Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizor 65" 2021 co wybrać


Music&Hi-Fi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, felix napisał:

Piszesz to w taki sposób, jakby każdy OLED był wypalony po 2 latach. Gdyby tak było, to już dawno nie byłoby tych TV na rynku.

Nie każdy, ale trzeba bardzo uważać, o wiele bardziej niż w plaźmie, tam aż takiego problemu i łatwości powidoków/permamentnych wypaleń nie było. 

8 minut temu, felix napisał:

Przeczytaj test neoQLED na HDTVPolska. Generalnie chodzi o to, że Samsung nawet po kalibracji automatycznie próbuje "upiększać" obraz podbijając jasność i kolory i nie da się tego wyłączyć.

Ok, to rzeczywiście fatalna sprawa, ale dotyczy to niektórych topowych nowych modeli widocznie. Samsung takich numerów nie robił wcześniej. Nie ma co skreślać całej tej marki, robią LCD z dobrym kontrastem i płynnością.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, don111 napisał:

Ok, to rzeczywiście fatalna sprawa, ale dotyczy to niektórych topowych nowych modeli widocznie. Samsung takich numerów nie robił wcześniej. Nie ma co skreślać całej tej marki, robią LCD z dobrym kontrastem i płynnością.  

Powstaje pytanie czy nam zniekształcone kolory przeszkadzają.

Mnie nie. Dla mnie ważne jest równomierne podświetlenie, kontrast i płynność ruchu.

Za idealny tv nie jestem skłonny zapłacić bo nie jestem wizyjnym purystą.

Satysfakcjonuje mnie dobrze wyceniony średniak. Pomimo doceniania obrazu oleda jego cena jest dla mnie przesadzona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, don111 napisał:

Nie każdy, ale trzeba bardzo uważać, o wiele bardziej niż w plaźmie

Czy ja wiem? O ile ktoś nie ogląda non stop telewizji informacyjnych z paskami, lub nie używa telewizora jako monitora, to raczej nie ma problemu. Ja np. bazuję na streamingu, więc nie ma problemów z logo, paskami itp.

15 minut temu, don111 napisał:

tam aż takiego problemu i łatwości powidoków/permamentnych wypaleń nie było. 

Szczerze mówiąc nie wiem, ale pamiętam że w czasach królowania plazm, też wszyscy mówili i wypalaniu i powidokach. Pytanie więc jak to jest naprawdę? Czy te problemy nie są jednak zbyt rozdmuchane?

17 minut temu, don111 napisał:

Ok, to rzeczywiście fatalna sprawa

Może nie fatalna, ale jeżeli jednak ktoś poszukuje naturalnego obrazu, to Samsung odpada.

12 minut temu, stench napisał:

Powstaje pytanie czy nam zniekształcone kolory przeszkadzają.

Mnie nie. Dla mnie ważne jest równomierne podświetlenie, kontrast i płynność ruchu.

Za idealny tv nie jestem skłonny zapłacić bo nie jestem wizyjnym purystą.

Oczywiście, że to kwestia gustu. Podobnie jak w audio - niby wszyscy mówią, że szukają wiernego przekazu, a jednak później okazuje się, że każdy szuka czegoś nieco innego. Innymi słowy wybieramy to, co NAM się PODOBA.

I tu jest podobnie. Ten Samsung pewnie znajdzie spore grono odbiorców, którym obraz będzie się po prostu podobał.

Wracam jednak znowu do pierwszego postu - jeżeli obraz ma być naturalny, to jednak nie tutaj...

13 minut temu, stench napisał:

Pomimo doceniania obrazu oleda jego cena jest dla mnie przesadzona.

A jak to się ma do twojego skasowanego postu, o cenach najwyższego Nano i OLEDów serii A i B? 🙂

Teraz w promocjach można kupić 65" BX lub nawet B1 w okolicy 5200 PLN. To naprawdę nie jest już przesadzona cena w porównaniu do dobrego, a nawet średniego LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
19 minut temu, felix napisał:

A jak to się ma do twojego skasowanego postu, o cenach najwyższego Nano i OLEDów serii A i B? 🙂

Teraz w promocjach można kupić 65" BX lub nawet B1 w okolicy 5200 PLN. To naprawdę nie jest już przesadzona cena w porównaniu do dobrego, a nawet średniego LCD.

To była 3 godzinna promocja w MediaExpert , zaraz to zdjęli. 😞

Widziałeś, że najpierw pisałem o otwieraniu szampana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

To była 3 godzinna promocja w MediaExpert , zaraz to zdjęli. 😞

Widziałeś, że najpierw pisałem o otwieraniu szampana.

Tak, widziałem i uważam, że można go otwierać.

Ta promocja znaczy, że została przełamana jakaś granica. Jak nie jeden sklep to drugi.

Była 3 godzinna w ME, a teraz jest (nie wiem jak długa) w Neonet (nie wiem, czy to nie ta sama firma):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak nie uda się upolować BX z tej cenie, to można polować na coś innego, może troszkę drożej, ale to nadal nie przepaść.

W RTVMax można kupić B1 za 5630, w komputroniku 5984:

image.thumb.png.62781c961068a855cce51eb8c05901af.png

image.thumb.png.075a8234e87b250b983ff5a19511f88b.png

Można też polować na inne promocje. Np. na G1 był do końca czerwca zwrot na kartę podarunkową, ja tak kupiłem swojego. Dla 65" zwrot wynosił 3000zł. Po koniec czerwca było kilka ofert na niego między 9 a 10 tys. Licząc zwrot wychodziło między 6 a 7 tysięcy za flagowy tegoroczny model 65" z nową matrycą.

Chyba nawet bardziej opłacalny zakup, niż BX za 5200zł. O ile ktoś oczywiście planuje jakieś inne zakupy sprzętu, żeby wykorzystać kartę podarunkową 🙂

No i trzeba pamiętać, że tegoroczne OLEDy przynajmniej częściowo wystartowały w cenach niższych, niż rok temu. Czyli pewnie za rok (lub nawet tej jesieni) jest szansa na jeszcze lepsze promocje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, felix napisał:

To naprawdę nie jest już przesadzona cena w porównaniu do dobrego, a nawet średniego LCD.

Mimo to nawet po przecenach relacja jakość/cena wypada dla OLED gorzej.

2 godziny temu, stench napisał:

Powstaje pytanie czy nam zniekształcone kolory przeszkadzają.

Mnie nie.

Mnie też by nie przeszkadzały.

2 godziny temu, felix napisał:

Przeczytaj test neoQLED na HDTVPolska.

Materiały na temat wszystkich innych niż OLED technologii czytasz z nastawieniem "do czego by się tu przyczepić?".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyskoczę z innym pytaniem. Miał ktoś już okazję oglądać TCL 65X10? Mało o tym modelu na forum. Testy na innym forum bardzo pochlebne. Dziękuję za odpowiedź 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bobcat napisał:

Mimo to nawet po przecenach relacja jakość/cena wypada dla OLED gorzej.

Jeżeli najwyższy Nano kosztuje obecnie tyle samo co OLED BX, to sugerujesz że jednak ten Nano świeci lepiej, skoro ma lepszy stosunek cena/jakość?

Gratuluję...

31 minut temu, Bobcat napisał:

Materiały na temat wszystkich innych niż OLED technologii czytasz z nastawieniem "do czego by się tu przyczepić?".

Twoje zachowanie jest żałosne.

Czy autor napisał, że poszukuje naturalnego obrazu? Napisał. Czy w recencji neoQLED napisano, że "pompuje" jasność i kolory? Napisano. Wniosek Bobka: Felix się czepia...

Jeszcze żebym coś napisał o technologii, odniósł to do całości rynku LCD czy coś podobnego. Nie, napisałem tylko, że autor słusznie nie chce Samsunga, jeżeli poszukuje naturalnego obrazu. Nic mniej i nic więcej. Nic o OLED, LCD, miniLED, sriniLED. Konkretnie: Samsung "pompuje" jasność i kolory, żeby obraz wyglądał atrakcyjniej (a nie bardziej naturalnie). W tym wątku staramy się chyba doradzić autorowi co ma kupić zgodnie z jego wytycznymi, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, felix napisał:

Jeżeli najwyższy Nano kosztuje obecnie tyle samo co OLED BX

Widzę że nie dotarło, więc muszę powtórzyć: porównywanie jednego z najnowszej oferty 2021 z innym ubiegłorocznym jest zabiegiem nieuczciwym i świadomą manipulacją. Nadrabianie miną na zasadzie "a jakie to ma znaczenie?" jest żenujące i niczego w ten sposób zachachmęcisz. Weź do porównań OLED 2017 to wynik będziesz miał jeszcze bardziej imponujący.

Poza tym kłania się logika. Skoro LG wycenił najnowszy NanoCell na poziomie ubiegłorocznego OLED-a - jak myślisz? Zrobili to aby NanoCell stał na półkach? Czy też może z badań rynkowych wyszło im że są tacy którzy są gotowi tą cenę zapłacić i kupić? Mimo że to nie OLED. A może właśnie dlatego że to nie OLED.

50 minut temu, felix napisał:

Twoje zachowanie jest żałosne.

Masz rację. I co z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
25 minut temu, Bobcat napisał:

porównywanie jednego z najnowszej oferty 2021 z innym ubiegłorocznym jest zabiegiem nieuczciwym i świadomą manipulacją.

Racja . Ubiegloroczny 65 LG nano 91 jest wystawiony za 4,4 kpln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bobcat napisał:

Widzę że nie dotarło, więc muszę powtórzyć: porównywanie jednego z najnowszej oferty 2021 z innym ubiegłorocznym jest zabiegiem nieuczciwym i świadomą manipulacją. Nadrabianie miną na zasadzie "a jakie to ma znaczenie?" jest żenujące i niczego w ten sposób zachachmęcisz. Weź do porównań OLED 2017 to wynik będziesz miał jeszcze bardziej imponujący.

Podałem ceny zarówno zaszłorocznych OLED (o których pisał stench) jak i tegorocznych.

Proszę, łopatologicznie:

65Nano923: 5499 PLN

OLED 65B1: 5630 PLN

Masz rację, kosmiczna róznica w cenie, straszna manipulacja z mojej strony. Śmiałem porównać telewizory różniące się ceną o całe 2%. Być może gdzieś tego Nano923 można wyrwać taniej, ale nie chciało mi się szukać.

Ogarnij się chłopie...

Poza tym nadal będę powtarzał - dla większości moich znajomych z którymi rozmawiałem przy wyborze OLED lub LCD nie ma znaczenia, że OLED jest z zeszłego roku. Po prostu cieszą się, że udało im się wyrwać OLEDa w cenie LCD.

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Poza tym kłania się logika. Skoro LG wycenił najnowszy NanoCell na poziomie ubiegłorocznego OLED-a - jak myślisz? Zrobili to aby NanoCell stał na półkach? Czy też może z badań rynkowych wyszło im że są tacy którzy są gotowi tą cenę zapłacić i kupić? Mimo że to nie OLED. A może właśnie dlatego że to nie OLED.

Wyceny LG to ceny katalogowe i tu różnice są duże. Ceny w promocjach to już inna bajka. Wbrew pozorom na tego typu sprzęcie sklepy (zwłaszcza duże) mają spory narzut, więc i mają z czego opuszczać ceny. I w końcu zaczęły się sensowniejsze ppromocje na OLEDy.

Jeszcze raz: według samego LG jest Nano->QNED->OLED.

Co do tego, że na Nano w cenie OLED znajdzie się klient nie wątpię. Wystarczy że ktoś boi się powidoków bo naczytał się Bobcata, ma jasne pomieszczenie, ogląda głównie telewizję, bądź po prostu nie szuka OLEDów bo myśli że wciąż jest przepaść w cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

dla większości moich znajomych z którymi rozmawiałem przy wyborze OLED lub LCD nie ma znaczenia, że OLED jest z zeszłego roku.

Świat nie kończy się na kręgu Twoich znajomych. 

Godzinę temu, felix napisał:

że ktoś boi się powidoków bo naczytał się Bobcata

Nie ja jestem autorem dziesiątków materiałów w sieci na ten temat. Ilustrowanych wielce wymownymi fotografiami i filmami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bobcat napisał:

Świat nie kończy się na kręgu Twoich znajomych. 

Nie kończy się też na szczęście na Tobie...

Mi moi znajomi dają jakiś pogląd na to, co może myśleć statystyczny Kowalski.

8 minut temu, Bobcat napisał:

Nie ja jestem autorem dziesiątków materiałów w sieci na ten temat. Ilustrowanych wielce wymownymi fotografiami i filmami.

Dziesiątki materiałów przy milionach sprzedanych telewizorów? 🙂

Nie twierdzę, że problemu w ogóle nie ma. Twierdzę, że go demonizujesz i wyolbrzymiasz. Wałkowaliśmy to już wiele razy.

Gdyby Kowalski operał się na tym co Ty piszesz, to LG nie sprzedałoby żadnego OLEDa. A według Ciebie to ja jestem ten nieobiektywny 🙂

Z tym stosunkiem cena/jakość PRZY TEJ SAMEJ CENIE to już pojechałeś po bandzie Panie Doświadczony. Właśnie to świadczy o twoim "obiektywiźmie".

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, felix napisał:

Mi moi znajomi dają jakiś pogląd na to, co może myśleć statystyczny Kowalski.

A moi znajomi mówią co innego. Umieszczone przeze mnie niedawno zdjęcie wypaleń na OLEDzie pochodzi właśnie od nich. I wcale go specjalnie nie "katowali" programami informacyjnymi. Ot, zwykła eksploatacja: film, show, jakiś program dokumentalny czy przyrodniczy, newsy też (raz na dzień).

Na jakiej podstawie zakładasz że grono Twoich znajomych stanowi próbkę reprezentatywną społeczeństwa? A może moi? 

23 minuty temu, felix napisał:

Dziesiątki materiałów przy milionach sprzedanych telewizorów?

LCD sprzedaje się kilkadziesiąt razy więcej, a materiałów na temat ułomności tej technologii jest kilkaset razy mniej. 

26 minut temu, felix napisał:

Nie twierdzę, że problemu w ogóle nie ma. Twierdzę, że go demonizujesz i wyolbrzymiasz.

Ja natomiast twierdzę że go bagatelizujesz i udajesz że jest wielokrotnie mniejszy niż w rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, felix napisał:

Gdyby Kowalski operał się na tym co Ty piszesz, to LG nie sprzedałoby żadnego OLEDa.

Przeceniasz mnie. Co ja mam do gadania? Jaki wpływ na decyzje wspomnianego? I ile tych OLED-ów się sprzedaje? Raptem 1.3% rynku.

Klientem łatwo manipulować. Marketing narzuca konwenans że OLED to jest hiper-super, beautiful I w ogóle ą i ę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem EOT.

Nie będę ciągnał z tobą dalej g...burzy. Nie przedstawiłeś żadnego nowego argumentu, natomiast kiedy okazało się, że można kupić OLED w cenie Nano, nadal twierdzisz że Nano jest bardziej opłacalne. W takiej sytuacji po prostu nie ma o czym z tobą rozmawiać.

Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, felix napisał:

Nie przedstawiłeś żadnego nowego argumentu

Ty również. Więc cóż to miałbym być za zarzut?

10 minut temu, felix napisał:

nadal twierdzisz że Nano jest bardziej opłacalne

Jeżeli proponujesz uczciwie, to znaczy modele z tego samego rocznika - to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, felix napisał:

Proszę, łopatologicznie:

65Nano923: 5499 PLN

OLED 65B1: 5630 PLN

Proszę. Oba modele z 2021. To zarówno spełnienie twojego postulatu o "uczciwość" (który dla mnie jest z tyłka w tym wypadku), jak i nowy argument, który wytrąca ci z ręki argument o większej opłacalności Nano.

Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie, większość (poza wałkowaniem tematu Samsunga i plazmy) bardzo cenne. Za Samsunga już napisałem na wstępie, że "DZIĘKUJĘ!", plazmy nie kupię i tyle...

Ostatnio byłem w ME i pytałem "Co fajnego mogliby Panowie polecić w 65"?" Oczywiście padło kilka propozycji, bardziej i mniej ciekawych. Dla mnie chyba na obecną chwilę najciekawszą propozycją jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kosztował wtedy w promocji 5200-5300...

Oglądałem też nowość z OLEDa Sony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak zwykle napiszę coś innego, niż pewnie większość by napisała, że tutaj LED świecił zdecydowanie w bardziej naturalny sposób. Oczywiście wszystko działo się na tych samych (podobnych?) nastawach fabrycznych. OLED kolory miał już na starcie lekko "przewalone". Telewizory stały obok, więc do porównania idealnie. OLED miał jeszcze jakby bardziej "połyskującą" matrycę... Tyle moich spostrzeżeń na teraz...

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie to sobie możesz porównać...  Wszystkie nastawy obrazu są ustawione w ten sposób żeby obraz był możliwie najbardzieje jaskrawy i efektowny, przyciągał oko, z naturalnością to nie ma wiele wspólnego. Ale kolory możesz ustawić w dowolny sposób na każdym tv, możesz je ustawić podobnie więc tym się nie sugeruj (przypadek jakiegoś modelu Samsunga opisanego wyżej to wyjątek). Nie zmienisz tylko sposobu świecenie matrycy więc z plazmy nie zrobisz LCD i na odwrót. Oledowi charakterem obrazu bliżej do LCD niż do plazmy, choć sposób emisji światła (pojedynczy piksel) podobny, to podobnie jak LCD "krystalizuje" obraz. Ale nieskończony kontrast robi wystarczająco dobrą robotę aby i tak zachwycać się obrazem. Poza tym że trzeba trochę się pilnować przy oglądaniu (loga i stałe elementy) oraz prawdopodobnie znacznie niższej trwałości od LCD, to nie powinno być w ogóle tematu który tv ma lepszy obraz. OLED > LCD. Jak  zobaczysz pierwszą ciemną scenę w zaciemnionym pomieszczeniu na OLED i LCD (nawet jednym z lepszych) to nigdy nie zdecydujesz się na LCD. Tak samo kiedyś było z plazmami i LCD, choć wtedy LCD były dużo gorszej jakości, obecne LCD są dużo lepsze niż kiedyś były, teraz da się je też oglądać komfortowo nawet dla "plaźmiarza" czy "oledowca", mimo pewnych mankamentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, felix napisał:

Proszę, łopatologicznie:

65Nano923: 5499 PLN

OLED 65B1: 5630 PLN

No to zaglądamy do Internetu.

65Nano923 - 5499 PLN

OLED 65B1:

Media Expert - 7499 PLN

Neonet - 7349 PLN

RTVEuroAGD - 7409 PLN

Z swojej zacietrzewionej obronie OLED posuwasz się do kłamstw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Z swojej zacietrzewionej obronie OLED posuwasz się do kłamstw.

Wyżej masz screenshoty. Nie udawaj, że ich nie widziałeś.

10 godzin temu, Music&Hi-Fi napisał:

Jak zwykle napiszę coś innego, niż pewnie większość by napisała, że tutaj LED świecił zdecydowanie w bardziej naturalny sposób. Oczywiście wszystko działo się na tych samych (podobnych?) nastawach fabrycznych. OLED kolory miał już na starcie lekko "przewalone".

Jaki tryb był ustawiony?

Tak jak pisze don111 w sklepach zwykle wszystko ustawione jest tak, żeby waliło po oczach i przyciągało wzrok.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 godzin temu, Bobcat napisał:

No to zaglądamy do Internetu.

65Nano923 - 5499 PLN

OLED 65B1:

Media Expert - 7499 PLN

Neonet - 7349 PLN

RTVEuroAGD - 7409 PLN

Z swojej zacietrzewionej obronie OLED posuwasz się do kłamstw.

Bobcat, była wczoraj megapromo na oledy w ME.

Trwała ze 3 godziny i wyłączyli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, stench napisał:

Bobcat, była wczoraj megapromo na oledy w ME.

Trwała ze 3 godziny i wyłączyli.

Tak naprawdę z tym gościem nie ma co dyskutować, bo bardzo "wybiórczo" podchodzi do pokazanych FATKÓW.

Już nawet nie chodzi o tamtą promocję. Jak już pokazywałem wcześniej, promo w ME się skończyła, ale była (a może nadal jest) w Neonet. Ta sama cena 5200 za 65" BX.

Chodzi o obecne ceny na tegoroczny model (bo przecież pokazywanie zeszłorocznego jest nieuczciwe...).

Dlatego jeszcze raz, status z dzisiaj, 14.07.2021, godzina 10:55, ceny telewizora LG 65B13LA, model tegoroczny OLED 65":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby ktoś nie ufał RTVmax, to nieco drożej ma Komputronik.

Dla porównania 65NANO923:

image.thumb.png.1f2843eb75bd811a1279199754d079f6.png

Nie wiem, czy da się prościej niż za pomocą tych screenshotów. Może mnie ktoś oświeci, czy mogę jeszcze prościej, żeby wszyscy zrozumieli?

 

@Music&Hi-Fi sorry za ten offtop.

Wracając jeszcze do trybów obrazu. Z tego co czytałem, to w Sony w miarę poprawny jest tryb IMAX i "Własny". Gdybyś np. testował LG, to dobra kalibracja fabryczna jest dla trybów Kino oraz Filmmaker. Dodatkowo w LG trzeba wyłączyć tryb oszczędzania energii, który obniża jasność matrycy (W Sony CHYBA jest podobny tryb i pewnie też jest fabrycznie włączony). Używając tych trybów obraz jest najbliższy naturalnemu.

Wygląda na to, że o dziwo (w tym roku) chyba LG ma lepszą fabryczną kalibrację od Sony. Przynajmniej dla modeli C1 i G1, nie wiem jak B1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stench napisał:

Bobcat, była wczoraj megapromo na oledy w ME.

Trwała ze 3 godziny i wyłączyli.

 

Mówmy o normalnych cenach rynkowych, a nie o jakiejś tam promocji, która trwała kilka godzin i ślad po niej nie pozostał. 

Na temat takich superpromocji mam tzw. ambiwalentne uczucia. 

Po pierwsze: po co się takowe wprowadza? Ano głównie w celu opóźnienia magazynów i półek od towaru który tam zalega nie ciesząc się popytem.

Po drugie: gdybym stał wobec kupna telewizora - czy skorzystałbym z takiej superpromocji? Otóż nie. Dlaczego? Bo miałbym dwie wątpliwości. Pierwsza opisana powyżej (w "po pierwsze"): że nikt tego nie chce. Ale jest druga, znacznie poważniejsza: słyszałem, że po takich super niskich cenach upychane są egzemplarze z ekspozycji oraz naprawione zwroty gwarancyjne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Mówmy o normalnych cenach rynkowych, a nie o jakiejś tam promocji, która trwała kilka godzin i ślad po niej nie pozostał. 

Powyżej masz na screenshotach ceny rynkowe. Nie wiem czy to jakieś promocje, czy takie ceny mają na stałe, w każdym razie w takich cenach można obecnie kupić 65" B1.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po pierwsze: po co się takowe wprowadza? Ano głównie w celu opóźnienia magazynów i półek od towaru który tam zalega nie ciesząc się popytem.

Takie promocje robi się w róznych celach i opróżnianie magazynów jest jednym z najmniej ważnych - to robi się jak wchodzą nowe modele.

Czasami przyczyną są cele sprzedażowe (czy to wewnątrzne sklepu, czy np. narzucone przez producenta lub dystrybutora), czasami chęć podkręcenia sprzedaży, bo jest gorszy miesiąc, czasami to zwykła walka o klienta, bo "sąsiedni sklep" obniżył, to my też to zrobimy i damy złotówkę mniej.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po drugie: gdybym stał wobec kupna telewizora - czy skorzystałbym z takiej superpromocji? Otóż nie. Dlaczego? Bo miałbym dwie wątpliwości. Pierwsza opisana powyżej (w "po pierwsze"): że nikt tego nie chce. Ale jest druga, znacznie poważniejsza: słyszałem, że po takich super niskich cenach upychane są egzemplarze z ekspozycji oraz naprawione zwroty gwarancyjne. 

Strasznie się gimnastykujesz...

Co do towarów ze zwrotów czy ekspozycji, to duże sklepy typu Euro, MM czy ME mają zwykle do tego osobną sekcję, Outlet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, felix napisał:

Co do towarów ze zwrotów czy ekspozycji, to duże sklepy typu Euro, MM czy ME mają zwykle do tego osobną sekcję, Outlet.

I masz absolutną pewność że 100% takich towarów trafia właśnie tam i tylko tam? A nie jakaś część a reszta do normalnej sprzedaży gdzie cena nie musi być aż tak niska jak w otulecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bobcat napisał:

I masz absolutną pewność że 100% takich towarów trafia właśnie tam i tylko tam? A nie jakaś część a reszta do normalnej sprzedaży gdzie cena nie musi być aż tak niska jak w otulecie?

🤦‍♂️

A jaką ty masz pewność, że kupując coś w cenie katalogowej na 100% dostaniesz nowy towar? Dokładnie taką samą jak ja, jak kupię w promocji.

Rób co chcesz i przepłacaj jak chcesz. Tylko przestań już używać kretyńskich argeumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, felix napisał:

przestań już używać kretyńskich argeumentów.

Lepsze moje kretyńskie niż twoje chamskie.

2 minuty temu, felix napisał:

A jaką ty masz pewność, że kupując coś w cenie katalogowej na 100% dostaniesz nowy towar?

Znacznie większą.

Trzeba umieć zajrzeć do menu serwisowego. Tam można odczytać "przebieg". Zakładając że umiesz: myślisz że w outlecie ci na to pozwolą? Natomiast jeśli kupujesz nowy, a okaże się mieć duży przebieg - masz podstawę do reklamacji i żądania wymiany na autentycznie nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Lepsze moje kretyńskie niż twoje chamskie.

Przykro mi, ale tak właśnie odbieram twoje "argumenty". Szukasz dziury w całym WSZĘDZIE, gdzie to możliwe. A nawet tam, gdzie niemożliwe. I ty mi zarzucasz zacietrzewienie...

Idąc tym tropem za chwilę dowiemy się, że OLED to nie, bo fabryki stoją w miejscach złej mocy, a Nano tak, bo fabryki stoją na czakramach...

Dostałeś czarno na białym ceny. Zamiast to zaakceptować, wysnuwasz absurdalne tezy o promocjach. Byle tylko twoje było na wierzchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.