Skocz do zawartości
IGNORED

Myślistwo. Analiza krytyczna


mgrkleszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Trzecia próba pisania o procederze, bardzo negatywnym. Mój pogląd zawarłem już w tytule. Spróbujmy porozmawiać jak się sprawy mają, jeżeli się uda oczywiście. Tutejsi cenzorzy do tematu podchodzą nerwowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny incydent tym razem na szczęście bez ofiary śmiertelnej , jak to miało miejsce na polowaniu z samochodu w sadzie , bez " książki " i zacieraniu śladów przez dwóch myśliwych . 

Leśnik z LP i jego klient urządzili sobie takie polowanie, że musiała interweniować policja i straż graniczna! Było wejście w teren prywatny z zakazem polowań i latające kule nad głowami innych ludzi. Leśnik był w służbowym ubraniu.

Uważajcie na nich - myślą, że mogą już wszystko, ale tym razem się przeliczyli trafiając na stanowczego przyrodnika z Bieszczad, który na końcu swojego wpisu dodał:

"Patrzcie na łapy tym, którym daliśmy we władanie lasy i pola i reagujcie. Bo najwyraźniej nie wiedzą co czynią. Albo doskonale wiedzą, a chronią ich anachroniczne i skorumpowane do cna organizacje." 
 

Ci dwaj kolesie postanowili urządzić sobie wczoraj wieczorem polowaneczko w Bieszczadach. Jeden z lokalnego koła łowieckiego, zresztą pracownik lokalnego nadleśnictwa. W służbowej kurtce, którą mu kupiliśmy (tak, bo Lasy są nasze). Drugi to klient. Ten, który przyjechał sobie postrzelać. "Z Polski", jak to określił.

Ale wszystko poszło nie tak. Bardzo nie tak. Dlaczego?

Strzelali na moim gruncie, wyłączonym parę lat temu z obwodu łowieckiego i z zakazem polowania zgłoszonym u starosty. Strzelali z naruszeniem swoich własnych regulaminów na sarny, które były ponad 500 m od nich. Strzelali bez "kulochwytu", czyli gruntu albo innej przeszkody która wyłapałaby pociski. Jeden z nich przeleciał mi z gwizdem nad głową i poleciał w stronę wsi, narażając życie moje i innych osób. Słyszeliście kiedyś jak to wyje i wiecie co może zrobić? To obejrzyjcie zdjęcia z sekcji ludzi pomylonych z dzikiem, albo zabitych rowerzystów, którzy oberwali zbłąkanym pociskiem. Strzelali w ulewnym deszczu i przy ograniczonej widoczności. Strzelali z naruszeniem jeszcze paru innych zasad i przepisów i zwyczajnego zdrowego rozsądku.

Jak ich spostrzegłem i narobiłem rabanu to uciekli do wsi. Tam ich namierzyła Policja. Pomogła też Straż Graniczna.

Będzie z tego niewąska chryja. Cudem nie doszło do tragedii.

Patrzcie na łapy tym, którym daliśmy we władanie lasy i pola i reagujcie. Bo najwyraźniej nie wiedzą co czynią. Albo doskonale wiedzą, a chronią ich anachroniczne i skorumpowane do cna organizacje. " 

 

źródło  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pif! Paf!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic piękniejszego, jak o zmierzchu wypatrzeć z ambony słodką sarenkę śród polnego kwiecia, wziąć ją w krzyż celownika (sorry, za dużo poezji, dzisiaj w moim Swarovskim to już czerwona kropka 🙂 ) i... BANG!!!

Tatarek ze świeżej sarniej polędwiczki, cudownie delikatna wątróbeczka z sarny z cebulką... kto nie jadł, ten nie zna smaku życia! 🙂

Mój ojciec od jakichś 25 lat nie je mięsa, jeśli sam go wcześniej nie złowił czy nie ustrzelił.

Polecam ten styl życia!

Idź do lasu, poznaj ciekawe zwierzęta i zabij je! 🙂

I zjedz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi z d... powyrywać za sam pomysł tego "myślistwa" bezmyślnego. Zabijanie dla zabawy. I te kretyńskie teoryjki że chronią cokolwiek? 

Jak chcą chronić i podokarmiać to nic nie stoi na przeszkodzie, ale czemu przy okazji strzelać? 

Jak głodny to do sklepu, a nie do lasu. 

 

P.S. Czester, a na zdjęciu z facebuka tym rowerem w błocie po pachy to ty brodzisz? Się zastanawiam zazdrościć czy współczuć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
27 minut temu, micwoj napisał:

Jak głodny to do sklepu, a nie do lasu.

Ciekawe skąd biorą się dostępne w sklepie parówki.

A swoją drogą co złego w zaspokajaniu głodu w lesie. Jagód nie lubisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, stench napisał:

A swoją drogą co złego w zaspokajaniu głodu w lesie. Jagód nie lubisz ?

Lubie, lubię. Chociaż fakt że nie znoszę ich zbierać. Wolę jak ktoś robi to za mnie. Grzybów, malin truskawek itp itd też nie. Jakoś zbieractwo nigdy mi nie podchodziło. 

Jakoś z chodowlą nie mam mentalnych problemów takich jak z myśliwstwem. Co innego jest zabijać w celach użytkowych, co innego jest upatrywać w zabijaniu przyjemności. IMO to jest chore i spaczone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest od myśliwego.

"W" nie zanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Nie ma nic piękniejszego, jak o zmierzchu wypatrzeć z ambony słodką sarenkę śród polnego kwiecia, wziąć ją w krzyż celownika (sorry, za dużo poezji, dzisiaj w moim Swarovskim to już czerwona kropka 🙂 ) i... BANG!!!

Tatarek ze świeżej sarniej polędwiczki, cudownie delikatna wątróbeczka z sarny z cebulką... kto nie jadł, ten nie zna smaku życia! 🙂

Mój ojciec od jakichś 25 lat nie je mięsa, jeśli sam go wcześniej nie złowił czy nie ustrzelił.

Polecam ten styl życia!

Idź do lasu, poznaj ciekawe zwierzęta i zabij je! 🙂

I zjedz!

Podoba mi się ta filozofia . Tylko potrzebny jest jeden warunek . Zabij je gołymi rękami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • misiomor zmienił(a) tytuł na Myślistwo. Analiza krytyczna
5 godzin temu, micwoj napisał:

. I te kretyńskie teoryjki że chronią cokolwiek? 

Czy ja jestem przedszkolanka żeby chronić cokolwiek? Ja do lasu idę po mięso.

Bez cienia hipokryzji.

Dlatego nie łowię ryb w Irlandii. Tu obowiązuje zasada "złap i wypuść" na większości wód. Już pomijając ewidentną stratę czasu i pieniędzy - jest dla mnie kretynizmem stresowanie i okaleczanie ryby, żebym mógł sobie wyciągnąć ją z wody i nie wiem... zrobić jej zdjęcie? Idiotyzm i okrucieństwo. Jest to chore!

Jeśli idę na ryby to przecież  po to, by złapać rybkę i ją zjeść a nie po to by ją dręczyć bez sensu i tracić czas. Paranoja i ocean zbędnego okrucieństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, micwoj napisał:

Czester, a na zdjęciu z facebuka tym rowerem w błocie po pachy to ty brodzisz? Się zastanawiam zazdrościć czy współczuć 😉

Na którym zdjęciu ? 

Ja chyba takiego zdjęcia nie wstawiałem ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie twoje?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, micwoj napisał:

Zabijanie dla zabawy.

Zabijanie dla zabawy? To trzeba być jakimś psychopatą.

Ja zabijam dla mięsa. Nie da się wyciąć schabu z żywego dzika, zresztą to by było wielkie okrucieństwo. Trzeba więc posłać dzikowi kulkę, dzik pada martwy - i mamy mięso.

To żadna przyjemność. Trzeba się nachodzić, naciągać, napracować przy usuwaniu wnętrzności, skórowaniu, rozbieraniu tuszy... Nie ma w tym nic przyjemnego, zapewniam. Ale nagroda jest wielka! 🙂 Nie ma takiej kiełbasy w żadnym sklepie za żadne pieniądze, jaką może zrobić doświadczony myśliwy z kulinarną żyłką. 🙂

Kiedyś byłem na wódeczce u kolegi - myśliwego i w pewnym momencie ów przypomniał sobie, że na strychu wisi mu myśliwska z dzika, o której zapomniał. I ona tak wisi i się suszy jakieś pół roku...

Powiadam Wam! To była chyba najlepsza rzecz, jaką jadłem w życiu. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tematem jest analiza krytyczna, przedstawiam główne patologie polskiego systemu łowiectwa moim zdaniem:

- Komunistycznego rodowodu brak powiązania prawa do polowania z własnością gruntu

- System kładzie nacisk na maksymalizację zwierzostanu, kosztem rolników oraz bezpieczeństwa kierowców. A więc kontynuacja (komunistycznego) traktowania własnych obywateli jak chłopków pańszczyźnianych, żeby tylko było co dewizowcom zaoferować i żeby elyta miała na co sama polować.

- Kompletnie stronniczy i niesprawiedliwy mechanizm wypłaty odszkodowań dla rolników, brak jakiegokolwiek dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którym dziki zniszczyły płot ew. zryły trawnik, przy jednoczesnym pozbawieniu ich prawa do obrony swojego dobytku.

- Zakaz polowań z bronią krótką. To naprawdę daje się zrobić - Elmer Keith najlepszym przykładem. A od jego czasów dokonał się jeszcze pewien postęp w tej dziedzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze może dopisał bym , polujesz bronią taką jaką własnoręcznie umiesz zrobić , nie umiesz rzucaj kamieniami 🙂 , to by było jakieś wyrównanie szans 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jarekb napisał:

jeszcze może dopisał bym , polujesz bronią taką jaką własnoręcznie umiesz zrobić , nie umiesz rzucaj kamieniami 🙂 , to by było jakieś wyrównanie szans 

Słaby pomysł - wnyki jest zrobić dość łatwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiomor napisał:

żeby elyta miała na co sama polować.

Bez przesady. Możesz się jutro zapisać na staż do koła. Znam myśliwych reprezentujących wszelkie profesje i wszelkie warstwy społeczne.

Więc co to za elyta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, il Dottore napisał:

Bez przesady. Możesz się jutro zapisać na staż do koła. Znam myśliwych reprezentujących wszelkie profesje i wszelkie warstwy społeczne.

Więc co to za elyta?

W czasach kiedy ustalano aksjomatykę tego systemu, dostęp do kół był ściśle reglamentowany i człowiek spoza elyty miał zerowe szanse się dostać. No i do dziś został z owych czasów priorytet w postaci wysokiego zwierzostanu, za co płacą rolnicy (finansowo) i kierowcy, życiem i zdrowiem w wypadkach. Ich interesy w ogóle nie są brane pod uwagę przy ustalaniu planu odstrzałów.

Ja czasem oglądam "TV Darz Bór" i mniej więcej wiem jak to wygląda w Polsce. Tym niemniej to byłoby już za dużo hobbies na starość, a poza tym polskie tradycje łowieckie zupełnie mi nie leżą - za dużo w tym niemczyzny. Gdybym mieszkał w USA, to bym polował, ale w Polsce nie chcę uczestniczyć w czymś tak pańszczyźnianym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, xetras napisał:

Tytuł jest od myśliwego.

"W" nie zanika.

Też tak myślałem, ale po sprawdzeniu okazało się, że zdaniem znawców, poprawną formą jest jednak wersja bez "w". Rzeczownik "myśliwy" ma pochodzenie przymiotnikowe, więc będzie analogicznie jak w przypadku "leniwy" - "lenistwo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, il Dottore napisał:

Zabijanie dla zabawy? To trzeba być jakimś psychopatą.

To w takim razie wytłumacz mi: 

"Nie ma nic piękniejszego, jak o zmierzchu wypatrzeć z ambony słodką sarenkę śród polnego kwiecia, wziąć ją w krzyż celownika (sorry, za dużo poezji, dzisiaj w moim Swarovskim to już czerwona kropka 🙂 ) i... BANG!!!"

 

Poza tym rozumiem dla mięsa. Ale co robi ta cała otoczka? Te spotkanka towarzyskie na polowanku? Jak chcę załatwić sobie coś do jedzenia to idę i załatwiam, a nie zmawiam się z koleżkami i nie chwalę się wszystkim ile to mi się udało utłuc. Chwalę się tą kiełbasą czy innym gulaszem. Reszta to patologia i "erzac polowania na ludzi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, micwoj napisał:

To w takim razie wytłumacz mi: 

"Nie ma nic piękniejszego, jak o zmierzchu wypatrzeć z ambony słodką sarenkę śród polnego kwiecia, wziąć ją w krzyż celownika (sorry, za dużo poezji, dzisiaj w moim Swarovskim to już czerwona kropka 🙂 ) i... BANG!!!"

Może Dottore wyrazi to inaczej, ale człowiek z jego milionami lat polowania przy użyciu broni miotanej generalnie jest maszyną do celowania - ma np. dużo ostrzejsze widzenie centralne niż inne zwierzęta. Tylko ptaki drapieżne mogą z nim rywalizować pod tym względem. Ja nie poluję, ale mam duże doświadczenie w strzelaniu do puszek i innych brzęczących rzeczy. Jak człowiek załapie prawidłową technikę strzelecką, uruchamia się psychologiczny mechanizm nagrody - wiem że wszystko zrobiłem dobrze i oczekuję na luby brzęk.

Być może podobnie jest z urządzeniem skutecznej zasadzki - człowiek fizycznie jest za wolny żeby dopaść zdobycz jak gepard czy lew, więc musi polegać na przechytrzeniu zwierzyny. To też uruchamia ośrodek nagrody jeżeli zrobi się to dobrze - znowu miliony lat ewolucji.

Ciekawe że przyjemność z zabijania jako takiego to mają szympansy - one ewolucyjnie wypracowały dużo większą siłę oraz wielkie kły. I napędzają się wzajemnie do niewyobrażalnego dla nas (z wyjątkiem jednostek bardzo zaburzonych) okrucieństwa w typie rozszarpywania zdobyczy / przeciwnika. Człowiek poszedł w odmiennym kierunku - empatia (szeroko pojęta), rezygnacja z krwawego rozwiązywania sporów (redukcja kłów), a zabijanie raczej na dystans, ze skupieniem na technice, a nie zabijaniu jako takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Podoba mi się ta filozofia . Tylko potrzebny jest jeden warunek . Zabij je gołymi rękami .

Że  niby jak?

A nie bezpieczniej i wygodniej wystawić przez okienko broń palną zaopatrzoną w zaawansowaną technologicznie lunetę, siedząc w ogrzewanej elektrycznym grzejniczkiem ambonie  z poduchą pod dupą zgiąć tylko palec wskazujący?

Zwierzak poddany takiej egzekucji najpierw był zaproszony do zjedzenia żywności, którą zwyrodnialcy hobbyści zwieźli i zwożą do lasu w ogromnych ilościach.

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt została napisana w Londynie 21 września 1977 roku, a następnie przedłożona UNESCO. 15 października 1978 deklaracja została uchwalona w Paryżu. Artykuł 1 obwieszcza, że: "Wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają równe prawa do istnienia".

A  tymczasem myśliwi w czasie kryzysu klimatycznego i bezpowrotnego wymierania kolejnych gatunków zamierzają w nowym sezonie łowieckim - od kwietnia 2021 - do końca marca 2022 zabić półtora miliona zwierząt. Źródło: Wyborcza.pl/Białystok, 1 grudnia 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mgrkleszcz napisał:

egzekucji

Ranne ucieka i czasem wykrwawia się długo, a celność o brzasku jest mierna.

Ambony stawiają celowo przy wodopojach, ale sadyści do hobby nie powinni być dopuszczani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mgrkleszcz napisał:

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt została napisana w Londynie 21 września 1977 roku, a następnie przedłożona UNESCO. 15 października 1978 deklaracja została uchwalona w Paryżu. Artykuł 1 obwieszcza, że: "Wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają równe prawa do istnienia".

Gdyby brać to poważnie, należałoby uchwalić jakiś kodeks karny dla zwierząt i przykładowo wybić drapieżniki, bo taki drapieżnik w ciągu swojego życia zabija setki jeżeli nie tysiące innych zwierząt, a one przecież mają równe prawo do istnienia. Więc zabicie tysięcy dla przetrwania jednego jest sprzeczne z tym zapisem.

To że coś uchwalono w Paryżu wcale nie sprawia, że to się logicznie trzyma kupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.