Skocz do zawartości
IGNORED

zmiana listwy zasilającej


Robert 7800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, MariuszZ. napisał:

 

Uszkodzeniu uległy diody prostownicze na płytce PCB co skutkowało, że Ledy "zgasły" i nie chciały świecić. Od nie świecenia raczej nic się nie popsuło. Coś jeszcze wyjaśnić bo mam wrażenie, że słabo kumasz? 

Sarkazm nie potrzebny.

Trochę słabo jak tak szybko padły. Ja będę reklamował jak zdechną, choć do niczego one nie potrzebne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Sarkazm nie potrzebny.

Trochę słabo jak tak szybko padły. Ja będę reklamował jak zdechną, choć do niczego one nie potrzebne. 

Przepraszam ale odniosłem wrażenie, że chcesz mnie "grillować" 😉

Przydają się te Ledy ale bez nich da się żyć. Sama naprawa jest trywialnie prosta. Wystarczy rozkręcić obudowę i wymienić diody prostownicze. Może się zdarzyć, że Ledy też padną zatem warto sprawdzić czy działają żeby dwa razy nie rozkręcać listwy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jedynie mogę zlutować ze sobą dwa kable albo ewentualnie wymienić jakiś przekaźnik. Koniec moich umiejętności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić Viborga VE80, ciężka, solidna listwa z filtrowaniem i gniazdami schuko. Przyjmie nawet ciężkie, sztywne kable i nie będzie przy tym wisieć w powietrzu. Wpływ na brzmienie również wyraźnie pozytywny. Ja kupiłem na ali, ale w dobrej cenie jest na audiophonics.fr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rafal735r napisał:

Ja to jedynie mogę zlutować ze sobą dwa kable albo ewentualnie wymienić jakiś przekaźnik.

Wyższych kwalifikacji nie potrzeba do tej naprawy. Na "lenia" to nawet nie trzeba tych diod wylutowywać. Wystarczy odciąć zostawiając nóżki i do nich przylutować nowe. Ledy są na złączki więc żeby sprawdzić wystarczy odłączyć bez wylutowywania. Szkoda wysiłku organizacyjnego na wysyłanie gdyby się "pogasiły" te Ledy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Witam, zastanawiam się nad zmianą listwy zasilającej. Obecna to Brennenstuhl Listwa przeciwprzepięciowa. 

Czy warto inwestować np w Tomanek, czy Taga Harmony? 

Obecne kable zasilające to Xindak, i DIY Wireworld Electra 7 na wtykach IEC Plug Silver-Cald Copper Alloy 15A,Cyrus One HD, Kimber 4 tc, AP classic 8. 

Czy wymienione listwy są warte uwagi, czy  może skupić się na czymś innym- zapraszam do dyskusji.

 

Przez lata używałem i polecam Sonus Oliva tą na 8 gniazd z kablem na stałe , bez filtrów ale te listwy które mało psują kosztują więcej .

Obecnie używam Furutech E-TP60ER ( gryzie się z niektórymi rodowanymi wtyczkami  ) , wcześniej Gigawatt PF-2 MKII. Obydwie wyraźnie wpływają na poprawę brzmienia ale obydwie zupełnie inaczej .

Myślę że dobra zabawa to zaczyna się od Furutecha E-TP60E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zabawa zaczyna się od czytania głupot. 

A nie masz tam jakiej po mudowaniu? 

Wzmaki, strimery, to i pewnie listwy są jakieś ulepszone. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Sam filtr w Tadze czy Brennenstuhl jest podobnej jakości

czyli nie warto zmieniac Brennenstuhl na Taga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafal735r napisał:

Tanio i solidnie to chyba tylko Taga Harmony

Widze w necie że listwy Taga są bardzo popularne, lecz troche smieszą mnie opinie na Ceneo, każdy zachwala, wymienia zalety- i to wszystko w jednym zdaniu. Nikt nie podaje z jakim sprzetem ona pracuje. Tylko jaka jest dobra. 

11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nie wiedziałem. Możliwe. Pisałem o tej ze zdjęcia poniżej z takim prostym filtrem I-go rzędu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ber3.jpg

taką właśnie mam, opłaca się zmieniać na np: Taga ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert 7800 napisał:

taką właśnie mam, opłaca się zmieniać na np: Taga ?

Opłaca się zmieniać na podstawowe modele Gigawatta, Enerr, Isol-8, IsoTek lub Bada. Jeśli są zbyt drogie w stosunku do pierwotnych założeń, szukaj używanych produktów tych firm. Przynajmniej będziesz miał produkt dobrej jakości, zaprojektowany i wykonany na odpowiednim poziomie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Uszkodzeniu uległy diody prostownicze na płytce PCB co skutkowało, że Ledy "zgasły" i nie chciały świecić.

Dobry sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mdavis napisał:

Tak zrobiłem w zeszłym roku przy remoncie pokoju Każdy segment audio jest podłączony do osobnego gniazda / gniazdka 

Ja przy aktualnym remoncie pociagnalem po prostu zasilanie wylacznie pod audio na osobnym bezpieczniku. Efekt sprawdzam w weekend 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Robert 7800 napisał:

taką właśnie mam, opłaca się zmieniać na np: Taga ?

Tak jak napisałem, zależy od potrzebnej funkcjonalności. Zważ czy potrzebujesz gniazd Schuko, gniazd filtrowanych i niefiltrowanych, ile tych gniazd potrzebujesz, krótszego i lepszej jakości przewodu do listwy, wskaźnika napiecia. Jeżeli tak to różnica ceny uzasadnia zmianę z tańszej na droższą moim zdaniem. Taga jest bardzo dobrze wyceniona. To solidna listwa. Mam obie i obie się "odnalazły" u mnie. 

Można drożej oczywiście ale czy dwa, trzy razy drożej od Tagi dostaniesz tyleż więcej jakości i użyteczności to wątpię. Widziałem listwy z filtrami drugiego rzędu, z filtrami pod każdym gniazdem, z dogimi gniazdami Furu czy samym kablem w cenie kilku Tag ale czy to jest właściwa droga dla hobbystów obracających się w ograniczonym budżecie to nie wiem. 

Ja przy głównym audio mam Tagę i własnoręcznie poskładane przewody zasilające. Muzyka gra i żadnych problemów sonicznych nie mam. Myślę, że z ciekawości za jakiś czas podmienię Tage na jakiegoś Gigawatta ale tylko dlatego, że będę potrzebował listwę do sypialni więc niejako przy okazji zaspokoję ciekawość 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, rafal735r napisał:

Dobra zabawa zaczyna się od czytania głupot. 

A nie masz tam jakiej po mudowaniu? 

Wzmaki, strimery, to i pewnie listwy są jakieś ulepszone. 

Zgadza się , siedzisz tu tyle lat i czytasz głupoty teoretyków zamiast samemu wypożyczyć wspomnianego Furutecha E-TP60ER i samemu wnioski dla siebie wyciągnąć .

Ale Ty jesteś znany z tego że lubisz pisać albo nabijać się z czegoś czego nie znasz. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, muda44 napisał:

wypożyczyć wspomnianego Furutecha E-TP60ER

mialem rozne listwy pecetowe, Tumanka, Furutecha i... skonczylem na filtrowanej listwie Lector Edison 230. Niestety slychac roznice na plus. Ogolne oczyszczenie dzwieku w kazdym zakresie, tak wiec jest chyba tak jak ma byc czyli bez ingerencji w ktores konkretne pasmo. 

W sumie i tak przyznam ze szkoda ze to tak dziala. Mogloby nie byc wplywu kabli, zasilaczy itp. Byloby latwiej i duuuzo taniej. Ale nie bedziemy chyba udawac ze nie slyszymy wplywu tych elementow skoro slyszymy, co? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mikelas76 napisał:

mialem rozne listwy pecetowe, Tumanka, Furutecha i... skonczylem na filtrowanej listwie Lector Edison 230. Niestety slychac roznice na plus. Ogolne oczyszczenie dzwieku w kazdym zakresie, tak wiec jest chyba tak jak ma byc czyli bez ingerencji w ktores konkretne pasmo. 

W sumie i tak przyznam ze szkoda ze to tak dziala. Mogloby nie byc wplywu kabli, zasilaczy itp. Byloby latwiej i duuuzo taniej. Ale nie bedziemy chyba udawac ze nie slyszymy wplywu tych elementow skoro slyszymy, co? 

Niestety jak już raz się usłyszy wpływ listwy i kabli zasilających to temat wciąga ale i umiejętne ruchy w tym temacie potrafią znacznie poprawić brzmienie systemu. Aż ciężko uwierzyć jak znacznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafal735r napisał:

Ty za to lubisz podłączać furutechy i inne wynalazki do marketowych kolumn z podstawowej serii. Gdzie tu rozum. 

W przeciwieństwie do Ciebie mam pojęcie o elektronice i budowie sprzętu czym kieruję się w jego wyborze celem posłuchania i  NAJPIERW SŁUCHAM a później wyciągam wnioski. Ty nadal kierujesz się ceną i tym co sądzisz o sprzęcie na podstawie jego zdjęć... 

Twoja sprawa. 

A te kolumny grają teraz z x6 droższym od nich wzmacniaczem i nie zamierzam ich długo zmieniać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rafal735r napisał:

Gratuluję. 

To dla mnie wystarczy o twojej wiedzy w temacie. 

Jak już zgłaszasz moje posty to na nie nie odpowiadaj, bo śmiesznie to wygląda. Post znikł ale cytat pozostał. Dorośnij w końcu chłopie. 

Nawet nie napisałem jaki wzmacniacz i że kolumny są po modyfikacji o której pisałem w innym wątku a Ty już też " wiesz ". 

I Ty piszesz o dorastaniu? 

Mylisz się, nic nie zgłosiłem. 

 

Muzyki słuchamy poprzez jakiś sprzęt i choć wydaje się to mało logiczne w tym słuchaniu listwa zasilająca potrafi znacznie poprawić brzmienie. Są różne szkoły. Jedni wolą wysokiej klasy gniazda w ścianie, inni listwy pasywne a jeszcze inni z filtrami, separowane czy wręcz urządzenia aktywne. 

To niestety kosztuje i wywołuje różne dyskusje. Ja jestem za słuchaniem i oceną czy taka zmiana jest DLA MNIE warta poniesionych wydatków co i Wam polecam 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muda44 napisał:

A te kolumny grają teraz z x6 droższym od nich wzmacniaczem i nie zamierzam ich długo zmieniać. 

Z jakim piecem przegrał Unison jeśli to nie tajemnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cortes napisał:

Z jakim piecem przegrał Unison jeśli to nie tajemnica?

Accuphase E-270 bo z serii E-X70 gra najbliżej lampy single ended i już nie muli jak przeważnie to robiły starsze wzmacniacze tej firmy. 

Nie do końca przegrał bo barwa, różnicowanie wybrzmień Simply Italy ma trochę lepsze. Bas też niewiele gorszy a to lampa 12W. Accu to trochę lepsza selektywność, ciut lepsza rozdzielczość. Szersza i głębsza scena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muda44 napisał:

Accu to trochę lepsza selektywność, ciut lepsza rozdzielczość.

Mógłbyś to rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, naczesany napisał:

Mógłbyś to rozwinąć?

Gra szerszą i głębszą sceną a dźwięki są ładniej poukładane w przestrzeni. Nie nachodzą na siebie. 

Lepiej też słychać najcichsze wybrzmienia zwłaszcza te z najdalszych planów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muda44 napisał:

Gra szerszą i głębszą sceną a dźwięki są ładniej poukładane w przestrzeni. Nie nachodzą na siebie. 

Lepiej też słychać najcichsze wybrzmienia zwłaszcza te z najdalszych planów. 

Mysle, ze osiagnalbys porownywalne efekty przy Simply Italy wymieniajac lampy sterujace na Amperex/Philips z Heerlen. Jednak barwa zostalaby lepsza.

Z moich doswiadczen wynika rowniez, ze bardzo duza role w kreowaniu sceny dzwiekowej odgrywa dac. Proponuje przestestowac z Simply Italy jakas nowoczesna konstrukcje R2R typu Denafrips/Musician Audio.

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jsp napisał:

Mysle, ze osiagnalbys porownywalne efekty przy Simply Italy wymieniajac lampy sterujace na Amperex/Philips z Heerlen. Jednak barwa zostalaby lepsza.

Z moich doswiadczen wynika rowniez, ze bardzo duza role w kreowaniu sceny dzwiekowej odgrywa dac. Proponuje przestestowac z Simply Italy jakas nowoczesna konstrukcje R2R typu Denafrips/Musician Audio.

Pozdrawiam serdecznie

Miałem kilka par dobrych lamp sterujących i wybrałem Sylvania 6189 kupując ich 4 pary na zapas. Zdaje sobie sprawę że można lepiej ale ile razy drożej, co z zapasem? 

Miałem Reimyo DAP-999EX i wiele innych bardzo dobrych źródeł, znam temat 😉

To genialny i bardzo niedoceniany wzmacniacz na naszym rynku ale  zostawmy już  ten temat tutaj  😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 23:42, Robert 7800 napisał:

...może skupić się na czymś innym...

CD, wzmacniacz, kolumny, kable, listwa... wszystko już masz, na nic nie marudzisz, więc chyba trafiłeś. Ale nic nie pisałeś o akustyce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te zmiany wzmacniaczy. Przecież podstawowy NAD po modyfikacji nie ma konkurencji do 10tys. 

To był cytat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Nie wiem po co te zmiany wzmacniaczy. Przecież podstawowy NAD po modyfikacji nie ma konkurencji do 10tys. 

To był cytat. 

Jack Nicholson Yes GIF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.