Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, xajas napisał:

Dobre emoji846.png

Wierz mi, nawet gdybys wykasowal wszystkie odpowiedzi nie na temat, i tak wyladowali bysmy na lampach z III rzeszy.

To sie nazywa rozszerzanie wiedzy powszechnej.

To powinny istnieć wątki o wiedzy powszechnej, ale wątek X jest o X, a nie o 30 innych rzeczach. Bo po kilku stronach można zapomnieć o czym właściwie się czyta. 

Dziś wchodząc w wątek, widzę może stronę albo dwie merytoryki. Reszta to wspólne wyzywanie się, gadanie o niczym etc. 
Brakuje tylko szkalowania papieża Polaka jak to w Internecie popularne. 

Teraz, Espectro napisał:

Za totalne off topy zgłasza sie i sie ukrywa.

 

Przecież już nawet w tym wątku, rozmowa przeszła na temat o tym co da się mierzyć, co nie, o tym, że ASR to diabeł, o tym co jest brzmieniem a co nie.

A temat wątku to "dlaczego zrobiło się tu tak pusto". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Piotrek608 napisał:

A to fakt, że niekiedy jak tu zaglądam to jakby drugi "wykop" czytać. Ale wydaje mi się, że duch audio w ludziskach zaniknął, młodzi słuchają przenośnych pierdzików i streamy i są zachwyceni jak mają 320kb/s ..masakra.

Rynek masowy sprzętów przenośnych jest pewnie teraz dominujący. Jednak salony audio nadal istnieją, pojawiają się nowe i maja się dobrze. Ludzie nadal kupują kolumny, lampy i droga elektronikę. Nic nie zanikło. Cześć użytkowników przeszło do FB i kilku innych, co prawda mniejszych ale bardziej nastawionych na wysokiej jakości audio stron. Tam jakoś nie ma problemu zrobić jednego klawisza „pokaż zawartość audio” a użytkownicy składają się chętnie na hosting z własnej woli. Aby było jasne nikogo nie reklamuje, ale takie są realia.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Franz-007 napisał:

To jest nadinterpretacja, gdzie napisałem że nienawidzę antykablarzy?

I to takie wypowiedzi ...

pejoratywny ton wypowiedzi to sugerował

zresztą po co było to wtrącenie ? Chyba tylko po to by wątek zboczył na "właściwe tory"

jak to była prowokacja to się udała.

8 godzin temu, McGyver napisał:

Ich wojująca frakcja. Niestety nadaktywna i najbardziej hałaśliwa.

Mc proszę nie bądź stronniczy , bo jeszcze uwierzę , że obywasz się bez podstawowych pomiarów napięcia i innych robiąc swoje konstrukcje.

 

8 godzin temu, szpakowski napisał:

Może dobrym rozwiązaniem było by stworzenie miejsca dla tych userów gdzie mogli by się realizować?

jest za to zakładka hi-end gdzie "wierzący" mogą do woli się udzielać i na pewno zostaną zrozumiani i nie niepojeni przez technicznych , bo są pod ochroną.

techniczni nie mają swojego miejsca - tak jakbyś nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, bolo_senor napisał:

Mc proszę nie bądź stronniczy , bo jeszcze uwierzę , że obywasz się bez podstawowych pomiarów napięcia i innych robiąc swoje konstrukcje.

A co ma piernik do wiatraka? Gdzieś napisałem że nie wolno mierzyć albo że mierzenie jest złe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bolo_senor napisał:

pejoratywny ton wypowiedzi to sugerował

zresztą po co było to wtrącenie ? Chyba tylko po to by wątek zboczył na "właściwe tory"

jak to była prowokacja to się udała.

Kolejna nadinterpretacja. Może czas odpocząć trochę od forum? Nabierzesz więcej dystansu.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jacy oni biedni ci techniczni ... W hiendzie nie mogą pisać ... 
Za to rozwalanie tematów we wszystkich innych zakładkach to już jest ok? Tak?

Ale techniczni pisza przynajmniej na temat Audio.
Jesli juz chcesz pozadkowac, to popatrz lepiej na takie zakaly jak kosty smeraldy i podobne, ktore poza antyeropejskim szczuciem i nienawiscia, jeszcze slowa na temat audio nie napisaly. Zacznij zamiatanie od tych katow, te bardziej smierdza…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Jesli juz chcesz pozadkowac, to popatrz lepiej na takie zakaly jak kosty smeraldy i podobne, ktore poza antyeropejskim szczuciem i nienawiscia, jeszcze slowa na temat audio nie napisaly. Zacznij zamiatanie od tych katow, te bardziej smierdza…

Nie wiem o czym piszesz? 

1 godzinę temu, xajas napisał:

Ale techniczni pisza przynajmniej na temat Audio.

Oczywiście ... 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 18.06.2021 o 20:39, m4tech napisał:

A ja na na przykład obecnie zajrzałem głębiej w tematy typu joga, medytacja, uważność, budda itp i doszedłem do wniosku że słuchanie sprzętu to bardzo stresujący zarazem pasywny i nie właściwy sposób spędzania wolnego czasu jak dla mnie...

m4 potrafię sobie wyobrazić, że słuchanie sprzętu musi być stresujące, szczególnie wtedy kiedy wchodzisz już na wyżyny i jesteś np. na etapie słuchania kondensatorów albo bezpieczników. W końcu tyle różnych kondensatorów do przesłuchania że życia może nie starczyć, stresujące prawda?

Dlatego od samego początku preferuję słuchanie muzyki, fenomenalne doświadczenie, mind blowing, wow, talent i dar jaki posiadają artyści do tworzenia treści która w niewytłumaczalny sposób ze mną koresponduje. Wisienką na torcie jest technologia, której działania nie jestem w stanie w pełni objąć własnym umysłem a która pozwala mi na odtworzenie tego doświadczenia, wielokrotnie. Opad szczęki, jak dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
W dniu 21.06.2021 o 20:30, rochu napisał:

...Cholera. Jest jakaś przestrzeń. Ktoś ją zorganizował, zapłacił za nią i za jej obsługę.
Owszem, narzucił jakieś zasady i ludzi, którzy mają pilnować tutaj porządku.
Niemniej dał nam tu tę przestrzeń abyśmy się mieli gdzie uzewnętrzniać.
Cholera, mamy tę przestrzeń za darmo, nie musimy kombinować czy łącze działa, czy system nie kleknie bo jest jakiś bug w kodzie, czy na Bocznicy nie objawi się jakiś bęcwał, któremu wydaje się, że jest kolejnym Adolfem, etc, etc.
A my tylko zrzędzimy.

Pozwolę sobie użyć Twojego wpisu, aby odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.

W dniu dzisiejszym przestrzeń audiostereo nie jest już za darmo, to tylko złudzenie. Wydaje Ci się że jest za darmo, ale w tym momencie to Ty stajesz się produktem, stajesz się konsumentem reklam której ta przestrzeń jest pełna. Im więcej czasu spędzisz w tej przestrzeni, tym więcej reklam skonsumujesz, a to jest głównym celem tego modelu biznesowego. Na rynku obecnie toczy się wojna o ludzką uwagę.

Mechanizm który trzyma Ciebie w tej przestrzeni to system serduszek, pucharków i uśmieszków, które inny użytkownik może wstawić pod Twoim komentarzem, w ten sposób hakowany jest Twój system dopaminowy, tak tak, każdy lubi serduszka, im więcej serduszek tym więcej dopaminy we krwi, im więcej punktów doświadczenia pod Twoim awatarem tym lepsze samopoczucie. Kokaina i amfetamina powoduje wyrzut dokładnie tych samych neuroprzekaźników, które twój mózg produkuje w momencie, w którym widzi emoji pod Twoim komentarzem (akceptacja społeczna). Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego korporacje jak facebook, youtube (google), twitter, reddit.. zatrudniają do pracy nad swoimi aplikacjami topowych psychologów behawioralnych z Harvard i Stanford University? Sporo do powiedzenia na ten temat ma Tristan Harris, 'sumienie doliny krzemowej'.

Np. celowym działaniem algorytmów facebooka jest łączenie ludzi poprzez system feedów w zamknięte grupy o podobnych poglądach. Dalej trywializacja interakcji (rozmowa twarzą w twarz wygląda inaczej niż rozmowa przez klawiaturę), plemienne zachowanie i brak dialogu tworzy już globalnie zauważalne zjawisko polaryzacji społecznej, a konflikt przecież przecież przyciąga ludzką uwagę, prawda? Wstąpiłeś np. do zakonu wyznawców Grających Kabli i wraz z towarzyszami wybierasz się na krucjatę przeciwko wyznawcom Świętego Multimetru. Jesteśmy na wojnie, nie ma dialogu, nie bierzemy jeńców, dopamina krąży we krwi. A między komentarzami prześlizga się reklama której już świadomie nie zauważasz.

'Dlaczego z forum zrobił się kibel?'

Nie pamiętam początków forum audiostereo, więc zadam pytanie do użytkowników, którzy pamiętają jego dawne 'lepsze' czasy: czy w tamtych 'lepszych' dniach była prowadzona punktacja awatarów i czy można było pod komentarzami wstawiać emotikony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
12 minut temu, mushi napisał:

Mechanizm który trzyma Ciebie w tej przestrzeni to system serduszek, pucharków i uśmieszków, które inny użytkownik może wstawić pod Twoim komentarzem, w ten sposób hakowany jest Twój system dopaminowy, tak tak, każdy lubi serduszka, im więcej serduszek tym więcej dopaminy we krwi, im więcej punktów doświadczenia pod Twoim awatarem tym lepsze samopoczucie. Kokaina i amfetamina powoduje wyrzut dokładnie tych samych neuroprzekaźników, które twój mózg produkuje w momencie, w którym widzi emoji pod Twoim komentarzem (akceptacja społeczna).

heh coś w tym jest ale na AS wielu nie zwraca uwagi na pkty reputacji itd.

12 minut temu, mushi napisał:

'Dlaczego z forum zrobił się kibel?'

I nie nie przez to że sa emotki.

 

Tu nikogo się nie dzieli na grupy o ilościach punktów reputacji.

Każdy może porozmawiać na nurtujący go temat. I nikomu nic nie jest narzucane. Są tylko zasady które obowiązują normalnie w przyrodzie w prawie i na forum także jest netykieta i regulamin.

Lubie posłuchać psychologicznego podejścia do spraw. I o tym że wszystko to jeden wielki spisek.

 

Pozdrawiam i miłego dnia.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mushi 

twoj powyzszy wywod sie niezupelnie zgadza.

To nie jest jedyne forum ktore odwiedzam (lacznie w historii ponad 100,  od audio przez foto, MTB, kawa, narty, tenis, az po malarstwo, w wielu angielsko- i niemiecko-jezycznych krajach), ale AS to jest jedyne wsrod nich, gdzie uzywane sa serduszka, pucharki i uśmieszki i status/reputacja uzytkownika.

BTW. To jest tez jedyne forum, gdzie spotykam takie pieniactwo, rasizm, nacjonalizm i chorobliwa demagogie. Moze to taki Polski urok

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
5 minut temu, xajas napisał:

@mushi 

twoj powyzszy wywod sie niezupelnie zgadza.

To nie jest jedyne forum ktore odwiedzam (lacznie w historii ponad 100,  od audio przez foto, MTB, kawa, narty, tenis, az po malarstwo...), ale to jest jedyne wsrod nich, gdzie uzywane sa serduszka, pucharki i uśmieszki i status uzytkownika.

To akurat trafiałeś na takie mocno przestarzałe.

Tak jak już pisałem bardzo mało kto zwraca uwagę na ilości punktów i ilości tego wszystkiego.

Jednocześnie nie powinny być też wyznacznikiem tego czy ktoś się zna czy też nie.

Ale same liki i serduszka dają takiego małego kopa do pisania gdy ktoś podziękuje za wpis odpowiadający na temat w którym to użytkownik o coś prosił, pytał lub był ciekawy opinii kogoś innego na nurtujący go termin.

 

Nie można stać w miejscu zawsze dąży się do czegoś nowego. (Nie koniecznie lepszego)

 

6 minut temu, xajas napisał:

BTW. To jest tez jedyne forum, gdzie spotykam takie pieniactwo, rasizm, nacjonalizm i horobliwa demagogie. Moze to taki Polski urok

Bo każdy już każdego zna a i bocznica nie pomaga w tej sprawie. Ktoś kogoś zaobserwował na bocznicy i potem niestety przekłada to na tematy AS gdy zobaczy tego samego użytkownika. 

Nie powinno tak być.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, javor napisał:

Podczas konkursu Chopinowskiego technikę gry ocenia test różnicowy czy uszy jurorów. Zapętliłeś się chyba trochę na punkcie tych pomiarów

Porównujesz słuchanie różnych elementów toru audio do słuchania artystów na żywo w konkursie Chopinowskim przez jurorów? To ciekawe. Te nasze sprzęty audio to dopiero muszą być "artyści" 😉. A ja myślałem że to tylko technika.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jurek1 napisał:

Ilość wpisów jest swoistego rodzaju zaprzeczeniem tej tezy. 

Zaznaczę że autor tematu wykazał inicjatywę  zakładając go i tylko tyle. Skoro po paru latach nieobecności to zrobił zapewne tylko sporadycznie jest zainteresowany.

Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mushi napisał:

Pozwolę sobie użyć Twojego wpisu, aby odpowiedzieć na pytanie zawarte w temacie.

W dniu dzisiejszym przestrzeń audiostereo nie jest już za darmo, to tylko złudzenie. Wydaje Ci się że jest za darmo, ale w tym momencie to Ty stajesz się produktem, stajesz się konsumentem reklam której ta przestrzeń jest pełna. Im więcej czasu spędzisz w tej przestrzeni, tym więcej reklam skonsumujesz, a to jest głównym celem tego modelu biznesowego. Na rynku obecnie toczy się wojna o ludzką uwagę.

Mechanizm który trzyma Ciebie w tej przestrzeni to system serduszek, pucharków i uśmieszków, które inny użytkownik może wstawić pod Twoim komentarzem, w ten sposób hakowany jest Twój system dopaminowy, tak tak, każdy lubi serduszka, im więcej serduszek tym więcej dopaminy we krwi, im więcej punktów doświadczenia pod Twoim awatarem tym lepsze samopoczucie. Kokaina i amfetamina powoduje wyrzut dokładnie tych samych neuroprzekaźników, które twój mózg produkuje w momencie, w którym widzi emoji pod Twoim komentarzem (akceptacja społeczna). Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego korporacje jak facebook, youtube (google), twitter, reddit.. zatrudniają do pracy nad swoimi aplikacjami topowych psychologów behawioralnych z Harvard i Stanford University? Sporo do powiedzenia na ten temat ma Tristan Harris, 'sumienie doliny krzemowej'.

Np. celowym działaniem algorytmów facebooka jest łączenie ludzi poprzez system feedów w zamknięte grupy o podobnych poglądach. Dalej trywializacja interakcji (rozmowa twarzą w twarz wygląda inaczej niż rozmowa przez klawiaturę), plemienne zachowanie i brak dialogu tworzy już globalnie zauważalne zjawisko polaryzacji społecznej, a konflikt przecież przecież przyciąga ludzką uwagę, prawda? Wstąpiłeś np. do zakonu wyznawców Grających Kabli i wraz z towarzyszami wybierasz się na krucjatę przeciwko wyznawcom Świętego Multimetru. Jesteśmy na wojnie, nie ma dialogu, nie bierzemy jeńców, dopamina krąży we krwi. A między komentarzami prześlizga się reklama której już świadomie nie zauważasz.

'Dlaczego z forum zrobił się kibel?'

Nie pamiętam początków forum audiostereo, więc zadam pytanie do użytkowników, którzy pamiętają jego dawne 'lepsze' czasy: czy w tamtych 'lepszych' dniach była prowadzona punktacja awatarów i czy można było pod komentarzami wstawiać emotikony?

 

Skoro tak ci się to nie podoba, to czemu tu zabierasz głos?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 15:45, 5z0p3n napisał:

mam odmienne pytanie niz zazwyczaj.

Co stało się z Audiostereo?

Dlaczego nowych postów jest tak mało? Małe dyskusje? 

O co chodzi? Coś przeoczyłem podczas nieobecności?

(nie ma śladu z dawnych miło spędzonych tu lat)

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Espectro napisał:

To akurat trafiałeś na takie mocno przestarzałe.

Dokładnie, pisałem o modelu biznesowym który stosuje mainstream czyli np. reddit.

Reszta w mniejszym lub większym stopniu korzysta z tego schematu:

dochód portalu = uwaga użytkownika x czas spędzony w przestrzeni w której znajdują się reklamy

Akceptacja społeczna to mechanizmem (pierwotny i silny) który mainstream używa aby przyciągnąć naszą uwagę do danej przestrzeni. Krążymy w tej przestrzeni, w której gromadzone są o nas informacje (np. behawioralne jak facebook/youtube), sprzedaż reklam itp.

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Roxi napisał:

Rynek masowy sprzętów przenośnych jest pewnie teraz dominujący.

Jednak salony audio nadal istnieją, pojawiają się nowe i maja się dobrze. Ludzie nadal kupują kolumny, lampy i droga elektronikę.

Nic nie zanikło.

Z tym zgoda - z dodatkiem że klientela lubi od razu "gotowce". 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
Teraz, mushi napisał:

Dokładnie, pisałem o modelu biznesowym który stosuje mainstream czyli np. reddit.

Reszta w mniejszym lub większym stopniu korzysta z tego schematu:

dochód portalu = uwaga użytkownika x czas spędzony w przestrzeni w której znajdują się reklamy

Akceptacja społeczna to mechanizmem (pierwotny i silny) który mainstream używa aby przyciągnąć naszą uwagę do danej przestrzeni. Krążymy w tej przestrzeni, w której gromadzone są o nas informacje (np. behawioralne jak facebook/youtube), sprzedaż reklam itp.

Pozdro.

 

Fakt masz racje ale to nie jest nic nowego / odkrytego.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, McGyver napisał:

Nic nie trzeba. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam parcia na nawracanie, zwisa mi i powiewa co kto uznaje a czego nie uznaje.

Też nie mam parcia na nawracanie, ale chyba można przedstawiać na forum dyskusyjnym inny niż subiektywny punkt widzenia? Chyba że w regulaminie wprowadzi się zasadę jedynie słusznej linii to co innego od której nie ma odstępstw. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xajas napisał:

jedyne forum, gdzie spotykam takie pieniactwo, rasizm, nacjonalizm i chorobliwa demagogie

Nie zgadzam się - nie ma psychofanów narodowego sprzętu zjednoczenia "UNITRA" 🙂

Tu jest światowo.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Też nie mam parcia na nawracanie

Dowcip tygodnia 😂

6 minut temu, Lech36 napisał:

chyba można przedstawiać na forum dyskusyjnym inny niż subiektywny punkt widzenia?

Można, ale wszystko z umiarem, i tam gdzie należy. A nie gdzie popadnie, nachalnie i namolnie, dowolny temat sprowadzając do kwestii ślepych testów i testów różnicowych. Znakomita większość forumowiczów już tym rzyga i reaguje na to alergicznie bo nadzwyczaj skutecznie im to obrzydziliście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.