Skocz do zawartości
IGNORED

Co stało się z audiostereo? | Temat o wszystkim i niczym


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, javor napisał:

Z Heavy metal, końcówka utworu „No good (Attack The Radical)” kapeli Pantera.

Spoko kawałek! Pantera mnie jakoś nigdy nie porwała, tym bardziej czasem posłucham z ciekawością. Za to Godsmack... może trochę schematyczne, ale którą płytę polecasz? Słucham już trzecią.

-----

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

ze swojej strony poproszę o więcej tolerancji dla odmiennych gustów 🙂

Eee tam. Wolę jak ktoś wprost swoje zdanie przedstawi, niż gdy zmusza żebym się domyślał... a później pretensje, że co innego miał na myśli.

-----

1 godzinę temu, javor napisał:

Dziwi Cię nadal awersja do Twojej osoby.

Nie dziwi, awersja jest wpisana w bycie człowiekiem. Dziwi natomiast, że kilka osób w oparciu o awersję i własne przekonanie o posiadaniu racji, jest w stanie wysnuć tak kuriozalne pomysły takie jak usunięcie z Forum userów, których sami uznali za antyaudiofila, czy usunięcia antyaudiofilskich działów. Tym bardziej dziwi, że moderacja widząc takie pomysły nie wyjaśnia, że są one sprzeczne z wolnością słowa oraz ideą otwartego forum dyskusyjnego. I problem zamiast rozwiązać to się pogłębia.

1 godzinę temu, javor napisał:

Ja napisałem to dla zabawy, bo aż takiego tupetu nie posiadam, żeby właścicielom tego forum sugerować utworzenie nowych zakładek.

A ja nie widzę nic złego w zaproponowaniu USEROM  rozwiązania problemu. A jak USERZY uznają propozycję za dobrą, to sami zaproponoują właścicielowi.

1 godzinę temu, javor napisał:

Naprawdę Cię to nie rusza? Mnie w sumie szczere mówiąc to cieszy, bo bez Szymona to forum nie byłoby aż tak wciągające, żeby chociaż być tu biernym userem, bez rejestracji. 

Ot to! Odmienne poglądy podstawą zaistnienia dyskusji, a ja nie zamierzam silić się na dyplomację, gdy inni... ehhh... Czasem sobie fajnie pogadamy.

27 minut temu, margaryna85 napisał:

O co chodzi z tymi tytułami ???

Jak jeszcze przy Szymonie zobaczyłem arcymistrz to spadłem z krzesła ze śmiechu 🙂

Hehe... i dlatego właśnie proponowałem, aby nie liczyć Audio-mitów i Bocznicy.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, margaryna85 napisał:

O co chodzi z tymi tytułami ???

Jak jeszcze przy Szymonie zobaczyłem arcymistrz to spadłem z krzesła ze śmiechu 🙂

@szymon1977  powinieneś mieć indywidualny tytuł  "Pogromca drutów"😉 bez złośliwości, bo i tak większość forumowiczów Ciebie z tym kojarzy🙂

Spór między słyszącymi zmiany w okablowaniu, a tymi co nie słyszą, będzie chyba do końca tego forum.

Ja staram się w takich sporach nie uczestniczyć, ponieważ mam swoje zdanie oparte o własne doświadczenia i nie lubię kogoś na siłę przekonywać. Audio to bardzo indywidualna sprawa, że i tak trzeba samemu do wszystkiego dojść, jak zależy nam na rozwoju. Choć to forum bardzo pomaga w nakierowaniu w jakim kierunku iść, plus jest dużo pomocnych osób które na PW dużo mi podpowiedziały. Dzięki @McGyver zbudowałem swój prosty preamp pasywny ze sterowaniem z pilota😀 a @Klecha86 pomógł mi w modach wzmaka, w sumie teraz końcówki😜

Mnie dziwi, że tak mało doświadczonych forumowiczów udziela się w dziale "Start"

Za  to w "DIY" cały czas coś ciekawego się pojawia🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Prewwit napisał:

@szymon1977  powinieneś mieć indywidualny tytuł  "Pogromca drutów"😉 bez złośliwości, bo i tak większość forumowiczów Ciebie z tym kojarzy🙂

O tyle ciekawe, że ja wpływu kabli na brzmienie nie wykluczam.

18 minut temu, Prewwit napisał:

Spór między słyszącymi zmiany w okablowaniu, a tymi co nie słyszą, będzie chyba do końca tego forum.

To tylko odmienne zdanie na temat. Istotą problemu jest to, że kilku słyszących z odmiennego zdania usiłuje zrobić (cytuję) "rozpier...nie" Forum, podczas gdy to oni sami je (cytuję) "rozpier...ją" za każdym razem, gdy widząc nick usera, do którego zwykli się (cytuję) "przypier...lać" trolują wątki pyskówkami.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawek.xm napisał:

bardzo mocno przesadzasz

Nie, bo troli antyaudiofilskich moderacja już stąd dawno usunęła.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, szymon1977 napisał:

To tylko odmienne zdanie na temat. Istotą problemu jest to, że kilku słyszących z odmiennego zdania usiłuje zrobić (cytuję) "rozpier...nie" Forum, podczas gdy to oni sami je (cytuję) "rozpier...ją" za każdym razem, gdy widząc nick usera, do którego zwykli się (cytuję) "przypier...lać" trolują wątki pyskówkami.

Tak czy siak jak widać do porozumienia daleko 🤔 Jedna grupa lubi zupę z przyprawami, druga bez i weź tu bądź mądry, która komu lepiej smakuje🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Prewwit napisał:

Tak czy siak jak widać do porozumienia daleko 🤔 Jedna grupa lubi zupę z przyprawami, druga bez i weź tu bądź mądry, która komu lepiej smakuje🙂

Porozumienia być nie musi - wystarczy minimum kultury osobistej i szacunek do posiadania odmiennych poglądów. A kto jednego i drugiego nie ma, zobaczysz gdy cofniesz się w tym wątku.

Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Spoko kawałek! Pantera mnie jakoś nigdy nie porwała, tym bardziej czasem posłucham z ciekawością. Za to Godsmack... może trochę schematyczne, ale którą płytę polecasz? Słucham już trzecią.

 

Jeśli chodzi o ten Godsmack, to jak już wspominałem nie jestem jakimś wielkim fanem tej grupy, więc i żadnej płyty nie polecam. Chodziło mi o to, że podczas słuchania jakiejś metalowo-rockowej składanki przypomniał mi się jeden z utworów i tak się zastanowiłem, skąd ja to znam. Lamb of God, Testament, Kataklysm, Avenged Sevenfold, Gojira to grupy, które zapadły mi w pamięć, ale zbyt często metalu nie słucham. Lubię natomiast wersje live. Np. studyjnych Metallicy nie słucham, ale lubię słuchać wersji koncertowych, jak np. „Live Shit: Binge & Purge” (Live In Mexico City) lub S&M. Volbeat „Let's Boogie! Live from Telia Parken”. Do takich wracam dość często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, javor napisał:

Lubię natomiast wersje live. Np. studyjnych Metallicy nie słucham, ale lubię słuchać wersji koncertowych, jak np. „Live Shit: Binge & Purge” (Live In Mexico City) lub S&M.

Polecam obejrzeć na YT, bo koncerty wrzuca sama Metallica, więc jakość dźwięku i obrazu spoko. Szkoda, że inne zespoły tak nie robią.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Polecam obejrzeć na YT, bo koncerty wrzuca sama Metallica, więc jakość dźwięku i obrazu spoko. Szkoda, że inne zespoły tak nie robią.

Z tą jakością dźwięku, to bym tak nie szalał 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcinus napisał:

Z tą jakością dźwięku, to bym tak nie szalał 🙂 

No raczej. Niższą jakość dźwięku ratuje tyko to, że człowiek skupia się na obrazie i aż tak bardzo nie przywiązuje uwagi do jakości dźwięku. Poza tym, z YT najczęściej korzysta się np. na urządzeniach mobilnych, jak laptop, tablet itp. Wtedy przejdzie, bo to i tak tylko dźwięk z głośniczków. Choć czasami włączę TV a dźwięk z YT przez komputer, do DAC itd. Jeśli koncerty, to wydania na DVD lub BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcinus napisał:

Z tą jakością dźwięku, to bym tak nie szalał 🙂 

Dlatego napisałem tylko "spoko": włączasz, oglądasz i dopóki się nad tym nie zastanowisz, to jest właśnie spoko.

-----

2 godziny temu, javor napisał:

Niższą jakość dźwięku ratuje tyko to, że człowiek skupia się na obrazie i aż tak bardzo nie przywiązuje uwagi do jakości dźwięku.

Tak.

 

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.06.2021 o 19:53, Bumpalump napisał:

Dlaczego forum umiera?

Brak moderacji

Mnóstwo klonów 

Sorry, ze w ten sposób ale nie można wysłać do Ciebie maila. A nie wiem jak sie inaczej skontaktować. Mógłbyś zobaczyć mój temat? Dotyczy naprawy HK3490.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 15:03, colcolcol napisał:

Proponuję zakup przez AS konkretnego miernika THD i kilku innych, mikrofonu i uruchomienie solidnych testów.

Jak niby? Oni z reklam sprzętu żyją. 

W ogóle to jakoś tak się smutno zrobiło. Głównie przez to marketingowe naciąganie na bzdury. Tak jak z innymi dziedzinami naukowymi, znaleźć prawdziwe źródło wiedzy w zalewie marketingu sprzedające gówno w papierku murzynowi zamiast cukierka jest ludziom trudno. I to jest zniechęcające. 

Pytają mnie znajomi "co kupić?" Później konfrontują to z forum zdominowanym przez naciągaczy i wywalają 50% skromnego budżetu na audio na kable albo inne pierdoły. Granica racjonalności już dawno padła. 

Szpakowski, wszystko fajnie, ale najpierw trzeba wyjść od poprawności żeby dojść do niuansów audiofilskich. A na forum mamy kompletne pomieszanie z poplątaniem i odwracanie kota ogonem. Tematy istotne są zdeprecjonowane a  głównymi stają gniazdka sieciowe. Do sprzętu za grosze. I stąd walki audiosceptyków z kablarzami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, micwoj napisał:

Szpakowski, wszystko fajnie, ale najpierw trzeba wyjść od poprawności żeby dojść do niuansów audiofilskich.

W pełni się zgadzam. 

5 godzin temu, micwoj napisał:

Tematy istotne są zdeprecjonowane a  głównymi stają gniazdka sieciowe. Do sprzętu za grosze. I stąd walki audiosceptyków z kablarzami. 

Owszem tematy istotne są zdeprecjonowane ale dzieje się tak dlatego, że na hasło: kabel zlatuje się zawsze ta sama ekipa i zaczyna się nawalanka. Okazuje się, że najważnejsze są zniekształcenia których w większości nie słychać oraz prawidłowe technicznie testy porównawcze. 

Obie strony barykady po części straciły zdrowy rozsądek i mamy na forum taki efekt jaki opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, micwoj napisał:

Pytają mnie znajomi "co kupić?" Później konfrontują to z forum zdominowanym przez naciągaczy i wywalają 50% skromnego budżetu na audio na kable albo inne pierdoły. Granica racjonalności już dawno padła. 

👍 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ludzie nie ogarną kolejności wpływu poszczególnych elementów na końcowy efekt jakości dźwięku, zawsze pojawią się wojenki i przekrzykiwania. Kto już ma to za sobą - śpi spokojnie i tylko przygląda się z dystansu. Nawet nie chce już uczestniczyć w pustych i głupich dyskusjach. Każdy zaczyna w podobnym miejscu, jednak kończy w tylko jemu odpowiedniej muzycznej krainie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dementor napisał:

Dopóki ludzie nie ogarną kolejności wpływu poszczególnych elementów na końcowy efekt jakości dźwięku, zawsze pojawią się wojenki i przekrzykiwania.

Gdy zaczniemy wspólnie "ogarniać" kolejność wpływu poszczególnych elementów na końcowy efekt jakości dźwięku, zawsze pojawią się odmienne zdania, doświadczenia ... więc kolejna wojenka gotowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Gdy zaczniemy wspólnie "ogarniać" kolejność wpływu poszczególnych elementów na końcowy efekt jakości dźwięku, zawsze pojawią się odmienne zdania, doświadczenia ... więc kolejna wojenka gotowa ...

Akustyka pomieszczenia - głośniki - wzmacniacz - jakość nagrania -żródło - okablowanie sygnałowe.... Gdzie ta wojna?? Co jeszcze ma wpływ? To chyba podstawy tej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dementor napisał:

Akustyka pomieszczenia - głośniki - wzmacniacz - jakość nagrania -żródło - okablowanie sygnałowe.... Gdzie ta wojna?? Co jeszcze ma wpływ? To chyba podstawy tej zabawy.

Co do kolejności wpływu elementów na brzmienie to ja bym napisał, że opinie na forach-informacje zasłyszane w sklepach-tematy przeczytane w gazetkach-a na końcu to usłyszane na Audioshow. Potem ta kalka nakładana na to co się samemu słyszy, a że ludzi którzy słyszą i mają własne zdanie jest zaledwie garstka to i tak powtarza się potem jak papuga: "Akustyka pomieszczenia - głośniki - wzmacniacz - jakość nagrania -źródło - okablowanie sygnałowe".

BTW, na akustykę najlepiej jest zrzucać swoją indolencję oraz brak sprecyzowanego gustu i własnego zdania.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rochu napisał:

Co do kolejności wpływu elementów na brzmienie to ja bym napisał, że opinie na forach-informacje zasłyszane w sklepach-tematy przeczytane w gazetkach-a na końcu to usłyszane na Audioshow. Potem ta kalka nakładana na to co się samemu słyszy, a że ludzi którzy słyszą i mają własne zdanie jest zaledwie garstka to i tak powtarza się potem jak papuga: "Akustyka pomieszczenia - głośniki - wzmacniacz - jakość nagrania -źródło - okablowanie sygnałowe".

BTW, na akustykę najlepiej jest zrzucać swoją indolencję oraz brak sprecyzowanego gustu i własnego zdania.

 

No, tylko że to jak wyliczyłem to tylko i wyłącznie moje doświadczenia. Zarówno z pomieszczeniem, jak i z resztą złomu. Po wielu latach i żonglerką wszystkim co możliwe tak właśnie to u mnie wygląda. A Ty możesz dalej słuchać przy gołych ścianach z echem stadionowym jeśli lubisz. Równie dobrze możesz zacząć od kabli... Zwał jak zwał, każdy lubi to co lubi i jak lubi. Dlatego też, jak mówi tytuł wątku - co się stało stało się... A kolejność układajcie sobie sami wg własnych potrzeb i doświadczeń, albo w co tam wierzycie. Właśnie dlatego napisałem, że ci co znaleźli czego szukali, przyglądają się z boku i nie mają ochoty na takie dyskusje. Nie musicie odpisywać, ni jak mnie to już interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dementor napisał:

Nie musicie odpisywać, ni jak mnie to już interesuje.

Niezła wolta ... 
Wyskakujesz ze swoja prawdą oświeconą a kiedy okazuje się ona niezbyt oczywista a inni audiofile ośmielają się mieć inne zdanie, ponieważ mają inne doświadczenia wtedy odwracasz kota ogonem i w niezbyt ładny sposób wycofujesz się z dyskusji ... 

13 godzin temu, dementor napisał:

Dlatego też, jak mówi tytuł wątku - co się stało stało się...

Zastanów się ... może taka postawa jak Twoja również przyczynia się do takiego stanu rzeczy ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.