Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
35 minut temu, szymon1977 napisał:

Typowy "audiofil" aby usłyszeć różnicę, potrzebuje tygodniami zbierać informacje o brzmieniu gadżetu, które błędnie nazywa "wygrzewaniem". Po takim "wygrzaniu" audiofil usłyszy różnicę nawet, gdy techniczny zrobił mu psikus i zmienił gadżet z powrotem na poprzedni. I nie jest żadna "halucynacja", efekt działania zmysłu słuchu.

Osobiście jestem daleki od skrajności. Często spotykam się z innymi na wspólne odsłuchy. Bywałem na takich gdzie nikt nie miał problemu z rozróżnieniem kabli zasilających i na takich gdzie nie można było rozróżnić które kolumny są podłączone - wszystko zależało od sprzętu i konfiguracji.

Oczywiście, kreatywni "konstruktorzy" wciskają każdą "audiofilską" pierdołę za dużą kasę twierdząc jakie to zmiany przyniesie. Czasem tak jest - spotkałem się np. z czymś w rodzaju korektora impedancji za który dystrybutor wołał kilka tysięcy twierdząc jaki to ma dobry wpływ na dźwięk , wpływ owszem i był ale raczej wątpię czy dobry (korektor impedancji powinien być dostosowany do głośnika a nie podłączony na pałę do każdej).

Na szczęście większość dystrybutorów daje możliwość odsłuchu u siebie przed zakupem a jak ktoś będzie szczęśliwy i na tyle głupi by coś kupić to po co na siłę go uświadamiać.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Seyv napisał:

Osobiście jestem daleki od skrajności. Często spotykam się z innymi na wspólne odsłuchy. Bywałem na takich gdzie nikt nie miał problemu z rozróżnieniem kabli zasilających i na takich gdzie nie można było rozróżnić które kolumny są podłączone...

A ja jestem za mały aby stwierdzić, że grać nie mogą. Niemiej jednak zrozumienie jak mało precyzyjnym, mało dokładnym i mało POWTARZALNYM urządzeniem pomiarowym jest ludzki słuch, nakazuje być sceptycznym do większości głoszonych tu rewelacji. I nie żebym się wywyższał nad słyszącymi, bo sam też nie raz "słyszałem", np wprowadziłem subtelną acz diametralną poprawkę korektorem, który nie był podłączony w tor audio.

14 minut temu, Seyv napisał:

Na szczęście większość dystrybutorów daje możliwość odsłuchu u siebie przed zakupem a jak ktoś będzie szczęśliwy i na tyle głupi by coś kupić to po co na siłę go uświadamiać.

Tak, tylko nikt nikomu do domu nie orzyłazi i nie zabrania audio gadżetu podłączyć, a dyskusja jest dla tych, którzy chcą dyskutować. Jak ktoś nie chce być "uświadomiony" to po prostu niech nie czyta, bo nikt go do tegonnie zmusza. Dlatego proponowałem utworzenie działu "Biżuteria audio czyli dopieszczanie systemu", w którym nie byłoby ryzyka "uświadomienia". A pisanych tu wprost przez damozwańczych "audiofilów" postulatów o usunięcie tych, którym przypięli metkę "antyaudiofila" nie skomentuję, bo dostałbym bana.

Pozdrawiam.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
16 minut temu, szymon1977 napisał:

mało POWTARZALNYM urządzeniem pomiarowym jest ludzki słuch,

Ale adekwatnym do tego co ma mierzyć czyli w naszym wypadku przyjemność ze słuchania muzyki. Dla 99% użytkowników nie jest istotne czy jest on liniowy, jakie ma zniekształcenia tylko czy będzie im się podobało jak gra. Ludzie więc wymieniają się tu na forum swoimi spostrzeżeniami i dyskutują o tym co słyszą lub tylko im się wydaje, że słyszą. Dla wielu to tylko hobby i nie są zainteresowani tym czy procedura odsłuchu była prawidłowa czy nie. Sam często spotkałem się z tym, że ktoś coś polecał a gdy to kupiłem nie byłem zadowolony. I to nie dlatego, że ktoś źle przeprowadził procedurę odsłuchu, po prostu mam inny gust i to nie moje granie.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, szymon1977 napisał:

Niemiej jednak zrozumienie jak mało precyzyjnym, mało dokładnym i mało POWTARZALNYM urządzeniem pomiarowym jest ludzki słuch

Słuch to nie jest urządzenie pomiarowe. Dalsze dywagacje są więc bez sensu ...

5 minut temu, Seyv napisał:

Ale adekwatnym do tego co ma mierzyć czyli w naszym wypadku przyjemność ze słuchania muzyki.

Nic dodać nic ująć.

5 minut temu, Seyv napisał:

Dla 99% użytkowników nie jest istotne czy jest on liniowy, jakie ma zniekształcenia tylko czy będzie im się podobało jak gra.

Wszystkie pomiary, obliczenia, symulacje itd (w tym ich prawidłowość techniczna) mają ogromne znaczenie ale tylko i wyłącznie w procesie konstruowania danego sprzętu. Od tego w dużym stopniu zależy czy stworzymy świetne urządzenie, świetnie grające czy wyjdzie nam po prostu bubel.

W przypadku gotowego już urządzenia słuch ludzki jest jak najbardziej adekwatnym "przyrządem" do stwierdzenia jego jakości i przydatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jakiej spodziewacie się dokładności?

 

Po jakim czasie adaptacji ?

Faktycznie zgodzę się że dźwięk należy zostawić wrażeniu. 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xetras napisał:

Po jakim czasie adaptacji ?

Żadnej adaptacji czy innych ceregieli, po prostu zrób tak, jak to opisałem. Mnie wynik zaskoczył, moje dzieci także.

-----

1 godzinę temu, Seyv napisał:

...po prostu mam inny gust i to nie moje granie.

Tak.

1 godzinę temu, Seyv napisał:

Ale adekwatnym do tego co ma mierzyć czyli w naszym wypadku przyjemność ze słuchania muzyki.

Mylisz dwie rzeczy. Otóż mi też zabawa kablami zwiększała przyjemność słuchania muzyki, a zwiększyła ostatecznie, gdy po dwóch dniach zabawy wiertarą wszystkie schowałem i żadnego nie widać. Ale jeśli ktoś na niedobór basu poleca wymianę kabla, a własną przyjemność stawia ponad urządzeniami pomiarowymi i całą wiedzą o działaniu ludzkiego zmysłu słuchu - sam się prosi o "uświadomienie".

1 godzinę temu, Seyv napisał:

Dla 99% użytkowników nie jest istotne czy jest on liniowy, jakie ma zniekształcenia tylko czy będzie im się podobało jak gra.

W zasadzie tak. Ale gdy wiesz jak Twoje subiektywne widzimisię przekłada się na mierzalne parametry, to możesz kierując się parametrami zrobić wstępną selekcję przed zakupem. Ja np wbrew "audiofilskim" poradom, a za wykresami pasma przenoszenia kupiłem w ciemno B&W606, których nigdy nie widziałem i nie słyszałem, i jestem szczęśliwy. Oczywiście poziom szczęścia oceniłem na ucho, a nie spojrzeniem na wykres.

-----

Godzinę temu, xetras napisał:

Faktycznie zgodzę się że dźwięk należy zostawić wrażeniu. 

I słusznie, bo na tym etapie zagłębiania się w szczegóły dźwięk to tylko wrażenie powstałe w mózgu.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 minut temu, szymon1977 napisał:

Ale jeśli ktoś na niedobór basu poleca wymianę kabla, a własną przyjemność stawia ponad urządzeniami pomiarowymi i całą wiedzą o działaniu ludzkiego zmysłu słuchu - sam się prosi o "uświadomienie".

Prawda jest taka, że jeśli już ktoś posiada jakiś sprzęt np. kolumny raczej nie oczekuje porady w rodzaju - kup inne kolumny, chyba, że wprost pyta o kolumny z silnym basem. Niewielu też będzie mogło poprawić w tym zakresie akustykę , czasem nawet zmiana ustawień kolumn jest niemożliwa bo to drzwi a to okno a to źle wygląda. I w sumie jedyną rzeczą którą można zrobić jest jedynie wymiana kabla i cieszenie się z najdrobniejszą zmianą.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ale jeśli ktoś na niedobór basu poleca wymianę kabla, a własną przyjemność stawia ponad urządzeniami pomiarowymi i całą wiedzą o działaniu ludzkiego zmysłu słuchu - sam się prosi o "uświadomienie".

a Ty jako zbawca świata i wojownik z "doświadczeniem " przystępujesz do ataku 🙂

może ten ktoś wcale nie chce być uświadamiany tylko potrzebuje porady od bardziej doświadczonych kolegów

Ty w takim przypadku możesz napisać ,że przewód nie poprawi basu bo takie sa Twoje doświadczenia ale MUSISZ za to wskazać możliwości polepszenia basu innymi metodami

, które na pewno zadziałają , oczywiście również z własnego doświadczenia

jeśli Twoje pisanie ograniczy sie do wyśmiania i zaprzeczenia bez podania konkretnego rozwiązania to psu na budę takie 'uświadamianie"

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seyv napisał:

Prawda jest taka, że jeśli już ktoś posiada jakiś sprzęt np. kolumny raczej nie oczekuje porady w rodzaju...

Jeśli ten ktoś ma w 20m² monitorki 135mm i brakujący mu bas wpadł na pomysł odzyskać wymieniając kabel, to szacunek i kultura nakazuje zapytać, czy zdaje sobie sprawę, że guzik z tego będzie.

8 minut temu, Seyv napisał:

I w sumie jedyną rzeczą którą można zrobić jest jedynie wymiana kabla i cieszenie się z najdrobniejszą zmianą.

Ja ktoś kupił i już się cieszy to jego sprawa, ale jakoś nie przełknę polecania wydania pieniędzy na coś, co być może wcale nie działa.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Seyv napisał:

I w sumie jedyną rzeczą którą można zrobić jest jedynie wymiana kabla i cieszenie się z najdrobniejszą zmianą.

Z drugiej strony każda najmniejsza ingerencja w w obudowę zmieni bas i tu jest pole do popisu a zarazem nauki

zmiany w tłumieniu CL lub strojeniu BR nie są kosmiczna wiedzą i zawsze można wytłumaczyć jakie działania przyniosą prawdopodobny efekt

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

A Ty jako zbawca świata i wojownik z "doświadczeniem " przystępujesz do ataku

Nie kolego, ja ja każdy user uczestniczę w dyskusji gdy pojawi się interesujący mnie temat.

13 minut temu, slawek.xm napisał:

MUSISZ za to wskazać możliwości polepszenia basu innymi metodami

, które na pewno zadziałają , oczywiście również z własnego doświadczenia

Człowiek jest na tyle inteligentny, że potrafi korzystać z cudzych doświadczeń i logicznego myślenia. Jak chcesz to możesz np wsadzić palec w wentylator - możesz za moją radą tego nie robić, choć sam nie wsadzałem, nie znam nikogo kto wsadzał a tylko logicznie pomyślałem. Niektóre pomysły są tak głupie, że nie trzeba ich rewidować doświadczeniami praktycznymi.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

co być może

i to jest clou tematu

zapamiętaj to co napisałeś

to ,że Ty czegos nie usłuyszysz bądź nie masz systemu , który zmianę pokaże jak na dłoni

to nie znaczy ,że u kogoś innego nie bedzie zupełnie inaczej

Teraz, szymon1977 napisał:

Człowiek jest na tyle inteligentny, że potrafi kożystać z cudzych doświadczeń i logicznego myślenia. Jak chcesz możesz np wsadzić palec w wentylator, alvo możesz za moją tadą tego nie robić, choć sam nie wsadzałem, nie znam nikogo kto wsadzał a tylko logicznie pomyślałem. Niektóre pomysły są tak głupie, że nie trzeba ich rewidować doświadczeniami praktycznymi.

ale tak sie rodza wojenki , bo jeden ze sceptyków przeczyta opinie "pati z FB" pusci famę wśród swoich lajkarzy i plotka paradoksalnie przeradza się w pogląd , za który lojalna względem siebie grupka będzie walczyć do ostatniego bana 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawek.xm napisał:

zapamiętaj to co napisałeś

Sam to zapamiętaj i przypomnij, gdy stwierdzę co innego. Albo gdy któryś samozwańczy pseudo-audiofil zacznie pyskówkami trolować wątek, bo pojawił się ktoś o odmiennych poglądach.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie kolego, ja ja każdy user uczestniczę w dyskusji gdy pojawi się interesujący mnie temat.

Nie kolego. Nie jak każdy user.

Gdy tylko pojawi się interesujący cię temat robisz wszystko żeby go rozp...ć ... co notabene wychodzi ci rewelacyjnie poprzez zniechęcenie innych uczestników do dyskusji swoimi "rewelacjami" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

zmiany w tłumieniu CL lub strojeniu BR nie są kosmiczna wiedzą i zawsze można wytłumaczyć jakie działania przyniosą prawdopodobny efekt

Jak ktoś jest nieuzdolniony techniczne i ma grzebać przy kolumnach które wg niego tanie nie są to potrafi to skutecznie zniechęcić przed modyfikacjami. Spotkałem się z tym, że nawet prośba o sprawdzenie bezpiecznika była ciężka do wykonania bo posiadacz sprzętu nie posiadał w domu jakiegokolwiek wkrętaka. I nie był to odosobniony przypadek.

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Nie kolego. Nie jak każdy user.

Racja, nie każdy. Bo jak dyskusja schodzi na temat, który mnie nie interesuje, to ja po prostu odchodzę, a nie obrażam oponentów, nie nazywam przedstawianie odmiennych poglądów trolowaniem, a tym bardziej nie postuluję o usunięcie autorów z Forum. Proponuję spojrzeć w lustro, albo na swoich kolegów popatrzeć.

Choć nawet jak zobaczysz, to wątpię abyś przyznał kto

2 godziny temu, szpakowski napisał:

robi wszystko żeby rozp...ć

to Forum.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seyv napisał:

Jak ktoś jest nieuzdolniony techniczne

... niech słucha muzyki i cieszy się dźwiękami, ale niech nie prowokuje wspomnianym wcześniej:

 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

135mm i brakujący mu bas wpadł na pomysł odzyskać wymieniając kabel

czy "po wymianie usb bas zrobił się twardszy, szybszy i schodzi do czeluści", bo taka ignorancja boli. 

Znajomek wrócił z wyprawy w góry a na niej zadano mu pytanie w jakich butach na Mont Blanc? Odparł, że na pomarańczowych. Nie zostali kolegami, tak jak wielu z nas nie zostanie kolegami na AS 😞 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, colcolcol napisał:

...niech słucha muzyki i cieszy się dźwiękami, ale niech nie prowokuje...

"Prowokuje" to złe słowo, ale prezentując swoje zdanie na otwartym forum dyskusyjnym musi liczy się z tym, że poddaje je do dyskusji.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, colcolcol napisał:

Znajomek wrócił z wyprawy w góry a na niej zadano mu pytanie w jakich butach na Mont Blanc? Odparł, że na pomarańczowych. Nie zostali kolega

Kiedyś, dawno, chłopaki z GOPR-u kupowali sobie buty w łowieckim i smarowali Lanoliną, którą z kolei kupowali w aptece. Inne czasy inne możliwości.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szymon1977 napisał:

"Prowokuje" to złe słowo, ale prezentując swoje zdanie na otwartym forum dyskusyjnym musi liczy się z tym, że poddaje je do dyskusji.

Niestety ... musi się również liczyć z tym, że trafi na osobę twojego pokroju do której nic nie dociera, która za wszelką cenę musi oświecić i "uświadomić" całe forum. 

Zmieniłem zdanie, to nie Lech ... ostatnim który zgasi światło będzie Szymon ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szpakowski napisał:

Zmieniłem zdanie, to nie Lech ... ostatnim który zgasi światło będzie Szymon ... 

nie sądzę by miał taka siłę przebicia , on sporo pisze ale wg mnie nie jest szkodliwy dla otoczenia 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie każdego prawo, że przedstawia swoje zdanie na dyskutowany temat, więc nie przeinaczajcie faktów, bo ja nie wchodzę do wątków, w których nikt nie porusza interesujących mnie zagadnień. A ten wątek jest najlepszym przykładem: audiofile sprowadzili temat na audio-mity, audiofil zasugerował zmianę tematu na audio-mity, moderator-(chyba)audiofil zmienił tytuł i przeniósł do innego działu, ale audiofile mają pretensje, że @Lech36 i @szymon1977 piszą o tym, o czym piszą... choć audiofile też o tym piszą, tylko co innego.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dlatego proponowałem utworzenie działu "Biżuteria audio czyli dopieszczanie systemu", w którym nie byłoby ryzyka "uświadomienia". A pisanych tu wprost przez damozwańczych "audiofilów" postulatów o usunięcie tych, którym przypięli metkę "antyaudiofila" nie skomentuję, bo dostałbym bana.

Proponowałeś dla kontry, bo ja zaproponowałem utworzenie działu „Audio Technika”, ale nie spodziewałem się, że ty tak na poważnie. Ja napisałem to dla zabawy, bo aż takiego tupetu nie posiadam, żeby właścicielom tego forum sugerować utworzenie nowych zakładek. Podziwiam również Twój egocentryzm. Oburzyły Cię z pewnością słowa kolegi @slawek.xm „Ty jako zbawca świata i wojownik z "doświadczeniem " …, ale to najprawdziwsza prawda. To tylko ostatnia z setek odpowiedzi kierowanych do Ciebie. Przeczytaj jeszcze raz swój wczorajszy komentarz „Oczywiście spodziewam się teraz wrzasków ze strony osób, które własny brak zrozumienia tematu uznają za dowód mojego błędu”. Dziwi Cię nadal awersja do Twojej osoby. Szymku, ja do Ciebie z sercem. Przeczytaj swoje komentarze kilka razy zanim wciśniesz „Dodaj odpowiedz”. Jeszcze coś dla przykładu, podczas przeglądania różnych tematów. Co chwilę pojawia się coś podobnego. Naprawdę Cię to nie rusza? Mnie w sumie szczere mówiąc to cieszy, bo bez Szymona to forum nie byłoby aż tak wciągające, żeby chociaż być tu biernym userem, bez rejestracji. 
108128EB-F91B-4D81-BD54-938FB00713F6.thumb.jpeg.09edce642c41357c4972d9d3e45d7ad2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szymon1977 napisał:

@szymon1977 piszą o tym, o czym piszą... choć audiofile też o tym piszą, tylko co innego.

Osobiście mam dla Ciebie sporo sympatii dlatego ,że wiele z poglądów poza audio nas łączy dlatego staram się czytać Twoje wypowiedzi na tematy audio z humorystycznym podejściem bo wierzę , ze droczysz się choć wiesz ,że często nie masz racji 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
13 minut temu, szymon1977 napisał:

Takie każdego prawo, że przedstawia swoje zdanie na dyskutowany temat, więc nie przeinaczajcie faktów, bo ja nie wchodzę do wątków, w których nikt nie porusza interesujących mnie zagadnień. A ten wątek jest najlepszym przykładem: audiofile sprowadzili temat na audio-mity, audiofil zasugerował zmianę tematu na audio-mity, moderator-(chyba)audiofil zmienił tytuł i przeniósł do innego działu, ale audiofile mają pretensje, że @Lech36 i @szymon1977 piszą o tym, o czym piszą... choć audiofile też o tym piszą, tylko co innego.

Widzę Szymon, że twardy jesteś, cały czas wałkujesz o tym samym.

Prawdziwy pogromca kabelków z Ciebie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, javor napisał:

@szymon1977, teraz piszę do Ciebie jako miłośnik muzyki. Z Heavy metal, końcówka utworu „No good (Attack The Radical)” kapeli Pantera. Ta końcówka po czwartej minucie. Zawsze muszę rozkręcić głośność mało delikatnie 🙂

Właśnie podłączam system po małym remoncie - będzie to pierwszy kawałek, który posłucham.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, colcolcol napisał:

Szkoda na to prądu. To nie jest muzyka, to hałas. 

ze swojej strony poproszę o więcej tolerancji dla odmiennych gustów 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.