Skocz do zawartości
IGNORED

android box, DAC i lepszy dźwięk


stev72
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru dni myślę o polepszeniu odbioru dźwięku z mojego zestawu. Obecnie dysponuję zestawem  Pioneer vsx-924, Kolumnami roth w systemie 7.1 (główne Oli30) i playerkiem xiaomi mi box 4. Wykorzystuje to w 95% do ogladania filmów ponieważ próby puszczania muzyki wywołują u mnie zawsze ból zębów z powodu jakości jaka jest uzyskiwana. Audiofilem nie jestem, muzyki słucham niewiele (zapewne z powodu wcześniej) Wzorem jest dla mnie muzyka puszczana w młodości na Altusach 140 z polskich sprzętów a potem klocków technics-a. Wymagający więc nie jestem i dodam, że bardzo lubię kiedy sopranów jest aż za dużo ale są soczyste i nie przesterowane.
Przeczytałem wątek z tego forum o android boxie do odtwarzania bezstratnej muzyki i szczerze to niewiele rozumiem. Szukałem ale na razie bez skutku jakiegoś tutoriala jak z czym połączyć. Więc jesli jest cos sensownego to proszę o linka albo o poradę jak sensownie złożyć z tego co mam i sensownego dla mnie DAC-a przyzwoicie grający zestaw.

Jaki DAC do USB  do 1200 zł, jaki program na playerka, jak zarządzać tym programem bez włączania tv. Osobny temat do stworzenie jakiegoś trueNAS-a do filmów i właśnie muzyki. Cos juz zaczałem konfigurować na starym laptopie ale zapału chwilowo brakło, więc jeśli jest fajny tutorial jak skonfigurować to też bardzo proszę.

Bardzo prosze o pomoc

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość dźwięku z tego zestawu Ci nie odpowiada (rozumiem, że aktualnie korzystasz z dac wbudowanego w Pionka)? Dac za dużo nie pomoże moim zdaniem. 

Jak chcesz coś typowo do odtwarzania muzyki, to zobacz np na Yamahę WXC-50

Certyfikat DLNA

Radio internetowe

Bezprzewodowy streaming: AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth

Serwisy strumieniujące: Deezer, Spotify, TIDAL, Qobuz...

Zacząłbym od takiego urządzenia. Wtedy masz apkę na smartfon/tablet i tv do niczego nie potrzebne 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 11:05, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jakość dźwięku z tego zestawu Ci nie odpowiada (rozumiem, że aktualnie korzystasz z dac wbudowanego w Pionka)? Dac za dużo nie pomoże moim zdaniem. 

 

czy faktycznie zewnętrzny DAC do tego sprzętu co mam nie poprawi jakości odtwarzanej muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 09:41, stev72 napisał:

Witam,

od paru dni myślę o polepszeniu odbioru dźwięku z mojego zestawu. Obecnie dysponuję zestawem  Pioneer vsx-924, Kolumnami roth w systemie 7.1 (główne Oli30) i playerkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 4. Wykorzystuje to w 95% do ogladania filmów ponieważ próby puszczania muzyki wywołują u mnie zawsze ból zębów z powodu jakości jaka jest uzyskiwana. Audiofilem nie jestem, muzyki słucham niewiele (zapewne z powodu wcześniej) Wzorem jest dla mnie muzyka puszczana w młodości na Altusach 140 z polskich sprzętów a potem klocków technics-a. Wymagający więc nie jestem i dodam, że bardzo lubię kiedy sopranów jest aż za dużo ale są soczyste i nie przesterowane.
Przeczytałem wątek z tego forum o android boxie do odtwarzania bezstratnej muzyki i szczerze to niewiele rozumiem. Szukałem ale na razie bez skutku jakiegoś tutoriala jak z czym połączyć. Więc jesli jest cos sensownego to proszę o linka albo o poradę jak sensownie złożyć z tego co mam i sensownego dla mnie DAC-a przyzwoicie grający zestaw.

Jaki DAC do USB  do 1200 zł, jaki program na playerka, jak zarządzać tym programem bez włączania tv. Osobny temat do stworzenie jakiegoś trueNAS-a do filmów i właśnie muzyki. Cos juz zaczałem konfigurować na starym laptopie ale zapału chwilowo brakło, więc jeśli jest fajny tutorial jak skonfigurować to też bardzo proszę.

Bardzo prosze o pomoc

 

 

Pierwsze primo - czy mi-box gra przez wyjścia cyfrowe?

Drugie primo - co będzie źródłem muzyki, własne pliki czy jakiś serwis typu Spotify.?

Ostatnio trochę się bawiłem mi-boxem jako streamerem - dla audiofilów nie polecam(jeśli już to jako serwerek) - ale dla Twoich potrzeb może być OK.  Jeśli muzyki własnej jest względnie mało to np. można ją wgrać na kartę micoSD w tablecie lub telefonie - pobrać aplikacje typu mConnect Player, Bubble UPNP albo Hi-FI Cast i puszczać muzą przez Chromecasta. Bubble ma też chyba opcję zainstalowania serwera na mi-boxie i wtedy być może da się podłączyć jakiś pendrive z własną muzyką i sterować aplikacją. Oczywiście w każdej aplikacji tego typu musi być ustawiony serwer i renderer.

Można też zainstalować KODI i sterować pilotem do boxa albo aplikacją Kodi do sterowania(dość słabą) - niewykluczone, że wyżej wymienione też będą działać, tylko w Kodi trzeba ustawić, żeby działał zarówno jako serwer jak i renderer UPNP.

Prostszym rozwiązaniem jest granie ze Spotify lub innego Tidala - wtedy wystarczy aplikacja na telefonie i można grać przez Chromecasta. W przypadku Spotify to pewnie działa jeszcze funkcja Connect - czyli wtedy trzeba zainstalować Spotify na boxie i telefonie - wtedy apka na telefonie łączy się z tą w boxie i przejmuje funkcje pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stev72 napisał:

czy faktycznie zewnętrzny DAC do tego sprzętu co mam nie poprawi jakości odtwarzanej muzyki?

Sam musisz sprawdzić. Na pewno zakup DACa ma większy sens niż zakup streamera. Pod względem użytkowym - mibox jest lata świetlne lepszy od tanich streamerów. Bawiłem się ostatnio aplikacją Heos - jak dla mnie śmiech na sali. Być może DAC coś poprawi ale gwarancji nie ma. Fakt, że słuchanie muzy nie daje przyjemności może wynikać z jakości całego zestawu albo np. z jego niewłaściwego ustawienia. Mój kumpel kupił ostatnio zestaw stereo za jakieś 8 kpln (kolumny za ok 5 kpln) - wg mnie gra to tak samo jak jego poprzednia miniwieża za 2,5 kpln - bo słabo to ustawił i niepotrzebnie napinał się na duże kolumny. Jedyna różnica jest taka - że on jest zadowolony z tego brzmienia. 😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Box gra  u mnie przez HDMI i źródłem dźwięku są moje pliki dźwiękowe. Poczytałem, głównie na tym forum  że android może grać lepiej przez USB ale trzeba DAC-a i program, stąd moje pytania. DAC wpięty potem po RCA do amplitunera Jako źródło na razie widzę trueNasa, bo do tej pory był to dysk przenośny wpięty bezpośrednio do MiBoxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, stev72 napisał:

Mi Box gra  u mnie przez HDMI i źródłem dźwięku są moje pliki dźwiękowe. Poczytałem, głównie na tym forum  że android może grać lepiej przez USB ale trzeba DAC-a i program, stąd moje pytania. DAC wpięty potem po RCA do amplitunera Jako źródło na razie widzę trueNasa, bo do tej pory był to dysk przenośny wpięty bezpośrednio do MiBoxa.

Skoro masz Nasa (rozumiem obsługuje UPNP) to najprostsza opcja to grać przez Chromecasta przez jedną z aplikacji, które wymieniałem.

Ta specjalna apka na Androida to zapewne USB Audio Player Pro. Ona nie działa na Android TV. Jest rzeczywiście bardzo dobra ale  kiedy używa się telefonu jako odtwarzacza do słuchawek z mobilnym DACiem/wzmacniaczem słuchawkowym. Być może działa z niektórymi TVboxami ze zwykłym Androidem - ale w Twoim systemie jej używanie nie ma sensu. Wątpię, żeby to gniazdo USB w Mi było zoptymalizowane pod audio, niektóre lepsze boxy na Androidzie mogą mieć lepsze wyjścia USB i wtedy będzie to miało sens. Aplikacje obsługujące Chromecast będą lepsze - a na pewno wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na obecnym sprzęcie nie ma sensu kupować DAC,a bo go i tak nie wykorzystam? Mam jeszcze Samsung QLED QE65Q77TAT i szczerze mówiąc głownie z niego teraz leci netflix a mibox się kurzy ale pewnie też cudów z tego tv w dziedzinie odtwarzania plików audio nie uzyskam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2021 o 08:41, stev72 napisał:

Bardzo prosze o pomoc

Zanim wydasz chociażby 1pln, to pożycz od kogoś dowolny CD-player i porównaj brzmienie tego samego kawałka z Mi-Boxem. Sam się przekonasz, czy winnym braku szczęścia jest Mi-Box, czy cała reszta systemu (obstawiam 1:100, bo DAC to tylko detale, którymi nie zniwelusz niedoskonałości kolumn).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Zanim wydasz chociażby 1pln, to pożycz od kogoś dowolny CD-player i porównaj brzmienie tego samego kawałka z Mi-Boxem. Sam się przekonasz, czy winnym braku szczęścia jest Mi-Box, czy cała reszta systemu (obstawiam 1:100, bo DAC to tylko detale, którymi nie zniwelusz niedoskonałości kolumn).

same rothy na odsłuchu w sklepie grały świetnie, ale wiadomo, że były podpięte do lepszego źródła. Na obecnym świetnie idzie audio z dts bo album Jeane  Michala Jarre wymiata, inne kawałki ściągnięte w dts też. Faktem jest tylko, że moc i jakość daje tylko głośne słuchanie, przy cichym brakuje dynamiki i góry. Natomiast stereo zawsze bardzo średnie, może jeszcze spróbuje puścić z laptopa lub sprawdzić wejście USB w pionku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stev72 napisał:

same rothy na odsłuchu w sklepie grały świetnie, ale wiadomo, że były podpięte do lepszego źródła.

I przede wszystkim w przyzwoitej (podejżewam) akustyce.

3 godziny temu, stev72 napisał:

...jakość daje tylko głośne słuchanie, przy cichym brakuje dynamiki i góry.

To raczej efekt właściwości ludzkiego słuchu, który przy cichym odsłuchu wyostrza się na to co niezbędne by przeżyć w dżungli, a gubi szczegóły (basy, soprany, cichsze dźwięki). Ale jak lubisz słuchać cicho, to warto rozważyć kolumny o bardziej wyrazistym brzmieniu.

 

3 godziny temu, stev72 napisał:

...może jeszcze spróbuje puścić z laptopa lub sprawdzić wejście USB w pionku. 

Spróbuj, ale polecam pożyczyć CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pożyczyłem odtwarzacz CD, bardzo ładnie to gra choć do wzmaka lampowego jakiego słyszałem wcześniej nie ma porównania. Niemniej jak by mi tak grało z MiBoxa albo z innego nie za drogiego playera plus DAC byłbym zadowolony... tylko dalej nie bardzo wiem jak to skonfigurować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stev72 napisał:

pożyczyłem odtwarzacz CD, bardzo ładnie to gra choć do wzmaka lampowego jakiego słyszałem wcześniej nie ma porównania. Niemniej jak by mi tak grało z MiBoxa albo z innego nie za drogiego playera plus DAC byłbym zadowolony... tylko dalej nie bardzo wiem jak to skonfigurować 

ewentualnie niedrogie i nieskomplikowane rozwiązanie w sensownych pieniądzach 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Akurat testuję sobie całkiem niegłupią - choć nie bezkosztową opcję poprawy dźwięku z miboxa.
Program USB Audio Player Pro ma od niedawna opcję Cast. Jest eksperymentalna więc działa chimerycznie. Oprócz tego stream pochodzi z urządzenia z Androidem - nie jak w klasycznym Chromecaście "z chmury". Zalety - jest gapless, dźwięk można streamować do 24/96. Wady - poza chimerycznością(na DAPie gra zawsze, na smartfonie czasem, na tablecie w ogóle) jak np. plik jest w wariancie 24/192 to w ogóle go nie zagra(przynajmniej tak jest w przypadku Qobuza). Dodatkowy bonus - jeśli nadajnikiem jest DAP to jakość dźwięku jest trochę lepsza niż przez typowe połączenie Chromecast. Na miboxie nie są to wielkie różnice(ze standardowym zasilaczem) - ale kto wie czy np. z Chrome wbudowanym do urządzenia audio typu Cyrus, Naim czy Arcam taki zabieg nie będzie już robił większej różnicy.
Być może DAP z Antkiem jest też dobrą opcją dla tych, którzy używają Bubble albo mConnecta - zarówno do Chromecasta jak i w trybie upnp.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

zamówiłe tanii Fosi Audio Dac4 i problem mam w jaki sposób puścić na niego dźwięk z MI Boxa a w zasadzie jak sobie poradzić z aplikacjami androidowymi na android TV jaki ten player ma. Jedynie udało mi się uruchomić traiala USB Audio Player PRO, z onkyo i hiby poległem zaraz po zainstalowaniu bo nie wiem jak włączać przyciski za pomocą pilota. Najbliżej opanowania sytuacji byłem po instalacji CetusPlaya ale finalnie też nie działa jak bym chciał.

Udało mi się jedynie po USB uruchomić MP3ki wgrane na miboxa i jest nieźle ale sterować programem za nic nie potrafię bo nie umiem wywoływać menu a bez tego nie dostanę się do serwera plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.