Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, McGyver napisał:

A nie gdzie popadnie, nachalnie i namolnie, dowolny temat sprowadzając do kwestii ślepych testów i testów różnicowych

A co jest złego w ślepych testach lub testach różnicowych?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nachalność i namolność z jaką wpierdzielacie się z tym tematem do każdego możliwego wątku. Była wam zwracana uwaga setki razy, ale mieliście to w rzyci. 
I Ty mi tu teraz udajesz Greka takie pytania zadając. Nie dziw się że forumowicze was znienawidzili. Sami do tego doprowadziliście, w pocie czoła sobie na to zapracowaliście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
7 minut temu, rochu napisał:

Skoro tak ci się to nie podoba, to czemu tu zabierasz głos?

To jest jedynie Twoje wrażenie.

Nie wyrażam swojej opinii: podoba mi się / nie podoba. Dzielę się obserwacją na zadane w temacie pytanie, reszta jest już Twoją interpretacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xetras napisał:

Nie zgadzam się - nie ma psychofanów narodowego sprzętu zjednoczenia "UNITRA" 🙂

Tu jest światowo.

Dlaczego psychofanów Unitry? większośc z nas od tego zaczynała takie były realia,natomiast zjawiskiem z pogranicza chorób psychicznych jest śrubowanie cen tego sprzętu do granic absurdu.

Patrząc np. na aukcje gdzie ktoś wystawia garstkę elektro śmieci po zwłokach Radmora zastanawiam śię co jest grane,czy potencjalny kupujący naprawdę daje wiarę w cudowne walory dzwiękowe,czy tylko wspomnienie czasów gdy byłem młody bardzo chciałem mieć  tylko w kieszeni za mało było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
30 minut temu, Espectro napisał:

Fakt masz racje ale to nie jest nic nowego / odkrytego.

 

No niby nie, ale obawiam się że mało osób jest tego świadomych. Szczególnie młodsze pokolenia mogą mieć przez to później problemy: długi czas spędzany przed ekranem / skrzywione poczucie rzeczywistości. Starsze roczniki pewnie mają twardszą skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
15 minut temu, Maraudio napisał:

Bo nic konkretnego one nie wnoszą, szczególnie że wiele osób nabiło sobie liczniki byle pierdnięciem w stylu "znaleziska na eBay i allegro" i tym podobne. 

Tak samo jak na bocznicy ale reputacja została oddzielona od tematów audiostereo.

Dlatego tez na AS mam 19 a na bocznicy bo udzielam się w temacie funkcjonalność forum mam 360.

23 minuty temu, mushi napisał:

No niby nie, ale obawiam się że mało osób jest tego świadomych. Szczególnie młodsze pokolenia mogą mieć przez to później problemy: długi czas spędzany przed ekranem / skrzywione poczucie rzeczywistości. Starsze roczniki pewnie mają twardszą skórę.

Dzieci może tak ale młodzież raczej jest w pewnym stopniu.

🙂

 

 

17 minut temu, Maraudio napisał:

znaleziska na eBay i allegro

Bez przesady tez ze nabili nie wiadomo ile pktów.

Mówicie że nie zwracacie uwagi a jednak macie w pamięci że ktoś nabił sobie 2 pkty w tych tematach ?.

🙂

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mushi

(Konto usunięte)
29 minut temu, Espectro napisał:

Dzieci może tak ale młodzież raczej jest w pewnym stopniu.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat młodzieży, natomiast moja rodzina/znajomi w zakresie wieku 30~45 kompletnie nie jest świadoma zjawiska. Denerwuje ich to, że dzieci dużo czasu spędzają z telefonem, stosują szlabany, ale żeby poznać przyczynę to już mało kto ma czas albo siłę.

Z osób których się pytałem czy kojarzą kim jest Tristan Harris, nikt nie miał bladego pojęcia. O 'The social dilemma' z Netflixa nikt nie słyszał.

PS za każdym razem jak dostaję 20 polubień posta na reddicie to czuję się lepiej, motywuje mnie to do dalszego pisania (prywatna obserwacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
8 minut temu, mushi napisał:

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat młodzieży, natomiast moja rodzina/znajomi w zakresie wieku 30~45 kompletnie nie jest świadoma zjawiska. Denerwuje ich to, że dzieci dużo czasu spędzają z telefonem, stosują szlabany, ale żeby poznać przyczynę to już mało kto ma czas albo siłę.

Ja mam prosty przykład nie wiem czy działa ale ja się tak nauczyłem.

Jak od dziecka nauczysz syna / córkę pić zwykłą wodę mineralną i nie dasz niczego słodkiego typu kola czy inne to gdy dorośnie będzie piła wode a kole i słodkie raz na jakiś czas. Ale gdy nauczysz picia słodkich napoi od małego to do wody nawet w dorosłym życiu nie wróci. 

Gdzieś słyszałem tak zapamiętałem.

 

Pozdrawiam.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

Porównujesz słuchanie różnych elementów toru audio do słuchania artystów na żywo w konkursie Chopinowskim przez jurorów? To ciekawe. Te nasze sprzęty audio to dopiero muszą być "artyści" 😉. A ja myślałem że to tylko technika.

Daruj już sobie chłopie. Tobie merda się chyba już wszystko co zaczyna się na tech. Technika, technologia, proces technologiczny. Chyba jakąś obsesję masz na tym punkcie. Podłączyłeś już oscyloskop do telewizora? Mecz się zaczął. Może testem wykonanym technicznie prawidłowo na koniec ocenisz technikę gry obu drużyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mushi napisał:

Mechanizm który trzyma Ciebie w tej przestrzeni to system serduszek, pucharków i uśmieszków, które inny użytkownik może wstawić pod Twoim komentarzem, w ten sposób hakowany jest Twój system dopaminowy, tak tak, każdy lubi serduszka, im więcej serduszek tym więcej dopaminy we krwi, im więcej punktów doświadczenia pod Twoim awatarem tym lepsze samopoczucie. Kokaina i amfetamina powoduje wyrzut dokładnie tych samych neuroprzekaźników, które twój mózg produkuje w momencie, w którym widzi emoji pod Twoim komentarzem (akceptacja społeczna). Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego korporacje jak facebook, youtube (google), twitter, reddit.. zatrudniają do pracy nad swoimi aplikacjami topowych psychologów behawioralnych z Harvard i Stanford University? Sporo do powiedzenia na ten temat ma Tristan Harris, 'sumienie doliny krzemowej'.

Np. celowym działaniem algorytmów facebooka jest łączenie ludzi poprzez system feedów w zamknięte grupy o podobnych poglądach. Dalej trywializacja interakcji (rozmowa twarzą w twarz wygląda inaczej niż rozmowa przez klawiaturę), plemienne zachowanie i brak dialogu tworzy już globalnie zauważalne zjawisko polaryzacji społecznej, a konflikt przecież przecież przyciąga ludzką uwagę, prawda? Wstąpiłeś np. do zakonu wyznawców Grających Kabli i wraz z towarzyszami wybierasz się na krucjatę przeciwko wyznawcom Świętego Multimetru. Jesteśmy na wojnie, nie ma dialogu, nie bierzemy jeńców, dopamina krąży we krwi. A między komentarzami prześlizga się reklama której już świadomie nie zauważasz.

Coś w tym jest . Jestem na forum gdzie nie ma tych "lajków" . Zdarzało się że chciałem dać "lajka" , a tam nie ma takiej opcji . Wtedy można odpisać pod postem że "chłop dobrze gada -polać mu" ale kliknięcie jest prostsze . Dla mnie fora netowe są  trochę jak "komunizm informacyjny". Czegoś się dowiem za darmo , ja też za darmo wniosę pewne informacje  . Reklamy są denerwujące , ale jakoś się to przeżyje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy
24 minuty temu, berkut napisał:

Coś w tym jest . Jestem na forum gdzie nie ma tych "lajków" . Zdarzało się że chciałem dać "lajka" , a tam nie ma takiej opcji . Wtedy można odpisać pod postem że "chłop dobrze gada -polać mu" ale kliknięcie jest prostsze . Dla mnie fora netowe są  trochę jak "komunizm informacyjny". Czegoś się dowiem za darmo , ja też za darmo wniosę pewne informacje  . Reklamy są denerwujące , ale jakoś się to przeżyje .

Prawda.

Denerwujące są ale tylko te przeszkadzające w odbiorze lub mocno natarczywe.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, McGyver napisał:

Nachalność i namolność z jaką wpierdzielacie się z tym tematem do każdego możliwego wątku. Była wam zwracana uwaga setki razy, ale mieliście to w rzyci. 
I Ty mi tu teraz udajesz Greka takie pytania zadając. Nie dziw się że forumowicze was znienawidzili. Sami do tego doprowadziliście, w pocie czoła sobie na to zapracowaliście. 

Nienawiść z powodu pisania o testach ślepych i różnicowych??? Przecież te testy to podstawa badawcza w wielu dziedzinach. 

13 godzin temu, javor napisał:

Daruj już sobie chłopie. Tobie merda się chyba już wszystko co zaczyna się na tech. Technika, technologia, proces technologiczny.

Tylko techniką i technologią buduje się postęp, samą wiarą postępu się nie da zbudować.

Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Postęp to pojęcie XIX wieczne wychodzące z kompletnie anachronicznego założenia, że ludzkość ma jakiś linearny model rozwoju.

Kto zakładał linearny model rozwoju ludzkości? Gołym okiem widać że jest nierównomierny. W jednych obszarach rozwój, w innych stagnacja a w jeszcze innych regres.

Akurat w technice mamy rozwój, w xx i xxi wieku gwałtowny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Postęp to pojęcie XIX wieczne

Zgadza się, aż dziw bierze że w pewnych kręgach to pojęcie jeszcze się nie zakorzeniło. Rozumiem trzeci świat, ale Polska powinna być postępowa. Już nawet Wietnamczycy niedługo nas wyprzedzą o kilka długości. Widzę to po ostatniej zmianie mojego telefonu komórkowego. To wprawdzie jest Samsung, ale wyprodukowany w Wietnamie. Telefon full wypas z genialnym akumulatorem, niedużo używany i ustawiony na maksymalną oszczędność trzyma tydzień a nawet w pewnym układzie trochę dłużej.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

Z powodu megaupierdliwej namolności. 

To też nie powinno być powodem do nienawiści. Wystarczy nie czytać lub włączyć ignorowanie. Hobby, technika a zwłaszcza muzyka słuchana w związku z uprawianiem tego hobby, dyskusja na forum też wynikająca z uprawianego hobby, gdzie tu są powody do wzbudzenia w sobie nienawiści? Ale może ja jestem inny, albo może cele niektórych użytkowników piszących na forum są inne niż tyko hobbystyczne.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O ludziach dziwnie się zachowujący w czasie audio badań/testów mógłbym też trochę napisać z przykładami z blogów, ale nie piszę tego tylko staram się dyskutować a tu czytam/dowiaduję się, że próba dyskusji "wzbudza nienawiść" w części użytkowników forum.

34 minuty temu, McGyver napisał:

A niby w imię czego masz mieć przyzwolenie na swoją propagandę na każdym kroku? Forumowiczom to przeszkadza i drażni ich. Nie lamentuj więc że Cię nie trawią, bo sam do tego doprowadziłeś. I przestań wreszcie trollować. 

Gdzie widziałeś mój "lament"?
Zwróć uwagę raczej na tą wymienioną przez Ciebie "nienawiść".

Edytowane przez McGyver
cytowanie z usuniętego posta

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lech36 napisał:

tylko staram się dyskutować a tu czytam/dowiaduję się, że próba dyskusji "wzbudza nienawiść" w części użytkowników forum.

Udawanie Greka po raz kolejny. Ostatni raz prostuję. Nie żadna "próba dyskusji" budzi nienawiść, tylko nadzwyczajna namolność. Usiłujesz do owej dyskusji" zmusić tych którzy nie mają na to ochoty. Przyjmij do wiadomości i nie wracaj do tego jak katarynka. Zostanie to uznane za trolling. 

 

20 minut temu, Lech36 napisał:

Zwróć uwagę raczej na tą wymienioną przez Ciebie "nienawiść".

Owszem, zwrócę. A przede wszystkim zwrócę uwagę na zachowania prowokujące takie reakcje. Czuj się poinformowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

Nie żadna "próba dyskusji" budzi nienawiść, tylko nadzwyczajna namolność. Usiłujesz do owej dyskusji" zmusić tych którzy nie mają na to ochoty.

Już wcześniej wspominałem że można włączyć funkcję "ignoruj". Ci co nie chcą widzieć postów o prawidłowym testowaniu porównawczym sprzętu nie będą ich widzieć. Możesz potwierdzić że taka ścieżka jest możliwa? A może chodzi o coś innego? Nikogo do niczego nie zmuszam, skąd taki dziwny wniosek?

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

można włączyć funkcję "ignoruj". Ci co nie chcą widzieć postów o prawidłowym testowaniu porównawczym sprzętu nie będą ich widzieć. Możesz potwierdzić że taka ścieżka jest możliwa? A może chodzi o coś innego? Nikogo do niczego nie zmuszam, skąd taki dziwny wniosek?

Zachowania zmuszające innych użytkowników do użycia funkcji "ignoruj" są trollingiem lub spamerstwem i są za to przewidziane w regulaminie kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Panowie całkowicie mijacie się z diagnozą obecnej sytuacji. To nie osoby techniczne są problemem , nie jest problemem jakiś tam raven który napisze posta raz na 2 mieniące czy Lech36 który jest w ilości sztuk jeden.

Oprócz zmian na "internetach" - pamiętam początki forum trioda moje zderzenie z wiedzą tam prezentowaną a tym co wyczytałem w Audio czy Hi-Fi muzyka na temat wzmacniaczy lampowych. Gdy internety się upowszechniły i nastąpił "najazd"  między innymi "audiofilów", poskutkowało to opuszczeniem forum przez najbardziej wartościowe osoby i od długiego czasu wieje tam nudą i pustką.

Specjalnie pisze "audiofil" w cudzysłowie bo obecnie to określenie jest utożsamiane niemal całkowicie z audiogłupotą a forum audiostero z jej propagowaniem. I to jest prawdziwy powód obecnej sytuacji. Audiofili jest promil a całkowicie zawładnęli tym forum. 99.999999% osób słuchających muzyki  jest jednak rozsądna albo ma to po prostu gdzieś i pisząc o grających kablach sieciowych za tys. PLN-ów nie zachęcicie ich do udzielania się.

Dave bardzo trafnie podsumowuje temat :

 

 

Edytowane przez raven1985

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.