Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lech36 napisał:

W kilku wątkach były wyjaśniane wszystkie albo prawie wszystkie kwestie dotyczące tych przyczyn, jest prawie niemożliwe że nie zwróciłeś na to uwagi. 

Zwróciłem, i prowokuje celowo, jako słyszący te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
4 minuty temu, jurek1 napisał:

Z tego wątku zaczynaja się po woli robić audio majty SE.

Najważniejsze że nikt nikogo nie wyzywa i potraficie utrzymać poziom wypowiedzi nie to co w tematach bocznicowych.

Pozdrawiam.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rochu napisał:

Od dawna twierdzę, że audiofilizm to raczej kwestia wiary.

A wiara to kwestia woli wierzącego a nie jego wiedzy.

 

szanuje twoje zdanie , nawet jak jest skrajnie irracjonalne.

a o wierze się nie dyskutuje , to nie pogadamy.

to dwa różne podejścia do tego samego tematu.

uważam , że nie powinno się popadać w skrajności.

 

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl w upale mi zamajaczyła, kobietę z pewnością też da się zmierzyć pod względem parametrów, określić jej wygląd w zakresie obowiązujących kanonów piękna, powabności itd... każdemu jednak podoba się inna, i co innego każdego w niej przyciąga, a generalnie suma nóg, oczu, rąk się zgadza, czyli parametry trzyma 🙂

Edytowane przez jurek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jurek1 napisał:

Z tego wątku zaczynaja się po woli robić audio majty SE.

Co to są "majty SE"?

13 minut temu, rochu napisał:

Jeżeli deprecjonujesz zamieszczone tu opinie ze względu na ich subiektywność tym samym obniżasz rangę swoich własnych dokonań w tym zakresie.

Nikt nikogo nie deprecjonuje, ale zdajesz sobie sprawę że opinia subiektywna o jakimś systemie obowiązuje tylko i wyłącznie w warunkach w których ten sprzęt był słuchany. Opisywałem kiedyś dwa skrajne wrażenia subiektywne ze słuchania tego samego sprzętu ustawionego w różnych pomieszczeniach. Wrażenia bardzo skrajne. Które z nich powinno się zamieścić na forum? 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jurek1 napisał:

Zwróciłem, i prowokuje celowo, jako słyszący te różnice.

Różnic uzasadnionych technicznie nikt nie neguje, wykazują je pomiary i czasem odsłuchy. Słowo "czasem" użyte jest dlatego że percepcja ludzkiego słuchu nie jest w stanie dostrzec wszystkich zmian możliwych do zmierzenia.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem kiedyś dwa skrajne wrażenia subiektywne ze słuchania tego samego sprzętu ustawionego w różnych pomieszczeniach. Wrażenia bardzo skrajne. Które z nich powinno się zamieścić na forum? 

Obydwa, z opisem warunkow. Bez opisu warunkow porownania, wyniki sa bezuzyteczne

Niestety wlasnie tego wiekszosc towarzystwa nie pokapowala.

I potem mamy takie systuacje, ze jeden gosc A pisze ze ma glosniki X i maja super bas, a inny gosc B pisze, ze je przerabial u siebie i byly do D.
No tak, tylko ani gosc A ani gosc B nie pisali jakie maja u siebie warunki.
Jeden sluchal w klitce w betonowym bloku, a drugi na wielkim poddaszu z GK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rochu napisał:

sam wielokrotnie takie opinie formułowałeś na forum.

Jeżeli deprecjonujesz zamieszczone tu opinie ze względu na ich subiektywność tym samym obniżasz rangę swoich własnych dokonań w tym zakresie.

nic nie deprecjonuje , jak najbardziej jestem świadom subiektywności swoich opinii i chcę to podkreślić , że są moje.

32 minuty temu, rochu napisał:

To tylko wyznanie wiary.

Masz prawo wierzyć w co tylko chcesz, przy czym uszanuj tych, którzy tej wiary nie podzielają.

wierzyć a wiedzieć to dwie różne rzeczy , który nie należy mieszać.

nie trudno chyba określić czy audio to bardziej kwestia techniczna czy religijna ?

choć i tak szanuje twój światopogląd , który zresztą dobrze znam . 

 

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xajas napisał:

I potem mamy takie systuacje, ze jeden gosc A pisze ze ma glosniki X i maja super bas, a inny gosc B pisze, ze je mial u siebie i byly do D

Przechodziłem przez to w dwóch pomieszczeniach mieszkalnych w których miałem ustawiony swój sprzęt, ciągle ten sam. Też to wszystko opisywałem na forum z licznymi eksperymentami polegającymi na znoszeniu sprzętu do tego kiepskiego akustycznie pomieszczenia od kolegów u których było granie które mi się podobało. Temat został rozwiązany po zmianie mieszkania, teraz nie jest idealnie ale w stosunku do tego dawnego lokum jest można powiedzieć prawdziwa przepaść.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, colcolcol napisał:

Można nie lubić jakiegoś sprzętu lub słuchania na nim muzyki, ale na forach podważa się wiarygodność pomiarów subiektywną oceną i to wywołuje irytację.

Skoro jakiś sprzęt świetnie wypada w pomiarach to powinien również świetnie grać. Jeżeli tak nie jest to podważanie wiarygodności owych pomiarów jest jak najbardziej mz zasadne. 

Nie podważam zasadności pomiarów jako takich, bez pomiarów niemożliwe jest skonstruowanie i wykonanie dobrze grającego urządzenia. 

24 minuty temu, Lech36 napisał:

U technicznych nie ma problemów, problemy są po stronie nietechnicznych a forum jest od tego żeby te problemy wyjaśniać, oczywiście o ile ktoś ma potrzebę wyjaśniania.

Techniczni mają problem z zaakceptowaniem faktu, że ich pomiary niczego w głównym nurcie sporu nie wyjaśniają a potrzebę wyjaśniania mają wielką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rochu napisał:

Wybacz 

Nie mam co wybaczać. Odbiór muzyki jest sprawą osobistą tak samo radość którą sprawia nam Młynarski czy Zenek. Która radość jest lepsza? Na forum AS miesza się właśnie radość słuchania z obiektywną oceną sprzętu grającego. Przecież absurdem jest pisanie o niskim basie z 12 cm midwoofera po zastosowaniu kabla sieciowego za 50 tyś. I taka opinia powinna lecieć w kosmos albo do działu "poezja". 

Natomiast pomiar pokazujący wpływ kabla na rozciągnięcie pasma w dół byłby bardzo cenny. 

AS powinno być podzielone na część techniczną i bajkową. W pierwszej nie mogłyby być akceptowane opinie bez pokrycia a w drugiej wprost przeciwnie. 

Ile razy można czytać o dociążeniu basu, pełnej górze czy "w dźwięku czuć wyrafinowanie, spokój, znakomitą selektywność oraz muzykalność" i to było napisane przez dystrybutora 😉  Natomiast ten sam dystrybutor nie ma żadnych dowodów na te twierdzenia. Sprzedają kolumny bez podanego przebiegu impedancji i kupujący myśli, że kupuje płaskie jak stół 8ohm, nie ma charakterystyki przenoszenia i kupujący myśli, że jego kolumny graja 35Hz itd...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szpakowski napisał:

Techniczni mają problem z zaakceptowaniem faktu, że ich pomiary niczego w głównym nurcie sporu nie wyjaśniają a potrzebę wyjaśniania mają wielką. 

Nie sądzę żeby mieli, ja np. nie mam. Dlatego ze spokojem słucham muzyki. Piszę tylko dlatego żeby zwrócić innym uwagę na pewne aspekty hobby na które wielu audio hobbystów, nie wiedzieć czemu nie zwraca uwagi.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
4 minuty temu, colcolcol napisał:

AS powinno być podzielone na część techniczną i bajkową. W pierwszej nie mogłyby być akceptowane opinie bez pokrycia a w drugiej wprost przeciwnie. 

Ale po co dzielić gdy można obie grupy połączyć i w jakimś stopniu uświadomić o takich zależnościach.

Dyskusja jest mile widziana oby na poziomie.

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szpakowski napisał:

Techniczni mają problem z zaakceptowaniem faktu, że ich pomiary niczego w głównym nurcie sporu nie wyjaśniają a potrzebę wyjaśniania mają wielką. 

wprost proporcjonalną do ilości nietechnicznych oponentów 😄

oczywiście pomiary w środowisku A nie są tożsame z pomiarami w B i jest to taka sama opinia jak kwiecisty opis brzmienia - czyli ocena subiektywna. I tak naprawdę to można napisać co tam się chce.

 

8 minut temu, colcolcol napisał:

AS powinno być podzielone na część techniczną i bajkową.

jest już tak , zakładka hi-end jest pod opieką od tych technicznych.

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, colcolcol napisał:

AS powinno być podzielone na część techniczną i bajkową.

Taki podział zabija dyskusję czyli fundament każdego forum. Już na tym forum próbowano wprowadzać grupy/działy dyskutujące tylko po "linii i na bazie" 😉. Wszystkie fora na których nie dopuszcza się kontrowersji prędzej czy później tracą swoją popularność. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lech36 napisał:

Nie sądzę żeby mieli, ja np. nie mam.

I tu jest zasadniczo sedno Twojego problemu.

Teraz, bolo_senor napisał:

oczywiście pomiary w środowisku A nie są tożsame z pomiarami w B i jest to taka sama opinia jak kwiecisty opis brzmienia - czyli subiektywna.

Pomiary żeby były miarodajne powinny byc wykonywane w neutralnym środowisku ... a co z pomiarami np daców które mają super niskie zniekształcenia a grają słabiutko ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lech36 napisał:

Przechodziłem przez to w dwóch pomieszczeniach mieszkalnych w których miałem ustawiony swój sprzęt, ciągle ten sam. Też to wszystko opisywałem na forum z licznymi eksperymentami polegającymi na znoszeniu sprzętu do tego kiepskiego akustycznie pomieszczenia od kolegów u których było granie które mi się podobało. Temat został rozwiązany po zmianie mieszkania, teraz nie jest idealnie ale w stosunku do tego dawnego lokum jest można powiedzieć prawdziwa przepaść.

Miałem podobnie po zmianie mieszkania. Z pokoju ok 17m dobrze wytłumionego przesiadłem się na 23m z tym samym inwentarzem meblowym i sprzętowym. Do dziś, a minęły 4 lata nie dogodziłem sobie tak jak bym chciał. Niektóre aspekty dźwięku się poprawiły, niektóre uległy pogorszeniu, ale generalnie jest progres. Walczę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bolo_senor napisał:

same nie grają 

 

7 minut temu, bolo_senor napisał:

nawet pomiar w komorze bezdechowej nic nie da bo nikt w takim pomieszczeniu nie mieszka.

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś odnośnie zasadności powoływania się na Wasze pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szpakowski napisał:

Najwidoczniej. Tylko to o nim za dobrze nie świadczy skoro się na nie powołuje.

Przeciez to jest nie wazne. Wazne jest, jaka wartosc i na ile pomocne sa pomiary a nie jaka renome ma Bolo

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xajas napisał:

Wazne jest jaka wartosc i na ile pomocne sa pomiary a nie jaka renome ma Bolo

Sama wartość nie ma tak na prawdę znaczenia. Ważne jest czy pomiary są wykonane prawidłowo oraz czy powołujący się na owe pomiary potrafi wyciągnąć na podstawie tych pomiarów prawidłowe wnioski ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szpakowski napisał:

Sama wartość nie ma tak na prawdę znaczenia. Ważne jest czy pomiary są wykonane prawidłowo oraz czy powołujący się na owe pomiary potrafi wyciągnąć na podstawie tych pomiarów prawidłowe wnioski ... 

To samo można powiedzieć o porównaniach sprzętu w domenie słuchu (na ucho), prawidłowo technicznie wykonane mają jakąś wartość poznawczą, nieprawidłowo wykonywane nie mają żadnej wartości poznawczej.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lech36 napisał:

problemy są po stronie nietechnicznych

Ja nie jestem techniczny i problemów ze złożeniem dobrze grającego sprzętu nie miałem. Nie za pierwszym razem, ani nie za drugim. Do trzech razy sztuka. Uważasz, że gdybym za pierwszym razem zabrał ze sobą do salonu audio mikrofon pomiarowy, wycelował go w kierunku kolumny, następnie powtórzył pomiary dla innych zestawów, odczytał jakiś pomiar i wykres to już za pierwszym razem wybrałbym ten właściwy. Brzmienie jakie lubię?

 

Godzinę temu, Lech36 napisał:

a forum jest od tego żeby te problemy wyjaśniać, oczywiście o ile ktoś ma potrzebę wyjaśniania. 

Otóż to. Pamiętaj o tym. 

 

 

1 godzinę temu, Lech36 napisał:

trochę nie koreluje z obrazem technologicznym 21 wieku.

Więc udaj się z tym do Brukseli. Tam uwielbiają nakazywać co z czym musi korelować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.