Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchanie w pomieszczeniu bez ścian


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ciepło jest. To już trzecia edycja mojego słuchania bez ścian.

Zacząłem dwa lata temu od zestawu Tandberga. Amplituner TR 2060 i kolumny TL 5020. Znakomite muzykalne granie hi-fi z epoki. Za źródło robił mój stary streamer LINNa.

W zeszłym roku postawiłem niemiecki zestaw czyli stereoanlage Telefunken 7004 i kolumny L-70. Granie po podobnej stronie mocy.

A w tym roku taka konfiguracja:

Dbt1x0.jpg

XvI6ue.jpg

 

Ale nie o konfiguracji sprzętowej ma być ale o dźwięku. Choc tym razem modyfikowane Tandberg Studio Monitor to kolumny "nie od macochy".

W takiej zabawie nie chodzi przeciez o audiofilskie wyścigi i dobieranie kabelków, podstawek, kondycjonerów.

Jak widać ściana jest jedna, za sprzetem. A pozostałych i sufitu nie ma. Jedynie z tyłu ściana z betonu komórkowego i betonowa kostka na dole. Kusi mnie, może w przyszłym roku postawić taki set na środku na trawie bez żadnych ścian dookoła 😉 .

 

Chciałbym zapytać jakie są Wasze doświadczenia ze słuchania bez ścian?

Jeśli chodzi o mnie to ... rewelacja. Najlepszy Roger Waters - Amused to Death jaki kiedykolwiek i gdziekolwiek słyszałem. A dźwieki dochodzące z tyłu gdy nie ma scian to dla niektórych moich znajomych wielki szok poznawczy. Jednak scena z przodu buduje się ciut inaczej niż w normalnym pomieszczeniu odsłuchowym. Nie jest tak głęboka choc głębia jest wyraźnie zarysowana. Jest za to centralnie wysunięta do przodu. W big bandach z wokalem efekt jest fenomenalny ponieważ oddaje sposób prezentacji dźwieku prosto ze sceny live. Mam na myśli mikrofon solowy i mikrofon do wokalu zawsze stojące przed orkiestrą. Kolumn nie ma. Oczywiście trzeba sie troszkę nagimnastykować, żeby je prawidłowo ustawić. Oddanie sceny 3D na wysokość i szerokość wzorowe. Na początku słucha sie dość dziwnie gdy w moim przypadku z tyłu dochodzą dźwieki obce typu szum autostrady czy w nad ranem dźwięki ptaszków. 

Jedyną wadą takiego słuchania jest ... ew. wilgoć w powietrzu która źle wpłynie na drewniane obudowy kolumn i elektronikę w dłuższej perspektywie czasowej. Przed deszczem można przykryc.

 

Polecam spróbować, efekty mogą być zaskakujące. I nie trzeba wynosić do ogrodu hi-endowych gratów, można sie jak widać zadowolić sprzetami "ze strychu" 🙂 .

 

Jestem bardzo ciekaw którejś kolejnej edycji Audio Video Show w takim plenerze. 

 

Pozdro

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry z Ciebie zawodnik! Bardzo ciekawe co zrobiłeś, inspiruje mnie to, niestety nie mam jak u siebie wypróbować. Nie myślałeś wysunąć się z dala od ściany za kolumnami, tak aby całkowicie wyeliminować jej wpływ? Wystarczy przedłużacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EmilioE napisał:

Dobry z Ciebie zawodnik! Bardzo ciekawe co zrobiłeś, inspiruje mnie to, niestety nie mam jak u siebie wypróbować. Nie myślałeś wysunąć się z dala od ściany za kolumnami, tak aby całkowicie wyeliminować jej wpływ? Wystarczy przedłużacz...

Moge odsunąć kolumny od ściany jeszcze o jakies cztery metry. Dlatego myśle o postawieniu ich w środku ogrodu. Może w przyszłym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malym zainteresowaniu tematem i nikła liczbą odpowiedzi wnioskuję, ze rodzima brac audiofilska i branża mają w temacie wątku mizerne doświadczenia.

Aż nie wierzę, ze cały ten hiendowy sprzęt będacy w Waszym posiadaniu nigdy nie opuscił tych cyzelowanych pałaców odsłuchowych.

Zamiast pozbyć sie problemów akustycznych tylko z nimi walczycie? Spróbujcie bez scian, warto !!!

 

PS. jedyna wada takiego słuchania jaką znam:

bnR3sg.jpg

 

To zabezpieczenie przydało się podczas dzisiejszej porannej burzy w Warszawie. Niestety wpływ czynników atmosferycznych przede wszystkim na obudowy kolumn oraz papierowe membrany głosników nie jest pomijalny, o czym wspominałem wczesniej. Na szczęście niskotonowce w tych Tandbergach to nasączana celuloza, a średniotonowy jest piankowy. Końcówka stała na płycie chodnikowej, mam nadzieję że sie nie utopiła. Zapewne najbardziej ucierpiały nogi ławy.

Jest to jednak raczej słuchanie sezonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż prosi się powiesić na ścianie drewnianą pergolę i puścić jakąś winorośl. Będzie i dla oka i uszu z korzyścią :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pmcomp napisał:

Aż nie wierzę, ze cały ten hiendowy sprzęt będacy w Waszym posiadaniu nigdy nie opuscił tych cyzelowanych pałaców odsłuchowych.

Zamiast pozbyć sie problemów akustycznych tylko z nimi walczycie? Spróbujcie bez scian, warto !!!

Ależ tak. Posiadacze Gryphonów, Accuphase, Esoteric-ów, Magico, Sonus Faber, czy TAD-ów, tylko marzą o tym, żeby swoje systemy ustawić pod lasem, na działce albo na podwórku. A najlepiej na plaży lub na halach w Tatrach… :-))

To jednak chyba prawda, że nadmiar alkoholu przez wiele lat, czyni nieodwracalną degradacje mózgu! Zalecana wizyta u specjalisty…warto!

No i po co walczyć np z bólem nogi? Najlepiej amputować. Spróbujcie bez nogi!… :-)) zębów też nie ma sensu leczyć. Usunąć wszystkie i będzie po problemie. Warto!!… :-))

11 godzin temu, pmcomp napisał:

Aż nie wierzę, ze cały ten hiendowy sprzęt będacy w Waszym posiadaniu nigdy nie opuscił tych cyzelowanych pałaców odsłuchowych.

Co piątek zabieramy go do lasu, a w soboty nad rzekę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jamelo napisał:

Aż prosi się powiesić na ścianie drewnianą pergolę i puścić jakąś winorośl. Będzie i dla oka i uszu z korzyścią :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Takie coś mam w innym miejscu ogrodu. Niestety jak może się domyślasz taka zarośnieta pergola będzie jednak jakimś odpowiednikiem ściany czy sufitu. A w tym wątku chodzi o ich brak.

 

 

2 godziny temu, sly30 napisał:

Ależ tak. Posiadacze Gryphonów, Accuphase, Esoteric-ów, Magico, Sonus Faber, czy TAD-ów, tylko marzą o tym, żeby swoje systemy ustawić pod lasem, na działce albo na podwórku. A najlepiej na plaży lub na halach w Tatrach… :-))

 

 

A to wyniesienie klocków tych marek na taką próbę na zewnątrz jest zabronione? Auto za pół bańki może stać na zewnątrz, a Magico nawet na chwile już nie? 

A co za różnica na jakim sprzęcie zrobisz próbę? Ja zaczynałem w moich doświadczeniach od dołu i pnę się do góry. I jak na razie im lepszy mój sprzęt na zewnątrz tym lepszy dźwięk. W tej zasadzie nic się nie zmienia. 

Jak znajdę kogoś do pomocy w dźwiganiu to może w wakacje wystawię w to miejsce mój system A na JBL4343. Tyle, że potrzeba do tego jeszcze zwrotek i trzech stereofonicznych wzmaków, pre i źródła np. gramofon czy studyjny szpulak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIYowcy często mierzą swoje kolumny w wolnej przestrzeni i m.in w lasach :))))

Nie wiem jak to u Ciebie wygląda pmcomp ale wydaje mi się że jednak może być słychać dudnienie od tych kamieni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marek.S napisał:

DIYowcy często mierzą swoje kolumny w wolnej przestrzeni i m.in w lasach :))))

Nie wiem jak to u Ciebie wygląda pmcomp ale wydaje mi się że jednak może być słychać dudnienie od tych kamieni?

 

Nie było nic ale to  moze zasługa Tandbergów oraz ich zamkniętej konstrukcji. Do tego slabe elektrolity w zwrotnicy zastapilem Jensenami z folią metalizowaną ze stosunkowo taniej serii:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie moglem wlozyc nic lepszego bo inne 50uF zajmuje duuuzo miejsca, a w Tandbergach cala zwrotnica znajduje sie w płaskiej szufladzie na górze kolumn (ta częsc z przelacznikami):

image.thumb.jpeg.ae03d3d7c461921b051160a14a5e09f3.jpeg

 

Za ta kasę są lepsze od Mundorfów, sprawdzilem.

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, piorasz napisał:

Wolność domku w swoim domku

To jest oczywiste. Każdy może robić co chce, przy czym nie każdy idiotyzm jest pozytywnym szaleństwem. Wystaw na powietrze i słońce swój system. Najlepiej kolumny z papierowymi driverami. Powodzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jest oczywiste. Każdy może robić co chce, przy czym nie każdy idiotyzm jest pozytywnym szaleństwem. Wystaw na powietrze i słońce swój system. Najlepiej kolumny z papierowymi driverami. Powodzenia. 
Wstaw w system dwa takie same wzmacniacze - jak u Ciebie. Każdy ma swoje szaleństwa. Twoje uważam za idiotyzm - sorry za słowo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, piorasz napisał:

Nie sztuka mieć kasę i szaleć. Sztuka jest mieć kasę i umieć szaleć. A jeszcze większą sztuka jest nie mieć kasy i zaszaleć. 

Nie załapujesz się do żadnej z tych opcji. Co za pech. 

1 minutę temu, piorasz napisał:
3 minuty temu, sly30 napisał:
To jest oczywiste. Każdy może robić co chce, przy czym nie każdy idiotyzm jest pozytywnym szaleństwem. Wystaw na powietrze i słońce swój system. Najlepiej kolumny z papierowymi driverami. Powodzenia. 

Wstaw w system dwa takie same wzmacniacze - jak u Ciebie. Każdy ma swoje szaleństwa. Twoje uważam za idiotyzm - sorry za słowo..

Tylko ignorant nazywa idiotyzmem coś czego nie ogarnia i nigdy nie zrozumie. Bo co ty możesz wiedzieć o konfiguracji mojego systemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Bo co ty możesz wiedzieć o konfiguracji mojego systemu?


Nic bo nigdy go nie pokazałeś.
Jaki by nie był to dwa mocne, topowe (te same) Accuphase nic nie zmienią. Totalna bzdura i zwrócenie na siebie uwagi.
Nigdy nie wyjaśniłeś dlaczego tak zrobiłeś...

Poza tym nie różnisz się od BABY - on też ma system widmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piorasz napisał:

burak zawsze będzie burakiem.

Myślisz, że mnie obrazisz i że obchodzą mnie twoje inwektywy? Mam zlew na twoje frajerskie zaczepki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:

Napisałem tu tylko dlatego, że obraziłeś gospodarza wątku któremu nawet do pięt nie sięgasz. Nieskromnie powiem, że nawet do moich pięt też nie.

Wiadomo… :-))

2 minuty temu, piorasz napisał:

Czy masz w ogóle jeszcze fanów na tym forum ?

To na forum trzeba mieć fanów? Nie wiedziałem. Sądziłem, że forum służy do wymiany doświadczeń w audio, no ale jeśli ktoś jak ty, nie ma o audio pojęcia to i doświadczeń nie ma, więc możliwe, że stara się szukać fanów. 

5 minut temu, piorasz napisał:

plony zbieraj po za forum.

Można zbierać plony z forum? Ach tak, przecież ty próbowałeś trochę zarobić na audio poprzez forum, ale nie udało się. Co za pech… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szpotek73 napisał:

fajny wątek ,jutro ,jak będzie pogoda wystawiam na taras mój tani zestaw z pokoju dziennego🙂

Pisz jak bylo.

A Panów poprosze o zakończenie tej napierdalanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piorasz napisał:

Przegapiłem ten post, więc spieszę z wyjaśnieniem.
Pisałem do Ciebie post na PW z przeprosinami, gdyż pierwszy chciałem wyciągnąć rękę na zgodę po wielu wzajemnych uszczypliwościach.
Ty jej nie przyjąłeś z jakiegoś powodu, więc dla mnie do końca życia będziesz mściwym burakiem. Nie ma to nic wspólnego z godnością. Nie miałeś nawet odwagi podać nr telefonu żeby pogadać jak ludzie - pewnie wiele do powiedzenia byś nie miał, gdyż jedyne co potrafisz to wyśmiewać i krytykować ludzi na forum.

Jak zwykle kłamiesz. Skoro nazywasz mnie burakiem i kłamiesz to jestem zmuszony bronić się i musze opublikować nasze PW. Zrobię to w oddzielnym wątku. Po twoich przeprosinach przesłałem pozdrowienia i przeprosiny przyjąłem. Łatwo mogę to udowodnić publikując PW. A że na kolejne twoje prośby o zdjęcie mojego pokoju odpisałem, że nie przesyłam zdjęć, z twojej struny znów zaczął się hejt, to tyko twój wybór. Sam udowodniłeś kim jesteś. Mam prawo wybierać sobie znajomych i ty nigdy nie będziesz się do nich zaliczał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie od pomieszczenia bez scian, jak tak dalej pojdzie to skonczy sie na pomieszczeniu bez klamek :)))

pmcomp, JBLe dalej masz czy zostaly tylko Tandbergi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Gram na codzień na JBLach i Jensenach.

Po kątach stoją Tandbergi, Rogersy i Telefunkeny.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 20:31, piorasz napisał:



 

 


Nic bo nigdy go nie pokazałeś.
Jaki by nie był to dwa mocne, topowe (te same) Accuphase nic nie zmienią. Totalna bzdura i zwrócenie na siebie uwagi.
Nigdy nie wyjaśniłeś dlaczego tak zrobiłeś...

Poza tym nie różnisz się od BABY - on też ma system widmo.

 

I ja sie pojawiłem, tęsknisz za mną. Jutro wystawie swój system widmo na ogród. Ale bedzie brzmiał. Naprawdę genialny pomysł.  Odsłuch na swieżym powietrzu umili mi szczekający pies i kosiarka sąsiada.

Ale jak się tak zastanowić to Pmcomp dobrze zrobił że wystawił JBL czy innego Tandberga na zewnątrz. Przeciez producent zaprojektował takie kolumniszcza właśnie  do  letnich koncertów szarpidrutów w plenerze. Oczywiście całość audiofilskiego brzmienial ratuje ten kondensator Jensena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.

Nawet w deszcz kosiarze z plecakowymi podkaszarkami grupowo niweczą w dzień  całą frajdę.

Pozdrowienia dla autora - mi też się nudzi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I ja sie pojawiłem, tęsknisz za mną. Jutro wystawie swój system widmo na ogród. Ale bedzie brzmiał. Naprawdę genialny pomysł.  Odsłuch na swieżym powietrzu umili mi szczekający pies i kosiarka sąsiada.
Ale jak się tak zastanowić to Pmcomp dobrze zrobił że wystawił JBL czy innego Tandberga na zewnątrz. Przeciez producent zaprojektował takie kolumniszcza właśnie  do  letnich koncertów szarpidrutów w plenerze. Oczywiście całość audiofilskiego brzmienial ratuje ten kondensator Jensena.
Smutas jesteś i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, babatular napisał:

I ja sie pojawiłem, tęsknisz za mną. Jutro wystawie swój system widmo na ogród. Ale bedzie brzmiał. Naprawdę genialny pomysł.  Odsłuch na swieżym powietrzu umili mi szczekający pies i kosiarka sąsiada.

Ale jak się tak zastanowić to Pmcomp dobrze zrobił że wystawił JBL czy innego Tandberga na zewnątrz. Przeciez producent zaprojektował takie kolumniszcza właśnie  do  letnich koncertów szarpidrutów w plenerze. Oczywiście całość audiofilskiego brzmienial ratuje ten kondensator Jensena.

Żałość.

Ciebie nawet leczyc juz nie warto 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmcomp napisał:

Żałość.

Ciebie nawet leczyc juz nie warto 🙂 

Z ktorym zdaniem się nie zgadzasz ?

A z tym leczeniem to ostrożnie. Kto normalny wystawia do ogródka swoje wypaśne DCSy, kable, wzmaki, stoliki, listwy, kolumny, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wiem, czemu ma służyć ten pseudo eksperyment? Słuchanie sprzętów zaprojektowanych do słuchania w pomieszczeniach na zewnątrz jest idiotyzmem, bo nie zagrają tak, jak zostały do tego stworzone. Równie dobrze można by w dużym salonie rozłożyć sobie estradowy sprzęt nagłośniający i co? Będzie napierdzielać, jak żadne magico. I co z tego? Idąc takim tokiem myślenia, następnym etapem powinna być próba przejechania, wspomnianą wyżej furą za pół bańki, po jeziorze. Jak dotąd był jeden człowiek, któremu to się udało, nazywał się Pan Samochodzik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym też jak brzmi na zewnątrz w zimie - nie w jakichś ekstremalnych temperaturach, żeby trzeba było siedzieć i słuchać w kożuchu zakopiańskim i butach narciarkach, ale tak przy lekko minusowej temperaturze powinno być OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.