Skocz do zawartości
IGNORED

SVS PC-4000 do KD zamiast PB-4000 ?


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Butler napisał:

Po pierwsze wypożyczanie ODPŁATNIE sprzętu jest w dobrych salonach na porządku dziennym.

Nie wiem jak w reszcie kraju, ale w Wawie chetnie wypozyczaja, oczywiscie za kaucja ale nie odplatnie 🙂 W Polpaku wypozyczalem dwa suby Paradigma, w AV Store sub Klipscha, pozycza mi Emotive niebawem, w Hi Fi cos tam wzmacniacz i w jednym sklepie na Mokotowie, nazwy nie pamietam, Magnepany 🙂 Wiec generalnie z wypozyczeniem nie ma problemu, ino PC 4000 o ktorym opinii szukam nie ma nikt, nawet dystrybutor 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 23:19, STELVIO napisał:

Masz pb 4000. Kup pc4000 i porównaj. W czym problem? Będziesz mieć najlepsze dane na ten temat.

Z całym szacunkiem, ale uważasz to za świetną radę? Nie mówimy to o sprzęcie za średnią krajową, tylko za już dość konkretną kasę. Możesz sobie pozwolić na takie zabawki na co dzień bez wpływu na domowy budżet to super, tylko pozazdrościć. Niektórzy jednak muszę mocno i długo harować by kupić coś tej wartości.

Rada na forum - Kup i sobie sprawdź. Ekstra. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butler napisał:

Z całym szacunkiem, ale uważasz to za świetną radę? Nie mówimy to o sprzęcie za średnią krajową, tylko za już dość konkretną kasę. Możesz sobie pozwolić na takie zabawki na co dzień bez wpływu na domowy budżet to super, tylko pozazdrościć. Niektórzy jednak muszę mocno i długo harować by kupić coś tej wartości.

Rada na forum - Kup i sobie sprawdź. Ekstra. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Moim zdaniem odpowiedziec sarkastycznie na takowe, ewentualnie olac 🙂 Net jest pelen takich "rad" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

Ale jak na parę dni na forum to widzę, że dużo wiesz.

Dobrze że aż tyle o mnie wiesz... Zdziwił byś się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem, ale uważasz to za świetną radę? Nie mówimy to o sprzęcie za średnią krajową, tylko za już dość konkretną kasę. Możesz sobie pozwolić na takie zabawki na co dzień bez wpływu na domowy budżet to super, tylko pozazdrościć. Niektórzy jednak muszę mocno i długo harować by kupić coś tej wartości.
Rada na forum - Kup i sobie sprawdź. Ekstra. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Z Twojej strony pozostał pewnie tylko płacz. Nie moja sprawa.
Jeśli ktoś ma dwa pb4000 w domu i sprzęt typu Athem i myśli o pc4000 to chyba źle nie jest. Dlatego tak do tego potrzedłem.
Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, STELVIO napisał:

Z Twojej strony pozostał pewnie tylko płacz. Nie moja sprawa.

Nie płacz... Poczucie zażenowania bardziej. A Ty nie wyciągaj pochopnych wniosków. Czasem by coś kupić zbiera się latami i nic nam do Tego. No ale na koniec pozdrawiam serdecznie, do następnego razu z milszej atmosferze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba ciężko będzie mu znaleźć tego suba gdzieś fizycznie, tym bardziej wypożyczyć do porównania. Wydaje się że kupno na ślepo będzie konieczne, a z uwagi że to jednak SVS spodziewał bym się raczej pozytywnego odbioru.
Czym się różni moja propozycja od twojej?
Ja też jestem lekko zażenowany.
Problem byłby wtedy gdyby najpierw trzeba było sprzedać pb4000, żeby kupić te drugie. To rozumiem. Ale mając budżet na nowe nie rozumiem czemu nie skorzystać z ich zakupu aby mieć najlepsze jak się da porównanie. To jakie są możliwości żaden sklep sam od siebie nie zaproponuje. Sam przez to przechodziłem. Takie są u nas realia. Ale jest to do zrobienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T napisał:

ino PC 4000 o ktorym opinii szukam nie ma nikt, nawet dystrybutor 🙂

Oczywiście że opinie są tylko nie w PL. Są dobre, profesjonalnie robione kanały na YT od ludzi co mają na testach różne SVS i nie tylko, a także na forach typu audioholics czy avs... Jak nie ma opinii wielu o PC 4000 to na bank są porównania PC 2000 z PB 2000, analogiczne różnice powinny być z PC 4000, upewnisz się że PB i PC to mniej więcej to samo tylko w innym designie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witajcie, mimo iż jestem tu pare dni to śmiać mi się chce z tego tematu i z podejścia kolegi „T” jak i kolegi „Butler”

Nigdy się nie kieruje opiniami ludźmi z forum, jak coś mi się podoba to jadę i kupuje. Tak doszedłem do paru zakupów, najnowszy to Focal IW6LCR które zostały wybrane dzięki temu ze widziałem w internecie iż dostały nagrodę Eisa w swoim przedziale cenowym, znalazłem sklep w promieniu 100km pojechałem usłyszałem i zamówiłem nie słuchając jak grają inne firmy w tym budżecie, będą w następnym tygodniu. Tyle! I aż tyle! Nie rozwodzę się tak jak tutaj wielu, licząc na czyjaś opinie! Czyjeś klepanie po „Plecach” Ja słyszę inaczej, Ty słyszysz inaczej, mi podoba się takie granie, Tobie inne. I nic mi do tego. 

Ps. Na polu walki były Kef-y Ci4100QL-THX, Klipsch-e THX 504-L, Dali Phantom  M-375, B&W CWM7.4s2 oraz Focal IW6LCR

pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

pojechałem usłyszałem i zamówiłem nie słuchając jak grają inne firmy w tym budżecie

Kluczowe że miałeś sprzęt dostępny od ręki. Tego suba nie ma nigdzie chyba w PL, więc to zupełnie inna historia. Miałbym zamiar kupić takiego SVS też bym na forum próbował zasięgnąć opinii. Ale na pewno nie opierał bym się na niej w 100% bo ktoś coś nabazgrał, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Znalazłbym kogoś, to bym się próbował umówić prywatnie na odsłuch a nie wydawał 20k niemal w ciemno.

1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Czym się różni moja propozycja od twojej?

Nie ma na polskim rynku od ręki? Nie ma nikt na forum? Trudno. Nie ma wyjścia i będzie zapewne strzał, ale przynajmniej próbował znaleźć jakieś bezpośrednie źródło na miejscu. Tym się różni moja propozycja - Wyszła po wyeliminowaniu innych możliwości.

Cholera, od pracy mnie odrywacie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, długi89 napisał:

Witajcie, mimo iż jestem tu pare dni to śmiać mi się chce z tego tematu i z podejścia kolegi „T” jak i kolegi „Butler"

Smiech to zdrowie, wiec to absolutnie dobra wiadomosc 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie chcę nikogo odrywać od pracy.
Powtarzam, że ja to przerabiałem z innymi subami dlatego od razu wiedziałem jak to się skończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Butler napisał:

Kluczowe że miałeś sprzęt dostępny od ręki............

Podziwiam proby, ale mysle ze to stracony czas 🙂 Ciezko sie dyskutuje z kims kto nie poswieci czasu na przeczytanie ze zrozumieniem, lub tym bardziej nie chce zrozumiec o czym mowa (nie wspominajac juz o intencjach i podesjciu) 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, Butler napisał:

Tego suba nie ma nigdzie chyba w PL, więc to zupełnie inna historia

Nie śledzę aż tak rynku, ale to nie zmienia postaci rzeczy. Nie ma w PL, nie ma u Polskiego Dystrybutora? To pisać e-mail z zapytaniem czy wyślą z siedziby SVS lub z innego Państwa na testy z zamiarem kupna i tyle. Jeżeli jesteś nastawiony na ta firmę i na ten model. Jeżeli Ci się nie spodoba odeślesz. Stratny będziesz na przesyłce ale zyskawszy nowe doświadczenie nie zważając na innych i ich opinie itp. 
Ja bym tak zrobił, ale ja to jestem ja🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

Oczywiście że opinie są tylko nie w PL. Są dobre, profesjonalnie robione kanały na YT od ludzi co mają na testach różne SVS i nie tylko, a także na forach typu audioholics czy avs... Jak nie ma opinii wielu o PC 4000 to na bank są porównania PC 2000 z PB 2000, analogiczne różnice powinny być z PC 4000, upewnisz się że PB i PC to mniej więcej to samo tylko w innym designie.

To zrobilem w pierwszej kolejnosci, popatrzylem na YT, poczytalem na forach 🙂 Syszy sie ze takie same, i ze nieco sie roznia, mialem nadzieje ze bedzie jakis Kowalski ktory sluchal, lub tym bardziej posiada i moze opisac doswiadczenia 🙂 Zapewne wyjdzie na to ze ja bede tym Kowalskim i sie podziele moim doswiadczeniem, jesli kupie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, T napisał:

sie podziele moim doswiadczeniem

To już twoja sprawa czy będziesz się dzielił czy nie

Dzisiaj mamy dużo łatwiej niż w latach 90’ gdy nie było internetu. Człowiek opierał się tylko na miesięcznikach i danych z tabelki informacyjnej po czym szukał sklepu który miał dany sprzęt na miejscu. Oj co ja się najeździłem pociągami. Najlepsze było to jesteśmy umówieni na odsłuch kolumn Dynaudio Audience 40 przyjeżdżamy do do sklepu, wchodzimy i słyszymy przykro nam bardzo kolumny sie sprzedały pół godziny temu. Takie były czasy które wspominam wyśmienicie😊

 

Także kolega „T” siada przed PC szuka dystrybutorów po za Polska i pisze e-maile, jeżeli nie zna języka Niemieckiego czy Angielskiego to korzysta z translatora i jechana. Ja bym w tym miejscu kończył ten temat bo nie ma sensu go dalej ciągnąć, lub czekać w nieskończoność aż ktoś się taki zjawi który owe suby posiada.

Powodzenia 🙋‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To zrobilem w pierwszej kolejnosci, popatrzylem na YT, poczytalem na forach Syszy sie ze takie same, i ze nieco sie roznia, mialem nadzieje ze bedzie jakis Kowalski ktory sluchal, lub tym bardziej posiada i moze opisac doswiadczenia  Zapewne wyjdzie na to ze ja bede tym Kowalskim i sie podziele moim doswiadczeniem, jesli kupie
Nie będziesz ani pierwszym ani ostatnim Kowalskim. Życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, długi89 napisał:

Także kolega „T” siada przed PC szuka dystrybutorów po za Polska i pisze e-maile, jeżeli nie zna języka Niemieckiego czy Angielskiego to korzysta z translatora i jechana. Ja bym w tym miejscu kończył ten temat bo nie ma sensu go dalej ciągnąć, lub czekać w nieskończoność aż ktoś się taki zjawi który owe suby posiada.

Powodzenia 🙋‍♂️ 

Dziekuje, biore slownik w reke i pisze po swiecie, kto mi podesle 70kg/10k sub do posluchania 🙂 Ino problem jest taki ze mam Maka nie PC, tak samo to zadziala na Maku ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, T napisał:

Dziekuje, biore slownik w reke i pisze po swiecie, kto mi podesle 70kg/10k sub do posluchania 🙂 Ino problem jest taki ze mam Maka nie PC, tak samo to zadziala na Maku ? 🙂

A co to za problem? Nie rozumiem? Widze że kolega mocno się ogranicza, najlepiej było by gdyby ktoś przyjechał do kolegi z subami pod same drzwi by nie wychodzić za próg domu. Ręce opadają🤦‍♂️ 
 

ps. tez żyje w świecie „Jabłka” i jakoś problemów z tym nie mam

Jeszcze raz powodzenia w szukaniu🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje, biore slownik w reke i pisze po swiecie, kto mi podesle 70kg/10k sub do posluchania  Ino problem jest taki ze mam Maka nie PC, tak samo to zadziala na Maku ?
Sarkazm level hard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RAF77 napisał:

Sarkazm level hard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Troche wstyd, wiem, ale to naturalna reakcja organizmu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.