Jump to content
IGNORED

Zestaw stereo do 3000 zł (filmy)


Recommended Posts

Witam, poszukuję nowego zestawu stereo głównie do oglądania filmów (wsz. gatunki) "znośnie" odwzorujące dźwięki kina akcji. Obecnie posiadam Soundbar Samsung HW-Q70T wraz z subwooferem oraz 2 głośniki Samsung SWA-9000S, ale z powodu płytkich dźwięków, nijakiego basu w filmach, nie jestem z nich do końca zadowolony. Myślę, że w tej cenie można wycisnąć więcej i zamiast szukać kolejnego soundbara z wyższej półki lepiej jest mierzyć w zestaw stereo, mimo iż priorytetem są filmy, a nie muzyka. Nie wiem, czy lepszym wyborem będzie amplituner czy wzmacniacz. Kolumny podstawkowe (umieszczane blisko 10 cm od ściany, 20 cm od boków telewizora, niestety na szafce rtv).
Kino domowe odpada ze względu na ograniczony budżet (3000 zł) i specyfikę pokoju (nie chcę w pokoju masy kabli, których nie mógłbym zamaskować). 
Telewizor: Samsung QE65Q60RA QLED 4K

Kierować się ku amplitunerze, czy wzmacniaczu? Nie potrzebna mi funkcja radia.
Proszę was o propozycje zestawów stereo, komponentów kompatybilnych z ww. telewizorem. Jakie są wasze opinie - czy zestaw taki będzie odczuwalnie lepszy od obecnego soundbara, głośników i subwoofera (w teorii 5.1), czy różnica będzie na tyle znikoma, że lepiej zostawić to, co jest i nie tracić czasu?spacer.png

Edited by justeddy52
Link to post
Share on other sites

Za taką kasę to celowałbym w głośniki aktywne, na przykład Audio Pro A36. Nowe około 3400 zł. W pełni funkcjonalne, wypełnią tą przestrzeń i ampli nie będzie potrzebny.

Link to post
Share on other sites

System stereo zagra znacznie lepiej od soundbara, ale w stereo i nie będzie "efekciarski" z dużym basem, chyba że dodatkowo dołożysz subwoofer, ale to przekroczy znacznie założony budżet. Kolega, który zasugerował aktywne kolumny ma racje i na twoim miejscu kupiłbym bardzo udany zestaw Klipsch The Fives, który stara łączyć się stereo z kinowym brzmieniem i pomimo nie wielkich rozmiarów gra naprawdę dobrze. Zapraszam na odsłuch i po indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że sounbary generalnie nie są polecane, natomiast zadziwił mnie ten o to film od wiarygodnego zagranicznego youtubera, który zestawił The Fives z Cinema 600:

Gdyby celem była muzyka nie myśląc podjąłbym decyzję i wybrałbym the fives. Ale celując głównie w filmy (proporcja 90% filmy, 10% muzyka) nie będzie to trafniejszy wybór? Pomijając, że cena o całe 1000 zł. mniejsza. 

Link to post
Share on other sites

Soundbar Cinema 600 zapewni CI więcej basu głównie przez subwoofer. Klipsch the Fives to zdecydowanie lepsza stereofonia oraz bardziej soczysta średnica. 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do wspomnianych basów - czy to właśnie bas głównie towarzyszy efektom dźwiękowym kina akcji? Jak z czysto brzmiącymi dialogami? Zależy mi tak samo na efektach dźwiękowych, jak i klarownym głosie. Zastanawiam się w czym dźwięk stereofoniczny może przebić dźwięk "przestrzenny" Cinema 600 zważywszy na ww. wymagania.

Link to post
Share on other sites

Po kilku dniach namysłu, mam kilka opcji, a budżet do 3000 zł.

  1. Soundbar Klipsch Cinema 600 (2500 zł)
  2. Soundbar JBL Surround 5.1 (2300 zł)
  3. 2x aktywne głośniki (2000 zł) + subwoofer (1000 zł)

W przypadku punktu 3. słyszałem jedynie o głośnikach Audio Pro A26.

Czy warto iść w trzecią opcję? Jakie głośniki aktywne i sub moglibyście polecić w tym przedziale cenowym? Cel jak pisałem wcześniej - filmy, netflix, gł. kino akcji oraz czyste, słyszalne dialogi. Dzięki za dotychczasową pomoc 👍.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.