Jump to content
IGNORED

SONUS FABER ROZSZERZA KOLEKCJĘ LUMINA O DWA NOWE MODELE


Recommended Posts

  • Administratorzy

image.png

INFORMACJA PRASOWA

 

 

SONUS FABER ROZSZERZA WIELOKROTNIE NAGRODZONĄ KOLEKCJĘ LUMINA O DWA NOWE MODELE

 

image.png

 

Vicenza, Włochy 15 czerwca 2021 r. - Sonus faber z radością ogłasza kontynuację swojej uznanej kolekcji Lumina prezentując dwa nowe modele: Lumina II i Lumina V.

 

Premierowe modele Lumina stanowią prostą, zrównoważoną kombinację oferującą możliwość zaspokojenia potrzeb miłośników odsłuchu zarówno stereo, jak i systemów wielokanałowych. Wprowadzenie Lumina II i Lumina V ma na celu dotarcie do jeszcze szerszego grona odbiorców oczekujących większej mocy, zwłaszcza w odniesieniu do większych przestrzeni odsłuchowych.

 

Po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu 2020 roku, kolekcja Lumina od Sonus faber ucieleśnia historię i ducha tej tradycyjnej marki. Choć wprowadzenie na rynek miało miejsce w trudnym i bezprecedensowym roku, Lumina powstała w celu łączenia entuzjastów audio poprzez wspólne doświadczenia z dźwiękiem, oferując słuchaczom pełne, zmysłowe wrażenia, charakterystyczne dla Voice of Sonus faber.

 

Nowe modele Lumina zachowują prostotę konstrukcji poprzednich modeli, w których minimalistyczna estetyka podkreśla każdy szczegół tak, aby był równie atrakcyjny wizualnie, jak i akustycznie. Wielowarstwowe drewno przedniej ścianki jest dostępne w trzech wykończeniach: matowe wykończenie Walnut i Wenge z wstawkami z klonu oraz klasyczne Piano Black. Obudowa została wykończona czarną skórą, wierną tradycyjnej linii produktów Sonus faber.

 

Lumina II to drugi po Lumina I głośnik podstawkowy w kolekcji, z 150 milimetrowym przetwornikiem średnio-niskotonowym zapewniającym większą głośność. Lumina II zachowuje kompaktową i wszechstronną konstrukcję, idealną do umieszczenia na regale czy półce. Lumina II może zostać również ustawiona na stojaku jako tylny kanał w systemie kina domowego.

Lumina II wzbogaca gamę dwudrożnych głośników z rodziny Lumina, oferując idealne rozwiązanie dla małych systemów, jednocześnie wypełniając dźwiękiem każde pomieszczenie.

 

Lumina V to nowy flagowiec w kolekcji. Ta trójdrożna kolumna podłogowa obfituje w nowatorskie rozwiązania elektroakustyczne:

 

Wewnętrzna komora mid-hi w kształcie lutni

Wewnętrzna komora mid-hi została zaprojektowana w oparciu o kultowy kształt lutni, unikalne rozwiązanie opracowane przez Sonus faber stanowiące główną cechą charakterystyczną marki od czasu jej powstania w latach 90-tych.

Ta cecha jest w stanie zmaksymalizować sztywność strukturalną i wydajność akustyczną średnich tonów, jednocześnie redukując fale stojące w zakresie objętości obciążenia akustycznego.

 

Hybrydowa zwrotnica IFF – Paracross Topology™

Układ zwrotnicy średnich i wysokich tonów "Hybrid IFF – Paracross Solution" łączy interaktywne filtrowanie Fusion, po raz pierwszy wykorzystane w modelu Maxima Amator, z technologią Paracross Topology™, w której elementy reaktywne (kondensatory i induktory/cewki) są umieszczane na szynie ujemnej obwodu. Wynikające z tego korzyści obejmują zmniejszenie tylnego pola elektromagnetycznego przetworników (Electro Motive Force), co pozwala im działać w maksymalnie spójny i organiczny sposób oraz obniża czułość zwrotnicy na częstotliwości radiowe, co dodatkowo poprawia rozdzielczość dźwięku.

 

Zapewniająca większą immersyjność scen akcji, dialogów i ścieżek dźwiękowych, Lumina doskonale współgra z subwooferami Gravis I, II i III, które charakteryzują się dopasowanym wykończeniem i materiałami.

Dla entuzjastów dźwięku chcących zoptymalizować swoją przestrzeń domową, Sonus faber oferuje dyskretną i elegancką kolekcję głośników Palladio dedykowaną do instalacji niestandardowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

 

Linie Lumina, Gravis i Palladio oferują nieograniczone możliwości, które zapewniają naturalne wrażenia dźwiękowe w połączeniu z czystym i pięknym designem.

 

image.pngimage.pngimage.pngimage.png

 

image.pngimage.png

image.png

 

 

 

ZDJĘCIA:  https://we.tl/t-0C08wNfmTu

 

Dostępność

Pełna kolekcja Lumina, w tym nowe Lumina II i Lumina V, będzie dostępna w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Sonus faber na całym świecie od czerwca 2021 roku.

 

Ceny detaliczne

Lumina V: 5 999 zł

Lumina III: 4 499 zł

Lumina II: 2 499 zł

Lumina I: 1 799 zł

Lumina Center: 2 999 zł

 

Specyfikacja techniczna

 

image.png

image.png

 

 

Dalszych informacji udziela:

Marcin Pikułoński

e-mail: marcin.pikulonski@horn.eu

tel: tel: (22) 331 55 55

www.horn.eu

 

O marce Sonos faber

Sonus faber to włoska manufaktura ręcznie produkowanych głośników i innego high-endowego sprzętu audio, zrodzona z pomysłu człowieka, który kochał muzykę i jej poprawne odwzorowanie, ale także osoby ze szczególną wrażliwością do piękna ręcznie wykonanych produktów z drewna, które darzył prawdziwym szacunkiem. Marka Sonus faber opowiada historię za pomocą dźwięku i materiałów. Każdy produkt Sonus faber, czy to w przeszłości, teraźniejszości czy w przyszłości, jest w stanie przenieść słuchacza w świat wieloletniej tradycji, włoskiej kultury i rzemiosła. Nasze ręcznie produkowane instrumenty muzyczne są wierne włoskiemu kunsztowi, z niezapomnianym brzmieniem, które zanurza Cię w naturalnym dźwięku. Sonus faber to zespół kreatywnych techników, designerów oraz wynalazców najnowocześniejszych rozwiązań, którzy starannie opracowują produkty, które stają się wiecznymi dziełami sztuki dla każdego stylu życia.

Dowiedz się więcej na www.sonusfaber.com

 

 

 

Horn Distribution S.A.   ul. Kurantów 34,   02-873 Warszawa,   www.horn.eu

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.