Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony mailem o zareagowaniu na mój post wszedłem na forum po długim czasie nieobecności.

I mam odmienne pytanie niz zazwyczaj.

Co stało się z Audiostereo?

Dlaczego nowych postów jest tak mało? Małe dyskusje?

Przez prawie 12 lat bycia na tym forum i napisaniu blisko 5300 zawsze było coś tu fajnego do roboty. Wchodziło się z nudów bo zawsze ktoś ciekawego coś rozpoczął i była dyskusja. Od pewnego czasu jest gorzej. Ale dzisiaj wchodzę i nie ma śladu z dawnych miło spędzonych tu lat.

O co chodzi? Coś przeoczyłem podczas nieobecności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 5z0p3n napisał:

Zachęcony mailem o zareagowaniu na mój post wszedłem na forum po długim czasie nieobecności.

I mam odmienne pytanie niz zazwyczaj.

Co stało się z Audiostereo?

Dlaczego nowych postów jest tak mało? Małe dyskusje?

Przez prawie 12 lat bycia na tym forum i napisaniu blisko 5300 zawsze było coś tu fajnego do roboty. Wchodziło się z nudów bo zawsze ktoś ciekawego coś rozpoczął i była dyskusja. Od pewnego czasu jest gorzej. Ale dzisiaj wchodzę i nie ma śladu z dawnych miło spędzonych tu lat.

O co chodzi? Coś przeoczyłem podczas nieobecności?

Dla mnie wygląd strony głównej skutecznie mnie odstrasza. Rozumiem, że reklamodawcy sponsorują forum, ale kiedyś każde podforum miało wyświetloną listę najgorętszych tematów, a teraz to jakiś dramat. Twojego tematu tez bym nie zauważył, gdyby nie to że jako najświeższy był wyświetlony na stronie głównej. Kiedyś jeszcze można było wrócić do starego wyglądu...chyba że coś źle robię?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, triode napisał:

Nikt normalny nie będzie się użerał z klonami,misjonarzami

Lech36 i spółka Iry i klony, wzięli sobie za zadanie zdusić zainteresowanie audio,  że niby wszystko jedno gra tak samo i nie warto się niczym zajmować, bule brzdąkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JarlBjorn napisał:

dotarcie do tych poszczególnych zakładek jest nieintuicyjne.

Tam gdzie zawodzi intuicja, z pomocą przychodzi logika. Wystarczy zapoznać się z zawartością aby zupełnie swobodnie poruszać się w tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo aktywiści teraz działają głownie na bocznicy 😉

Audio, widać dla większości jest już passe. Ba, są nawet tacy, co w tematach audio się w ogóle nie wypowiadają, wolą pseudo polityczny, ideologiczny ściek.

Cóż, znak czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jaceknad napisał:

Lech36 i spółka Iry i klony, wzięli sobie za zadanie zdusić zainteresowanie audio,  że niby wszystko jedno gra tak samo i nie warto się niczym zajmować, bule brzdąkało.

100% racji, tak samo rozwalanych jest wiele innych forow przez malkontentow wpieprzajacych sie ze swoimi "prawie cala elektronika jest rownie dobra, ufo to bzdura, ziemia jest okragla a szczepionki ok". I wogole kiedys to wszystko bylo lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tyle lat trwania AS z tych wtedy aktywnych, ci co chcieli - dorobili się przyzwoitego sprzętu. Inna część po przejrzeniu na oczy o co w audio biega, poszła po rozum do głowy i spasowała.

W końcu ile można o chińskich gównach, o hajendowych kablach robionych na kuchennym stoliku i o kolumnowych majsterklepkach znad Wisły?

 

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zauważyłem pewien upadek tego portalu. Byli tu tacy którzy w dyskusjach często nie mieli racji , ale swoimi ciętymi ripostami ( nie mam tutaj na myśli troli ) czynili wątki ciekawymi i zmuszali adwersarzy do udowadniania swoich racji . To samo w sobie było bardzo ciekawe . Niestety niektórzy z wartościowych użytkowników forum już nie żyją .Inni co mają coś konkretnego do powiedzenia przenieśli się na grupy społecznościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, triode napisał:

lato + miesiące zaniedbań...moderatorzy z łapanki.

to się nawarstwia.

Najpierw poszli sobie wyznawcy analogu,później hi end trzasnął drzwiami,a na końcu odpuścili hobbyści.

Nikt normalny nie będzie się użerał z klonami,misjonarzami czy przypadkowymi moderatorami.

Właściciele muszą się zastanowić jakie Forum chcą mieć-czy zależy im na ruchu czy poziomie.

Zaklęcia,że to największe forum w Polsce już nie skutkują.

PS.Wykup premium to w moich oczach brzmi jak kpina 🙂 z Nas wszystkich.

moim zdaniem moderatorzy sa wreszcie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadło , bo kiedyś podpytywali jak tanio i dobrze większość kupowała sprzęt lepszy używany , teraz hifi to przenośny samograjek i słuchawki do telefonu , hiendowcy raczej się nie namnożyli starzy wiedzą swoje,  młodzi do trzydziestki  temat hifi dla nich prawie nie istnieje , to kto ma pisać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jurek1 napisał:

Można, tylko pytanie, kto zgasi światło?

McGyver zgasi światło.

Właśnie wyciął wpis, który był podobno "obraźliwy" 🙄

Jednak skoro zareagowałem na taki wygłup:

2 godziny temu, jaceknad napisał:

Lech36 i spółka Iry i klony, wzięli sobie za zadanie zdusić zainteresowanie audio,  że niby wszystko jedno gra tak samo i nie warto się niczym zajmować, bule brzdąkało.

 

...któremu ON dał "lajka", to  w/g NIEGO MUSI być  OK 

Pytajcie jeszcze - jak ma być dobrze na tym forum?

Teraz przypierdoli punktami za "obrażanie za-morde-racji" - mam to w tyle.

 

Czujny jesteś, dasz radę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rochu napisał:

Inna część po przejrzeniu na oczy o co w audio biega, poszła po rozum do głowy i spasowała.

Właśnie jestem na dobrej drodze by spasować, niechaj wielbiciele i wyznawcy voodoo poczują "ulgę", mają teraz solidną "ochronę"...sprowadzili, pokonali.

Bawcie się dalej, sami, ciekawe jak długo w swoim sosie własnym wytrzymacie. Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na na przykład obecnie zajrzałem głębiej w tematy typu joga, medytacja, uważność, budda itp i doszedłem do wniosku że słuchanie sprzętu to bardzo stresujący zarazem pasywny i nie właściwy sposób spędzania wolnego czasu jak dla mnie

 

jak zatęsknię za muzyką to pójdę sobie na koncert

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, m4tech napisał:

jak zatęsknię za muzyką to pójdę sobie na koncert

To nie jest to samo.

Audio to trochę jak dyscyplina sportowa, szukanie ideału brzmienia (we własnym, sposobie tylko znanym znaczeniu). Nasłuchiwanie godzinami minimalnych zmian w dźwięku, szukanie sceny, czyli 3D image itd, itp.

Koncert, to żywy kontakt z wykonawcami, emocje, ludzie otaczający wokół, ich zachowania, ich reakcje na wykonanie, czekanie, może ktoś poleci po sąsiadach 😉 i takie różne kwiatki, ale ogólnie, dla mnie dwa różne światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fan64 napisał:

Realia są takie że tematyka audio to już nie to samo co 30 lat temu,nie mówiąc o najlepszych latach czyli dekadzie lat 70-80.

Powiem nawet że ostatnia rewolucja w audio to było wprowadzenie na rynek około 40 lat temu odtwarzaczy cd .Niedługo okrągła rocznica .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vigo12 napisał:

Powiem nawet że ostatnia rewolucja w audio to było wprowadzenie na rynek około 40 lat temu odtwarzaczy cd .Niedługo okrągła rocznica .

Dla mnie wiekszą było wprowadzenie dźwięku stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jurek1 napisał:

Nasłuchiwanie godzinami minimalnych zmian w dźwięku, szukanie sceny, czyli 3D image itd, itp.

Znam to, i tak szczerze - patrząc już z dystansu, dla mnie mało interesujące a ogólnie zbyt frustrujące zajęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, m4tech napisał:

Znam to, i tak szczerze - patrząc już z dystansu, dla mnie mało interesujące a ogólnie zbyt frustrujące zajęcie

Czas wziąć urlop od audio,  ja wziąłem na dłuższy czas, teraz wróciłem jak nowo narodzony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, m4tech napisał:

A ja na na przykład obecnie zajrzałem głębiej w tematy typu joga, medytacja, uważność, budda itp i doszedłem do wniosku że słuchanie sprzętu to bardzo stresujący zarazem pasywny i nie właściwy sposób spędzania wolnego czasu jak dla mnie

 

jak zatęsknię za muzyką to pójdę sobie na koncert

 

 

Ja się bardziej wyciszam słuchając muzyki w domu na swoim sprzęcie. Na koncertach, szczególnie w NOSPR, ze względu na akustykę sali, wkurzają mnie hałasy ludzi -  ten kaszlnie, tamten chrząknie, oszaleć można.

Edytowane przez kopiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Co stało się z Audiostereo?

1. Jedna połowa się zestarzała i znudziła tematem.

2. Druga połowa została wykoszona przez moderatora.

3. Trzecia połowa nie mając z kim dyskutować sama odeszła.

4. Czwarta połowa nie bardzo jest zainteresowana włażeniem sobie nawzajem w d...

5. Piąta...w sumie to już wyszło, że na Forum powinien być ruch ujemny, więc cieszmy się, że w ogóle jeszcze jakiś jest.

-----

4 godziny temu, jaceknad napisał:

Lech36 i spółka Iry i klony, wzięli sobie za zadanie zdusić zainteresowanie audio...

Wprost przeciwnie! Tak czy inaczej to właśnie w czasach nieskrępowanych dyskusji osób o odmiennych poglądac forumowe liczniki aż furczały. Dziś jedyny wątek, w którym toczą się konstruktywne dyskusje to "Audio mity". A i tam trudno mówić o nieskrępowaniu, bo ochrona przed antyaudiofilskim trolingiem czuwa. To ludzie decydują kto, co i o czym chce pisać. Próba przywrócenia Forum do dawnej świetności, poprzez zniechęcenie połowy userów, musi zakończyć się fiaskiem. O czym niby mieliby dyskutować userzy o takich samych poglądach?

-----

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Pozbyć się "nawiedzonych" i będzie lepiej ...

Samobój kolego.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szymon1977 napisał:

Dziś jedyny wątek, w którym toczą się konstruktywne dyskusje to "Audio mity".

Jeżeli permanentne mylenie oversamplingu z upsamplingiem nazywasz konstruktywnym, to... bez komentarza. 
W dodatku całe stada userów to czytają i nikt nie zauważa. Ponownie bez komentarza. 

38 minut temu, szymon1977 napisał:

A i tam trudno mówić o nieskrępowaniu, bo ochrona przed antyaudiofilskim trolingiem czuwa.

Ja wolę "tam" nie zaglądać. Chyba że są zgłaszane ataki personalne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Co stało się z Audiostereo?

Przestało być ciekawe i merytoryczne ,a stało się politycznym zapleczem z przerośniętą Bocznicą i tubą poglądów włodarzy, gdzie gro userów udziela się głównie w "tamtych " tematach. Likwidacja Bocznicy mogłaby pomóc, no ale to nie mój cyrk.

Cyrkiem jest natomiast "pozwolenie" na rozwalanie wątków np. o sprzętach tzw. vintage przez wojujące krucjaty przeciwników takiego sprzętu. Mnie to akurat interesuje i takie praktyki, oraz bierność moderacji powoduje ,że coraz rzadziej mam ochotę tutaj wchodzić, a wrzucenie ciekawego tematu @pmcomp: "Hi-End za 60 EUR" na Bocznicę to już jest cyrk do kwadratu. Kogoś uwierało ,że taki temat istniał w zakładce hajendu to go wykopał. Wątpię ,czy wykonawca tego wyroku słuchał w ogóle tych kolumn, no ale skoro można je kupić za 60 ojro ...

 

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.