Skocz do zawartości
IGNORED

Glosnikowe Audioquest hi-end


Marek.S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie za nowymi kablami glosnikowymi i w oko wpadly mi wyzsze Audiqouesty z nowej serii. Czy ktos mial okazje sluchac modelu Robin Hood / William Tell (wersje Zero / BiWire / Silver)? Jak wygląda różnica w porównaniu z powiedzmy K2, Kilimanjaro czy Volcano?

Ceny są dość zaporowe, szczególnie wersji Bi-Wire, jeden z dealerów ma ex-demo William Tell Bi-Wire 3 metry ale zastanawiam się czy nie lepiej kupić 1 zestaw 'Zero' lub nawet Silver i do tego zworki Saturn (srebrne)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa sybilanty tylko dziwaczna akustyka jednak. AQ Fire XLR to tez srebro a moim zdaniem sprawdzil sie swietnie.

Zwykle Robin Hood / William Tell to miedz. Wersje Silver to hybrydy srebro + miedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasowe :) połączenie z AudioQuest Mythical Creature Series: Dragon ZERO (HF) + Dragon BASS (MF) + Dragon BASS (LF).

AudioQuest Dragon ZERO (jako cało-pasmowy [w najskromniejszej opcji połączenia], lub tylko dla wysokich w ekstremalnych/najlepszych opcjach) z AudioQuest Dragon BASS na LF (dla połączenia Bi-Wire), lub w jeszcze lepszej opcji (Tri-Wire) z AudioQuest Dragon BASS na MF i następnym/odrębnym kompletem kabli Dragon BASS na LF.

aq_dragon__large_full.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

These new Mythical Creatures ZERO speaker cables may be used in one of two ways: either as ideal Full-Range cables, or, in combination with a dedicated BASS cable, in a BiWire cable assembly of unparalleled performance. ThunderBird, FireBird, and Dragon BASS cables incorporate our patented common-mode noise-rejection technology, yielding an audibly dramatic additional reason to BiWire when possible.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

DRAGON BI-WIRING / TRI-WIRING

When possible, running separate cables to the treble and bass “halves” of a speaker significantly reduces distortion. Bi-Wiring keeps the large magnetic fields associated with bass energy out of the treble cable, allowing the delicate upper frequencies to travel a less magnetically disturbed path, like taking the waves out of the water when you swim. AudioQuest’s RF/ND-Tech (patented RF-Canceling Ground-Noise Dissipation) attracts RF energy away from the amplifier’s output. When properly implemented, Bi-Wiring has always been a cost-effective way to get better performance for the same or less money. With RF/ND-Tech, the advantage of Bi-Wiring is much more dramatic. Because RF/ND-Tech is so effective, BASS model cables are only for 10KHz and below; do not use a BASS cable full-range or on treble. Dragon BASS cable is ideal with Dragon ZERO. A Bi-Wire COMBO with BASS and ZERO cables joined together at the amplifier is usually most convenient. When Tri-Wiring, use BASS cables on the Midrange and Bass inputs. Caution: Do not Bi-Wire with two ZERO cables. ZERO cables in-parallel can create a very high-frequency resonant peak (ringing), and resulting poor sound. Only use a ZERO plus a BASS cable (whether or not joined as a COMBO). Second best is a single ZERO with AQ Bi-Wire jumpers.

Cytat

Dragon BASS with RF/ND-Tech is an ideal cable for the Bass and Midrange inputs of a Bi-Wirable or Tri-Wireable loudspeaker when used in combination with Dragon ZERO Full-Range cable on the treble input.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragony to raczej tylko podróbki w takim budżecie 😉

Czy ktoś zna Thunderbirdy ZERO? To najniższy model ale z topowej serii. Z drugiej ręki cenowo podobne do William Tell ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Thunderbird ZERO, miedziane i do tego zworki Saturn. Jupitery (srebro) ponad 2.5x droższe a i nie widzę zbytnio sensu w pchaniu srebra w zworki na bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei zrobiłem 'downgrade' kabli głośnikowych i po latach używania Transparent Reference kupiłem Audioquest CV-8. Mam teraz dwie pary kabli, ale od momentu kiedy kilka dni temu wpiąłem CV-8, to nie wiem czy wrócę do swojego starego TA Reference. Z Audioquest CV-8 dżwięk tak jakby otworzył się w zakresie wysokich częstotliwości i tzw. 'koc' zniknął. Niesamowite jest to, że kable głośnikowe CV-8 za ułamek ceny Transparenta zaoferowały naprawdę bardzo bardzo przyzwoity dżwięk i kto wie czy całościowo, tzn. we wszystkich aspektach odbierania muzyki z hi-fi nie jest lepiej właśnie z Audioquest CV-8...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo głośnikowe Transparenty starszych generacji tak właśnie mają. Miałem Ref.XL mm2 i też przycinał górę pasma. Ale już Gen.5 jest wyraźnie lepszy. Poza tym z tego co się dowiedziałem, to chcąc mieć kable głośnikowe Transparenta, trzeba mieć ich kable AC. Po prostu są razem strojone. Interkonekty niekoniecznie ale kable prądowe koniecznie. I miałem okazje testować u siebie głośnikowy Opus Gen.5 ale razem z AC Opus Power Gen.5 i było super. Tylko ceny kosmos. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sly30 napisał:

Tylko ceny kosmos. 

No właśnie - ale 22 lata temu, ceny Transparenta, to też był kosmos - za swojego Reference zapłaciłem chyba coś ok. 4kilo$ów, za Transparent Reference By Cable zapłaciłem coś 7 ty$i, za 2 x IC Reference Balanced też chyba coś ze 4 ty$ie, albo ponad. Mam do dziś też Transparent Reference Power Cable, ale leży w pudle z pozostałymi kablami, których nie używam. Kiedyś wszystko miałem spięte TA Reference, ale to dawne czasy. Dzisiaj ceny kabli TA to jakiś żart - obojętnie jakby na to nie spojrzeć. Ten Audioquest CV8 kosztuje drobne pieniądze w porównaniu z TA Reference nawet ze starej technologii XL, a myślę, że sprawuje się  lepiej. Chodziło mi tylko o poprawę wysokich i tę poprawę można spokojnie, bez audiofilskiego naprężania, usłyszeć od razu - na każdej płycie. W sumie jestem zadowolony - kupiłem CV-8 nówki nieśmiganki za pół ceny z możliwością oddania do 60 dni, więc spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie powiedziałbym, że średnie są gorsze, czy też uboższe, a największą w sumie frajdę mam z reprodukcji fortepianu. Ostatnio dużo słuchałm Mishy Mengelberga i mam dżwięk dobrze zrealizowanego fotepianu w głowie i z podpiętym TA Ref i z Audioquest CV-8. Zmiany jakie wprowadził w sumie tani CV-8 są jak dla mnie wystarczające i nie potrzebuję nic innego - nie mam już parcia na kable za 'milion' i wyrosłem z tego, chociaż zabawa jest całkiem fajna 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Thunderbirdy odpowiadają, wersja Bi-Wire niestety daleko poza budżetem więc dokupiłem zworki, najpierw miedziane a w drodze są srebrne Jupitery, nowe ale duzo ponizej MSRP.

Dzisiaj kupilem z ciekawosci filtr Niagara 5000 ale szukam kabla C19. Rozmawialem ze sprzedawca i te od AQ są potwornie sztywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niagara 5000 to filtr, nie interkonekty. Co do IC to między DAC a pre mam Supry Sword XLR Anniversary ale przymierzam się do AQ blue yonder albo kolejne Fire.

Apogee Diva nie zagra za ostro, tzn. trzeba by się bardzo postarać, to kolumna dość ciemna z natury.
Za dawnych lat były parowane z Krellami czy własnie z Gryphonem i sprzedawne razem z Nordostami. Sam Gryphon jest po cieplejszej stronie grania, a najbardziej ich preampy. Porównywałem kilka miesięcy temu Prelude do Pliniusa M16 i ten drugi miał zdecydowanie więcej góry pasma.
Chciałbym usłyszeć ew. kupić 1-ohmowe Apogee Scintilla ale nie idzie tego dostać w dobrym stanie, z Apogee jest tak że oryginały kosztują po 2-4 tyś euro ale po serwisie i wymianie paneli już 10-20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest Niagara 5000. Miałem na testy. Dobry kondycjoner pasywny, ale po jasnej stronie mocy. I do tego dużo srebra w kablach, szczególnie w wykonaniu AQ, gdzie srebro jest też po jasnej stronie mocy, to u mnie nie grałoby to dobrze. Ale wiadomo, Twój system jest zapewne inny i może taki układ dobrze zagrać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.