Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy projektor


Szczepi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post więc cześć wszystkim.

Mam taki mały dylemat. Jestem na etapie zakupu nowego projektora. Moja stara Optoma 151 właśnie kończy swój żywot i nadeszła pora na zmianę. Po przeczytaniu i wysłuchaniu paru opinii wybrałem dwie opcje z których chciałbym coś wybrać. Pierwsza to Epson eh-tw9400 a druga to JVC x5900. Zdaję sobie sprawę że nie jest to ta sama półka cenowa. Pytanie czy jest między nimi aż tak wielka różnica którą odczuje u mnie na maksymalnej przekątnej 110". Poza tym jest szansa że Epson wyskoczy z czymś nowym na targach. W zeszłym roku widziałem też JVC w niezlej promocji więc można tę różnice zmniejszyć. Nie ukrywam że nie będę się bronił jakby była okazja z drugiej ręki. Generalnie potrzebuje kilku opinii które pomogą w decyzji czy warto dopłacić do droższego czy może lepiej się wstrzymać do jesieni np. 

U mnie projektor służy głównie do grania na konsoli lub do oglądania filmów na platformach streamingowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania bierz znowu Optoma , albo Benq.  Za wysoka klasa w/w projektorów do takiego użytku. 

Druga sprawa , jaki masz pokój  . Adaptacja ?

Daj fotki 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój  normalny  bo to pokój dzienny w bloku. Nie ma opcji na typowa sale kinową. Zamontowałem rolety totalnie zaciemniające więc w ciągu dnia bez problemu. Odległość soczewki projektora do ekranu 3,2m. W tej chwili rzucam na ścianę bo miałem kiepska matę ale coś czuję że pod naciskiem otoczenia będzie jakiś ekran. I siedzę na sofie na wprost ekranu. Wszystko wpięte w amplituner Arcama. Więcej filmów niż grania ale konsola obecna w moim życiu. Przyszedł czas na zmiany i chce coś porządnego dzięki czemu zauwaze różnice więc jestem w stanie wydać trochę więcej. Stąd ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślałbym Epsona, jeśli rozmiar obrazu ma dla Ciebie znaczenie.

Epson ma stosunek rzutu 1,35 a JVC -  jak mnie pamięć nie myli 1,4

Soczewka - ekran dziś ściana  3,2m - Jak zamontujesz ekran będzie jeszcze mniej.

3,2 / 1,35 = 237 cm u podstawy ekranu przy Epsonie

3,2 / 1,4 = 228 cm u podstawy ekranu przy JVC. 

Szerzej i wyżej.

Rozmiar, tak ogólnie, zawsze robi robotę 🙂

Epson oryginalna lampa chyba 750zł

JVC oryginalna lampa 2,5 tys ? Chyba, bo nie pamiętam jak teraz stoją.

Do jednego i drugiego obrazu można się przyzwyczaić.

Choć prawdziwe są urban legends i w JVC jest jeszcze ciekawiej.

Odczujesz wyraźną różnicę, ponieważ one jednak inaczej  mają rozstawione akcenty.

JVC stawia na bardzo dobrą czerń. A to robi jednak kapitalną robotę z odbiorem obrazu w filmie - moim zdaniem. Gry animacje - chyba na Epsonie lepiej to wygląda - moim zdaniem.

Uważam, że nowe Epsony 9400 sprzedają się nie tylko ze względu na niższą cenę.

Różnice to tak aby zobrazować sobie.

Idź do RTV marketu. Popatrz na jakiś obraz testowy ten sam na zwykłym LCD np. Samsunga i  obok na OLED LG. To jest podobna różnica jak Epson vs JVC.

A jak masz jasne ściany i sufit to różnica będzie jeszcze deko mniejsza. Rolety dzień noc tu nie zmienią wiele. Otoczenie jest ważne.

Po zakupie JVC przynajmniej będziesz miał świadomość, że aby dostać lepszy obraz i znowu poczuć wyraźną różnicę, to musisz wydać 5 razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
ex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Jager napisał:

Soczewka - ekran dziś ściana  3,2m - Jak zamontujesz ekran będzie jeszcze mniej.

Mniej to nie będzie. Dobry ekran ma płótno praktycznie 1 cm od ściany, nawet mniej.
 

46 minut temu, Jager napisał:

A jak masz jasne ściany i sufit to różnica będzie jeszcze deko mniejsza. Rolety dzień noc tu nie zmienią wiele. Otoczenie jest ważne.

Więc jeśli masz białe ściany i sufit to tak jakby korzyści z zakupu JVC mocno maleją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach zdecydowanie stawiam na Epsona. Wstrzymaj się z zakupem do jesieni,może jakieś nowe modele od Epsona się pojawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lobo Srobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jvc jest ostrzejszy, obraz ma zupełnie inną plastykę, kolor oraz głębie. Białe ściany nic do tego nie mają ale ufo ponoć też istnieje.

Inną kwestią jest cena JVC, ktoś się ostro pomylił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jvc jest ostrzejszy, obraz ma zupełnie inną plastykę, kolor oraz głębie. Białe ściany nic do tego nie mają ale ufo ponoć też istnieje.
Inną kwestią jest cena JVC, ktoś się ostro pomylił.
Bo akurat miałeś oba w salonie i je porównałeś....

A ja miałem na raz w swoim salonie Epson Tw7300 i JVC X7900.

Niestety, dopóki salon nie został super zaciemniony, JVC wcale nie mogło pokazać swoich możliwości a obraz z Epsona właśnie, wyglądał na ciut żywszy i ostrzejszy.
Aż z początku żałowałem że kupiłem to JVC.

Sytuacja się zmieniała w miarę z ulepszaniem mojego zaciemnienia pokoju.
Aktualnie czarny Velvet zakrywa prawie całość ścian i sufitu a także połowę podłogi, na czas projekcji, oczywiście.

Dopiero teraz widzę na co stać JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RAF77 napisał:

Bo akurat miałeś oba w salonie i je porównałeś....

nie mam proja w salonie

2 minuty temu, RAF77 napisał:

wyglądał na ciut żywszy i ostrzejszy

czyli jednak, pochwal się jeszcze czy wtedy byłeś po czy przed zabawą z kratkami w JVC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przed.
Bo to było zaraz po zakupie JVC. Ale jak później robiłem te korekty, to praktycznie bardzo mało było do korygowania i po korekcji nie było u mnie zauważalnej różnicy, do tego co było przed korekcją.
Bardzo dobrze było to ustawione od nowości.


Jak nie masz proja w salonie, to tym bardziej nie powinieneś się wypowiadać w temacie "Epson vs JVC w salonie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany niestety jasne. Sądząc z tego co tu Panowie piszecie to raczej Epson w moim wypadku. W porównaniu do stanu obecnego i tak będzie milion razy lepiej. Zostaje tylko poszukać najlepszej ceny. 

3 godziny temu, Lobo Srobo napisał:

W takich warunkach zdecydowanie stawiam na Epsona. Wstrzymaj się z zakupem do jesieni,może jakieś nowe modele od Epsona się pojawią.

Słyszałem że warto poczekać na targi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, RAF77 napisał:

Raczej przed.
Bo to było zaraz po zakupie JVC. Ale jak później robiłem te korekty, to praktycznie bardzo mało było do korygowania i po korekcji nie było u mnie zauważalnej różnicy, do tego co było przed korekcją.
Bardzo dobrze było to ustawione od nowości.

to gratuluje, w całym polskim internecie nie znajdziesz tak dobrego egzemplarza. Jest to kolejny element na plus dla JVC a mimo to pinokio twierdzi że przewaga maleje do zera.

35 minut temu, RAF77 napisał:

Jak nie masz proja w salonie, to tym bardziej nie powinieneś się wypowiadać w temacie "Epson vs JVC w salonie".

Biały sufit, jasne ściany czym to się rożni od "jasnego salonu" ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szczepi napisał:

Sądząc z tego co tu Panowie piszecie to raczej Epson w moim wypadku.

tylko ze względu na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Epsona TW 9400 w zwykłym salonie z jasnymi ścianami i białym sufitem powiem, że nie ma sensu płacić więcej za projektor. JVC i Sony tylko w zaadaptowanym pomieszczeniu. Szkoda płacić za atuty, których się nie wykorzysta. Epson ma bardzo dobry kontrast, jest niezwykle ostry i kolorami przebija niejeden TV. Mam oleda C9 i wcale nie odczuwam dyskomforty z oglądania na ekranie jeśli chodzi o kontrast. Jest wręcz przeciwnie. Dodam, że za ekran robi zwykły Kauber INTBT. Można oglądać swobodnie nawet w dzień jeśli salon jest lekko zaciemniony zasłoną lub jest pochmurny dzień. Dla mnie ten projektor nie ma wad. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to Epson czy JVC w jasnym salonie projekcja to półśrodek, lub według mnie ćwierćśrodek ,Inna sprawa jesli ktos nie może ze wzgledów uzytkowych salonu/pokoju wtedy trzeba ten cwierćsrodek przegryść i cieszyć co się ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, WARMSTONE napisał:

JVC to bubel skalany od lat tą samą wadą.

a jesli moge wiedziec jaka to wada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, darulok napisał:

Czy to Epson czy JVC w jasnym salonie projekcja to półśrodek, lub według mnie ćwierćśrodek ,Inna sprawa jesli ktos nie może ze wzgledów uzytkowych salonu/pokoju wtedy trzeba ten cwierćsrodek przegryść i cieszyć co się ma.

Zawsze zostają ekrany ARL, laserowe źródła światła, UST itd ale jak widać kasta toleruje tylko epsona (którego dziwnym zbiegiem okoliczności już nie używają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Repugnant napisał:

a jesli moge wiedziec jaka to wada?

Obawiam się że tą wadą może być tylko cena😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, darulok napisał:

Obawiam się że tą wadą może być tylko cena😄

Właśnie chciałem spytać to samo ale bałem się linczu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Szczepi napisał:

Właśnie chciałem spytać to samo ale bałem się linczu 😉

Sluchaj ,zapewne moje pitolenie niektorych moze już nudzic,ale posiadałem top  plazmę wiele lat,pozniej oled mam  ponad dwa lata,w końcu kupiłem pj jvc x7900.Skalibrowałem ,pomieszczenie maks, podjętą decyzje uwazam za najlepszą od dekady.Tv poszly w odstawkę jako dodatek,obraz z pj genialny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wszystkim podziękować za rady i aktywność w temacie. Na pewno jestem mądrzejszy i wiem na co zwrócić uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.