Jump to content
IGNORED

Infinity Primus II - prośba o opinie

adam_m

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Jestem na etapie składania zestawu KD. Na początek zamierzam kupić kolumny (5.1). Stosunek kino:muzyka - 7 do 3.

Co do elektroniki, na obecnym etapie, jestem raczej zdecydowany na Yamahę 650 + Pioneer DVD 575 (ew. 565), ewent. Yamahę S1500. Ale to dokupię później (jak się zrujnuję na kolumny;)).

Po ponad miesięcznych odsłuchach (różne Kody, Wharfedale serii 8 i 9, Dali Concept) byłem już prawie zdecydowany na Dali Concept (całość ok. 3200 zł).

I tu pojawiają się właśnie tytułowe Infinity Primus II (cena ok. 4400 zł za 5.1). Niestety słuchałem je tylko pobieżnie, dość krótko, niemniej w porównaniu z Conceptami (bas - trochę za słaby) zagrały w stereo bardziej przestrzennie, bas wręcz potężny - ale wg mnie nie rozlazły. Jak dla mnie różnica wręcz klasy.

Lubię właśnie taki podkreślony bas, ale także szczegółowość (wysokie tony).

I tutaj, w końcu, mam prośbę: czy Szanowni Forumowicze mogliby polecić jakiś inny zestaw kolumn w kwocie 3 do maksimum 5 tysięcy (może coś z Gale'a, Celestion'a, Tannoy'a, Dali Blue, Kef'a - żadnych z nich nie słuchałem) jakichkolwiek firm, który by tak zagrał (podkreślona góra i bas, przestrzenność, szczegółowość).

Oczywiście wszystkie te zestawy w połączeniu z Yamahą 650 - chociaż aż tak bardzo na nią się nie upieram, mogą być inne firmy w podobnym zakresie cenowym i jakościowym.

Aha i pokój ok. 18 m2.

Ponadto - czy ma ktoś lub słuchał tych w/w Primusów (szczególnie frontów 250).

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Adam

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.