Skocz do zawartości
IGNORED

RIP eGlobalCentral :(


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No smuteczek poważny. Eglobalcentral się zamknął. 😞😞😞

Dla niezorientowanych: był to sklep z elektroniką z Hąkągu. Boże, ile ja tam kasy zostawiłem... Cały mój sprzęt foto pochodzi stamtąd. Kilka czytników Kindle, telefony... Ceny mieli bajkowe - 30% taniej niż Europie. Jedyna wada: czekało się miesiąc na dostawę. Ale jaki problem poczekać? Przez okres pandemii kupiłem tam 6 obiektywów i 2 aparaty. Został mi tylko 1 obiektyw do kupienia, żeby system był pełny i oczywiście kurła najdroższy. 😞 Teraz nie wiem co zrobię bo na zakupy w cenach europejskich to jestem za krótki. 😞 Jedyne wyjście: prosić kogoś kto akurat śmiga do Azji lub USA.

A może znacie jakiejś alternatywy dla eglobalcental, żeby dostarczali z Azji bez opłat celnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tomek7776 napisał:

konsekwencja polityki eurokolchozu.

Konsekwencją polityki eurokołchozu jest zamknięcie Eglobalcentral w Hong Kongu? Ciekawe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego się zamknęli. Być może warunki do robienia biznesu już nie są w Hąkągu takie fajne, jak były... Chiny wchodzą tam coraz mocniej.

Na stronie internetowej pisało, że firma opłaca cło w imieniu odbiorcy. Słyszałem jednak, że ich prawdziwy modus operandi był taki, że personel pokładowy latający z Hąkągu do UE brał fanty i wwoził do Europy bez kontroli.

Bo faktycznie: opakowania wszystkich paczek pochodziły z UK lub Holandii a nie z Azji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były przypadki, że ktoś kupował smartfona w atrakcyjnej cenie a dostawał model oczko niżej tyle, że w pudełku po modelu, który zamówił. Typowa firma krzak nic dziwnego, że ich wykarczowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, il Dottore napisał:

Nie wiem, dlaczego się zamknęli. Być może warunki do robienia biznesu już nie są w Hąkągu takie fajne, jak były... Chiny wchodzą tam coraz mocniej.

Na stronie internetowej pisało, że firma opłaca cło w imieniu odbiorcy. Słyszałem jednak, że ich prawdziwy modus operandi był taki, że personel pokładowy latający z Hąkągu do UE brał fanty i wwoził do Europy bez kontroli.

Bo faktycznie: opakowania wszystkich paczek pochodziły z UK lub Holandii a nie z Azji.

Niekoniecznie, wiele rzeczy kupionych z Chin jedzie do nas z Holandii, przypuszczam, ze mają tam jakieś centrum logistyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dzarro napisał:

Typowa firma krzak

Coooooooooooo? Ja bym rzekł odwrotnie - że firma solidna nad wyraz.

Wszystko przychodziło jak należy, działa idealnie.

Jedyna wada taka, że trzeba było długo czekać na dostawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, il Dottore napisał:

A może znacie jakiejś alternatywy dla eglobalcental, żeby dostarczali z Azji bez opłat celnych?

 

Nie wiem jak jest z opłatami w wypadku wysyłki sprzętu do Europy, ale sklep B&H też ma bardzo dobre ceny - na rynku istnieją od wczesnych lat 70-tych. Są z NYC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Chicago napisał:

 

Nie wiem jak jest z opłatami w wypadku wysyłki sprzętu do Europy, ale sklep B&H też ma bardzo dobre ceny - na rynku istnieją od wczesnych lat 70-tych. Są z NYC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak z cłem ale zwykłe opłaty za przesyłki są chyba wysokie. Myślałem kiedyś żeby sprowadzić od nich dekielek do starego aparatu Konica i ceny za przesyłkę były wyższe od względnie rozsądnej  ceny przedmiotu (biorąc pod uwagę ceny na ebayu za "oryginały") - całościowo wychodziło tak samo jak z ebaya - czyli  bez sensu jak na kawałek plastiku. Na szczęście znalazłem jakiś fajny sklep w UK z rozsądną ceną w obu aspektach. 

PS.  Z BH może być trochę tak jak ze sklepami z Japonii - duży wybór analogów w świetnym stanie i w dobrych cenach ale jak doliczyć dodatkowe opłaty to wyjdzie drożej niż z Europy, więc pozostają tylko atuty większego wyboru i  prawdopodobieństwa, że sprzęt będzie dobrze działał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Chicago napisał:

 

Nie wiem jak jest z opłatami w wypadku wysyłki sprzętu do Europy, ale sklep B&H też ma bardzo dobre ceny - na rynku istnieją od wczesnych lat 70-tych. Są z NYC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak. To czy Adorama... Ceny w USA są OK, ale towar przysyłany stamtąd niestety z automatu podlega ocleniu + VAT, co natychmiast pozbawia go atrakcyjności. Dodajmy jeszcze konieczność zakupu innych zasilaczy w przypadku elektroniki. A w Chinach jest 220V i jak dostałem Fuji XT-4 z eGlobalCentral to po prostu dołożyli mi do zasilacza USB C przejściówkę i wszystko działa w Europie normalnie. Przy imporcie z USA już bym musiał kupić cały zasilacz a nie tylko przejściówkę.

Oczywiście problem nie dotyczy np. obiektywów czy filtrów.

Tak czy owak: Jak ktoś jedzie do USA, zaraz wraca i jest chętny pomóc, to Ci przywiezie 1 czy 2 rzeczy. Ale nie jest to rozwiązanie systemowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w przypadku procedur celnych w UE, ale wiem, że ceny mają bardzo dobre - praktycznie wszyscy moi znajomi zajmujący się fotografią,  sprowadzają sprzęt z B&H. Pomyślalem, że zawsze jest jakiś punkt zaczepienia - najlepiej w takim wypadku podać sprzęt przez kogoś zaufanego, kto akurat leci do Polski czy też do innego kraju UE. Z wysyłką, aby uniknąć tych wszystkich opłat, to raczej tylko za pośrednictwem 'Polamer' i to drogą morską, bo lotniczą na pewno dowalą cło i opłaty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

WRÓCILI!!!

To był tylko rebranding! 🙂 Teraz nazywają się inaczej, ale żyją i mają się dobrze!!! 🙂

YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
19 godzin temu, kamzak88 napisał:

nie działa cos 😞

Tak. Ci nowi padli zaraz potem. I dooopa! 😞

Zna ktoś azjatycki taniosklep elektroniczno-fotograficzny?

Ś. P. eGlobalCentral to był Cebula Deal na epicką skalę. 30-50% taniej jak w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

il Dottore

A ty jesteś pewny ze kupowałeś pełnowartościowy sprzęt a nie np. Grey Market? Tak jak kiedyś Chicago napisał B&H to legendarny sklep albo Adorama (oczko niżej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jackk napisał:

il Dottore

A ty jesteś pewny ze kupowałeś pełnowartościowy sprzęt a nie np. Grey Market? Tak jak kiedyś Chicago napisał B&H to legendarny sklep albo Adorama (oczko niżej).

Pudełko, gwarancja, wszystko. Myślę że jest 100% pełnowartościowy. 2 aparaty i worek obiektywów służą bezproblemowo. Już i tak po gwarancji... Brałem też od nich karty pamięci - to już były absolutnie śmieszne pieniądze. I znów: służą do dziś, było pudełko, papiery, hologram... Zero ściemy. Dobry był sklep. 😞 Jedyna wada - w cholerę długie czekanie na dostawę. Ale za to zero opłat celnych. 🙂 Podobno modus operandi mieli taki, że współpracowali z pilotami latającymi do Europy. Tych nikt nie sprawdzał i oni przekazywali już zaadresowane paczki kurierowi.

Wgl cokolwiek zamawiałem z Azji to zawsze bez cła. DAC MHDT Havana brałem od producenta. Chłopaki wpisali w deklarację "decoder" (no, w sumie prawda) i wartość... 48 baksów. Weszło jak w masełko! Były czasy! 😄

A tak to drobny badziew z Ali naprawdę za grosze, nikomu w IRL nie chce się tego nawet clić. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, jackk said:

B&H to legendarny sklep albo Adorama (oczko niżej).

Lata temu w B&H kupiłem Canona EOS Elan IIe, wtedy można było wybierać między sprzętem z oficjalnej dystrybucji, z gwarancją producenta albo "import" z gwarancją sklepu. Ten drugi był około 20% tańszy.

Na dodatek sklepy internetowe nie naliczały wtedy "sales tax", to były czasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Gabaryton said:

Lata temu w B&H kupiłem Canona EOS Elan IIe, wtedy można było wybierać między sprzętem z oficjalnej dystrybucji, z gwarancją producenta albo "import" z gwarancją sklepu. Ten drugi był około 20% tańszy.

Na dodatek sklepy internetowe nie naliczały wtedy "sales tax", to były czasy...

Ja taki import czyli grey market kupiłem w B&H Nikona F5 w 1999 roku było dużo taniej oczywiscie sprzęt pancerny i nigdy nie miałem najmniejszego problemu tylko manual musiałem po ang dokupić bo ja dostałem po hiszpańsku. Ale Nikon zreszta nie tylko Nikon zaostrzył politykę sprzedaży i serwisu także od wielu lat kupuje lokalnie czasami jedynie jakiś obiektyw w Adoramie czy B&H. Teraz myśle jedynie czy 850 czy nowy Z9 i chyba to już będzie mój ostatni aparat….Niestety ceny idą nieustannie do góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.