Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do kina 5.1, Marantz 7015


gokar83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Nie będę pytać jak gra i czy warto bo to pytanie nie ma sensu 🙂 każdy zaproponuje inny model lub poprosi o odsłuchy:) 

 

Jednak konkretnie chciałbym zapytać o specyfikację Marantza 7015 z tematu. 

Jest tam zapis Heos built - czy to oznacza, że będzie on działać jak strumieniowiec??

 

Mam obecnie zestaw stereo Marantza z modelem ND8006 i na nim sobie puszczam przez Heos muzykę z Tidala czy innych źródeł cyfrowych - teraz pytanie czy zakupując taki amplituner mogę liczyć na to, że odpalę sobie heosa, zaloguje na platformie tidal i będzie wszystko normalnie latać??

 

 

Przy okazji podpytam czy ktoś słyszał?? I czy w stero zagra na poziomie takiego pm8005 czy bardziej pm7005?

 

Do czego to podepnę?? Do głośników kina na bazie Akus Monolit. 

 

Będę wdzięczny za odp również branży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gokar83 napisał:

Heos built

To bezprzewodowy streaming muzyki, odtwarzanie multi room i sterowanie głosowe. To akurat mnie interesuje

Od kilku dni testuję ten amplituner i można powiedzieć, że jest całkiem nieźle. Porównuję go do Audiolaba 8300a i w niektórych utworach sprawdza się lepiej co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Zwłaszcza, że bardzo ciekawy staje się dźwięk w ustawieniu korekcji Audyssey. Można bawić się ustawieniami bo 3 tryby stereo dają naprawdę spore różnice. Tak na gorąco można powiedzieć, że spokojnie gra na poziomie wzmacniaczy za 4-5 tys. 

Mogę jednak już powiedzieć, że muzyka puszczana z Tidala bezpośrednio na Amplitunerze wypada dużo słabiej niż puszczana z CXNa. Chyba, że jeszcze czegoś nie ustawiłem prawidłowo. 

Za wcześnie jeszcze na jakieś kategoryczne stwierdzenia bo mam go za krótko. Myślałem jednak, że będzie gorzej. Amplituner gra dość rozdzielczo, nie gubi zbyt dużo szczegółów, jest bardziej gładki i cieplejszy od Audiolaba choć nie wiem czy nie kosztem dynamiki. Przyjemnie się go słucha bo nic tak na prawdę nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc podsumowując Twoją wypowiedź ten AMP działa jak streamer i można słuchać np tidala bezpośrednio z niego bez dodatkowego "pudelka" czy łączności bluetooth - bo o to mi głównie chodzi...

 

I super, że coś tam potrafi 🙂 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze cię rozumiem ale tu chodzi o to, że masz w domu sieć głośników spiętych w system i sterujesz aplikacją co i w jakim pomieszczeniu ma grać. Wszystko oparte jest o wifi. W poprzedniej wiadomości miałem napisać, że to akurat mnie nie interesuje bo faktycznie nie mam sprzętu aby to przetestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi konkretnie o to, czy można odpalić tidala z amplitunera czy muszę mieć dodatkowego streamera.

 

Nigdzie nie jest to wyjaśnione na stronie producenta a hasło dumne heos built mi nic nie mówi.

Osobiście używam Marantza ale jako system stereo. Mam wzmacniacz i streamer. Odpalam heosa na komórce i tam mam sterowanie czy multiroomem czy funkcjami sieciowymi etc. 

 

No i pytanie jakie funkcje sieciowe ma ampli za 9 tys... bo w tej cenie mam już pewne oczekiwania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gokar83

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy model i tam działa Spotify, tak jak piszesz. Jeśli nowszy wspiera również tidal, to też powinno tak działać jak piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gokar83 napisał:

czy można odpalić tidala z amplitunera czy muszę mieć dodatkowego streamera.

Oczywiście, że można. Pisałem o tym w poprzednim poście. Jednak nie wiem dlaczego ale brzmienie jest zdecydowanie gorsze od tego puszczanego bezpośrednio z CXNa poprzez złącza analogowe. Jeszcze tego nie rozgryzłem. Jeśli chodzi o funkcje sieciowe to nie znam urządzenia które miałoby więcej funkcji sieciowych. Nie wiem czy jest jeszcze coś co można by było dołożyć gdyż za bardzo się tym nie interesuję. Publikuję screena z aplikacji Heos gdzie są dostępne opcje streamingowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie ważne jaki system będziesz miał czy to stereo ze streamer-em czy amplituner kina czy inne urządzenie z firmy Denon/Marantz 

Masz aplikacje na telefonie Heos, łączysz się np z Marantzem SR5015 i logujesz się na  Tidalu i odpalasz co tam chcesz posłuchać lub na innej platformie.  Nic prostrzego🙂 

Co do jakości to się nie wypowiem bo nigdy nie miałem prawdziwego „Streamera”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, gokar83 napisał:

Cześć 

Nie będę pytać jak gra i czy warto bo to pytanie nie ma sensu 🙂 każdy zaproponuje inny model lub poprosi o odsłuchy:) 

 

Jednak konkretnie chciałbym zapytać o specyfikację Marantza 7015 z tematu. 

Jest tam zapis Heos built - czy to oznacza, że będzie on działać jak strumieniowiec??

 

Mam obecnie zestaw stereo Marantza z modelem ND8006 i na nim sobie puszczam przez Heos muzykę z Tidala czy innych źródeł cyfrowych - teraz pytanie czy zakupując taki amplituner mogę liczyć na to, że odpalę sobie heosa, zaloguje na platformie tidal i będzie wszystko normalnie latać??

 

 

Przy okazji podpytam czy ktoś słyszał?? I czy w stero zagra na poziomie takiego pm8005 czy bardziej pm7005?

 

Do czego to podepnę?? Do głośników kina na bazie Akus Monolit. 

 

Będę wdzięczny za odp również branży.

Mam trochę starszy model, który używam w KD

Heos będzie działał tak samo jak na ND8006, ale dźwięk niestety jest sporo gorszy. 

Kiedyś fronty miałem podpięte do PM8005  i jeśli chodzi o stereo to ten drugi gra kilka poziomów wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Marcinus napisał:

Kiedyś fronty miałem podpięte do PM8005  i jeśli chodzi o stereo to ten drugi gra kilka poziomów wyżej.

Co masz na myśli pisząc ten drugi? 

51 minut temu, Marcinus napisał:

Mam trochę starszy model, który używam w KD

Jaki model jeśli można wiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
35 minut temu, daniel-de napisał:

Co masz na myśli pisząc ten drugi? 

PM8005

 

35 minut temu, daniel-de napisał:

Jaki model jeśli można wiedzieć?

SR7013

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcinus napisał:

SR5013

Pytanie tylko czy ten model brzmi w stereo na poziomie 7013, którego nowszą wersją jest właśnie 7015. Faktycznie te niższe modele amplitunerów a miałem ich kilka nie grzeszyły dobrym stereo. Dlatego modelem 7015 jestem pod tym względem mile zaskoczony. Między 5015 a 7015 jest przepaść cenowa więc po cichu miałem nadzieję, że co nieco będzie lepiej zwłaszcza, że zakup był bez odsłuchu. Miałem wcześniej płaski model 1609 (który teraz sprzedaję) i jego brzmienie było ok i na tej podstawie zdecydowałem się pójść w kierunku wyższych modeli Marantza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Podany model jest przykładowy do odtwarzania Heos. Nie odnosiłem się do niego w sprawie dźwięku bo go nigdy nie miałem. Tak samo nie miałem Streamera wiec tez nie wiem jak to gra… 

12 minut temu, daniel-de napisał:

Miałem wcześniej płaski model 1609

Widziałem, ostatnio przeglądałem cały temat o naszych kinach domowych, grał z Dali chyba Zensor 5 i Vocal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, długi89 napisał:

grał z Dali chyba Zensor 5

Z Rubiconami. Mam je nadal i pozostaną jeszcze długo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
28 minut temu, daniel-de napisał:

Pytanie tylko czy ten model brzmi w stereo na poziomie 7013, którego nowszą wersją jest właśnie 7015. Faktycznie te niższe modele amplitunerów a miałem ich kilka nie grzeszyły dobrym stereo. Dlatego modelem 7015 jestem pod tym względem mile zaskoczony. Między 5015 a 7015 jest przepaść cenowa więc po cichu miałem nadzieję, że co nieco będzie lepiej zwłaszcza, że zakup był bez odsłuchu. Miałem wcześniej płaski model 1609 (który teraz sprzedaję) i jego brzmienie było ok i na tej podstawie zdecydowałem się pójść w kierunku wyższych modeli Marantza. 

Poprawiłem pomyłkę bo miało być 7013.

Pytanie jakie masz oczekiwania, bo kino obsługują faktycznie rewelacyjnie. Ja w zasadzie słucham tylko stereo a KD kupiłem dla żony.

Jeśli chcesz mieć dobre kino i dobre stereo, to podłącz wzmacniacz stereo do ampli KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcinus napisał:

Jeśli chcesz mieć dobre kino i dobre stereo, to podłącz wzmacniacz stereo do ampli KD

Zawsze tak miałem podłączone ale teraz z racji nowej zabawki bawię się i porównuję możliwości tego Amplitunera do mojego wzmacniacza. Jedno co mogę teraz powiedzieć, że ten amplituner nie gra o 2 czy 3 klasy gorzej od wzmacniacza. Z całą pewnością gra zupełnie inaczej bo są to dwie różne szkoły brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, daniel-de napisał:

Z całą pewnością gra zupełnie inaczej bo są to dwie różne szkoły brzmienia.

To napewno. Ma sporo mocy, ale barwa jak dla mnie jest nienaturalna. Co prawda nie znam Twoich kolumn, a to też ma ogromny wpływ.

Ja do stereo obecnie używam 2x PM11s3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marcinus napisał:

Ja do stereo obecnie używam 2x PM11s3

No to zupełnie inna klasa sprzętu niż mój Audiolab. Ale dlaczego dwa? Jeden robi za końcówkę mocy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, daniel-de napisał:

No to zupełnie inna klasa sprzętu niż mój Audiolab. Ale dlaczego dwa? Jeden robi za końcówkę mocy? 

One mają możliwość połączania w bi ampie 2 x mono. Mam dość spore głośniki Canton ref 5K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie amplituner Marantza do stereo to poroniony pomysl. No chyba ze ktos lubi "byle jakie" plumkanie. 

Roznica miedzy takim sr7010 a wzmacniaczem to niebo a ziemia. 

Posluchaj sobie nawet najprostrzych wzmacniaczy Nada, Denona od 152ae, Cayin to uslyszysz rosnice. 

 

Do 5.1 dzisiaj, jezeli mowa o stajni marantz. To kupilbym najtanszy z wyjsciem Pre-out pod wzmacniacz i dokupil wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
22 minuty temu, Lolo2 napisał:

To kupilbym najtanszy z wyjsciem Pre-out pod wzmacniacz i dokupil wzmacniacz.

W moim przypadku to byłoby chyba lepsze, mniej miejsca zajętego na półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Poprawiłem pomyłkę bo miało być 7013.
Pytanie jakie masz oczekiwania, bo kino obsługują faktycznie rewelacyjnie. Ja w zasadzie słucham tylko stereo a KD kupiłem dla żony.
Jeśli chcesz mieć dobre kino i dobre stereo, to podłącz wzmacniacz stereo do ampli KD
A ja miałem do stereo pm 7004 i pm 14s1 se.
Jakoś zadu nie urwały. Ostatecznie jest sr7010 i końcówka mm7025 do stereo.

Tzn Sr 7010 był cały czas ale myślałem że dedykowany wzmacniacz stereo będzie dużo lepszy, no niestety na mnie jakoś te wzmacniacze wrażenia nie zrobiły, graniem.

Pm 14S1 SE zrobił wrażenie wykonaniem, jakością pilota.
Szkoda, że nie ma amplitunera wykonanego na takim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lolo2 napisał:

Jak dla mnie amplituner Marantza do stereo to poroniony pomysl.

Jak dla mnie ten pomysł wcale nie jest taki najgorszy. A 7015 z plumkaniem ma niewiele wspólnego. Miałem kilka amplitunerów z niskiej i średniej półki a i słuchałem drugie tyle i zawsze stereo wypadało tragicznie. Największym problemem był bas i chaos dźwiękowy. Nie miało to znaczenia czy był to  Marantz, Denon, Pioneer, Yamaha czy cokolwiek innego. W kwestii stereo jestem i byłem purystą ale teraz mam możliwość pobawić się w stereo z wyższym modelem amplitunera i z całą pewnością gra on zupełnie inaczej od niższych modeli. Przede wszystkim nie ma problemów z basem, dźwięki są uporządkowane, barwa nie jest najgorsza a i dynamika nie pozostawia wiele do życzenia oczywiście jeśli nie nastawiamy się muzycznego młota pneumatycznego. Oczywiście wszystko w odpowiedniej skali i żeby była jasność nie ma co porównywać tego amplitunera do urządzeń stereo za 10 tys wzwyż ale spokojnie może powalczyć ze stereo w cenie 4-5 tys. Nie ma sprzętów idealnych i nawet wzmacniacz za trylion baksów może komuś nie przypaść do gustu. Wszystko zależy od oczekiwań i zdolności własnego słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel-de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracki miał dlugo sr7010 i pm8005 i w stereo ampli nie miał co szukać,wystarczy wlaczyc muzyke instrumentalną posłuchac co się dzieje za wokalem ,często drugi plan jest zamazany I malo wyraźny ,niezależnie ile podgłosimy.Jak ktos raz to dostrzerze to zrozumię o czym piszę.Nie słyszałem ampli dobrego w stereo,grać gra dopóki ktoś nie zrozumie w czym rzecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darulok napisał:

wystarczy wlaczyc muzyke instrumentalną posłuchac co się dzieje za wokalem ,często drugi plan jest zamazany I malo wyraźny ,niezależnie ile podgłosimy.

Tu nie ma co dywagować bo amplituner chcąc czy nie chcąc będzie grał inaczej. W 7015 nie zauważyłem jakiś większych problemów z wokalami (nie wiem co miałeś na myśli) poza tym, że są nieco cofnięte w stosunku do mojego wzmacniacza. Ale słyszałem już kilka wzmacniaczy mających podobną cechę. Dla jednych wada dla innych nie, jak zwykle zależy od upodobań. Drugi plan czytelny tragedii nie ma. Gra to inaczej ale jakościowo trzyma poziom sprzętów w średniej cenie i niektóre zwłaszcza te źle nagrane kawałki (a jest ich całkiem sporo) nabrały blasku (tu zasługa procesorów dźwięku). Nie neguję, że wspomniany pm8005 czy jego następca pn8006 będą grały lepiej bo są to wyspecjalizowane wzmacniacze w cenie niewiele niższej niż 7015, który ma mnóstwo bajerów na pokładzie, więcej końcówek mocy itd.. Trzeba po prostu liczyć siły na zamiary bo oczywistym jest, że amplituner z tej półki pewnych rzeczy nie przeskoczy. Uważam więc, że jeśli ktoś chce kupić wzmacniacz i amplituner w cenie do 8 tys. (za swojego 7015 zapłaciłem poniżej 8 tys.) to lepiej kupić taki 7015, x4700h lub Yamahę 2080 (jak się jeszcze znajdzie) bo w stereo zagra podobnie a będzie lepszy w kinie. Pamiętać należy też, z właściwym doborem głośników. Więc jeśli nie jest się wysokiej klasy audiofilem to można być z tego sprzętu zadowolonym. Osoby mające wysokie wymagania i duży portfel będą szukały gdzie indziej ale znajdzie się wielu, którym takie rozwiązanie zupełnie wystarczy i będą cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem bez tych całych "ą" "ę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, daniel-de napisał:

Oczywiście wszystko w odpowiedniej skali i żeby była jasność nie ma co porównywać tego amplitunera do urządzeń stereo za 10 tys wzwyż ale spokojnie może powalczyć ze stereo w cenie 4-5 tys.

Kup se uzywany wzmacniacz za 2000zl i zobaczysz roznice. 

Nie jestem audiofilem, za cholere nie slysze i uwazam za debilizm sluchanie kabli zasilajacych,  beke cisne nawet z ludzi co sluchaja kable cyfrowe. 

Kable glosnikowe tez testowalem, ale chyba mam sluch slonia i nie slysze roznicy, kupilem na odczepnego jakies drozsze w ladnym pudelku "tak aby byly". 

 

Ale co do Marantza sr 70xx i wzmacniacza to panie roznica bardzo duza. 

I daruj sobie wzmacniacze marantza, marantz nie potrafi wzmacniacza zrobic - co on tam ma? Po 60 wat na kanal?

Nie chcesz stracic kasy kup uzywke denona 15x0ae za 1500zlotych i zobaczysz co to sa Niskie tony przy cichym graniu. 

 

Dzisiaj nawet marantza bym nie kupowal. Jak zestaw stereo do Denon. 

Jak samo kino to zainteresowalbym sie Onkyo, Yamaha, Anthem, Arcam. Emotiva. 

Dzisiaj Marantz praktycznie nic ciekawego nie oferuje. Jedynym plusem Marantza jest to ze ma tanie Koncowki mocy w ofercie jak mm7025 i mm7055. 

Nic poza tym. 

Jezeli ktos chce Stereo i Kino moim zdaniem marantz jest  najgorszy z tych wszystkich i najgorszy do rozwiniecia poprzez dokupowanie wzmacniaczy. 

 

Zreszta poszukaj sobie co teraz ludzie kupuja na forum w poprzednich tematach. 

Na topie jest Emotiva, Arcam, Denon, Onkyo, nawet Yamaha sie znajdzie.   A czy ktos kupuje Marantza???  Zostaly tylko dziadki takie jak ja, pmccomp i inni co kisza sie ze starym sr7010 lub klonem w postaci procesora marantza AV.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
48 minut temu, Lolo2 napisał:

I daruj sobie wzmacniacze marantza, marantz nie potrafi wzmacniacza zrobic - co on tam ma? Po 60 wat na kanal?

Nie chcesz stracic kasy kup uzywke denona 15x0ae za 1500zlotych i zobaczysz co to sa Niskie tony przy cichym graniu. 

Chyba mało Marazmów słuchałeś, a Denon to takie efekciarskie granie jeśli chodzi o wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kup se uzywany wzmacniacz za 2000zl i zobaczysz roznice. 
Nie jestem audiofilem, za cholere nie slysze i uwazam za debilizm sluchanie kabli zasilajacych,  beke cisne nawet z ludzi co sluchaja kable cyfrowe. 
Kable glosnikowe tez testowalem, ale chyba mam sluch slonia i nie slysze roznicy, kupilem na odczepnego jakies drozsze w ladnym pudelku "tak aby byly". 
 
Ale co do Marantza sr 70xx i wzmacniacza to panie roznica bardzo duza. 
I daruj sobie wzmacniacze marantza, marantz nie potrafi wzmacniacza zrobic - co on tam ma? Po 60 wat na kanal?
Nie chcesz stracic kasy kup uzywke denona 15x0ae za 1500zlotych i zobaczysz co to sa Niskie tony przy cichym graniu. 
 
Dzisiaj nawet marantza bym nie kupowal. Jak zestaw stereo do Denon. 
Jak samo kino to zainteresowalbym sie Onkyo, Yamaha, Anthem, Arcam. Emotiva. 
Dzisiaj Marantz praktycznie nic ciekawego nie oferuje. Jedynym plusem Marantza jest to ze ma tanie Koncowki mocy w ofercie jak mm7025 i mm7055. 
Nic poza tym. 
Jezeli ktos chce Stereo i Kino moim zdaniem marantz jest  najgorszy z tych wszystkich i najgorszy do rozwiniecia poprzez dokupowanie wzmacniaczy. 
 
Zreszta poszukaj sobie co teraz ludzie kupuja na forum w poprzednich tematach. 
Na topie jest Emotiva, Arcam, Denon, Onkyo, nawet Yamaha sie znajdzie.   A czy ktos kupuje Marantza???  Zostaly tylko dziadki takie jak ja, pmccomp i inni co kisza sie ze starym sr7010 lub klonem w postaci procesora marantza AV.
 
Jeśli tylko o brak mocy Ci idzie, to wystarczy dołożyć końcówkę mocy do sr7010 (najlepiej taką 2 kanałową) i masz całkiem fajne stereo.
Ja testowałem pm 14s1 SE w połączeniu z sr7010 (działał jako końcówka mocy) vs on sam jako zintegrowany wzmacniacz stereo.
Źródło to samo (odtwarzacz CD maranz), sr7010 dostawał sygnał cyfrowy z odtwarzacza a pm 14, dostawał analogowy.
Wyjście na kolumny z pm14
I tylko przelaczałem mu tryby. Raz jako końcówka, (Sr 7010 byl wtedy przedwzmacniaczem), raz jako zintegrowany.

Różnice były bardzo małe, ciężkie do wyłapania, dla mnie.

Więc doszedłem do wniosku, że jeśli przedwzmacniacz jest na tyle dobry w sr7010, to wystarczy mu dołożyć końcówkę mocy na stereo i będzie gitara.
I tak zrobiłem.

Tak całkowicie Sr 7010 vs pm14 nie testowałem. Testowałem tylko ich przedwzmacniacze jeden konta drugi a za samo wzmocnienie odpowiadał pm14, w czasie testu.

Dac w odtwarzaczu CD i w sr7010 według specyfikacji, jest ten sam, więc tam też nie powinno być różnic (jeden miał sygnał cyfrowy, drugi analogowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.