Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki lepszy cd warto kupić???


batman500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Naszła mnie chęć  pójścia wyżej, mianowicie jaki lepiej grający CD mi polecacie  zamiast Rotel RCD 971.Reszta zestawu  to wzmacniacz Rotel RA 985 bx ,grający z Xavianami  XN 125 na scan  speakach  połączonych Chordem cleraway  X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, batman500 napisał:

mianowicie jaki lepiej grający CD mi polecacie  zamiast Rotel RCD 971.

Czego oczekujesz w odniesieniu do RCD-971 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • stench zmienił(a) tytuł na Jaki lepszy cd warto kupić???
13 godzin temu, batman500 napisał:

Witam wszystkich 

Naszła mnie chęć  pójścia wyżej, mianowicie jaki lepiej grający CD mi polecacie  zamiast Rotel RCD 971.Reszta zestawu  to wzmacniacz Rotel RA 985 bx ,grający z Xavianami  XN 125 na scan  speakach  połączonych Chordem cleraway  X.

Na Twoim miejscu nie pozbywał bym się 971, bo tak zrozumiałem "zamiast". Wraz z 985 to wręcz klasyczne, bardzo dobre połączenie Rotela. Nazbieraj na inny CD i posłuchaj kilku. Kup najfajniejszy dla Ciebie. Może się zdarzyć, że się znudzi i tu wkracza 971 na przetrwanie, zanim nie sprzedaż obecnego i nie kupisz kolejnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega batman500 założył temat , i nie podejmuje dyskusji .🙂

 

Może spróbuję w takim razie nakreślić gdzie może być problem .

Zacznę nie od żródła Rotela-RCD 971 , a monitorków Xaviana-125 .

Pięknie wykonana stolarka-śliczne kolumienki , grałem przez kilka miesięcy

w zestawieniach które w tym czasie miałem u siebie .

Aplifon WT-30 + Arcam CD-73 .

Rotele serii 8 , RA-870 + RCD-855 .

Wzmacniacz Yamaha - 596 .

.

Uważam że Xaviany zestawione z Rotelami serii 9 sprawdzą się tylko

w repertuarze muzyki kameralnej - wokal , małe składy jazzowe , muzyka akustyczna .

 

Taka muzyka brzmiała świetnie z Amplifonem .

Rotele też dawały radę , ale grają od serii 9 łagodniejszą górą , lepszym wypełnieniem średnicy

przy zachowaniu basu i dynamiki .

 

Wzmacniacz Yamahy w połączeniu z Xavianami to całkowita porażka

brak wypełnienia , brzmienie płaskie i puste , tragedia .

 

Widzę to tak .

Jak słuchasz Kolego batman Rocka , Popu , ogólnie pojętej cięższej muzyki z prądem ,

te monitorki do tego się nie nadają .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podejmuje , spokojnie;).Sprawa wygląda tak, nie mówię że nie jestem zadowolony  bądź coś mi nie pasuje bardziej chodzi o to ,że Paradigm Monitor 3 wymieniłem na wyżej wymienione Xaviany ,Onkyo A 8630 zmienione na Rotel Ra 985bx , a cd mam już od 8 lat  ,więc pomyślałem o czymś lepszym .Muzyka to czasem klimatyczne polskie kawałki jak Univers  ,Varius Manx ,Anna Jopek,Mannam itd ,lubię posłuchać gitarki czyli Santana czy Dire  Straits , trochę Jazzu też się znajdzie ,ostrzejsze kawałki też się pojawiają ,wszystko i tak dużo lepiej gra niż na byłych Paradigmach.Bardziej chodziło  mi o pewne sprawdzone  typy  które by lepiej  zagrały:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Xaviany mają zostać , to ja widzę to tak .

Jeżeli CD Rotel nie sprawia problemów , transport - laser jest w bardzo dobrej kondycji ,

może lepiej rozważyć zakup Daca .

Rotel jako transport , ma wyście cyfrowe Coax .

Poszukać Daca z łagodniej grającą górą pasma ," cieplejszym " plastyczny brzmieniem , coś na lampach ?

No i masz więcej korzyści - możliwości podłączeń innej elektroniki .

Ale ja z tymi urządzeniami nie mam doświadczeń , więc choćbym chciał , nie doradzę .🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Rotel RT 09  jest sens to podłączac???? Xaviany  myślę, że narazie zostaną,  była opcja Dynaudio 52se ale bardziej polecani mi  xaviany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez batman500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, batman500 napisał:

Brat ma Rotel RT 09  jest sens to podłączac???

Pożycz i posłuchaj , ale uważam że to nie ten kierunek .

Szukałbym takiego grania jak Hegel HD-12 czy HD-20 .

 

Poczytaj o co mi chodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1 godzinę temu, batman500 napisał:

była opcja Dynaudio 52se

To było lepsze , a twój Rotel mimo że Dynaudio potrzebują prądu ,

spokojnie by je napedził .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> batman500

   Uzywam Rotela RCD 971 od niepamietnych lat i mam go spietego z lampa Cayin A88T. Mielem rowniez wzmak Rotela Ra 985BX, a takze RCD 990 i 991AE.  RCD 971 porownywalem kiedys - wraz z kolega - bezposrednio z Audioresearch-em  CD-8, gdyz rowniez myslalem o wymianie odtwarzacza. Po testach byla natychmiastowa decyzja, ze 971 zostaje i nie ma zadnego sensu wydawac wiekszych pieniedzy. Kolejny raz okazalo sie, ze ilosc wydanych pieniedzy niekoniecznie idzie w parze z jakoscia dzwieku, a czesto bywa odwrotnie :-) Dodam, ze RCD 971 gral bardziej wypelnionym dzwiekiem na dole - z glebszym basem niz CD-8.

Mysle, ze u Ciebie - jak koledzy powyzej zauwazyli - wyrazniejsze zmiany przynioslyby inne monitory. Z monitorow ostatnio posiadalem Tannoy-e Eaton (zostaly tylko same obudowy), jeszcze posiadam Devon-y, a slucham aktualnie na zbudowanych przez siebie monitorach DIY, z lepszymi, sztywniejszymi, w przekroju eliptycznymi obudowami, w ktorych wykorzystalem glosniki 10-cio calowe pochodzace z Eatonow. Wg mojej oceny, obecnie mam najlepsza jakosc dzwieku z wszystkich posiadanych modeli Tannoy (podlogowych i monitorow), a bylo ich przez lata wiele.

Jesli masz ochote wpasc i posluchac, to zapraszam (jak zrobi sie troche chlodniej). Gdybys jeszcze zabral ze soba Xaviany i ewentualnie Rotela Ra-985, to juz byloby super, gdyz zarowno Ty jak i ja zorientowalibysmy sie na ile i jakimi aspektami rozni sie dzwiek z tych monitorow - byloby ciekawe doswiadczenie. Kto wie..., moze wyszloby tak, ze ja zaczalbym myslec o wymianie monitorow  :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2021 o 13:31, Lutek napisał:

> batman500

   Uzywam Rotela RCD 971 od niepamietnych lat i mam go spietego z lampa Cayin A88T. Mielem rowniez wzmak Rotela Ra 985BX, a takze RCD 990 i 991AE.  RCD 971 porownywalem kiedys - wraz z kolega - bezposrednio z Audioresearch-em  CD-8, gdyz rowniez myslalem o wymianie odtwarzacza. Po testach byla natychmiastowa decyzja, ze 971 zostaje i nie ma zadnego sensu wydawac wiekszych pieniedzy. Kolejny raz okazalo sie, ze ilosc wydanych pieniedzy niekoniecznie idzie w parze z jakoscia dzwieku, a czesto bywa odwrotnie 🙂 Dodam, ze RCD 971 gral bardziej wypelnionym dzwiekiem na dole - z glebszym basem niz CD-8.

Mysle, ze u Ciebie - jak koledzy powyzej zauwazyli - wyrazniejsze zmiany przynioslyby inne monitory. Z monitorow ostatnio posiadalem Tannoy-e Eaton (zostaly tylko same obudowy), jeszcze posiadam Devon-y, a slucham aktualnie na zbudowanych przez siebie monitorach DIY, z lepszymi, sztywniejszymi, w przekroju eliptycznymi obudowami, w ktorych wykorzystalem glosniki 10-cio calowe pochodzace z Eatonow. Wg mojej oceny, obecnie mam najlepsza jakosc dzwieku z wszystkich posiadanych modeli Tannoy (podlogowych i monitorow), a bylo ich przez lata wiele.

Jesli masz ochote wpasc i posluchac, to zapraszam (jak zrobi sie troche chlodniej). Gdybys jeszcze zabral ze soba Xaviany i ewentualnie Rotela Ra-985, to juz byloby super, gdyz zarowno Ty jak i ja zorientowalibysmy sie na ile i jakimi aspektami rozni sie dzwiek z tych monitorow - byloby ciekawe doswiadczenie. Kto wie..., moze wyszloby tak, ze ja zaczalbym myslec o wymianie monitorow  🙂

To świetna propozycja, o ile nie jest daleko. Doświadczenie miałoby znaczenie dla obu stron. Dodam, że mało takich propozycji pada. Brawo Lutek!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2021 o 21:23, karolkos napisał:

To świetna propozycja, o ile nie jest daleko. Doświadczenie miałoby znaczenie dla obu stron. Dodam, że mało takich propozycji pada.

Raz, ze lubie jak mnie ktos odwiedzi i wspolnie posluchamy sobie muzyki (niejednokrotnie z roznych sprzetow), porozmawiamy na te tematy, porownamy, potestujemy itp., a poza tym, jesli mozna komus pomoc w tym zakresie, to dlaczego by nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.