tylko jest taki że ten "wiejski tjuning" będzie ciągle powielany i kolejni będą się na to nabierać 😉  

• Like 2
Godzinę temu, robert19091990 napisał:

Widzę, że ta pseudo modyfikacja ciągle ma się dobrze i to od dobrych kilku miesięcy 🙂 
Jakiś półgłówek, który notabene sprzedał kombinowane i nieoryginalne kolumny jako oryginał powywalał rezystory, które nie tylko odpowiadały za zgranie fazowe przetworników i pełniły funkcję L-Padu ale także za impedancję wypadkową zestawów i wszyscy to łyknęli, powywalali L-Pad i nie dość, że porozjeżdżali fazy w miejscu podziału to jeszcze rozjechali impedancję wypadkową 🙂 

Ponoć zgranie faz było na ucho sprawdzone😜 full profeska🙂

• Like 1

Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

Godzinę temu, Prewwit napisał:

Ponoć zgranie faz było na ucho sprawdzone😜 full profeska🙂

Ano właśnie 😉 

Ciekawe czy większość z tych, którzy nasłuchali się tego frajera, który od pały rozgrzebał swoje Dali i puścił "tajemną recepturę" jako złoty środek zdaje sobie sprawę z tego, że idąc takim tokiem rozumowania to praktycznie żaden konstruktor nie miałby prawa bytu, bo i po co? Skoro można bezkarnie bez pomiarów wywalać poszczególne elementy z toru filtru to wystarczy dobrać sobie przetworniki, zbić obudowę i niech grają bez filtru albo z całkowicie przypadkowym filtrem? 🙂  
Jeszcze jeden aspekt - słuch można przyzwyczaić w miarę szybko i po pewnym czasie nie wychwytuje się ułomności w konstrukcji, dopiero jak posłucha się prawidłowo zestrojonej czy też zmodyfikowanej kolumny to człowieka nagle dopada olśnienie 😉 
No cóż, to nie moje zmartwienie na szczęście 😉 

Mam gdzieś pomiary, fazy itp. Wysokie tony z Morelem stały się zdecydowanie lepsze i kulturalniejsze, nic się nie rozjechało ani nie rozstroiło. Jest super. Jestem szczęściarzem, że mam skaszaniony słuch i nie słyszę kabli, podstawek,bezpieczników itp...a inżynierowie i konstruktorzy firmowi też kaszanią swoje projekty niezależnie od ich ceny. To forum jest dobitnym tego przykładem ;) Pa,pa.

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

W dniu 13.06.2021 o 23:02, robert19091990 napisał:

Ano właśnie 😉 

Ciekawe czy większość z tych, którzy nasłuchali się tego frajera, który od pały rozgrzebał swoje Dali i puścił "tajemną recepturę" jako złoty środek zdaje sobie sprawę z tego, że idąc takim tokiem rozumowania to praktycznie żaden konstruktor nie miałby prawa bytu, bo i po co? Skoro można bezkarnie bez pomiarów wywalać poszczególne elementy z toru filtru to wystarczy dobrać sobie przetworniki, zbić obudowę i niech grają bez filtru albo z całkowicie przypadkowym filtrem? 🙂  
Jeszcze jeden aspekt - słuch można przyzwyczaić w miarę szybko i po pewnym czasie nie wychwytuje się ułomności w konstrukcji, dopiero jak posłucha się prawidłowo zestrojonej czy też zmodyfikowanej kolumny to człowieka nagle dopada olśnienie 😉 
No cóż, to nie moje zmartwienie na szczęście 😉 

Tylko jak się zmienia na topowego Morela, to nawet gdyby to była zmiana od czapy - zagra i tak lepiej. 

W dniu 9.06.2021 o 16:50, radek.pz napisał:

Myślę nad zamianą na Infinity kappa 8.2 lub Canton RC L.

Słuchałem Canton RC L z różnymi wzmacniaczami i końcówkami mocy, w każdym wypadku wysokie tony prezentowały niską kulturę grania. Nie podzielam pozytywnych opinii o tych kolumnach.

Edited by matoole

Zakaz skrętu w lewo