Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, xajas napisał:

Jesli lubia pomiary, to ich sprawa i hobby, i G ci do tego.

Widzę, że kultura wyłazi z Ciebie jak słoma z butów. Jak Was pomiary interesują to załóżcie sobie forum pomiarowe albo piszcie na "elektrodzie" ... tylko tam zaraz by Was sprowadzili do parteru ... 

Godzinę temu, xajas napisał:

Ile godzin dziennie spedzasz na sluchaniu muzyki?
Nie na sluchaniu muzyki w tle, przy pracy, przy gotowaniu, tylko siedzac w fotelu i sluchajac muzyki?

Nie słucham muzyki w tle. 

Godzinę temu, iro III napisał:

Jakoś w tutejszej zakładce "Muzyka" się jednak nie spotykamy.

I chwała Bogu ... 

Mam inne sposoby na poznawanie nowej muzyki.

Godzinę temu, iro III napisał:

To to robią ...tyle, że słuchają dźwięków, wybrzmień, sceny, holografii, nie Muzyki.

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Godzinę temu, xajas napisał:

PS.
Najprymitywniejsza metoda dowartosciowania sie, to proba dyskredytowania wszystkiego, czego sie samemu nie kapuje

Ja niczego nie dyskredytuję na czym się nie znam. Dyskredytuję Was jako goownianych fachowców. W moich oczach macie zerowy autorytet. 

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz. 
Fora zdychają od lat. Dyskusje przenoszą się na facebooka (jest przecież sporo, dość dużych grup audio w pl, poziom jest niski jak diabli, ale są), discorda czy inne nowe, mniej specjalistyczne środki przekazu. To nie jest jedyne forum które umiera, a właściwie to nie znam forum które się rozwija.
Dwa. 
Dobry dźwięk jest przestarzały. Fora tego typu w 2004 jeszcze miały sens, bo zrzeszały osoby które się stereo interesowały w czasach złotej ery hifi. Późne lata 90 i 2000 to przecież był pogrom, kina domowe zupełnie zaorały rynek. I młodzi (w tym Ja) przeważnie żyli w środowisku w którym co najwyżej były altusy z technicsem kupione na ślub rodziców. I jak już ktoś młodszy interesuje się audio, to głównie słuchawkami, bo są znacznie tańsze. Jak ma się 25-30 lat to się myśli o tym, że będzie się pół życia spłacać 40m2, a nie o zakupie kolumn za 5,10 czy 15 tysięcy. Dziś zaoszczędzenie takiej kasy nie posiadając wcześniej mieszkania... no do łatwych nie należy. Ale słuchaweczki? 8 stów to nie aż tak dużo, półtorej kafla też nie. A jak wybierzemy "dokanałówki" to mamy muzykę zawsze przy sobie, worth.

Więc nie tylko zmniejsza się ilość osób na forach, to jeszcze jak ktoś jest nowy w audio, to bardziej prawdopodobne jest, że dołączy do obozu słuchawkowego, a tutaj ta kategoria leży i kwiczy (po why not, skoro jest mp3store.forum czy audiofanatyk które są "wyspecjalizowane"). 

Edytowane przez #Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, triode napisał:

nawet po tym:kto i co pisze,w tym wątku widać  co się stało na forum 🙂

nie na temat-tak na marginesie..

Forum również od strony technicznej zabija aktywność. Brak możliwości odfiltrowaniu bocznicy które generuje treść rynsztokową przeplatana setkami kolorowych obrazków. To wszystko w celu sztucznego generowania ruchu. Takie są efekty, ze ludzie rezygnują z przeglądania i pisania.

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iro III napisał:

Jakoś w tutejszej zakładce "Muzyka" się jednak nie spotykamy.

Zakładka "Muzyka" i to o czym tam się pisze, to chyba największa porażka tego forum.

Lepiej tam nie zaglądać wcale.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 15:45, 5z0p3n napisał:

Zachęcony mailem o zareagowaniu na mój post wszedłem na forum po długim czasie nieobecności.

I mam odmienne pytanie niz zazwyczaj.

Co stało się z Audiostereo?

Dlaczego nowych postów jest tak mało? Małe dyskusje?

Przez prawie 12 lat bycia na tym forum i napisaniu blisko 5300 zawsze było coś tu fajnego do roboty. Wchodziło się z nudów bo zawsze ktoś ciekawego coś rozpoczął i była dyskusja. Od pewnego czasu jest gorzej. Ale dzisiaj wchodzę i nie ma śladu z dawnych miło spędzonych tu lat.

O co chodzi? Coś przeoczyłem podczas nieobecności?

Portale społecznościowe , serwisy filmowe , gry wideo . 

Słuchanie muzyki z dobrej klasy sprzętu stało się jak czytanie poematów epickich.

A to forum jeśli chce przeżyć powinno stać się bardziej purystyczne. Takie działy jak bocznica ,film ,car audio czy kino domowe MSZ nie powinny tutaj już funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rpm napisał:

Portale społecznościowe , serwisy filmowe , gry wideo . 

Słuchanie muzyki z dobrej klasy sprzętu stało się jak czytanie poematów epickich.

A to forum jeśli chce przeżyć powinno stać się bardziej purystyczne. Takie działy jak bocznica ,film ,car audio czy kino domowe MSZ nie powinny tutaj już funkcjonować.

Bocznica to spoko sprawa, przeważnie robi największy ruch, ale jako miejsce do gadaniu o muzyce, planszówkach, filmach, grach i innych tego typu rzeczach. Nie o polityce i reszcie tego syfu. Nikt nie chce siedzieć na forum, na którym ktoś cię będzie piętnować za poglądy polityczne, nie ważne jak głupie by były. 

Ale caraudio i kino domowe to bym wywalił z wolną ręką. Jest pierdylion tego typu stron, a tutaj tylko zaniżają poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, McGyver napisał:

Da się odfiltrować, tylko trzeba sobie poustawiać preferencje. 

A to ciekawe. Kiedyś o to pytałem, to otrzymałem odpowiedz, że takie rzeczy są dla kont premium. Powinno to być proste i wręcz domyślne. Przeglądaj aktywność z wątków audio i ewentualnie bocznicy. Krótkookresowo może się statystyki zgadzają. Na dłuższa metę strata dla forum. Kto ma czas na te przeglądanie tego spamu? Chyba bezrobotni i emeryci 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roxi napisał:

otrzymałem odpowiedz, że takie rzeczy są dla kont premium

Chwilowo się dało - przez pomyłkę. Do teraz mam większość tematów oznaczonych jako "ignorowane", szkoda, że to nie działa. Tak na logikę - jak nazwać kogoś, kto każe sobie płacić za nieczytanie tego, co zamieszcza? 😉 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
52 minuty temu, Roxi napisał:

Forum również od strony technicznej zabija aktywność. Brak możliwości odfiltrowaniu bocznicy które generuje treść rynsztokową przeplatana setkami kolorowych obrazków. To wszystko w celu sztucznego generowania ruchu. Takie są efekty, ze ludzie rezygnują z przeglądania i pisania.

OSobiście wolałbym, by to miejsce nie istniało, chociaż wiem, że potrzebny jest wentyl bezpieczeństwa. Wiemy z różnych prób, że zamknięcie/ograniczenie bocznicy daje efekt uboczny w postaci przenoszenia tych dennych dyskusji do wątków tematycznych. 

Natomiast ja przez prawie 10 lat na tym forum, nie wszedłem na bocznicę praktycznie w ogóle, a wątki polityczne, KK, religijne nawet nie wiedziałem że istnieją, zmieniło się to gdy zostałem moderatorem i siłą rzeczy musiałem tam zaglądać. Wcześniej, nawet bez jakiś szczególnych zdolności i bez zbytniego wysiłku udał mi się ich unikać, a wręcz nie zauważać. 

52 minuty temu, rochu napisał:

Zakładka "Muzyka" i to o czym tam się pisze, to chyba największa porażka tego forum.

Lepiej tam nie zaglądać wcale.

Po prostu dobrze oddaje naszą wrażliwość muzyczną, wiedzę i osłuchanie. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, McGyver napisał:

Ustaw sobie kanały aktywności. Raz dobrze ustawisz i będziesz miał spokój. Oczywiście masz możliwość zmiany ustawień w każdej chwili.

Możesz podać w prosty sposób co należy zrobić dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje kanały aktywności -> dodaj nowy kanał, i tam sobie powybieraj zawartość którą chcesz żeby się wyświetlała. 
Nie blokuje to dostępu do pozostałekj zawartości, ale będziesz musiał się do niej dokopać ręcznie.

2 minuty temu, Godplayer napisał:

Właśnie, jak odfiltrować rynszt....przepraszam bocznicę na tapatalk?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy z poziomu tapatalka da się to poustawiać bo nie próbowałem, ale jak ustawisz sobie na PC tak też wyświetla się na tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, McGyver napisał:

Nie blokuje to dostępu do pozostałekj zawartości, ale będziesz musiał się do niej dokopać ręcznie.

Przepraszam, ale nie wiem co to znaczy. Do czego mam się dokopywać ręcznie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochu napisał:

Zakładka "Muzyka" i to o czym tam się pisze, to chyba największa porażka tego forum.

Lepiej tam nie zaglądać wcale.

Wychodzi na to że wszystko to porażka na tym forum. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, McGyver napisał:

zDo tego, co się nie wyświetla w Twoich ustawionych kanałach. Na przykład jak Ci się zawartość bocznicy nie będzie wyświetlać, to nadal się możesz do niej pracowicie doklikać ręcznie.

Ale problem jak wiemy nie polega na tym, że nie można dodać czegoś do obserwowanych, ale do ignorowanych. Czy jest opcja wybrania pominięcia bocznicy w kanałach aktywności? Jeśli tak, to zamieść proszę screena gdzie to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roxi napisał:

Ale problem jak wiemy nie polega na tym, że nie można dodać czegoś do obserwowanych, ale do ignorowanych. Czy jest opcja wybrania pominięcia bocznicy w kanałach aktywności? Jeśli tak, to zamieść proszę screena gdzie to jest

Jezu  😕
Zaznaczasz co chcesz żeby się wyświetlało w kanałach. Jak nie zaptaszkujesz bocznicy to Ci się bocznica w kanałach aktywności nie wyświetli. 
To trochę jak programowanie odtwarzania utworów na odtwarzaczu CD. Jak chcesz pominąć jeden nielubiany utwór z jedenastu, to musisz dodać do programu te dziesięć pozostałych pomijając ten jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, McGyver napisał:

Jezu  😕
Zaznaczasz co chcesz żeby się wyświetlało w kanałach. Jak nie zaptaszkujesz bocznicy to Ci się bocznica w kanałach aktywności nie wyświetli. 
To trochę jak programowanie odtwarzania utworów na odtwarzaczu CD. Jak chcesz pominąć jeden nielubiany utwór z jedenastu, to musisz dodać do programu te dziesięć pozostałych pomijając ten jeden.

To w takim razie powiedz mi jak oznaczyć, ze ma mi się wyświetlać zawartość z działu forum hifi i HIEND. Teoretycznie reszta mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roxi napisał:

Nieprzeczytana zawartość po ponownym kliknięciu w menu nie pamieta zapisanych kryteriów.

Bo to jest wbudowany kanał, jeśli coś zmienisz to musisz zapisać jako nowy kanał:
nieprzeczytana.thumb.png.b5f2d472a622387ed54598b1880499f0.png

A jak już zapiszesz to możesz go jeszcze ustawić jako domyślny:
domyslny01.png.8fc55aa4d6d97a39381a85ec89d03dee.png

dzięki czemu będzie dostępny za jednym kliknięciem:
domyslny02.png.d98adb8428246ecc33b64600fbcf397d.png

Edytowane przez danadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2021 o 22:50, szpakowski napisał:

Szymon kiedy pojawiasz się w jakimś temacie kończy się dyskusja, zwłaszcza konstruktywna a zaczyna robić się kibel  ... pisać się odechciewa ...

to niestety prawda, ale opcja "ignor" działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M-K napisał:

to niestety prawda, ale opcja "ignor" działa....

Działała by gdyby całe forum miało go "odfiltrowanego" a tak zawsze ktoś go zacytuje i trzeba czytać te głupoty. 

Niezłe efekty przyniosło kiedy Szymon dodał mnie do ignorowanych 😉

Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szpakowski napisał:

Działała by gdyby całe forum miało go "odfiltrowanego" a tak zawsze ktoś go zacytuje i trzeba czytać te głupoty. 

Niezłe efekty przyniosło kiedy Szymon dodał mnie do ignorowanych 😉

to też fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.