Skocz do zawartości
IGNORED

Streaming, odtwarzacz, cena.


szklany klin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat najlepszego serwisu streamingowego, ale z uwzględnieniem pozostałych opcji, czyli jak w tytule. Trochę poczytałem na ten temat tu na forum i na stronach internetowych, typu „Muzyczne serwisy streamingowe - który najlepszy dla audiofila w 2021?”, opisane np. na stronie TOP Hi-Fi. Każdy serwis zawiera jakieś plusy i minusy, ale to artykuł sporządzony przez kogoś na podstawie pewnie tego, co można wyczytać na stronach oficjalnych. Ja przetestowałem prawie wszystko i ostatnio zainteresowałem się Apple Music. Niedrogo, bo dwie dychy za miesiąc, albumy to niby Hi-Res, choć to jakieś dziwne Hi-Res, bo przy wielu albumach widnieje 24, ale 44,1, a nie np. 24/96. Pal go sześć, wystarczy mi nieskompresowany format 16/44,1, bez podejrzanych MQA jak w Tidalu, gdzie do wykorzystania tego podobno studyjnego formatu potrzebny jest jeszcze przetwornik dekodujący drugą warstwę, czy coś tam. Czy jest różnica w jakości dźwięku miedzy Apple Music, a TIDAL, trudno mi ocenić. Co mi się nie podoba w Apple Music, to nieintuicyjna obsługa i tylko Applowski odtwarzacz. TIDAL przynajmniej można odtwarzać przez Roon lub Audirvanę, w których to odtwarzaczach można zwiększyć próbkowanie, pomajstrować przy jakichś filtrach itp. Za to jednak trzeba płacić dodatkową kasę. Właśnie dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie, a nie jakiegoś redaktora czy opłaconego recenzenta. Co Waszym zdanie spisuje się najlepiej pod kątem jakości dźwięku, obsługi, największego wyboru dostępnej muzyki, bo w Tidalu czasami coś się pojawia i znika, w stosunku do opłat za streaming plus subskrypcję, jak to jest np. w przypadku Roon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qobuz! Warto się pomęczyć. Jakość dźwięku świetna, ogromna baza gęstych plików. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Qobuz! Warto się pomęczyć. Jakość dźwięku świetna, ogromna baza gęstych plików. 

Tego serwisu nie udało mi się przetestować przez problemy z prawdopodobnie niedostateczną umiejętnością obejścia problemów z aktywacją Qobuz na terenie polski. Chwalony jest ten serwis jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ciekawe tylko czy ta jakość dźwięku odnosi się również do wielu gatunków, bo gdzieś czytałem, że Qobuz to głównie Jazz i klasyka, a Jazz to chyba dobra jakość realizacji prawie zawsze i wszędzie. Do tego przydałby się jeszcze jakiś Roon do zarządzania tym serwisem, więc nie jestem tak bardzo przekonany, czy to opłacalny patent 🙂 15€/m Qobuz + 13$/m Roon. Hmm 🤑

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest jeszcze taka. Każdy serwis próbuje wyróżnić się czymś na tle konkurencji. Intuicyjną obsługą, zasobami milionów utworów, najniższą opłatą za subskrypcję, itp. Jednak żadna z powyższych najlepszych tych opcji, nie usprawiedliwi kiepskiej realizacji. Testuje jeszcze to Apple Music. Kiepsko się tam dokopać do zakładek z różnymi gatunkami, także mimo tego, że niby ich pliki to ALAC i do tego jeszcze większość to wysoka rozdzielczość, psu na budę to. Wszystkie serwisy kręcą jakieś pieśni o lepszości jednego na drugim, ale przecież żaden nie dokona w locie jakiegoś remasteringu i kiepsko grający album takim pozostanie wszędzie. Posłuchałem dziś dwóch albumów, z których jeden to niby 24/48, a drugi standardowy 16/44. Można otwierać szampana, bo jest hajres, tyle, że w porównaniu z drugim albumem grał jak z piętnaście razy kopiowanej kasety magnetofonowej. Porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mozliwe że te same pliki różnia się w Tidalu, Deezer czy Qobuz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soberowy napisał:

Jak to mozliwe że te same pliki różnia się w Tidalu, Deezer czy Qobuz? 

To właśnie jedno z pytań? Ocenić, biorąc jeszcze pod uwagę np. program do zarządzania tymi plikami, bo są tematy typu np. „TIDAL vs Qobuz”. Czy np. „TIDAL vs Deezer”. Gęste pliki pominę, bo i tak wiele zależy od realizacji lub wydawnictwa chyba. TIDAL i Deezer w opcji Hi-Fi to FLAC, ale Tidalem można zarządzać przez odtwarzacz Roon lub Audirvana w których można włączyć rożne filtry, tryb wyłączności dla odtwarzacza, upsampler iZotope lub SoX i inne szmery bajery. Jeśli Deezer czy TIDAL będzie odtwarzał dźwięk korzystając z playera pobranego ze strony TIDAL, a nie z Audirvany czy Roon, to może dlatego te same pliki się różnią? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się nad Roonem, to możesz wykupić abonament na miesiąc i potestować. Ja korzystam z Roona, a płyty wyszukuję najpierw w Qobuzie. Jeśli jest niedostępna, to szukam w Tidalu a na końcu w Spotify. Nie bawię się w porównywanie różnic brzmienia, szkoda na to czasu. Życie przemija a tak dużo muzyki jeszcze do posłuchania.
Nie korzystam z Deezera, ponieważ Roon nie obsługuje tego serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2021 o 13:24, marek.pap napisał:

Nie bawię się w porównywanie różnic brzmienia, szkoda na to czasu. Życie przemija a tak dużo muzyki jeszcze do posłuchania.

Masz rację. Na razie przesiadłem się na ten Apple Music i myślę, że nie ma co szukać dziury w całym. Jakoś nie słyszę różnicy między Apple Music a TIDAL, nawet jeśli w Applowskim prostym odtwarzaczu nie ma zbyt wielu ustawień. Żadnych upsamlerów, filtrów czy innych ustawień, jak np. w Audirvanie. Jedynie kiepskie mastery brzmią kiepsko. Poza tym, kiedy wpiszę nazwę jakiegoś wykonawcy, znajduję albumy, których w TIDAL chyba nie było. Korci mnie jeszcze ten dostęp do Qobuz, ale to sprawdzę może za jakiś czas. Jest zbyt dużo muzyki jeszcze niepoznanej, więc szkoda życia na szukanie różnic najlepszej jakości brzmienia, jak napisałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marek.pap napisał:

Jeśli będziesz chciał sprawdzić Qobuz, to mogę udostępnić kontakt do sprawdzonego sprzedawcy kodów.

Wielkie dzięki. Będę pamiętał o tym. Na tę chwilę jestem zadowolony, że pojawił się ten serwis od Apple z muzyką nieskompresowaną za 19,99, a że zbieram na nowy komputer to wytrzymam z Apple Music jakiś czas. Słucham już od dwóch chyba tygodni i stwierdziłem, że naprawdę jest dobra jakość dźwięku, tylko ta paskudna nawigacja. Może z kolejną aktualizacją coś zmienią i dodadzą jakąś aplikację na telefon do nawigacji po wykonawcach, albumach i gatunkach muzycznych. Mam też Spotify, który z kolei trafnie proponuje podobnych wykonawców. Nawigacja z tabletu dobrze się spisuje, więc jak coś mi zaproponują ciekawego, przechodzę do okienka wyszukiwania w Apple Music, wpisuję wykonawcę i słucham nieskompresowanego streamingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.