Skocz do zawartości
IGNORED

Help cd uzywany 5000-10000


carpio0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tomek7776 napisał:

wszystko co piszesz,jest pelne sprzecznosci.

tok myslowy kobiety.

Tomku przeczytalem kilka Twoich wpisów zawsze Ci odwala więc bardzo proszę nie zabieraj głosu w moich wątkach bo cię po prostu będę usuwał z pełnym szacunkiem dla twojej osoby ale swoje uwagi zachowaj dla siebie i zdala od mich wpisow

5 minut temu, muda44 napisał:

Nie napisałem że dziwne ale będzie Ci ciężko znaleźć odtwarzacz grający tak jak chcesz , po wyjściach XLR i z dobrze zrobionym wyjściem coax .

Ja takiego ( grającego super po RCA i super po coaxie ) nie znam a szukałem od 2000r .

A dziękuję za info 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kiedyś w takim sznycie (może bez powietrza) grały źródła Musical Fidelity. Posłuchałbym czegoś z tej stajni co teraz prezentują. Lub poszukał starego modelu TriVista

Audio Aero (możliwe najwyższa wersja, tylko second hand bo dystrybucji nie ma)

ARC CD7 (lub tańszy CD3, lub droższy CD8 ) - niestety top-loadery albo DAC9

AMR (Abbingdon Music Research) mają w ofercie DAC  i CD (ale top-loader)

Cary Audio - już ktoś podawał  

Linn Ikemi - second hand

Roksan - nieco niższa półka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, PMD napisał:

Dodał bym jeszcze Accuphase DP-78, rzadko ale pojawia się w używkach w okolicach 15k PLN?

Tylko dp-78 ma już chyba nie dostępny laser. Za 15 tys mz nie warto, nawet gdyby nie przekraczał budżetu pytającego. 

W dniu 9.07.2021 o 22:22, carpio0 napisał:

Witam bardzo proszę o poradę fachowców szukam jak w tytule poniewaz cec transport wylatuje z systemu cechy pożądane: bardzo szeroka scena, średnica soczysta koniecznie wypchnięta do przodu ale naturalna,dużo szczegółów ale nie "chirurg" nisko schodzący bas nie natarczywe wysokie,muzykalny,z dobra lokalizacja instrumentów,i koniecznie dużo powietrza ,reszta toru było transport cec 2+ dac LKS 003 to on dawał te cechy których szukam w zintegrowanym cd ,kable różne (spasowane)wzmacniacz hybryda która napędza kolumny totem acoustic koledzy bardzo proszę o polecenia ale tylko cd które były przez was słuchane WIELKIE DXIEKUJE

 

Większość cech spełnia accu DP 500. Cena Ok 10tys, wszytkie cechy dźwiękowe prawie. Z Twoich oczekiwań nie ma wokalu do przodu. Warunkiem koniecznym ma być tez dużo powietrza i tego też w nadmiarze nie uświadczysz tam. Natomiast jest to chyba i tak jedyny CD który mi wpadł na myśl ispełnia większość Twoich oczekiwań. 
 

„Powietrze” i wokal wypchany do przodu to może jakiś CD lampowy? Może faktycznie wspomniany wcześniej AR CD7 plus wsadzenie kondensatorów np Jupiter. Wady to poza budżetem sporo, ciężki do kupienia, niedostępny laser… 

 

Ogólnie (pisze to bez złośliwości) to wymagania masz tak szerokie, ze nawet bez żadnych ograniczeń finansowych (przynajmniej mi) ciężko by było znaleźć sprzęt który spełniłby takie wymagania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, plastik1989 napisał:

Tylko dp-78 ma już chyba nie dostępny laser.

Starsze Accuphase z dostępnymi laserami: 
DP-55, 
DP-55V, 
DP-57, 
DP-67.
Z powyższych ja bym wybrał DP-57 lub DP-55 bez V.

 

21 minut temu, plastik1989 napisał:

wspomniany wcześniej AR CD7 plus wsadzenie kondensatorów np Jupiter

IMHO nie ma takiej potrzeby. 

21 minut temu, plastik1989 napisał:

Wady to poza budżetem sporo, ciężki do kupienia, niedostępny laser… 

dorzuciłbym jeszcze:
-brzydki jak noc listopadowa, 
-toploader niestety, 
-idiotycznie drogie sowieckie NOSy 6N30P-DR, a na współczesnych gra sporo gorzej. 
Ale sükínsyn gra bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za podpowiedzi 😀 

W środę będę miał do odsłuchu audia flight cd three s jezel gra jak ich wzmacniacze to będzie to  ja uzyskałem taki"dzwiek " bo połączyłem cec transport 2 t cos tam... ( stara zlota wersja ) z bardzo chirurgicznym ( dla mnie ) dac LKS 003.

cec ciemno + dac jasno i wyszło dac daje niesamowicie przybliżona średnicę z piekna barwa i bas wysokie cykają jak w latach 80 na disco ale cec to łagodzi... dlaczego zmieniam bo to Top loader a ja już chce Integre z szuflada  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Regenerator napisał:

Bardzo dziekuje za podpowiedzi 😀 

W środę będę miał do odsłuchu audia flight cd three s jezel gra jak ich wzmacniacze to będzie to  ja uzyskałem taki"dzwiek " bo połączyłem cec transport 2 t cos tam... ( stara zlota wersja ) z bardzo chirurgicznym ( dla mnie ) dac LKS 003.

cec ciemno + dac jasno i wyszło dac daje niesamowicie przybliżona średnicę z piekna barwa i bas wysokie cykają jak w latach 80 na disco ale cec to łagodzi... dlaczego zmieniam bo to Top loader a ja już chce Integre z szuflada  

Jeżeli jakaś konfiguracja teraz tobie pasuje to okay, ale gdybyś w przyszłości zmieniał sprzęt, doradzam szukać każdy element wyważony tonalnie (balans tonalny) i muzykalne, ciężko aby każdy z takich elementów był idealny bo nie istnieją takie, jednak szukaj nie za jasnych albo z ciemnych, tak samo okablowanie
Inaczej wychodzi coś "jak w latach 80 na disco" i tego nie poprawisz i rzuca się w ucho, powinno być tak ze nie można zlokalizować tweetera ani rozpoznać jego charakterystyki z jego konstrukcji, bas powinien być różnicowany i lokalizowany jako źródła pozorne poza kolumnami  
Nieraz kolumny mulą następnie łączą analityczną elektroniką "z bardzo chirurgicznym" (.... pokrzywionego aluminium ręcznie nie wyklepiesz)

Np. moj transport plików jest lekko ciemny ale muzykalny, musiałem powalczyć z linią zasilania dla niego i okablowaniem sygnałowym dochodzącym i wychodzącym aby nie tłumił otwartości przestrzenności w prezentacji, przy takiej probie doboru okablowania można zamulić albo w drugą stronę przesadzić z wyrazistością i zatracić muzykalność na poczet cyfrowej analityczności, z okablowaniem chodzi mi  o lekkie, małe korekty i nie o wymuszanie, tylko stworzyć najlepsze środowisko do swobodnego działania

Podsumowanie 😉 nie łączyć przeciwwag tylko wagi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Regenerator napisał:

W środę będę miał do odsłuchu audia flight cd three s

Witaj

mam go od kilku tygodni, mój pierwszy CD speler w życiu. Mam kilka płyt, podobno bardzo dobrze zrealizowanych.

Te same płyty z Quobuza na moje ucho, na „podobnej” głośności, brzmią „inaczej”; chudo, płasko, mniej przestrzennie, o pół frakcji mniej przyjemnie”

Streamer/dac jest jaki jest. Node2i na liniowym i sbooster z przewodem Solid Core. Zapewne masz inny, bardziej zaawansowany. 
Jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń. Masz zapewne duże doświadczenie.

296BAB32-224F-4812-82D4-DAA3E72E748D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamnl napisał:

Witaj

mam go od kilku tygodni, mój pierwszy CD speler w życiu. Mam kilka płyt, podobno bardzo dobrze zrealizowanych.

Te same płyty z Quobuza na moje ucho, na „podobnej” głośności, brzmią „inaczej”; chudo, płasko, mniej przestrzennie, o pół frakcji mniej przyjemnie”

Streamer/dac jest jaki jest. Node2i na liniowym i sbooster z przewodem Solid Core. Zapewne masz inny, bardziej zaawansowany. 
Jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń. Masz zapewne duże doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiscie dam znać uważasz że wart swojej ceny??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Regenerator napisał:

Oczywiscie dam znać uważasz że wart swojej ceny??

Za wzmacniacz i CD zapłaciłem 2450 euro/używka kilka mcy, z dowózką do domu. Nie zdecydowałbym się 2800 euro za nową Audia CD zapłacić. To miał/ma być „rozeznanie” jak w ogóle CD odtwarzacz potrafi grać. „Uległem i zaryzykowałem” pod wpływem kilku opinii kolegów z forum z wieloletnim „stażem”. 
W NL nie ma dystrybutora, w magazynach/gazetach nie ma „dobrej reklamy”, to marka praktycznie nieznana. 
Słuchałem muzyki także z CD  ATC/starszy model , Lectora tego najtańszego, Ayona 35/cena!!. 
Właśnie słucham Joshua Redman/Back East, tu różnica w stosunku do z Quobuz „wydaje mi się” dużo większa na plus dla Audia. Bardzo mocną stroną Audia wzmacniacza jest „stereofonia”, granie za linią, szeroko i nie za głęboko. Chociaż, gdy odsunę na 1.5 metra monitory od ściany, to jest jeszcze lepiej. Instrumenty mają rzeczywiste rozmiary i jest dużo miejsca dla nich na scenie. W odbiorze tej płyty pana Joshua i jego saxu tak właśnie jest. Z Quobuza jest ciaśniej i wąsko.  

Edytowane przez adamnl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adamnl napisał:

Nie dlatego, że nie jest tak „dobra” tej ceny/2800 euro, ale, dlatego, że tyle nie mam😃

Dzieki podpowiedz gdzie można w dobrej cenie kupic taki cd ja Ty masz?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i worek sie rozerwal bardzo bardo wszystkiem dziekuje za porady i rady zostalem posiadaczem cd audia flight  kolor silver ( to wazne bo w carnym mnie sie nie zpodobal) żwawy nie przesadnie duzo dynamiki ,scena nie wychodzaca poza kolumny ale tak podana razem z niesamowita  lokalizacja instrumentow + scena w glab zrekompensowala wszystko srednica nie az tak wypchnieta jak u mnie ale wokal byl blisko namacalny najlepiej

wypadl saxofon na plycie yello touch rozpierd..... system 🙂i dalej byl na odsluchu tez wzmacniacz integra audia flight 

 i za 2 dni tez bedzie stac na mojej polce

mysle ze na razie mam wszystko ogarniete az do nastepnego napadu  cos zswita w glowie i sie ponownie zacznie 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

@Regenerator bardzo się cieszę. Masz osłuchanie, miałeś inne modele CD, możesz porównać. 
Holografia, lokalizacja, ta przestrzeń pomiędzy instrumentami także i mnie bardzo ujęła, momentami jestem wzruszony i bardzo często ta sama płyta kręci się w kółko😊

Koledzy dobrze mówili, to muzykalny cedek jest🎼

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 31.07.2021 o 19:58, Gość adamnl napisał:

Za wzmacniacz i CD zapłaciłem 2450 euro/używka kilka mcy, z dowózką do domu. Nie zdecydowałbym się 2800 euro za nową Audia CD zapłacić. To miał/ma być „rozeznanie” jak w ogóle CD odtwarzacz potrafi grać. „Uległem i zaryzykowałem” pod wpływem kilku opinii kolegów z forum z wieloletnim „stażem”. 
W NL nie ma dystrybutora, w magazynach/gazetach nie ma „dobrej reklamy”, to marka praktycznie nieznana. 
Słuchałem muzyki także z CD  ATC/starszy model , Lectora tego najtańszego, Ayona 35/cena!!. 
Właśnie słucham Joshua Redman/Back East, tu różnica w stosunku do z Quobuz „wydaje mi się” dużo większa na plus dla Audia. Bardzo mocną stroną Audia wzmacniacza jest „stereofonia”, granie za linią, szeroko i nie za głęboko. Chociaż, gdy odsunę na 1.5 metra monitory od ściany, to jest jeszcze lepiej. Instrumenty mają rzeczywiste rozmiary i jest dużo miejsca dla nich na scenie. W odbiorze tej płyty pana Joshua i jego saxu tak właśnie jest. Z Quobuza jest ciaśniej i wąsko.  

A skad wiesz ze z CD i ze streamu sluchasz tego samego ??? Bo Wykonawca i tytuł jest ten sam?

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Bo płyta to zamknięty, czy inaczej skończony produkt. Każdy wie jak jest nagrana. Oczywiście są wydania japońskie czasem nieco dokładniejsze, są wydania HDCD czy SACD, ale z grubsza brzmienie zostaje podobne, rozpoznawalne.

Natomiast streaming przeważnie uszczupla dźwięk, zawęża scenę i tyle. Tu wydanie, master itp. o które czepiasz się w każdej dyskusji nie mają nic do rzeczy. 

Jak gra Brothers on Arma wie każde dziecko, posłuchaj z dobrego winylu a potem z netu i zobaczysz różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 20:11, Audroc napisał:

Bo płyta to zamknięty, czy inaczej skończony produkt. Każdy wie jak jest nagrana. Oczywiście są wydania japońskie czasem nieco dokładniejsze, są wydania HDCD czy SACD, ale z grubsza brzmienie zostaje podobne, rozpoznawalne.

Natomiast streaming przeważnie uszczupla dźwięk, zawęża scenę i tyle. Tu wydanie, master itp. o które czepiasz się w każdej dyskusji nie mają nic do rzeczy. 

Jak gra Brothers on Arma wie każde dziecko, posłuchaj z dobrego winylu a potem z netu i zobaczysz różnice.

Ale tu nie mowimy o porownaniu cyfry do analogu tylko cyfry do cyfry.

Bylo co najmniej kilka masterow wspomnianego Brothers of Arms i kazdy gra inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pmcomp napisał:

Ale tu nie mowimy o porownaniu cyfry do analogu tylko cyfry do cyfry.

Bylo co najmniej kilka masterow wspomnianego Brothers of Arms i kazdy gra inaczej.

Nie zgadzam się, każdy gra identycznie co do joty, różnia sie tylko jakościa.

W dniu 4.07.2022 o 18:51, Adasza napisał:

Nie ma znaczenia, skoro z CD jest lepiej 🙂 

Jeśli zbudowałeś taki tor plikowy, że gra lepiej niż z płyty to gratulacje. W końcu o to tutaj chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Audroc napisał:

Nie zgadzam się, każdy gra identycznie co do joty, różnia sie tylko jakościa.

 

Jakoscia czego? Poligrafii? Pudełka?

Sama idea tworzenia nowego mastera, czy prawdziwiej remastera, powoduje roznice dzwiekowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/1/2022 at 8:11 PM, Audroc said:

 

Natomiast streaming przeważnie uszczupla dźwięk, zawęża scenę i tyle. Tu wydanie, master itp. o które czepiasz się w każdej dyskusji nie mają nic do rzeczy. 

 

Głupstwa pleciesz. Owszem, zdarzają się wpadki, ale to o czym tu piszesz nie ma miejsca. To efekt uprzezenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Audroc napisał:

każdy gra identycznie co do joty, różnia sie tylko jakościa

Jak jest rozna jakosc to roznie gra. Inaczej w czym objawia sie ta "jakosc"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adasza napisał:

Co prawda nie korzystam ze "spotifajów" ale jak transport robi różnicę to raczej i sreaming może to robić, ze względu na mnogość elementów po drodze. Różny routery, dostawcy neta, zasięg neta itd. 

Zaraz sie dowiesz od znafcuw elektrykow ze w streamie leca zera i jedynki i oczywiscie wszystko gra tak samo...

Do tego zasugeruja ze jestes niedouczony itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2022 o 08:59, rafa napisał:

Jak jest rozna jakosc to roznie gra. Inaczej w czym objawia sie ta "jakosc"?

Pisałem już o tym wielokrotnie, przecież jest wyszukiwarka...

Brzmienie to jedno, dźwięk może być niskiej jakości, ale zrównoważony tonalnie, muzykalny i areny. Przykładem są wzmacniacze lampowe i nawet tanie zestawy oparte o płyty winylowe, cz magnetofony kasetowe. Brzmienie mamy tam piękne, choć z doskonałą jakością niewiele ma to wspólnego.

Natomiast innym przykładem są pliki studio master, jakość wprost ze studia, do tego bardzo drogi wzmacniacz a wszystko razem gra ostro albo zza koca, bo źle dobrane przewody 

To właśnie różnica między jakością a brzmieniem.

Mam nadzieję że pomogłem w zrozumieniu podstaw tematyki audio.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.