Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Espectro napisał:

Lubie słuchać narzekania jak to jest źle i że pisać się nie da a tym bardziej nie opłaca.

Ale siedzieć w tematach na bocznicy to co drugi lubi.

A ten co nie siedzi na bocznicy to siedzi w takim temacie gdzie potrafi narzekać prawie cały dzień zamiast odpisać komuś w temacie. 

Ale jest źle. Bo na innym forum to jest fajnie. Ludzie prosze was co chcecie tym osiągnąć.

Jeżeli chamstwo jest w tematach to prosze zgłaszać a zapewniam że zniknie a i autor zostanie potraktowany odpowiednio.

 

Miłego dnia.

Nie za bardzo kumam dla czego ten komentarz do mojego wpisu o innych forach, ani nie jestem bywalcem bocznicy. Narzekać też nie narzekam, a jedyny mój wcześniejszy wpis w tym temacie został usunięty (chyba ze względu na polityczną poprawność), choć uważam że nazywanie zachowań mających symptomy psychozy zaburzeniem, nie jest nadużyciem.

Pisząc o konkurencyjnych forach nic nie pisałem o ich fajniejszości. Stwierdziłem jedynie, że panujące tam atmosfera jest przyjazna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Nie za bardzo kumam dla czego ten komentarz do mojego wpisu o innych forach

Spoko, nie bierz do siebie. Po prostu się napatoczyłeś 😉

 

6 minut temu, Tomek 1685 napisał:

jedyny mój wcześniejszy wpis w tym temacie został usunięty (chyba ze względu na polityczną poprawność), choć uważam że nazywanie zachowań mających symptomy psychozy zaburzeniem, nie jest nadużyciem.

No ale frakcja antyaudiofilska i tak lamentuje że moderacja stronnicza 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iro III napisał:

.. @szpakowski & Co.

A co żeś się mnie czepił ... ? 

7 minut temu, iro III napisał:

Jednego mniej.

Mięczak ...

7 minut temu, xajas napisał:

Sa tacy, ktorzy do konca zycia nie dostrzegna tego postepu

Jaki postęp ... ? Jeżeli chodzi o jakość elementów to jest regres ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

 

Pisząc o konkurencyjnych forach nic nie pisałem o ich fajniejszości. Stwierdziłem jedynie, że panujące tam atmosfera jest przyjazna. 

bylem zapraszany dwa razy i dwa razy odszedłem z wlasnej woli

może nie jestem przyjazny .. 🙂

planeta powstala w wyniku podziału NA

pisze to po to by bylo bardziej obiektywnie 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xajas napisał:

Taaa, te lampki dzisiaj, to nie to, co przed 50-cioma laty emoji3525.pngCiagle trzeba wymieniac, dobierac do pary, korygowac bias, no mowie ci, czysty syf, zero postepu…

Czepiłeś się technologi lampowej i pijesz do mnie tylko dlatego, że mam wzmacniacz lampowy? Gdybym miał odpowiednie możliwości finansowe, miałbym wzmacniacz tranzystorowy. Dużo lepszy od tej lampki którą mam obecnie. Na tranzystorach można zbudować dużo lepszy wzmacniacz niż na lampach, dużo lepszej jakości. Dlaczego takiego nie mam? Niestety nie stać mnie ... może kiedyś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

bylem zapraszany dwa razy i dwa razy odszedłem z wlasnej woli

może nie jestem przyjazny .. 🙂

planeta powstala w wyniku podziału NA

pisze to po to by bylo bardziej obiektywnie 🙂

A ja tam jestem tylko biernym obserwatorem i też nie ma to nic wspólnego z tym, czy jestem przyjazny, czy nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Taaa, te lampki dzisiaj, to nie to, co przed 50-cioma laty emoji3525.pngCiagle trzeba wymieniac, dobierac do pary, korygowac bias, no mowie ci, czysty syf, zero postepu…

to jest zabobon czystej wody 🙂

 

nawet całkiem tanie lampiaki mają auto bias,pilota rozmaite możliwości personalizacji...możliwość wymiany lamp odbieram jako zaletę..bo takiej możliwości personalizacji żaden tran nie ma.

słabości są dwie temperatura i niezbyt szeroki wybór kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czepiłeś się technologi lampowej i pijesz do mnie tylko dlatego, że mam wzmacniacz lampowy? Gdybym miał odpowiednie możliwości finansowe, miałbym wzmacniacz tranzystorowy. Dużo lepszy od tej lampki którą mam obecnie. Na tranzystorach można zbudować dużo lepszy wzmacniacz niż na lampach, dużo lepszej jakości. Dlaczego takiego nie mam? Niestety nie stać mnie ... może kiedyś ...

Nie, nie wiedzialem ze masz lampe i nie pije do ciebie. To raczej ogolna uwaga. Wzialem lampiarzy tylko jako przyklad na tych, ktorzy chetnie/swiadomie pozostaja w „nostalgicznym“ swiecie starych rozwiazan i ignoruja postep w w dzialce Audio, twierdzac ze go nie ma.
Nie mam nic przeciwko lampkom (nawet jesli sam nie jestem ich zwolennikiem), ale nie zgadzam sie z brakiem postepu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet całkiem tanie lampiaki mają auto bias,pilota rozmaite możliwości personalizacji...możliwość wymiany lamp odbieram jako zaletę..bo takiej możliwości personalizacji żaden tran nie ma.

Sa inne nowsze techniki, ktore daja takie mozliwosci personalizacji, o ktorej sie lampiarzom nawet nie snilo

A czy to zabobon, nie bede sie sprzeczal, nie znam sie na lmpkach. Ale nawet gdyby to nie byl zabobon, to by mi to nie przeszkadzalo, przeciez to mila zabawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest komplikowanie, to jest przyjemnosc.

A jak dopasowanie systemu do wlasnych preferencji jest dla ciebie komplikowaniem, to kup sobie radyjko kuchenne, to bedziesz mial prosto, bez jakichkolwiek komplikacji. Wetknij kabel do gniazdka, nacisnij guzik i szafa gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

To nie jest komplikowanie, to jest przyjemnosc.

A jak dopasowanie systemu do wlasnych preferencji jest dla ciebie komplikowaniem, to kup sobie radyjko kuchenne, to bedziesz mial prosto, bez jakichkolwiek komplikacji. Wetknij kabel do gniazdka, nacisnij guzik i szafa graemoji6.png

piszesz do gościa , ktory sam tworzy klocki audio , ktory wystawial sie na audiowideoshow

i ktory ma pojecie na pewno wieksze od Ciebie w każdej dziedzinie audio

od żródla po kolumny

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, xajas napisał:

ale nie zgadzam sie z brakiem postepu

Jest tylko taniej w produkcji ... ewentualnie mniejszych rozmiarów ... wykręcone do granic absurdu parametry daców to nie postęp ... to wszystko nie przekłada się na jakość dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xajas napisał:

To nie jest komplikowanie, to jest przyjemnosc.

A jak dopasowanie systemu do wlasnych preferencji jest dla ciebie komplikowaniem, to kup sobie radyjko kuchenne, to bedziesz mial prosto, bez jakichkolwiek komplikacji. Wetknij kabel do gniazdka, nacisnij guzik i szafa graemoji6.png

Nie napinaj się zbyt mocno bo Ci gumka w majtkach puści😉

Szanuję Twoją kosekwencję w rozwijaniu systemu audio opartego o DSP i ileś tam końcówek mocy i życzyłbym sobie abyś uszanował bardziej purystyczne podejście do tego tematu, a nie kpił sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, xajas napisał:

Wzialem lampiarzy tylko jako przyklad na tych, ktorzy chetnie/swiadomie pozostaja w „nostalgicznym“ swiecie starych rozwiazan i ignoruja postep w w dzialce Audio, twierdzac ze go nie ma.

To są bzdury. W znakomitej większości przypadków zwolennicy urządzeń lampowych są takimi ze względów brzmieniowych, i nie ignorują postępu, a tym bardziej nie twierdzą że takowy nie istnieje. Istnieje on także w dziedzinie projektowania i wykonywania lampowych urządzeń audio. 
Oczywiście jak się poszuka to również i tutaj spotkać można zatwardziałych konserwatystów, czynienie reguły z samego ich istnienia to nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do jednego z filmów na kanale "Casey Connor" podałem stronę temu, bo zarówno coś takiego jak "psychoakustyka" jak i "neurobiologia" pozwalają przy okazji na zrozumienie tego, że jakiś sprzęt  przyjemniej brzmi albo  ma lepszą jakość.

No i jeszcze - znaczny postęp badań pozwala i na protetykę i symulację procesu słyszenia. Pomiary stosowane przy tym są inne niż te, do których przywiązani są zwolennicy norm DIN odnośnie sprzętu HiFi.

Z laboratorium postęp poznawczy trafi i do elektroniki użytkowej. Przecież choćby materializacja odtwarzacza CD wymagała dużo wcześniejszych uzgodnień teorii.

No i to samo przy współczesnej ulotnej transmisji internetowej nastąpi. Miniaturyzacja się nasili, co przy okazji będzie energooszczędne.

Na filmach wideo  jest też o efekcie Mc Gurka (intuicyjnie czułem że zachodzi, a okazuje się że jest przebadany).

Przesądów typu to stare a to postępowe ( albo: to ma znaczenie a to nie ) wyzbyłem się.

Dziś zmiany interfejsu forum to sobie je przejrzę.

 

 

 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzyłbym sobie abyś uszanował bardziej purystyczne podejście do tego tematu, a nie kpił sobie.
 

ja to widze dokladnie odwrotnie
I to taki obeznany z techniką user pisze ... hmmm ...
Jeżeli nie masz dobrej jakości podzespołów to dobrego sprzętu nie zrobisz ...

dobra jakosc podzespolow to tylko jeden z wielu faktorow (i to nie najwazniejszy), decydujacych o efekcie koncowym.
Pozlacane srobki nie zrobia z Fiacika Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xajas napisał:

dobra jakosc podzespolow to tylko jeden z wielu faktorow (i to nie najwazniejszy), decydujacych o efekcie koncowym.
Pozlacane srobki nie zrobia z Fiacika Ferrari

Tego typu wpisy utwierdzają mnie w przekonaniu, że o technice to Ty guzik wiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.