Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stere do 120 tys zł


skiperriko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam taki zestaw "Canton Chrono 519DC + Magnat MR780" (to mój pierwszy zestaw stereo) , po 2 latach użytkowania  muszę powiedzieć że zawsze czegoś mi brakuje w odsłuchu i nie wiem z której strony to ugryźć.  Zastanawiałem się  nad głośnikami "Dali Epicon 8" i tu pojawiają się schody ,nie mam pojęcia jak dobrać pozostałe komponenty. Może mało to profesjonalne ale chciałbym mieć możliwość połączenia  poprzez Bluetooh (tidal, itp). Bardzo proszę bez zbędnych komentarzy nie odnoszących się do tematu. Pozdrawiam  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

120 tys za zestaw i bluetooth? To nie może się udać. Kup jakiś odtwarzacz sieciowy i będziesz tylko sterować za pomocą telefona/tableta. Problem rozwiązany, jakość dźwięku sporo lepsza 😉

Mając taki budżer, obdzwoniłbym kilka salonów i umówił się na prezentację zestawów w podobnych pieniądzach. Jaki metraż? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to może jak banał, ale zestawienie dobrze grającego zestawu z trochę wyższej półki wymaga wiedzy i doświadczenia, a z perspektywy taniego sprzętu który w tej chwili posiadasz zdaje się że obu tych rzeczy Ci brakuje. 

 

Szczerze nie oczekuj raczej tutaj jakiś sensownych rad co do konfiguracji, na pewnym poziomie ocena dźwięku jest bardzo subiektywna, i często dana konfiguracja albo estetyka grania ma skrajne opinie.

 

To co napisało TopHiFi jest dość sensowne, zakładając że starujesz praktycznie od zera posłuchanie kilku różnym konfiguracji w interesującym Cię budżecie sprecyzuje Twoje preferencje i da Ci pogląd na to co się da osiągnąć. Fundamentalne wręcz jest dostosowanie konfiguracji do posiadanego pomieszczenia i sposobu słuchania muzyki.

 

Dali Epicon 8, pomimo że ich nie słuchałem to raczej przy Twoim budżecie nie jest dobra opcja. Kosztują grubo ponad 70 tysięcy co pozostawi Ci za mało środków na kupienie sensownego wzmacniacza o reszcie nie wspominając. Możesz bezpiecznie wyjść z punktu w którym po trzeciej części budżetu przeznaczysz na kolumny, elektronikę i przewody.

 

poz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że 50 tysięcy to za mało na wzmacniacz, kable, i streamer?

70 000zł za ten zestaw powyżej. Ile kosztują same kolumny? Drogie te kilogramy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to po co zakładać budżet z góry? Ja na Twoim miejscu posłuchałbym różnych konstrukcji, w różnych przedziałach cenowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę że nie ma sensu dyskusja tutaj, udam się do sklepu i tam podejmę decyzję. Głośniki zostaną Dali a resztę będę dobierał. Nie dziękuję za nie rady 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 120 tys zł można zwiedzić sporo europejskich festiwali muzycznych. Glyndebourne, d’Aix-en-Provence, Salzburg, Bayreuth, Lucerne, Göttingen, St-Denis, Proms, etc, etc.

Podejrzewam, że w tym budżecie można by taką akcję ponawiać przez kilka lat.

Inna alternatywa -  podróż dookoła świata i bytność na koncertach w najsłynniejszych salach koncertowych i operowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Panowie te złośliwości?

Może kolega miał nadzieję, że ktoś ma lub miał, lub słuchał tych Dali Epicon 8, albo, że zaproponujecie coś ciekawego?

Ale fakt, bez odsłuchów i tak się nie obędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skiperriko napisał:

Wiedzę że nie ma sensu dyskusja tutaj, udam się do sklepu i tam podejmę decyzję. Głośniki zostaną Dali a resztę będę dobierał. Nie dziękuję za nie rady 

Nie podałeś swoich preferencji, jakiej muzyki słuchasz, w jakiej wielkości pomieszczeniu ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😄 watek podpucha, ale tak czy siak w temacie audio kwota 120k, to nie jest jakas oszalamiajaca suma, naprawde 🙂 Robi tylko wrazenie w sensie ze osoba bez doswiadczenia w skladaniu dobrych systemow chce taka sume wydac z marszu, a efekt soniczny moze byc rozny. Pewnie chodzilo o 12k nie 120k 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za 120 tysiecy mozna zlozyc naprawde rasowy system hi-end z drugiej ręki. Np. WIlsony , dzielonka passa i zostaje kupa kasy na streamer, DAC i okablowanie.

Ba, nawet system na Magico V3 albo używane A3 można by upchnąć w tej kwocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, GT napisał:

😄 watek podpucha, ale tak czy siak w temacie audio kwota 120k, to nie jest jakas oszalamiajaca suma, naprawde 🙂 Robi tylko wrazenie w sensie ze osoba bez doswiadczenia w skladaniu dobrych systemow chce taka sume wydac z marszu, a efekt soniczny moze byc rozny. Pewnie chodzilo o 12k nie 120k 😉

Przy dzisiejszych cenach sprzetu nowego rzeczywiscie z nog nie zwala. Chyba ze ktos chce skorzystac z uslug rodzimych manufaktur.

Ale za 120 tysiow mozna zlozyc system marzeń z klocków uzywanych. Na audio-markt.de do wyboru do koloru. Tylko trzeba wiedziec co chce sie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System za 120tys na Bluetooth ?

Wilsony + Pass+ Logitech

ewentualnie myltiroom ( 120 głośników Marshalla )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2021 o 12:05, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

120 tys za zestaw i bluetooth? To nie może się udać. Kup jakiś odtwarzacz sieciowy i będziesz tylko sterować za pomocą telefona/tableta. Problem rozwiązany, jakość dźwięku sporo lepsza 😉

Mając taki budżer, obdzwoniłbym kilka salonów i umówił się na prezentację zestawów w podobnych pieniądzach. Jaki metraż? 

Nie mam aż takiego doświadczenia jak poniektórzy na tym forum i może źle sformułowałem pytanie. W zestawie który posiadam zawsze czegoś mi brakuje , a to mocy ,a to jakoś dźwięku czasami nie jest taka jakbym oczekiwał. Zdaję sobie sprawę że z sieci jakoś nie będzie aż tak dobra, i moje pytanie powinno brzmieć : bardzo dobrze grający zestaw do pomieszczenia 50m2 z możliwością odtwarzania z sieci (główne otwarzanie)  . Mam nadzieje że teraz w miarę jasno to określiłem . Pozdrawiam

W dniu 14.07.2021 o 17:05, pmcomp napisał:

Przy dzisiejszych cenach sprzetu nowego rzeczywiscie z nog nie zwala. Chyba ze ktos chce skorzystac z uslug rodzimych manufaktur.

Ale za 120 tysiow mozna zlozyc system marzeń z klocków uzywanych. Na audio-markt.de do wyboru do koloru. Tylko trzeba wiedziec co chce sie kupić.

To że nie mam doświadczenia nie znaczy to że nie posiadam funduszy. Może źle się do tego zabieram i dlatego pytam tutaj. Zresztą jak tylko będę po rozmowie w sklepie dam znać  co mi tam doradzili i może rzeczywiście palnąłem głupotę. Tak czy inaczej dzięki za rade. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2021 o 13:16, kaviter napisał:

po trzeciej części budżetu przeznaczysz na kolumny, elektronikę i przewody.

Czas zacząć produkować kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2021 o 11:58, skiperriko napisał:

Obecnie posiadam taki zestaw "Canton Chrono 519DC + Magnat MR780" (to mój pierwszy zestaw stereo) , po 2 latach użytkowania  muszę powiedzieć że zawsze czegoś mi brakuje w odsłuchu i nie wiem z której strony to ugryźć.

W tym budżecie da się zadowolić.

Ale nie kupuj nic na razie.  Żeby być zadowolony musisz wiedzieć czego Ci brakuje bo inaczej zadowolisz innych (najbardziej sprzedawców).

Ustal źródło dźwięku do którego będziesz się odnosił. Musi być wysokiej jakości nawet jak na co dzień będziesz słuchał innego źródła dźwięku.

Następnie kolumny , wzmacniacz . Jak chcesz wyrzucać pieniądze na kable to mając już te 3 rzeczy podłącz i sam oceń. 

Ale przy odsłuchu zawsze określ czego ci brakuje.

Jaką muzykę słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ma_ki napisał:

W tym budżecie da się zadowolić.

Ale nie kupuj nic na razie.  Żeby być zadowolony musisz wiedzieć czego Ci brakuje bo inaczej zadowolisz innych (najbardziej sprzedawców).

Ustal źródło dźwięku do którego będziesz się odnosił. Musi być wysokiej jakości nawet jak na co dzień będziesz słuchał innego źródła dźwięku.

Następnie kolumny , wzmacniacz . Jak chcesz wyrzucać pieniądze na kable to mając już te 3 rzeczy podłącz i sam oceń. 

Ale przy odsłuchu zawsze określ czego ci brakuje.

Jaką muzykę słuchasz?

Te genialne "złote rady" należy oprawić w ramkę, powiesić w salonie i stosować do skutku 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rpm napisał:

skiperriko ,odwiedzaj dystrybutorów ,słuchaj , pożyczaj .

Tak zrób

A żeby nie było że piszę bez konkretów to na giełdzie Hi Fi są:

Bowers & Wilkins 800 D3 - White 75000 pln

do tego dobierzemy Mcintosh, Accuphase, Gryphon, Krell (ale trzeba jeszcze się naradzić i zastanowić nad różnymi upodobaniami)

I po odsłuchu nie ma szans na brak uśmiechu. 🙂

Przy zakupie dac streamer ostrożniej bo tu dużo się zmienia.

pamiętaj:

Dystrybutorzy mają urządzenia do wypożyczania i testów.

daj znać jak idzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ma_ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesowałby Cię nowy sprzęt to zapraszam do kontaktu z nami. Ustalimy szczegóły i umówimy się na odsłuch. W tym przedziale cenowym jest na prawdę mnóstwo ciekawych rozwiązań. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.