Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchanie w pomieszczeniu bez ścian


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, pantagruel napisał:

Kompletnie nie wiem, czemu ma służyć ten pseudo eksperyment? Słuchanie sprzętów zaprojektowanych do słuchania w pomieszczeniach na zewnątrz jest idiotyzmem, bo nie zagrają tak, jak zostały do tego stworzone. Równie dobrze można by w dużym salonie rozłożyć sobie estradowy sprzęt nagłośniający i co? Będzie napierdzielać, jak żadne magico. I co z tego? Idąc takim tokiem myślenia, następnym etapem powinna być próba przejechania, wspomnianą wyżej furą za pół bańki, po jeziorze. Jak dotąd był jeden człowiek, któremu to się udało, nazywał się Pan Samochodzik.

Jak myslisz, czy podczas koncertów na otwartym stadionie sportowym i podczas koncertów np. w Madison Square Garden ekipy techniczne wykonawców korzystają z tego samego czy z różnych systemów nagłosnienia? Dla ułatwienia stadion takiej wielkości, że potrzeba tyle samo mocy muzycznej co pod dachem.

 

Ten eksperyment udowadnia, że stwierdzenie o sprzętach zaprojektowanych do słuchania w pomieszczeniach jest czystym marketingowym bełkotem. I sprzęt tak samo dobrze nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz jesli generuje oczekiwany poziom sygnału muzycznego lub kolokwialnie moc.

Sprzęt estradowy będzie grał tak samo dobrze na koncercie czy w moim salonie. Dowodem na to jest np. używanie przeze mnie w domu wzmaka JBL MPA1100 o mocy 2x1,1kW. Nikt nie każe mi rozkręcać go na maksa. 

Sprzęt estradowy czy profesjonalny ma z założenia wytrzymywać więcej pod kątem mechanicznym i "klimartycznym" oraz oddawać wiekszą moc, z której nikt nie musi korzystać. Poza tym zazwyczaj sprzęt estradowy ma większe gabaryty więc niekoniecznie będzie grał dobrze w pokoju 10 metrów kwadratowych. Ale sprzęty estradowe JBL czy Electro Voice  z powodzeniem można używać w domu w odpowiednio duzym pomieszczeniu. Do tego można to na eBayu kupić za "śmieszne" pieniądze w porównaniu do ich audiofilskich odpowiedników np. wspomnianej firmy Magico.

 

Oto przykłady:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zdarzają się np. okazje typu zestaw 5 pełnoprawnych pełnopasmowych kolumn plus dwa pasywne suby z głosnikami 15" za 1500 EUR od Electro Voice. 

 

Oczywiście trzeba mieć w domu wysoki WAF 🙂 do takich rozwiązań.

 

Zamiast wypisywac takie teksty wynieś swój zestaw do ogródka czy do parku i posłucha jak tam zagra. Zdziwisz się, gwarantuję. I temu ma słuzyć ten eksperyment jak ty to nazywasz. 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chicago napisał:

Spróbowałbym też jak brzmi na zewnątrz w zimie - nie w jakichś ekstremalnych temperaturach, żeby trzeba było siedzieć i słuchać w kożuchu zakopiańskim i butach narciarkach, ale tak przy lekko minusowej temperaturze powinno być OK.

A co, sądzisz że propagacja fal dźwiekowych jest inna w zimie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stek bzdur i absurdów. Sprzęt estradowy jest projektowany do zupełnie innych zastosowań i do grania w dużych metrażach, czasem po kilka tysięcy metrów. Sprzęt estradowy jest używany zawsze razem z DSP i obsługujący system, koryguje parametry pracy systemu w zależności od warunków akustycznych. Inne są na otwartej przestrzeni, inne w zamkniętej i dsp radzi sobie z tym. Domowe systemy w większości nie mają dsp.

Poza tym systemy estradowe są tak zbudowane, że grają od pewnego poziomu głośności i są w stanie wytrzymać duże przeciążenia głośnością. Ustawiając je do cichego, domowego grania, dają marny dźwięk. Takie kolumny są wtedy jakby nieco uśpione. Dopiero gdy poda im się głośny sygnał, to się budzą, ale trudno w domu słuchać na takich poziomach mocy.

Sprzęt estradowy jest budowany „na tanio” z tanimi przetwornikami.  To ma zarabiać kasę i dlatego ma być tanie, wytrzymałe i przenośne. Parę dużych kolumn estradowych można kupić już za 4 tys.pln. A za 20-40 tys.pln to są wypasy. Ale w domu to się słabo sprawdza. Bas nie ma niskiego zejścia, ani finezji, bo takie są drivery estradowe. One mają wytrzymać gigantyczne moce. Nie ma też finezji w średnicy ani holografii 3D, bo tam to nie jest potrzebne, a klientela tego segmentu nie dopłaci za te ich zdaniem zbędne bajery. Góra zwykle jest męcząca i często przycięta na 16-20khz. Mimo dużej wytrzymałości, drivery czasem padają i trzeba je wymieniać. Dlatego użytkownicy takiego sprzętu chcą by drivery były jak najtańsze i łatwo dostępne. 

Znam te tematy, bo znajomi mają kluby i takie nagłośnienia. Znam DJ-ów grających na różnych imprezach i w naszym klubie też mamy system estradowy Bose, który był prezentem ode mnie dla klubu. Bardzo dobry i drogi jak na ten sektor. Nim kupiłem, to długo przebierałam, bo chciałem coś porządnego na wiele lat. W tym czasie słuchałem też innych sprzętów i kolumn. 12 lat temu, ten Bose kosztował ok 50 tys. Gra to ok i potrafi trząść salą 300m2. Ale to nie ma nic wspólnego z finezją i subtelnościami sprzętu domowego. 

Za pół roku będę kupował nieduży system do nagłośnienia ok 100m2 ale w konkretnym celu i nietypowym zastosowaniu i już przeglądam oferty rynku Pro. śledzę tematy. Wybór jest spory i ceny bardzo rozsądne w porównaniu z domowym audio, ale to nie jest sprzęt do domowego stereo. Jeśli ktoś się uprze to sobie wstawi taki sprzęt do pokoju. Wolność jest, to można. Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly30 napisał:

Stek

Zamieszczam tu, w temacie do zamknięcia, - były do mojej osoby kierowane uwagi natury ogólnej, dr Jacek Bartosiak, były szef CPK, tłumaczy jak wygląda innowacyjność w granicach IIIRP, .. chyba wystarczą Jego słowa, by osoby nie zorientowane raz na zawsze dały sobie spokój z czepialstwem wobec mnie, w związku z działaniami natury innowacyjnej na polu audio.

Poważne, strukturalne ulepszenia działania, mogą zostać natychmiast przytulone przez entuzjastów takiego poruszania się w biznesie.

Jedyna możliwość - wyjazd za granicę i tam poszukiwanie rozwiązań tego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2021 o 22:16, sly30 napisał:

Stek bzdur i absurdów. Sprzęt estradowy jest projektowany do zupełnie innych zastosowań i do grania w dużych metrażach, czasem po kilka tysięcy metrów.

 

Byłes kiedys na jakimś jam session czy koncercie w małym klubie? Np. Stodoła czy Remont? Grali na Utopiach czy na estradowych?

Słuchałes kiedys sprzetu estradowego w warunkach domowych? Jak czytam to nie sądzę.

 

Najpierw sam spróbuj ... potem pisz.

 

W dniu 4.07.2021 o 22:16, sly30 napisał:

 

Sprzęt estradowy jest budowany „na tanio” z tanimi przetwornikami.  To ma zarabiać kasę i dlatego ma być tanie, wytrzymałe i przenośne. Parę dużych kolumn estradowych można kupić już za 4 tys.pln. A za 20-40 tys.pln to są wypasy. Ale w domu to się słabo sprawdza. Bas nie ma niskiego zejścia, ani finezji, bo takie są drivery estradowe. One mają wytrzymać gigantyczne moce. Nie ma też finezji w średnicy ani holografii 3D, bo tam to nie jest potrzebne, a klientela tego segmentu nie dopłaci za te ich zdaniem zbędne bajery. Góra zwykle jest męcząca i często przycięta na 16-20khz. Mimo dużej wytrzymałości, drivery czasem padają i trzeba je wymieniać. Dlatego użytkownicy takiego sprzętu chcą by drivery były jak najtańsze i łatwo dostępne. 

 

Stek stereotypów.

W dniu 4.07.2021 o 23:55, 747 napisał:

Zamieszczam tu, w temacie do zamknięcia, - były do mojej osoby kierowane uwagi natury ogólnej, dr Jacek Bartosiak, były szef CPK, tłumaczy jak wygląda innowacyjność w granicach IIIRP, .. chyba wystarczą Jego słowa, by osoby nie zorientowane raz na zawsze dały sobie spokój z czepialstwem wobec mnie, w związku z działaniami natury innowacyjnej na polu audio.

Poważne, strukturalne ulepszenia działania, mogą zostać natychmiast przytulone przez entuzjastów takiego poruszania się w biznesie.

Jedyna możliwość - wyjazd za granicę i tam poszukiwanie rozwiązań tego problemu.

A co to ma wspólnego z tematem wątku panie doktorku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Byłem w wielu klubach w tym w Stodole na Simple Minds. Trudno żeby w takich klubach grali na kolumnach za 500 tys.gdy mogą grać na takich za 30 tys, tym bardziej, że te estradowe są przeznaczone do przenoszenia, mają uchwyty itd. Słuchałem też sprzętów estradowych w normalnych pokojach i podtrzymuje swój pogląd. To nie są kolumny do domowego słuchania ale jeśli ktoś się uprze, to może sobie takich kolumn w domu słuchać. Talerzy też nie trzeba używać, bo można jeść bezpośrednio z dużego gara. A po jajka i szczypiorek na bazar można jeździć ciągnikiem siodłowym, bo kto zabroni, tylko….po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sly30 napisał:

 Byłem w wielu klubach w tym w Stodole na Simple Minds. Trudno żeby w takich klubach grali na kolumnach za 500 tys.gdy mogą grać na takich za 30 tys, tym bardziej, że te estradowe są przeznaczone do przenoszenia, mają uchwyty itd. Słuchałem też sprzętów estradowych w normalnych pokojach i podtrzymuje swój pogląd. To nie są kolumny do domowego słuchania ale jeśli ktoś się uprze, to może sobie takich kolumn w domu słuchać. Talerzy też nie trzeba używać, bo można jeść bezpośrednio z dużego gara. A po jajka i szczypiorek na bazar można jeździć ciągnikiem siodłowym, bo kto zabroni, tylko….po co?

Przypominam, że sprzet estradowy jak pisałeś to nie tylko kolumny.

 

Czyli da się? Czyli warto próbować?

 

Jak pisał Śp. Stary Audiofil gra ... system a nie metki czy podziały na sprzęt estradowy, pro, czy domowy. System !!!

A w tym wątku chodzi, może zapomniałeś, o sprawdzenie ew. stworzenie systemu audio w ... ogródku czy w innym miejscu bez ścian.

 

I najeiekszym idiotyzmem jest Twoje zdanie: Słuchanie sprzętów zaprojektowanych do słuchania w pomieszczeniach na zewnątrz jest idiotyzmem, bo nie zagrają tak, jak zostały do tego stworzone.

System ... sprawdź różne klocki w swoim ogródku, pokombinuj z połączeniami, wtedy będę miał z Tobą o czyms do pogadania bo dziś szkoda na ciebie mojego czasu.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo myśleć sobie co chcesz. Nie masz pojęcia o high endowych systemach. To prawda, że metki nie grają ale rodzaj konstrukcji sprzętu i jego przeznaczenie opracowane przez producenta, ma znaczenie zasadnicze. Sprzęt estradowy ma inne założenia, inne cechy bo jest przeznaczony do innych zastosowań. A kwestia wystawiania domowych systemów high endowych na podwórko czy do ogródka to mega idiotyzm. Większość konstruktorów domowych kolumn, w swoich projektach uwzględnia choćby tzw.Gain Room dla strojenia basu.

Kolumny wystawione na podwórko nie mogą korzystać z Gain Roomu. Poza tym odbicia od ścian mają znaczenie w kreowaniu holograficznej sceny 3D i też jest to uwzględnione w projektach kolumn. W sprzęcie estradowym jest inaczej. Nikt tam nie dba o 3D, bo granie imprez nawet na świeżym powietrzu nie potrzebuje 3D. A brak Gain Roomu nadrabia DSP z subwooferemi 18 calowymi, które zresztą nie grają niskiego basu, bo to też na imprezach nie jest wymagane. Nie masz pojęcia o audio. 

Twoje bzdurne teorie pisane pogrubioną czcionką, są tylko pogrubionymi bzdurami. 

Ps…. Już widzę jak audiofile targają swoje 100kg Gryphony, Passy czy D’Agostino na podwórko, albo kilkuczęściowe DAC-i, patrząc ze strachem czy aby nie spadnie deszcz. Pomijam już kwestie kurzu, piachu itd. Puknij się w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjedź swoim BMW do jeziora i sprawdź jak to jest… :-))) może akurat masz amfibię i jeszcze o tym nie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sly30 napisał:

Masz prawo myśleć sobie co chcesz. Nie masz pojęcia o high endowych systemach. To prawda, że metki nie grają ale rodzaj konstrukcji sprzętu i jego przeznaczenie opracowane przez producenta, ma znaczenie zasadnicze. Sprzęt estradowy ma inne założenia, inne cechy bo jest przeznaczony do innych zastosowań. A kwestia wystawiania domowych systemów high endowych na podwórko czy do ogródka to mega idiotyzm. Większość konstruktorów domowych kolumn, w swoich projektach uwzględnia choćby tzw.Gain Room dla strojenia basu.

Kolumny wystawione na podwórko nie mogą korzystać z Gain Roomu. Poza tym odbicia od ścian mają znaczenie w kreowaniu holograficznej sceny 3D i też jest to uwzględnione w projektach kolumn. W sprzęcie estradowym jest inaczej. Nikt tam nie dba o 3D, bo granie imprez nawet na świeżym powietrzu nie potrzebuje 3D. A brak Gain Roomu nadrabia DSP z subwooferemi 18 calowymi, które zresztą nie grają niskiego basu, bo to też na imprezach nie jest wymagane. Nie masz pojęcia o audio. 

Twoje bzdurne teorie pisane pogrubioną czcionką, są tylko pogrubionymi bzdurami. 

Ps…. Już widzę jak audiofile targają swoje 100kg Gryphony, Passy czy D’Agostino na podwórko, albo kilkuczęściowe DAC-i, patrząc ze strachem czy aby nie spadnie deszcz. Pomijam już kwestie kurzu, piachu itd. Puknij się w łeb.

 

Powtórzę, sam spróbuj, potem pisz. Twoje teorie wyczytane i przepisane z internetu mnie nie interesują.

 

A czy ktoś będzie wjeżdżał czymś do jeziora czy targał cos do ogródka to wyłącznie Jego sprawa, a tobie goowno do tego. 

Ze specjalna dedykacja dla ciebie ... synku:

 

 

 

 

I po raz kolejny proszę cię nie pisz w moich wątkach. To jest mój wątek i to ja decyduję o czym się tu pisze i dyskutuje. Załóż swój np. pt. "Dlaczego nie słuchać w ogródku" i tam się wywnętrzaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacytuje misiomora, który jest tu moderatorem, że zakazywanie pisania przeczy idei forum. Trochę racji ma. Wątek na forum, to nie jest twój prywatny blog i nie jest twoją własnością!

Było to co prawda w wątku o zwierzętach, ale na moją sugestie, że jest to wątek dla miłośników zwierząt i kto ich nie lubi, to nie powinien pisać w tym wątku, dostałem od misiomora odpowiedź:

” To jest w pewnym stopniu sprzeczne z ideą forum dyskusyjnego, zwłaszcza że miłośnicy zwierząt nie żyją w próżni i bardzo często za nic mają uciążliwość swojego hobby dla otoczenia.„

Godzinę temu, pmcomp napisał:

To jest mój wątek i to ja decyduję o czym się tu pisze

Nie. Nie decydujesz o czym się tu pisze. To jest wątek dyskusyjny. Każdy może się wpisywać i każdy może mieć dowolne poglądy. Nawet takie, które tobie nie odpowiadają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sly30 napisał:

 

Nie. Nie decydujesz o czym się tu pisze. To jest wątek dyskusyjny. Każdy może się wpisywać i każdy może mieć dowolne poglądy. Nawet takie, które tobie nie odpowiadają. 

Wreszcie trafiles w sedno.

W TWOIM PRZYPADKU to są rzeczywiście twoje poglądy, a nie wiedza zdobyta na doświadczeniu.

To tak jak róznica pomiędzy opiniią, a informacją. Ty forujesz tu opinie, ja przekazuję informacje.

Ty komentujesz jak system audio powinien czy raczej nie powinien grać na wolnym powietrzu, ja przekazuje wiedzę jak moj system tem gra.

Ot taka mała róznica, na szczescie każdy swój rozum ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pmcomp napisał:

A co to ma wspólnego z tematem wątku panie doktorku?

Nic, powinno po zapoznaniu się zostać usunięte, wraz z tematem, wszystko to przecież napisałem, czego znów nie rozumiesz narcyzie ?

Że każdą swoją obecnością rozwalasz prestiżową zakładkę naszego forum, też nie rozumiesz, gdzie jeszcze masz słomę ?

6 godzin temu, pmcomp napisał:

A w tym wątku chodzi, może zapomniałeś, o sprawdzenie ew. stworzenie systemu audio w ... ogródku czy w innym miejscu bez ścian.

Pożycz sprzęt i sprawdź jak gra w pomieszczeniu z ścianami wytłumionymi gumą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 747 napisał:

Nic, powinno po zapoznaniu się zostać usunięte, wraz z tematem, wszystko to przecież napisałem, czego znów nie rozumiesz narcyzie ?

Że każdą swoją obecnością rozwalasz prestiżową zakładkę naszego forum, też nie rozumiesz, gdzie jeszcze masz słomę ?

Pożycz sprzęt i sprawdź jak gra w pomieszczeniu z ścianami wytłumionymi gumą.

Prestiżową mówisz?

A po co mam pożyczać sprzęt? Chyba ze masz na mysli swoje nadprzyrodzone kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pmcomp napisał:

A po co mam pożyczać sprzęt?

Sylwek poinformował że nie masz pojęcia na temat hi end, w prosty sposób wnioskuję że nie dysponujesz pożądanym zestawieniem.

 

Obawiam się ze w czasie kiedy powstawały kolumny JBL które masz, pojęcie hi end nie istniało w przestrzeni publicznej, wiec zestawów po prostu tez nie masz, że nie dysponujesz wzmacniaczem to wiadomo, gdyż sam pisałeś na temat poszukiwań.

Że bez kabli system nie zagra, oraz że to one zdefiniują ostateczną klasę, to na szczęście forum na przestrzeni ostatnich 10 lat dało się skutecznie przekonać, byłem jak się wydaje pionierem takiego przekazu o ich fundamentalnym znaczeniu.

 

48 minut temu, pmcomp napisał:

Prestiżową

Tak, tu powinny być na poważnie opisywane urządzenia, kable, działanie systemów, wymagania, środowisko, aby wszystko to, o co zabiegają osoby kochające muzykę, mogło osiągnąć urzeczywistnienie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Panie Pionierze. Ciekawe gdzie zapodziałeś czerwoną chustę?

Obawiam sie, ze ty NIGDY nie urzeczywistnisz skoro ciagle jestś na etapie kabli. A latka lecą …

Przekonać? Wszyscy albo Ciebie ignorują albo sie z Ciebie raz diszej raz głosniej … smieją.

Szukaj dalej, ja cieszę się słuchaniem muzyki. Czego tobie też zycze tylko obawiam się ze to stanie sie w kolejnym twoim wcieleniu, a i to nie jest pewne bo jak stanisz sie mrówką?

 

PS. czy przewijales juz cewki w glosnikach tym swoim super kablem? A co ze zrodlem, pre i koncowkami? A transformatory? A cewka we wkladce MC?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa, zrezygnuj z druku i łącz wszystko pp swoim super kablem. Nie zapomnij o wymianie wyprowadzeń we wszystkich elementach dyskretnych, pasywnych i aktywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 21:05, pmcomp napisał:

Wszyscy albo Ciebie ignorują albo sie z Ciebie raz diszej raz głosniej … smieją.

Tak.

Wszyscy się ze mnie śmieją lub ignorują.

 

Tylko że wszystko działa, pracuje, gra, dokładnie tak jak akurat moja osoba to opisuje, jaki to musi być pech..

 

A o najlepszych markach na naszej planecie, to kto tu zaczął cokolwiek pisać ?

Po zarejestrowaniu się tu, o takim producencie jak Audio Note, nikt słowem nie wspominał, na temat źródeł z Japonii również, o docelowości zestawów Dynaudio, - kto tu takie rzeczy pisał, że tylko wzmacniacze tranzystorowe DC mogą w pełni satysfakcjonować, ... ?

Człowieku, żeby kogokolwiek ocenić potrzeba dysponować podobną wiedzą i rozumieniem, jak pragniesz wraz z innymi prześmiewcami spełnić ten warunek, będąc samemu daleko w lesie, wśród masy drzew, a ścieżki nie widać, a jakby, to nie wiadomo w którą stronę prowadząca ?

Wyluzuj, masz swój koloryt, i tego nie zmienisz.

 

Nie jesteśmy obecnie w normalnym czasie, formule funkcjonowania, - nie dostrzegasz tego ?

Czego wymagasz więc?

Ludzie się cieszą że żyją.. .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2021 o 21:05, pmcomp napisał:

czy przewijales juz cewki w glosnikach tym swoim super kablem

Tak, ponad dwadzieścia lat wstecz.

Pmcomp, - nie prowadź ze mną dyskusji jak z małym dzieckiem.., jest taki komponent audio - wzmacniacz Relentless, - jeśli rozumiesz sens jego powstania, jeśli rozumiesz myśli konstruktora, które doprowadziły do urzeczywistnienia go w takim konkretnie a nie innym kształcie, - wówczas mamy sens rozmawiać, dyskutować, analizować, - jeśli nie, zabierasz sobie cenny czas, który lepiej poświęcić na cokolwiek innego, niż próbę konwersacji z osobą, dla której jest to jedyny skończony, dojrzały, rynkowy komponent hi end w pełnej skali.

Nie ma dla niego dostatecznie kompetentnego pozostałego środowiska, - jest więc nieskończenie wielka przestrzeń decyzyjna, dla tych, którzy czują się na siłach by je stworzyć.

To jest ten prawdziwy obszar do zagospodarowania jaki pozostał, wszystko inne już gdzieś istnieje, jest do kupienia, zestawienia i słuchania.

Jest to stan zastany, dla mnie mało interesujący, przywołujący wrażenie działania na siłę, lub ewentualnie wyważania otwartych drzwi.

Dlatego nie piszę nic tu ostatnio, kręciłbym się w kółko, a to jest niepoważne, jest stratą czasu, - człowiek musi się rozwijać, - nawet Ty znudzony stagnacją, wystawiwszy sprzęt z domu, manifestujesz potrzebę zdobywania nowych odniesień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś zostać DJayem...??? I na przykład robić imprezy z muzyką ze swojego sprzętu gdzieś w parku, albo na jakiejś polanie - disco pod chmurą... ? Może by to wypaliło i byłaby kolejna fajna impreza - open air pmcomp show! Myślałeś o tym? A jak nie na polanie, to chociaż na osiedlu jakieś disco open air - dla dobra community.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chicago napisał:

Może powinieneś zostać DJayem...??? I na przykład robić imprezy z muzyką ze swojego sprzętu gdzieś w parku, albo na jakiejś polanie - disco pod chmurą... ? Może by to wypaliło i byłaby kolejna fajna impreza - open air pmcomp show! Myślałeś o tym? A jak nie na polanie, to chociaż na osiedlu jakieś disco open air - dla dobra community.

Ten etap zycia mam juz za soba 🙂 .

15 godzin temu, pmcomp napisał:

Ponieważ moderacja usunęła mój post jako wulgarny napiszę raz jeszcze ciut inaczej:

 

@747: Jesteś jak zdarta czarna płyta … od pewnego momentu nie daje sie słuchać.

 

Pozdro

 

PS. jaki to był wulgaryzm każdy się chyba domyśli. Oddaję honor, rzeczywiście Słownik PWN pokazuje to słowo jako wulgaryzm: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę, że okreslenie "zrobic kupę" tez się moderacji nie podoba. A okreslenie to nie jest wulgarne.

😱

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw se klipshorny przed dom, nakryj tym plastikiem i opisz wrażenia....hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pantagruel
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mam tych kolumn.

A ty w swoim pomieszczeniu odsłuchowym sluchasz swoich kolumn nakrytych plandeką? Jakie wrazenia? Pytam z ciekawości skoro polecasz takie rozwiązanie.

Pozdro Panie Wujku Dobra Rada.

😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 12.07.2021 o 02:13, 747 napisał:

wzmacniacz Relentless

 

W dniu 12.07.2021 o 02:13, 747 napisał:

wówczas mamy sens rozmawiać

Chcesz rozmawiać o wzmacniaczu za ponad 1,5mln?
Masz taki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

 

Chcesz rozmawiać o wzmacniaczu za ponad 1,5mln?
Masz taki?

 

Widział ze trzy razy na jakiś targach czy wystawie i nawet coś tam złapał jednym uchem. A to ogląda zamiast dobranocki:

 

BTW zapewne to bardzo dobry wzmak. Mój znajomy ma parkę monosów d'Agostino i graja wspaniale. Jak jestem u niego z ogromną przyjemnością słucham podłączonego bezpośrednio do nich Studera A807. Cyfra z dCS Rossini nie ma szans.

 

A wracając do wątku wiosna idzie wielkimi krokami 🙂 . Trzeba będzie wyłączyć dach i ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pmcomp napisał:

BTW zapewne to bardzo dobry wzmak. Mój znajomy ma parkę monosów d'Agostino i graja wspaniale. Jak jestem u niego z ogromną przyjemnością słucham podłączonego bezpośrednio do nich Studera A807. Cyfra z dCS Rossini nie ma szans.

Jak najbardziej wierzę w to, że to wspaniałe piecyki. Ale nie czarujmy się, ile to ludzi na świecie posiada owy wzmacniacz i tak naprawdę może się o nim wypowiedzieć? Bo to, że znam kogoś kto widział prezydenta w telewizji jest raczej mało ...

Wracając do wątku... Co prawda ja nie mam możliwości wystawienia na otwartą przestrzeń kolumn ale...
... kumpel często wystawia na taras kolumny i tak potrafimy w kilku po prostu słuchać, gadać i miło spędzać czas...
Nie ma to nic wspólnego z analizowaniem każdego dźwięku i robieniem sekcji zwłok utworów jak to mają niektórzy...
Oczywiście nikomu niczego nie zabraniam, każdy robi z dźwiękiem i jego źródłem co chce...
Do kampera kupiłem JBL Tuner XL i byłem zdziwiony ile basu wydobywa się z tej plastikowej skrzynki jak ją postawiłem u kumpla na działce pod ścianą ( na zewnątrz oczywiście ). W pomieszczeniu nigdy takiego efektu nie uzyskałem.

Zasadność takiego eksperymentu... przecież walczymy z odbiciami i wygłuszamy pomieszczenia. Na zewnątrz to chyba tylko echo może nam się przydarzyć albo deszcz i wtedy panika 😁. . .
Moje zdanie na temat różnic między sprzętem domowym a takim zewnętrznym. A jaka jest różnica miedzy meblami domowymi do salonu a takimi ogrodowymi? Co je różni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.