Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie radyjko po wifi


jar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś małego radyjka działającego głównie po wifi , z prostą i wygodną obsługą. By coś mogło sobie gadać/grać podczas innych zajęć. No i żeby nie trzeba było włączać systemu audio 😉
Może ktoś coś może polecić No i czego szukać.
Radyjko, jakie mam to FM i zasięgu nie ma wystarczającego a antena zewnętrzna nie wchodzi w grę.
Nie znam się na nowalijkach w tym zakresie, potrzebne mi jakieś wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo, jak Kolega @jezz wyżej... Jeśli potrzebuję niezobowiązującego plumkania w kuchni, ogrodzie, łazience - to telefon ze shackowanym Spotify albo aplikacją radiową i najlepszy na świecie głośnik BT - JBL Xtreme3. 🙂 Działa nawet pod prysznicem. 🙂

O miniaturowych samodzielnych radiach internetowych nie słyszałem. Pewnie są takie ale nigdy nie miałem potrzeby zakupu takiego urządzenia, więc nie szukałem. Mój amplituner Marantz ma radio internetowe, no ale to jest element dużego stereo.  

c2655effd71a8.jpg

O, są takie po wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, jest tego w pip.

Mi ta Lebiega się podoba - fajny design:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale są i Lebiegi przenośne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, il Dottore napisał:

JBL Xtreme3

No  właśnie.

Chcę sobie sprawić prezent za ciężką pracę i zastanawiam się między tym a sony xb43. 

Szkoda, że jbl zrezygnował z czerwonego kokoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie, gra przyzwoicie, więcej do kuchni nie potrzebowałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jar1 napisał:

Właśnie chodzi o to, by było to samodzielne urządzonko.

Daj sobie szansę z głośnikiem a świat nie będzie taki sam😉

Można go zabrać na spacer i zrobić piwko na dzikim brzegu Wisły na Tarchominie,  słuchając hip hopu.😀

Dodatkowo, jeden z moich głośników wygląda jak plażowe radyjko vintage.

I świetnie gra.

Same zalety.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Kupiłem takie, gra przyzwoicie, więcej do kuchni nie potrzebowałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No właśnie, chyba coś takiego.

Znalazłem coś podobnego z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, jezz napisał:

Daj sobie szansę z głośnikiem a świat nie będzie taki sam😉

Fajnie, tylko potrzebne drugie urządzenie do streamingowania. Robi się zbyt skomplikowane, a to głównie dla małżonki, żeby nie włączała telewizora, by jej coś grało podczas domowych robótek 😉 W TV wystarcza pilot, pyk i już 😉 

Obsługa więc nie może być bardziej wymagająca...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, jar1 napisał:

Właśnie chodzi o to, by było to samodzielne urządzonko.

tak samodzielne, jak nagle wołający o pomoc (!)

Kup se, co sam wybierzesz, ale pamiętaj, musi ono być porządnie wyszczepione, by było odpowiednio samodzielne.

Dziwić się należy tym, którzy mają jeszcze ochotę na dawanie rad tak wybitnie samodzielnej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jar1 napisał:

Robi się zbyt skomplikowane, a to głównie dla małżonki, żeby nie włączała telewizora, by jej coś grało podczas domowych robótek 😉 W TV wystarcza pilot, pyk i już 😉 

No właśnie- tv i pilot to już dwie rzeczy. Telefon z apką to jak pilot z ekranem dotykowym, a głośnik sobie stoi i gra. Też dwie rzeczy. 😁 A o ile wygodniej, jak pilot, a ekranik radia mały i niewygodny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, porlick napisał:

No właśnie- tv i pilot to już dwie rzeczy. Telefon z apką to jak pilot z ekranem dotykowym, a głośnik sobie stoi i gra. Też dwie rzeczy. 😁 A o ile wygodniej, jak pilot, a ekranik radia mały i niewygodny...

Te radyjka też mają apkę do sterowania przez telefon, nie tylko przyciski i pilota. Jakby co, 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kazik-t napisał:

tak samodzielne, jak nagle wołający o pomoc (!)

Kup se, co sam wybierzesz, ale pamiętaj, musi ono być porządnie wyszczepione, by było odpowiednio samodzielne.

Dziwić się należy tym, którzy mają jeszcze ochotę na dawanie rad tak wybitnie samodzielnej postaci.

Nie czytam i nie pisuję w wątkach polityczno-obyczajowo-światopoglądowo-religijnych bo to chyba do tego są te aluzje. Kiedyś tam zajrzałem i się przeraziłem podobnie jak Lem ( rzekomo ale to mit ) po zajrzeniu do internetu. Musiałbym przestać rozmawiać z większością forumowiczów tam piszących. Nie piszę, nie zaglądam i mam święty spokój, mogę gadać z każdym🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te radyjka też mają apkę do sterowania przez telefon, nie tylko przyciski i pilota. Jakby co,

Ten co znalazłeś jest ok, filipsik ma dab dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umarła moja ostatnia stacja radiowa której słuchałem, na której się wychowałem, opanowali ją barbarzyńcy, więc nie da się tego słuchać. Tak więc zacząłem szukać możliwości słuchania radia internetowego. Myślę sobie dobra, jestem elektronikiem, informatykiem, zbuduje sobie sam radio internetowe, tym bardziej że potrzebuje 2, jedno do kuchni, drugie do sypialni. Myślę, myślę .... zaczynam szukać części z czego by to zbudować, zaglądam do swojej przepastnej szafy ze starą elektroniką a tam....

Leży stary mój smartfon który miałem właśnie utylizować. Ma wszystko - WiFi, Bluetooth, wyjście audio 3,5mm. Włączyłem, wykosiłem wszystkie niepotrzebne apki, włączyłem przeglądarkę, wpisałem adres stacji radiowej.... wiecie jakiej, i tak już od miesiąca gra podłączone kabelkiem do wieżyczki stojącej w sypialni.

Na Allegro kupiłem drugi smartfon za 50zł, kurde przyszedł prawie nówka, podobnie go wyczyściłem, ustawiłem na pulpicie 2 przyciski włączające 2 stacje internetowe mojej żony (wiecie jakie), na lodówce postawiłem głośnik bluetooth.

Zona przychodzi, klika sobie co tam chce i gra. Smartfonik wielkości pilota, leży zawsze gdzieś tam pod ręka.

Proste i tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie dokładnie tak samo. Jedyna różnica to apka radia internetowego- Replaio.

Słucham przeważnie z głośnika BT, tylko w salonie łączę się przez dac z wejściem bt do wzmacniacza.

2 godziny temu, jar1 napisał:

Te radyjka też mają apkę do sterowania przez telefon, nie tylko przyciski i pilota. Jakby co, 😉

A więc funkcjonalność dokładnie taka sama, jak smartfon plus głośnik bt.

Jednak to drugie jest bardziej mobilne i w sumie tańsze, bo smartfon zazwyczaj każdy już ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dio napisał:

Umarła moja ostatnia stacja radiowa której słuchałem, na której się wychowałem, opanowali ją barbarzyńcy, więc nie da się tego słuchać. Tak więc zacząłem szukać możliwości słuchania radia internetowego. Myślę sobie dobra, jestem elektronikiem, informatykiem, zbuduje sobie sam radio internetowe, tym bardziej że potrzebuje 2, jedno do kuchni, drugie do sypialni. Myślę, myślę .... zaczynam szukać części z czego by to zbudować, zaglądam do swojej przepastnej szafy ze starą elektroniką a tam....

Leży stary mój smartfon który miałem właśnie utylizować. Ma wszystko - WiFi, Bluetooth, wyjście audio 3,5mm. Włączyłem, wykosiłem wszystkie niepotrzebne apki, włączyłem przeglądarkę, wpisałem adres stacji radiowej.... wiecie jakiej, i tak już od miesiąca gra podłączone kabelkiem do wieżyczki stojącej w sypialni.

Na Allegro kupiłem drugi smartfon za 50zł, kurde przyszedł prawie nówka, podobnie go wyczyściłem, ustawiłem na pulpicie 2 przyciski włączające 2 stacje internetowe mojej żony (wiecie jakie), na lodówce postawiłem głośnik bluetooth.

Zona przychodzi, klika sobie co tam chce i gra. Smartfonik wielkości pilota, leży zawsze gdzieś tam pod ręka.

Proste i tanie.

Pomysł prosty i tani i więc niby dobry ale ma dwie wady. Jedna taka, że jednak jakiś głośnik trzeba do niego mieć, a druga taka, że smartfon i ten głośnik trzeba wiecznie ładować. Więc ładowarki na stałe podpięte lub pamiętanie o tym żeby codziennie wieczorem jej podpinać. Słabe to, moim zdaniem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio też podłączasz do sieci, więc ładowarka przypięta do głośnika BT, czy przewód zasilający radia to to samo. Głośnik jednak zabierzesz na imprezę w ogrodzie. 😁

A telefon i tak ładujesz, więc problemu tu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

Radio też podłączasz do sieci, więc ładowarka przypięta do głośnika BT, czy przewód zasilający radia to to samo. Głośnik jednak zabierzesz na imprezę w ogrodzie. 😁

A telefon i tak ładujesz, więc problemu tu nie ma.

Kolega napisał o specjalnym starym telefonie, a nie tym co masz na co dzień, zresztą to tym bardziej słabe bo ten codzienny telefon jednak się przydaje chyba. Jak Ty z nim wyjdziesz to żona słucha ... ciszy, w sumie też dobrze:).

Odrębne radio jest na stałe podpięte do sieci i nic nie musisz robić i do niczego innego niż granie w kuchni czy sypialni nie jest potrzebne, nie musi być mobilne, stoi sobie i gra. Na imprezę w terenie to i tak każdy jakiś głośnik BT posiada i wtedy z telefonem jest sensownie.

Mówimy tutaj o wydatku na radyjko internetowe 200-400 zł czy to jest wielki problem, wymagający wyrzeczeń i poszukiwania alternatywnych i mało wygodnych rozwiązań? myślę, że wątpię:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, porlick napisał:

...żona ma swój telefon.😁

czyli raz Ty, a raz Żona będzie się z tym radiem do głośnika podłączała, to jeszcze słabsze😉🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Na imprezę w terenie to i tak każdy jakiś głośnik BT posiada i wtedy z telefonem jest sensownie.

To jaki problem posłuchać na nim radia w domu?

Głośnik ma wbudowany manager ładowania, który sprawdza naładowanie baterii i ładuje ją do pełna. Nie ma więc groźby uszkodzenia, a prąd pobierany jest tylko wtedy, kiedy trzeba.

4 minuty temu, audiofan01 napisał:

czyli raz Ty, a raz Żona będzie się z tym radiem do głośnika podłączała, to jeszcze słabsze😉🙂

Nie, bo jeśli nie ma mnie w domu, to mi to nie przeszkadza. 

A po drugie, każde z nas ma swoją listę ulubionych stacji 😁👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kazik-t napisał:

tak samodzielne, jak nagle wołający o pomoc (!)

Kup se, co sam wybierzesz, ale pamiętaj, musi ono być porządnie wyszczepione, by było odpowiednio samodzielne.

Dziwić się należy tym, którzy mają jeszcze ochotę na dawanie rad tak wybitnie samodzielnej postaci.

Lekarza!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu możesz wytłumaczyć po uja wcinasz się w ten temat? Tak bardzo jar1 cię wnerwia?

wrzuc na luz i kup se radyjko z ryjem ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.