Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki Surround


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witam. Mam taki projekt :

9454BA40-1FB7-40FF-B672-E85E513057ED.thumb.jpeg.4776e8d1f251b382836d899a209f853b.jpeg

 

 

ale zastanawiam się czy nie lepiej będzie zainstalować systemu lepszej jakości 5.2.2 niż 7.2.4

Co o tym myślicie? 18m2 3,34 x 5,36 m 

Jezeli miało by być 5.2.2 to tylnie musiałbym dać w narożnikach pokoju, ze względu na dwa rzędy siedzeń. 
 

Mile widziane sugestie dotyczące rozplanowania😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ciasno na 7 kanalow 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie 7 kanałów to za dużo, ponieważ te dwa dodatkowe będą bardzo mało wykorzystywane. Nie powinieneś jednak rezygnować z czterech głośników sufitowych. Wymiary pomieszczenia nie mają tutaj tak wielkiego znaczenia. Zostań obowiązkowo przy 5.2.4. !!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, moje miejsce siedzące jest w tym białym okręgu, reszta mnie nie interesuje tam będą siedzieć znajomi, koledzy.

Boczne jak i tylne od mojej głowy będą w odległości 150 +/- cm natomiast tylne będą 30 cm od drugiego rzędu. Zamontowane będą na wysokości około 160-180 cm od podłogi.

Jednak jeżeli zostanę przy 7-dniu kanałach dolnych to przednie będą Focal IW6LCR które mam już zamówione, natomiast tylne IW6.
 

Gdyby miało być 5-ć kanałów dolnych wtedy rozważam mieć wszystkie jednakowe czyli Focal IW6LCR. 

 

3EEF1EFE-4FE0-42D0-B907-3369680809FD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, długi89 napisał:

Zamontowane będą na wysokości około 160-180 cm od podłogi.

Trochę za wysoko. Maksymalnie 10 - 20 cm powyżej głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Krzychu72 napisał:

Trochę za wysoko. Maksymalnie 10 - 20 cm powyżej głowy.

Skąd to wytrzasnąłeś? Według specyfikacji Dolby tylne powinny być 10’ powyżej od głośników frontowych. Proszę udowodnij mi to według zaleceń. Ja projektu nie wykonywałem tylko zewnętrzna firma specjalizująca się w budowie kin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) image.thumb.png.c893f3d82f04678439df8f96f1de62c3.png

Jeszcze jeden przykład

image.thumb.png.f19f3680b7e88f0e4b7325897c88b314.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, surround referencyjnie powinny być na wysokości głowy, warunkowo można chyba dać tylko wyżej o kilkanaście cm... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ponadto jeśli Twoja pozycja jest tą do której się ustawiamy, przedni Atmos masz trochę za blisko odsłuchu.

186452566_dolby7.1.4.thumb.PNG.352713df8a44abcb7c989d0807810ff5.PNG

No i jeśli chodzi o odległość od głośników...

364167091_odlegoodgonikw.thumb.PNG.43611dc596292c870061acdb5cc79ec8.PNG

Tak to wygląda wg oficjalnych zaleceń Dolby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Butler w odpowiedzi do twojego pierwszego wpisu. 
 

H1= Fronty mam na wysokości 120 cm od podłogi według zaleceń Dolby. 
 

H2= 120 cm x1,25 = 150 cm od podestu. Czyli od podłogi będzie to 150 cm + podest 30 cm = 180 cm.

Zostało to wszystko rozplanowane i według projektu tak będę robił.

Powtórzę pytanie 7.2.4 troszkę słabsze czy lepszej jakości 5.2.2 i koniec tematu. Jeżeli wypadnie na 5.2.2 zlecę korektę planu i będę działał. Jeżeli  7.2.4 to nic nie będę korygował tylko brał się za prace. Jak dla mnie wszystko jest bardzo dobrze rozplanowane😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wszystko przyjemnie. Z tego co widać to system 5.2.4. Bez większych problemów. 7.2.4. Słabo. Ale jak ktoś chce to też może sobie wcisnąć.
Po za tym głośniki dużo powyżej lini uszu to tylko atmos.
Nie wiem czemu piszesz o 5.2.2 albo 7.2.4? Szybciej w pasujesz 5.2.4 niż 7.2.2 czy 7.2.4.
A tak w ogóle to jaki tam ekran będzie?



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

za ciasno na 7 kanalow 😉

Pokażcie najpierw wasze aranżacje wykonane od 0 po sam koniec. Wtedy będziemy mogli pogadać. Na chwile obecna takich nie macie i mieć nie będziecie! To raz a dwa korespondowałem do was w sprawie kabla sieciowego, po 4-rech dniach sie odezwałem, pytanie zwrotne a mógłby pan przypomnieć o co chodzi? Ręce mi opadły. Badziewna sieć salonów!!! Podejścia i szacunku zero. Dzięki nam zarabiacie!!! 
 

Nigdy już do was nie zawitam ani sie nie odezwę!!!  

6 godzin temu, Krzychu72 napisał:

image.thumb.png.dfeff7041897dc888df1d40bf6f868d1.pngimage.thumb.png.c893f3d82f04678439df8f96f1de62c3.png

Jeszcze jeden przykład

image.thumb.png.f19f3680b7e88f0e4b7325897c88b314.png

Ale tutaj nic nie ma. Widzisz tu gdzieś dwa rzędy siedzeń bo ja nie, zwykły pokój i nic po za tym. Pokaz takie specyfikacje które będą się do tego odnosiły. 

6 godzin temu, Krzychu72 napisał:

A czy to co jest tam jest napisane, jest to certyfikowane przez Dolby? Raczej nie, to jest ich ogólnikowe założenie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Zmieścisz się ze wszystkim, ja bym tu nawet 9.4.6 zrobił. Będzie super skoro oczekujesz poklasku, bo rady od innych z forum chyba nie bardzo. Tyle ode mnie, miłego oglądania filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada studio Dolby do mieszanek Atmos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, Butler napisał:

Ok, Zmieścisz się ze wszystkim, ja bym tu nawet 9.4.6 zrobił. Będzie super skoro oczekujesz poklasku, bo rady od innych z forum chyba nie bardzo. Tyle ode mnie, miłego oglądania filmów.

Zajmujesz się tym na co dzień? Zarabiasz dzięki temu? Masz Certyfikaty? Raczej nie wiec po co to wszystko?

 

Eh… żałuje że się odezwałem tutaj. Trzeba było od razu zrobić drugi projekt na 5.2.2/4 i wybrać z pośród nich jeden najlepszy który mi będzie najbardziej odpowiadał według moich założeń. 
 

A żebyś wiedział że będzie się miło oglądało na ekranie o podstawie 290 cm w formacie kinowym😉

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, xajas napisał:

Tak wyglada studio Dolby do mieszanek Atmos

IMG_7399.jpg

To jest do miksowania Atmos. Normalnie to fronty( gł. wysokotonowy ) według zaleceń Dolby montuje się na 2/3 wysokości ekranu transparentnego. Później tylne montuje się względem frontów ( minimalna wysokość H1 = 120 cm  ) lub ( maksymalna wysokość H2 = H1 x 1,25 ).  Ale kto ma pomieszczenie budowane od podstaw typowo strice pod Kino ? Chyba nikt. Każdy coś przerabia by mieć namiastkę prawdziwego kina( nie wspominam nic o zwykłych kolumnach wciśniętych na chama do salonu i ustawione byle gdzie, byle jak, bo to nie kino )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

Zajmujesz się tym na co dzień? Zarabiasz dzięki temu? Masz Certyfikaty? Raczej nie wiec po co to wszystko?

Nie wiesz czym się zajmuję na co dzień więc nie wyciągaj pochopnych wniosków. Po co to wszystko? To wszystko czyli co? Wparowałaś po radę, a i tak wiesz lepiej od każdego co się wypowiada więc czego oczekujesz jak nie poklasku? Gdzie ode mnie uzyskałeś nieodpowiednie info? Poświęciłem chwilkę by dać Ci poprawić to i owo a i tak masz to w dupie. Ogarnij się trochę i przyjmij na klatę co piszę. Kino będzie fajne, trochę klaustrofobiczne wyjdzie ale to Twój wybór pomieszczenia a nie nasz. Zachowałeś geometrię położenia kina, nooo... gdzieś tam co nieco nagiąłeś. Z takim naginaniem zmieścił bym się 9.4.6. Byś spytał swoich speców to uważasz że by tego (za kasę) nie wykonali? Pomyśl. I jeśli martwisz się o koszty głośników to pamiętaj o amplitunerze, powyżej 9 kanałów budżet trzeba solidnie zwiększyć.

59 minut temu, długi89 napisał:

Ale kto ma pomieszczenie budowane od podstaw typowo strice pod Kino ? Chyba nikt. Każdy coś przerabia by mieć namiastkę prawdziwego kina( nie wspominam nic o zwykłych kolumnach wciśniętych na chama do salonu i ustawione byle gdzie, byle jak, bo to nie kino )  

Nie mierz wszystkich jedną miarę bo w tej kwestii nie trafiłeś. Ja także przy 18m2 (4,5x4,0) składam 7.1.4, ale jakoś wszystkie zalecenia Dolby - bez wyjątku - potrafię zachować. Wiesz dlaczego? Bo to pomieszczenie dopasowuję do sprzętu a nie odwrotnie.

Godzinę temu, długi89 napisał:

Eh… żałuje że się odezwałem tutaj

No na pewno, dowiedziałeś się że nie wszystko jest takie cacy na jakie Ci się wydawało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę tego nie rozumiem. Masz projekty, masz firmę w tym się specjalizującą. To po co jeszcze forum.
Niech decydują, robią, montują. Zrobią kalibrację wszystkiego i będzie miodzio.
Tutaj nikt chyba lepiej Ci pomieszczenia nie zagospodaruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt Cię nie przekona co do wysokości tylnych kolumn. Jak sama nazwa wskazuje to są kolumny tylne, a nie górne.  Wysokość 180 cm jaką podajesz  to jest mierzone od dolnej krawędzi kolumny ? Jeżeli tak to mając kolumny o wysokości ok 30 cm głośnik wysokotonowy jest na wysokości ponad 2 metry. jest to wysokość mierzona dla drugiego rzędu, czyli dla pierwszego będzie to jeszcze wyżej. Nie podałeś wysokości pomieszczenia. Montując kolumny na 180 cm będzie się wszystko zlewało z kolumnami atmos. Nie wiem czy to jest Twoje pierwsze poważne kino, ale rok temu testowałem różne wysokości dla właśnie kolumn tylnych.  W ramach testów również były na 180 cm od podłogi. Jak to wyglądało w praktyce ? Oglądając sceny z np. przepływającym okrętem wojennym mając go z przodu było wszystko ok. W chwili kiedy usłyszałem go już w tylnych głośnikach z okrętu robił się samolot. Było bardzo wyraźnie słychać, że dźwięk dochodzi do uszu wyraźnie z góry. Tak samo było w scenach pościgów samochodowych, strzelaninach, scenach walk w Gladiatorze i wielu innych przypadkach. Po testach na różnych wysokościach uznałem, że najlepiej to wszystko brzmi, kiedy dolna krawędź kolumny jest na wysokości górnej krawędzi oparcia fotelu. To powoduje, że od podłogi do dolnej krawędzi kolumn mam ok 102 cm. Nikomu nie zapłaciłem ani złotówki za porady. Podzwoniłem do kilku salonów które zajmują się projektowaniem  kina domowego i nikt nie miał zastrzeżeń co do wysokości tylnych kolumn. Dla mnie możesz to zamontować jak chcesz. Tylko do kogo będziesz miał później żal ? Do, Dolby czy do tej firmy co tak to wyliczyli ? 

W poście nr 8 i 10 grafiki przedstawiają ustawienie kolumn wg zaleceń dolby. Jest to wycięte z oficjalnego poradnika do rozmieszczenia kolumn w kinie domowym. Dostałem kiedyś całą tą instrukcje z salonu RMS, ale teraz nie mogę znaleźć.  Nie widać na nich żeby tylne kolumny były wysoko ponad głową. 

PS. Zostań przy 5.2.4

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, długi89 napisał:

Ale kto ma pomieszczenie budowane od podstaw typowo strice pod Kino ? Chyba nikt.

heheh

14 godzin temu, długi89 napisał:

Panowie, moje miejsce siedzące jest w tym białym okręgu, reszta mnie nie interesuje tam będą siedzieć znajomi, koledzy.

w takiej sytuacji pomyślałbym żeby ekran dać na dłuższej ścianie i dać jeden rząd foteli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu.
Te 180cm, to wyszło od podłogi a nie od podestu dla tylnego rzędu.
Od podestu 150cm.
Moim zdaniem mogło by być dla systemu 5.1 ale z atmosem nie ma sensu tak wysoko dawać głośników surround.
Powinien być
tweeter na wysokości uszów albo minimalnie powyżej.

Druga sprawa. Jeśli to ma być optymalizowane pod środkowy fotel w pierwszym rzędzie, to do jego wysokości trzeba ustawić wysokość głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie projekt jest ok, tylne sorroundy dużo wnoszą wiec nie rezygnowałbym  z nich, prędzej zrezygnowałbym z dwóch górnych i zostawił dwa na suficie jesli ampli nie ma tylu wyjść. Czyli zastosowałbym system 7.2.2 lub jesli wzmacniaczy wystarczy to 7.2.4

Natomiast boczne i tylne sorroundy jak koledzy piszą obniżyć do wysokości uszu siedzacego czyli ok120cm, kalibracje pomogą ustawić żeby nie zlało to się w jeden miszmasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla Surround w 5.1 wole miec te glosniki wyzej czyli ok 60-90cm powyzej lini uszu. Dlatego ze one tworza przestrzen/tlo wydarzen na ekranie.

Przy Atmos kiedy przestrzen tworzona jest za pomoca wiekszej liczby kanalow trzymalbym sie jednak nizszej wysokosci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Butler napisał:

I jeśli martwisz się o koszty głośników to pamiętaj o amplitunerze, powyżej 9 kanałów budżet trzeba solidnie zwiększyć.

No jasne ze się martwię bo mam określony budżet i chce się w nim zmieścić. Poszedłem do firmy zewnętrznej by mi wykonali projekt według pomieszczenia które mam. Nie miało być tak by z 536 cm zrobić 400 cm bo tak się im podoba. Absolutnie, kino miało być na miarę możliwości pomieszczenia, powiedzieli ze zmieszczą 7.2.4 i na to przystałem. Z racji że podali 7 dolnych to szukałem alternatywy tylnych wobec frontowych, padło na 300IW6 i gdyby była konfiguracja 5.x.x to od razu bym zamówił pięć identycznych 300IW6LCR. Co do sprzętu nie bój się nie kupię ampli za 2000 zł według twojego podejścia i mniemania. 

 

5 godzin temu, Butler napisał:

Nie mierz wszystkich jedną miarę bo w tej kwestii nie trafiłeś

A jak mam to określić? Gdy mówi się ogólnikowo? Myślisz ze co drugi Polak ma kino ustawione według zaleceń Dolby, że ustawia wszystko co do centymetra? Mylisz się! Jeżeli jest to co 100- tna osoba która wie co i jak to jest sukces. 

 

6 godzin temu, Butler napisał:

No na pewno, dowiedziałeś się że nie wszystko jest takie cacy na jakie Ci się wydawało.

Ale co mi się wydawało? Hah, że co? Że mam wszystko według zaleceń Dolby? Nie, nie absolutnie, są kompromisy. Ale znam wytyczne.  Liczyć tez umiem. 

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Troszeczkę tego nie rozumiem. Masz projekty, masz firmę w tym się specjalizującą. To po co jeszcze forum.
Niech decydują, robią, montują. Zrobią kalibrację wszystkiego i będzie miodzio.
Tutaj nikt chyba lepiej Ci pomieszczenia nie zagospodaruje.

Projekt, firmę która go wykonała, resztę będę robił własnymi siłami. Forum jest po to by się dopytać. Podzielić się uwagami. Przyjąłem do wiadomości że w tym pomieszczeniu to tylko 5.2.4 ma racje bytu z tym że nie mogę sobie wyobrazić gdzie będą tylnie zamontowane dla dwóch rzędów siedzeń🤔😞 Co do kalibracji - tak będzie to tez wykonane przez nich ale dopiero gdy ja skończę. Przy kosztach sięgających ponad 100 kafli człowiek kombinuje by wydać jak najmniej a osiągnąć założony efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

Co do sprzętu nie bój się nie kupię ampli za 2000 zł według twojego podejścia i mniemania. 

Nic takiego nie sugerowałem. 9 kanałów za 5000-7000 vs 11 kanałów za 13000zł - To jest ta różnica którą trzeba brać pod uwagę. I to absolutne minimum.

4 minuty temu, długi89 napisał:

A jak mam to określić? Gdy mówi się ogólnikowo? Myślisz ze co drugi Polak ma kino ustawione według zaleceń Dolby, że ustawia wszystko co do centymetra? Mylisz się! Jeżeli jest to co 100- tna osoba która wie co i jak to jest sukces. 

Robisz kino... Przynajmniej próbujesz. I starasz się być właśnie jak ta co setna. Trafiłeś w miejsce gdzie takich co setnych jest już spora grupa, bo jestem ja i wielu co przegląda ten wątek. Zrób to porządnie!

9 minut temu, długi89 napisał:

Ale co mi się wydawało? Hah, że co? Że mam wszystko według zaleceń Dolby? Nie, nie absolutnie, są kompromisy. Ale znam wytyczne.  Liczyć tez umiem.

Twoim jedynym kompromisem z tego co widzę to budżet i deczko zbyt mały metraż w stosunku do celu który chcesz osiągnąć. Ustaw te głośniki prawidłowo. Spytaj tej firmy co Ci robiła projekt czy te tylne nie są za blisko (od tylnego rzędu), i czy nie za wysoko skoro do Twojej pozycji odsłuchu się ustawiamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Projekt, firmę która go wykonała, resztę będę robił własnymi siłami. Forum jest po to by się dopytać. Podzielić się uwagami. Przyjąłem do wiadomości że w tym pomieszczeniu to tylko 5.2.4 ma racje bytu z tym że nie mogę sobie wyobrazić gdzie będą tylnie zamontowane dla dwóch rzędów siedzeń Co do kalibracji - tak będzie to tez wykonane przez nich ale dopiero gdy ja skończę. Przy kosztach sięgających ponad 100 kafli człowiek kombinuje by wydać jak najmniej a osiągnąć założony efekt
Ja bym dał surround 90°-100° dla drugiego rzędu i lekko je skręcił na środkowy fotel pierwszego rzędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, donsalieri napisał:

wg mnie projekt jest ok, tylne sorroundy dużo wnoszą wiec nie rezygnowałbym  z nich, prędzej zrezygnowałbym z dwóch górnych i zostawił dwa na suficie jesli ampli nie ma tylu wyjść. Czyli zastosowałbym system 7.2.2 lub jesli wzmacniaczy wystarczy to 7.2.4

Natomiast boczne i tylne sorroundy jak koledzy piszą obniżyć do wysokości uszu siedzacego czyli ok120cm, kalibracje pomogą ustawić żeby nie zlało to się w jeden miszmasz

Dzięki za słowa otuchy😊 Procesor zdekoduje 9.2.6 wiec to nie problem tylko taki by dokupić końcówkę mocy na dane kanały.  Frontowe gł wysokotonowe będą na wysokości 120 cm wiec boczne i tylne jak już to 150 cm, chciałbym mieć je powyżej. Atmos i tak będzie na wysokości 250 cm od podłogi ( mieszkanie ma 270 cm ) wiec nie widze problemu z montażem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.