Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki Surround


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, RAF77 napisał:

Ja bym dał surround 90°-100° dla drugiego rzędu i lekko je skręcił na środkowy fotel pierwszego rzędu.

No to tu mamy już problem, szafka Rack ma 150 cm wysokości i stoi po prawej stronie w narożniku ( czarny kwadrat )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przybliż się do szafki, na ile się da, z tym głośnikiem. Dla przedniego rzędu będzie bardzo dobrze a dla tylnego, będzie jak będzie .
Też nie będzie źle.

Możesz jeszcze rozważyć głośniki bipolarne, na surround.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, RAF77 napisał:

Możesz jeszcze rozważyć głośniki bipolarne, na surround

Tylko że głośniki Bipolarne to tylko chyba z DT bo Focal nie ma😞 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, długi89 napisał:

tylko chyba z DT bo Focal nie ma😞

To nie jest powód do zmartwień. Ja posiadam definitive technology sr9040 i są naprawdę bardzo dobre. 

Kilka innych firm też robi bipolarne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak bym chciał inne to bym se poszukał. Ma być cały set na Focal-u. Nie potrzebne szukanie dziury w całym. 

Dziękuję niektórym za udział w temacie, niczego się praktycznie nie dowiedziałem, z mojej strony uważam go za zamkniętego. 
 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2021 o 16:44, długi89 napisał:

Witam. Mam taki projekt :

Ale gdzie ten projekt? Jak na razie widzę wycinek z planera leroymerlin czy tam castoramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Audiomono napisał:

Ale gdzie ten projekt? Jak na razie widzę wycinek z planera leroymerlin czy tam castoramy.

A po co mam cały tu zamieszczać? Wystarczył rzut z góry, reszta zbędna. Przecież wy wszystko wiecie lepiej. Wiec sam se odpowiedz…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, długi89 napisał:

Jak bym chciał inne to bym se poszukał. Ma być cały set na Focal-u. Nie potrzebne szukanie dziury w całym. 

Dziękuję niektórym za udział w temacie, niczego się praktycznie nie dowiedziałem

 

21 minut temu, długi89 napisał:

Przecież wy wszystko wiecie lepiej.

My nie wiemy lepiej. Absolutnie. Pytasz to odpowiadamy wg. swojej wiedzy i doświadczenia - czasem mniejszego, czasem większego. Moim zdaniem w większości sugestie były bardzo słuszne i warto by było choć na chwilę nad nimi się chociaż zastanowić a nie po hamsku na sam koniec "podziękować". My nie wiemy lepiej. Ty wiesz lepiej, i to jest raczej problem. Całe szczęscie to tylko i wyłącznie Twój problem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Butler napisał:

Ty wiesz lepiej, i to jest raczej problem

Ja nie wiem lepiej, wiem tyle ile wy. Za to projektant wie lepiej niż ja i ty razem wzięci. Rocznie oddają użytkownikom 6 do 8 pokoi kinowych w zależności od ich zaawansowania. Wiec to oni maja racje czy ty lub ja? 
 

Zaznaczam kino miało byś planowane do pomieszczenia a nie pomieszczenie względem kina! Dlatego są takie kompromisy jakie są. 
 

ps. musze jedynie was przeprosić za jedno, wysokość wysokotonówki boku jak i tylu ma być na 150 cm , a nie tak ja wcześniej mówiłem na 180 cm. Mój błąd🤦‍♂️

1 godzinę temu, Butler napisał:

a nie po hamsku na sam koniec "podziękować

Nie mam tu nic do dodania

Podziękowałem niektórym, co moim zdaniem coś wnieśli.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Butler tu masz Auro3D  

 

z siedmioma kolumnami na dole które jest w salonie zainstalowane. Znalazłem przed chwila, jak widać da się i ludzie się z tego cieszą🙂 i nie dyskutują tyle co ty… Aha sprzętu Ci nie podam, bo nie mam ochoty Tobie podawać.

Za to podam Ci to 35,000 zł +25,000 zł +8,000 zł+18,000 zł+4,000/8,000 zł= sam sprzęt czyli procesor, końcówki, gł dolne, gł górne… jakie to se sam odpowiedz, dolne kolumny już znasz. Reszta hmm pomyśl skoro z Ciebie taki spec 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

tu masz Auro3D z siedmioma kolumnami na dole które jest w salonie zainstalowane. Znalazłem przed chwila, jak widać da się i ludzie się z tego cieszą🙂 i nie dyskutują tyle co ty…

Auro3D jest niemal martwe, przynajmniej w Polsce. Przywołujesz jednak kolejny raz coś od naszych zachodnich sąsiadów, a tam ten format jest bardziej polularny. Realnie nie wiem czy długo się utrzyma. Jeśli się na niego decydujesz to raczej wiesz że układ głośników jest inny niż Dolby/DTS.

Godzinę temu, długi89 napisał:

Za to podam Ci to 35,000 zł +25,000 zł +8,000 zł+18,000 zł+4,000/8,000 zł= sam sprzęt czyli procesor, końcówki, gł dolne, gł górne… jakie to se sam odpowiedz, dolne kolumny już znasz. Reszta hmm pomyśl skoro z Ciebie taki spec 

Wow... Krezus z Ciebie. 🙂 Tylko tu nikomu tym nie zaimponujesz. Wiesz... W tym naszym światku to norma że klocki kosztują. Jeśli pierwszy raz robisz kino to nie zapomnij o akustyce, ja mocno niedoszacowałem tej kwestii a się okazło że zeżarła połowę pierwotnego budżetu na kolumny... O pardon. Pewnie to wiesz więc co ja tu Cię będę "pouczał".

Aa... Z tym 9.4.6 nie żartowałem. Skoro odległość od tylnego surround była/jest dla Ciebie akceptowalna, to geometrycznie bez problemu dało by się taki system złożyć - oczywiście do pozycji Twojego odsłuchu.

Na tym filmiku też ograniczeni metrażem byli i tu kompromisy zrozumiałe. Ale wątpię by nawet przyszło im do głowy by robić dwa rzędy siedzeń.

Za speca od audio się nigdy nie podawałem i nigdy nie pouczałem, jeśli tak to zupełnie nieświadomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Butler napisał:

Auro3D jest niemal martwe, przynajmniej w Polsce

Bo Polska jest Stara i Bidna!!!

15 minut temu, Butler napisał:

Realnie nie wiem czy długo się utrzyma

Taki z Ciebie figo fago a nie wiesz że nowe firmy wchodzą w ten format!!! 

16 minut temu, Butler napisał:

Jeśli się na niego decydujesz to raczej wiesz że układ głośników jest inny niż Dolby/DTS

Ja się nie decyduje!!! Czy ty wiesz co ja napisałem ??  Czytać umisz? Czy jak??? 7 kanałów dolnych !!! Zobacz jak jest zainstalowanych!!! 

19 minut temu, Butler napisał:

W tym naszym światku to norma że klocki kosztują. Jeśli pierwszy raz robisz kino to nie zapomnij o akustyce, ja mocno niedoszacowałem tej kwestii a się okazło że zeżarła połowę pierwotnego budżetu na kolumny... O pardon. Pewnie to wiesz więc co ja tu Cię będę "pouczał".

A skąd mam to wiedzieć? Nie interesuje mnie to co ty masz lub robisz !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

Taki z Ciebie figo fago a nie wiesz że nowe firmy wchodzą w ten format!!!

Widzisz... Znowu wiesz lepiej. Ja wiem swoje i widzę jak to (u nas) wygląda, AURO3D daleko z tyłu za popularnością Dolby/DTS.

Figo fago... Zabrzmiało jak komplement 🙂

6 minut temu, długi89 napisał:

Bo Polska jest Stara i Bidna!!!

Acha, wszystko jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RAF77 napisał:

Coś za bardzo tej popularności DTS X, nie widzę.
Atmos, zagarną wszystko.

W sumie racja, niektóre TV (np. LG) już nie wspiera DTS. Dolby z Atmos marketingowo nieźle się wstrzelił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Martin Martin .
Tyle już sprzętu "przerobiłeś" (bo sporo,. nie da się ukryć) i dalej nie wiesz, jak sobie głośniki powiesić...
Z tym tylnym rzędem, to daj sobie spokój,. najlepiej i wtedy możesz zrobić 7.2.4, jak w projekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tym kredytem to jest normalna rzecz jest to pewien produkt bankowy który umożliwia szybszą realizację drogich marzeń nawet przy niezbyt wysokich dochodach, w moim przypadku jeszcze 49 rat i będzie spłacone ludzie biorą kredyty na samochody, domy i nikt im tego nie wypomina w nieskończoności a na kino też można 120 tys zł wziąć, nie że jestem jakimś strasznym fanem kredytów ale gdyby nie one to nie byłoby w Polsce tyle nowych domów co grzyby po deszczu a na ulicach nie widzielibyśmy tylu aut premium i basta.

Jestem level wyżej od Rejka choćby dlatego ze mam ekran ramowy a nie jakiś elektryczny, w prawdziwych salkach kinowych są ramowe ekrany a rozwijane montuje się w salonach i sypialniach.

Jak kredyt spłacę to pewnie wezmę kolejny bo ogólnie dobrze mi się żyję cały czas na raty, to tak jak firmy ciągle biorą auta w leasing bo każdy lubi adrenalinę ja już dzisiaj bez adrenaliny bym nie mógł żyć dlatego takie emocje są dla mnie potrzebne lubię mieć nóż na szyi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szybkiej diagnozy systemu gratuluję tzn jak ekran ramowy to już level wyżej bez znaczenia reszty a zwijka do sypialni . Rozumiem twoje nastawienie i samomotywację bo gdybyś na chłodno pomyślał o tym co i za ile kupiłeś i jak ustawiłeś to rano raczej by ci się wstawać nie chciało . 

Ps. Żeby wziąć 120k  na kino ( hobby ) musiał bym zarabiać min 15-20 k miesięcznie żeby traktować to racjonalnie , wszystko poniżej czyni ten kredyt irracjonalnym. I może lepiej już do tego tematu nie wracajmy bo tylko ty się sam w tym temacie rozumiesz .

Kredyt dla adrenaliny hahaha jesteś hard corem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co według Ciebie nowe auto z salonu dzieki któremu mam pracę i służy do zarabiania kasy warte 120 tys to nie to samo co kino domowe które służy tylko do rozrywki za 120 tys, to jaki jest inny przelicznik stosunek ceny kina do auta bo już się gubię.

Ja mam dokladnie taki system JVC DLA N7 +Adeo Plano Velvet + Oppo UDP 203 + Denon AVC X8500H + Dali Rubicon cały set 9.0 + SVS SB4000.

I raczej potrafiłem to ustawić poprawnie, akustykę mam i tak lepszą niż połowa tego forum więc nie mam powodów do tego aby ciąć się żyletkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz swoje lata i to są twoje wybory dla mnie czy innych mniej lub bardziej zrozumiałe,  racjonalizm to jest to czego światu ostatnio brakuje . Wydać jak w twoim wypadku a wydać z głową i żeby to się przełożyło na jakość to co innego co było już wałkowane z Tobą setki razy na co masz da.ej swoje dziwne argumenty . Poczytajmy lepiej kogo Rejek będzie zapraszał na Tyle siedzeń.  Chyba dziewczynę w międzyczasie znalazł z liczną rodziną albo grubą teściową co mu miejsca brakło nagle 🤣🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w salce na poddaszu mam 3 osobową sofe z agata meble i tak głownie oglądam sam, żonka na parterze ma tv 55 cali i jej starcza, więc mówię ok.

Mały edit na żarówce w projektorze mam już 920 godzin czyli już zaraz trzeba będzie brać kolejny kredyt na lampę, i jak tu rozstać się z bankiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z dwojga złego wolę poczytać o twojej żonie niż twoim kinie.... co tam na tv ogląda i ile czasu spędzasz dziennie na poddaszu i w jakich godzinach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed oczami obrazek dzieciaka umazanego czekoladą ale zapytany twierdzi z całą stanowczością że jej nie ruszał , to ty Martyn i twoje gierki . Dla jednych już komentarz zbędny a wg Ciebie szansa jeszcze jest jeżeli tylko zaprzeczysz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 9.07.2021 o 12:47, Butler napisał:

Spytaj tej firmy co Ci robiła projekt czy te tylne nie są za blisko (od tylnego rzędu), i czy nie za wysoko skoro do Twojej pozycji odsłuchu się ustawiamy.

Wracając do tematu. Tak to miało być. 
 

C9F8B62D-0B7C-49E7-9AAD-3AF4B910CE5D.thumb.jpeg.4935243bbfbb831d542e8a166999e6df.jpeg
 

Ścianka przednia stoi ze skrzynkami i czeka na wełnę mineralna która zostanie przykryta agrowłókniną, a na obramowaniu zostanie naciągnięty czarny materiał. Na koniec będą montowane Focal i ekran Xodiac ramowy z maskowaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie czysta chęć pochwalenia Tobą kieruje po czasie forumowej abstynencji a nie zapytania jako takie o rozmieszczenie.  Rzucasz cenami nie pytany jak to lubisz robić i dodajesz jakieś dziwne opisy ...pajacujesz jak to masz w zwyczaju Martin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

Ścianka przednia stoi ze skrzynkami i czeka na wełnę mineralna która zostanie przykryta agrowłókniną, a na obramowaniu zostanie naciągnięty czarny materiał. Na koniec będą montowane Focal i ekran Xodiac ramowy z maskowaniem 

Nie przywołuj mnie już do tego tematu. Po pierwsze przestało mnie interesować co tam próbujesz robić, po drugie miałem dobre chęci by coś pomóc, ale z Twoim brakiem kultury i chamstwem nie mam zamiaru się użerać. Nie produkuj się by odpowiadać, lądujesz w ignorowanych więc tak jakby Cię dla mnie nie było. Znajdź sobie innego adwersarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.