Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i wejście w nowy świat.


Fausto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem😊 w takim razie faktycznie końcówka będzie jedynym dobrym rozwiązaniem. Czym mam się kierować przy jej wyborze? To też jest tak jak z wzmacniaczami, że mają swoje barwy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Fausto napisał:

Kiedyś słyszałem taką opinię, że ampli kina generują stereo tak samo jak dźwięk przestrzenny, czyli przez jakieś procesory, że to jeden z trybów ich odtwarzania i to nie jest takie prawdziwe stereo jak w np w wzmacniaczu stereofonicznym. 

Coś musiałeś źle zrozumieć albo ktoś nie bardzo potrafił Ci przekazać jakąś informacje, musisz wiedzieć że są amplitunery kina domowego które grają bardzo dobrze w trybie stereo np. Anthem tyle tylko, że są to stosunkowo drogie rozwiązania więc w Twoim przypadku najrozsądniejsze będzie uzupełnienie systemu we wspomnianą wyżej końcówkę mocy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fausto napisał:

Rozumiem😊 w takim razie faktycznie końcówka będzie jedynym dobrym rozwiązaniem. Czym mam się kierować przy jej wyborze? To też jest tak jak z wzmacniaczami, że mają swoje barwy? 

Tak każda końcówka będzie zmieniać w jakimś stopniu charakter grania całego systemu. Napisz mi jakie brzmienie chciałbyś uzyskać po dodaniu końcówki do systemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.Co człowiek, to opinia.😀

Powiem Ci, ze przechodziłem dokładnie tą samą drogę.Zaczynałem od amplitunera Marantz.Nie grał wcale tragicznie.Tez chciałem poprawić jakość, więc dokupiłem końcówkę.Grało trochę lepiej.Traf chciał, ze miałem cd z regulowanym wyjściem, więc oczywiście musiałem podpiąć prosto pod końcówkę, i WOW…I się zaczęło, jedna integra, druga…Kombinacje z pre out i main in, inne końcówki.A amplituner szybciutko wyleciał z systemu.Teraz, z perespektywy czasu, wiem ze trzeb było po prostu kupić dobrą integrę i zamknąć temat.Ale w sumie zabawy było co niemiara 😉.Zobaczysz,ze po jakimś czasie i z Twojego systemu ampli wyleci.Jezeli zdecydujesz się na końcówkę, zacznie się szukanie odpowiedniego przedwzmacniacza…i tak w kółko.Chyba najprościej było by się dogadać z kolegą od cyrusa.Bawił byś się w podpinanie, a jak już by Ci się znudziło, to została by Ci bardzo fajna integra.

Ale to Twoja droga i Twoja zabawa

P.S Jeżeli zdecydujesz się na końcówkę,to rozejrzyj się za końcówkami w klasie d.Ostatnio kupiłem monobloki ncore MP250.Kosztowały raptem 600€ i grają równie dobrze jak accuphase p11 którego do tej pory używałem.Kupiłem nowe od zabojadow na Audiophonic.fr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S4Home napisał:

Tak każda końcówka będzie zmieniać w jakimś stopniu charakter grania całego systemu. Napisz mi jakie brzmienie chciałbyś uzyskać po dodaniu końcówki do systemu?

Obecnie ampli gra trianglami, w których słabo odzywa się bas. Jak rozkręcę ampli mocniej bas się pojawia ale już mniej kontrolowany. Chyba tylko to chciałbym poprawić bo reszta jak dla mnie jest świetna, a przy większej mocy może być jeszcze lepsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Marcin_75 napisał:

No widzisz.Co człowiek, to opinia.😀

Powiem Ci, ze przechodziłem dokładnie tą samą drogę.Zaczynałem od amplitunera Marantz.Nie grał wcale tragicznie.Tez chciałem poprawić jakość, więc dokupiłem końcówkę.Grało trochę lepiej.Traf chciał, ze miałem cd z regulowanym wyjściem, więc oczywiście musiałem podpiąć prosto pod końcówkę, i WOW…I się zaczęło, jedna integra, druga…Kombinacje z pre out i main in, inne końcówki.A amplituner szybciutko wyleciał z systemu.Teraz, z perespektywy czasu, wiem ze trzeb było po prostu kupić dobrą integrę i zamknąć temat.Ale w sumie zabawy było co niemiara 😉.Zobaczysz,ze po jakimś czasie i z Twojego systemu ampli wyleci.Jezeli zdecydujesz się na końcówkę, zacznie się szukanie odpowiedniego przedwzmacniacza…i tak w kółko.Chyba najprościej było by się dogadać z kolegą od cyrusa.Bawił byś się w podpinanie, a jak już by Ci się znudziło, to została by Ci bardzo fajna integra.

Ale to Twoja droga i Twoja zabawa

P.S Jeżeli zdecydujesz się na końcówkę,to rozejrzyj się za końcówkami w klasie d.Ostatnio kupiłem monobloki ncore MP250.Kosztowały raptem 600€ i grają równie dobrze jak accuphase p11 którego do tej pory używałem.Kupiłem nowe od zabojadow na Audiophonic.fr

I tu jest problem....

wydaje mi się, że nigdy nie stworzę idealnego audio u siebie z powodu złej akustyki otwartego pomieszczenia.

Szkoda więc pieniędzy i czasu.

Chcę, je delikatnie poprawić, sprawić, żeby celiusy mniej się męczyły 🙂

Może zatem wystarczy im ta sama końcówka.

Wpadły mi w oko: XTZ Class-AP100, Primare A 30.3 lub Roksan Kandy LIII

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnego pewnie nie…

Ale próbować trzeba 😉

Uuuuuu, grubo kolega celuje 😀.

Nie chce być fałszywym prorokiem, ale myśle ze za maksimum pół roku będzie u Ciebie stał jakiś fajny preamp

Zycze powodzenia.Napisz jakie efekty przyniosła zmiana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin_75 napisał:

Zobaczysz,ze po jakimś czasie i z Twojego systemu ampli wyleci.Jezeli zdecydujesz się na końcówkę, zacznie się szukanie odpowiedniego przedwzmacniacza…i tak w kółko.

Też tak uważam, tym bardzie że ograniczeniem dla końcówki może być przedwzmacniacz amplitunera. Temu radzę iść w dobrą integrę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Prewwit napisał:

Też tak uważam, tym bardzie że ograniczeniem dla końcówki może być przedwzmacniacz amplitunera. Temu radzę iść w dobrą integrę.

O jakim piecyku piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yankes napisał:

O jakim piecyku piszesz?

Ogólnie piszę że wzmak stereo zapewni lepsze jakościowo brzmienie od ampli KD, ale jak czytam forum to do Triangli(często czytałem, że mają podkręconą górę, słuchałem Borea BR03 i też się to potwierdziło, to nie łączyłbym z jasno grającymi wzmakami) polecane są wzmaki po ciepłej stronie granie i np. chwalono połączenie ze wzmakami Musical Fidelity.

Też aby był progres w graniu jak pisałem należy podać dobrej jakości sygnał, budżetowo np. dzięki Nostromo Hypnos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 16:57, Fausto napisał:

Obecnie ampli gra trianglami, w których słabo odzywa się bas. Jak rozkręcę ampli mocniej bas się pojawia ale już mniej kontrolowany. Chyba tylko to chciałbym poprawić bo reszta jak dla mnie jest świetna, a przy większej mocy może być jeszcze lepsza. 

Można spróbować z Atoll'em AM200, drugą opcją jest Caspian M2(końcówka z szybszym ale mocnym uderzeniem) lub coś jeszcze droższego czyli Musical Fidelity M6s PRX. Nie wiem w jakich ramach cenowych szukasz tej końcówki więc ciężko mi napisać coś konkretnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amplituner to nie jest jakiś słaby model. Mam Sony STR-DB1080 i nie narzekam na małą ilość basu. W ogóle na dźwięk stereo nie narzekam. Może te Triangle po prostu tak brzmią? Subwoofer dołożyć może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, S4Home napisał:

Można spróbować z Atoll'em AM200, drugą opcją jest Caspian M2(końcówka z szybszym ale mocnym uderzeniem) lub coś jeszcze droższego czyli Musical Fidelity M6s PRX. Nie wiem w jakich ramach cenowych szukasz tej końcówki więc ciężko mi napisać coś konkretnego.

Wiadomo....chciałbym wydać jak najmniej za super sprzęt 🙂 

Szukam czegos do max 3tyś

Tak Roksan Caspian mieści się w tym przedziale i biorę go pod uwagę. Fidelity poza zasięgiem, a atoll ma różne opinie.

15 minut temu, przmor napisał:

Ten amplituner to nie jest jakiś słaby model. Mam Sony STR-DB1080 i nie narzekam na małą ilość basu. W ogóle na dźwięk stereo nie narzekam. Może te Triangle po prostu tak brzmią? Subwoofer dołożyć może?

"triangle nie zagrają pod amplitunerem" takie znam opinie. Tak naprawdę, całą swoją elegancję pokażą pod lampą.

Czekam z decyzjami do weekendu. Kolega przywiezie mi NAD S300 na testy. Opowiem o różnicach po odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fausto napisał:

Wiadomo....chciałbym wydać jak najmniej za super sprzęt 🙂 

Szukam czegos do max 3tyś

Tak Roksan Caspian mieści się w tym przedziale i biorę go pod uwagę. Fidelity poza zasięgiem, a atoll ma różne opinie.

W szczególności sprawdź Atoll'a 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przmor napisał:

A jeszcze zapytam, konfigurację głośników masz dobrze ustawioną tzn. Subwoofer: No ?

Oczywiście 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marcin_75 napisał:

A czy ilość basu wzrasta jeżeli z miejsca odsłuchu cofniesz się o krok czy dwa?

No właśnie tak! O czym to świadczy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy to o tym, ze czeka Cię wycieczka do działu akustyka.Tam koledzy Ci to profesjonalnie wytłumaczą, sorry ale ja jestem za krótki.Z grubsza chodzi o to, ze Twoje miejsce odsłuchowe jest w punkcie, gdzie fale bezpośrednie i odbite znoszą się nawzajem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin_75 napisał:

Świadczy to o tym, ze czeka Cię wycieczka do działu akustyka.Tam koledzy Ci to profesjonalnie wytłumaczą, sorry ale ja jestem za krótki.Z grubsza chodzi o to, ze Twoje miejsce odsłuchowe jest w punkcie, gdzie fale bezpośrednie i odbite znoszą się nawzajem.

"zdechł pies" 😞 tego się obawiałem. Chyba szkoda kasy na kupno jakichś sprzętów skoro miejsce odsłuchowe może być do bani. Lepiej zainwestować w jego ew przebudowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Fausto napisał:

"zdechł pies" 😞 tego się obawiałem. Chyba szkoda kasy na kupno jakichś sprzętów skoro miejsce odsłuchowe może być do bani. Lepiej zainwestować w jego ew przebudowę.

Bez przesedy! Po prostu przesuń kanapę tam, gdzie jest więcej basu.

W dniu 28.06.2021 o 12:35, Witor36 napisał:

...musisz wiedzieć że są amplitunery kina domowego które grają bardzo dobrze w trybie stereo...

Bywa i tak, że amplituner stereo powstaje poprzez usunięcie zbędnych końcówek mocy z amplitunera KD. Siłą rzeczy muszą grać tak samo. Na Twoim miejscu jeśli muszą być 3 kanały, to nie kombinowałbym, tylko poszukał amplitunera KD, który Ci fajnie w stereo zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość i trafienie brzmienia to kwestia konkretnego urządzenia, a nie stereotypów z czasów mody na marketowe zestawy KD 5.1 z plastikowymi kolumienkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kanapy nie da się dalej ani bliżej przestawić. Kolumny też mają mały zakres ruchu. To nowy dom, jeszcze nie do końca urządzony. Może jak już będzie wszystko....dodatkowy mebel, jakieś obrazy na ścianach, to coś się zmieni. Spróbuję jeszcze wytłumić ścianę za kolumnami np materacami. Jeżeli coś to da to, to pewnie będę myślał w tym miejscu nad dyfuzorami dźwiękochłonnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2021 o 01:05, Prewwit napisał:

Ogólnie piszę że wzmak stereo zapewni lepsze jakościowo brzmienie od ampli KD, ale jak czytam forum to do Triangli(często czytałem, że mają podkręconą górę, słuchałem Borea BR03 i też się to potwierdziło, to nie łączyłbym z jasno grającymi wzmakami) polecane są wzmaki po ciepłej stronie granie i np. chwalono połączenie ze wzmakami Musical Fidelity.

Też aby był progres w graniu jak pisałem należy podać dobrej jakości sygnał, budżetowo np. dzięki Nostromo Hypnos.

Słuszna droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Podłączyliśmy NAD S300 i mój amplituner przez przełącznik wzmacniaczy. Pierwszy odsłuch i porównanie ogromnej różnicy! NAD mocno stonowany, sony grające na max wysokimi. Wejście w ustawienie, zmniejszenie treble poniżej linii i ustawienie basu na linii spowodowało, że sony zagrał podobnie. Testowanie na różnych utworach, różnym rodzaju muzyki dało mi do myślenia. Niektóre kawałki lepiej zagrał nad, niektóre sony.....dziwne. Źródłem dźwięku był bluesound node 2i. Dalsze testowanie przyniosło tylko informację, że na jednych utworach sprzęty grały podobnie, na kilku była ogromna różnica. Tego nie rozumiałem. Jedyne co, to zauważalna różnica mocy i kontrola basu. Dodatkowa końcówka mocy do sony załatwi sprawę i nie będę nic więcej kombinował. Mam za to pytanie: chciałbym kupić sobie jakiś streamer i wykupić tidala. Jak wiadomo w tidal jest też możliwość mieć muzykę z teledyskiem. Czy są takie streamery, które puszczą dźwięk do ampli, a obraz na TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fausto napisał:

Niektóre kawałki lepiej zagrał nad, niektóre sony.....dziwne.

Nic w tym dziwnego. Bo biorąc pod uwagę, że każda płyta jest nagrana wg kaprysu innego zespołu i innego realizatora, dokładając do tego kaprys własny... nigdy wszystko nie zagra tak, jakbyś chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fausto napisał:

Dodatkowa końcówka mocy do sony załatwi sprawę i nie będę nic więcej kombinował.

Wybor integr z wejsciem na koncowke mocy bedzie wiekszy niz samych koncowek. I zawsze bedziesz mial ta mozliwosc grania przez sam wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówek mocy znajdziesz o wiele więcej niż wzmacniaczy z funkcją końcówki mocy. Z drugiej strony masz rację bo wzmacniacz umożliwia lepsze granie o swój pre-amp, a nie kinowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.