Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacnacz ktory przy cichym słuchaniu jest w pełni dynamiczny i nie lampowy i nie klasa A


Regenerator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam integre BAT bez lamp.i jest swietnie.lampy mam w CD ,moge skorzystac z lampowego wyjscia.lub tranzystorowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomek7776 napisał:

Audia to swietne wzmacnicze,czaruja dzwiekiem.mialem i polecam.

aczkolwiek BAT jest duzo lepszym jesli chodzi o barwe,przestrzen i bas.

Audia wylaczala mi sie przy wyzszych poziomach glosnosci,na wysokoskutecznych kolumnach.

takze wydajnosc pradowa,to nie jest ich mocna strona.

Myślę, że stawiając takie tezy warto napisać o jakich modelach jest dokładnie mowa. Ja przed dzieloną Audią miałem dzielonego BATa właśnie i absolutnie nie zauważyłem takiej zależności. A nawet przeciwnie, Audia to wulkan energii przy jednoczesnych zaletach sonicznych BATa. Jednak nie ma co generalizować, bo Auia i BAT to spore zbiory różnych urządzeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy cichym graniu sprawdza się zestaw Alientek D8 oraz Fosi Audio T20 (jako przedwzmacniacz) z lampami 6zh38p z kolumnami Quadral Qiuintas (basu jest aż za dużo:) całość za ok. 700 zł (bez kolumn)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hansolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
witam fachowcow i nie fachowcow ale osłuchanych kolegów 
jak w tytule moze ktos z Was podpowie na jaki parametr wzmacniacza zwracac uwage zeby przy niewielkim ustawieniu glosnosci wzmacniacz oddawal dobra dynamike 
czesto mialem do czynienia z doskonalymdzwiekiem ale dopiero po ustawieniu galki glosnosci na min 1/4-1/3 dzieki za podpowiedzi 
Ja bym upatrywał sukcesu w kolumnach.
Mniejsze drivery potrzebują większego poruszenia ich, a to cicho się nie da.
Bez względu na wzmacniacz.
Pewnie jedne wzmaki faktycznie potrafią lepiej zavrqc cicho vs inne, ale tu kolumny imho są kluczowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
moze ktos z Was podpowie na jaki parametr wzmacniacza zwracac uwage zeby przy niewielkim ustawieniu glosnosci wzmacniacz oddawal dobra dynamike 
czesto mialem do czynienia z doskonalymdzwiekiem ale dopiero po ustawieniu galki glosnosci na min 1/4-1/3


Odpowiedz jest bardzo prosta, ale nikt jej nie lubi

Nazwa tego parametru to „regulacja LOUDNES albo CONTOUR“.

A przerzucaniem wzmacniaczy (dowolnego typu) nie rozwiazesz tego problemu, bo to jest to zwiazane z tym jak dzialaja twoje uszy a nie wzmacniacz.

Patrz powyzej wypowiedz Ma_ki (poszukaj haslo krzywe Fletcher Munsona)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale wygieta charakterystyka to nie sa „znieksztalcenia“

BTW.
Zmiana glosnikow tez tego nie zmieni.

PS. Wszelkie powyzsze wskazowki na wieksza moc, sasilacze to bzdura.

Gdyby ktos piasal, ze wzmcniacz gra dobrze cicho, ale ma problemy z glosnym graniem, to bylo by to logiczne.
Jesli wzmacniacz nie ma problemu z glosnym graniem, to dlaczego brakuje mu mocy na ciche granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xajas napisał:

Ale wygieta charakterystyka to nie sa „znieksztalcenia“

Zgadza się. To skrót myślowy. Miałem na uwadze potrzebę wydłużenia toru sygnałowego. A to często już wprowadza coś do dźwięku.

@Regenerator: Posłuchaj też innych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
W dniu 19.07.2021 o 16:27, Regenerator napisał:

jak w tytule moze ktos z Was podpowie na jaki parametr wzmacniacza zwracac uwage zeby przy niewielkim ustawieniu glosnosci wzmacniacz oddawal dobra dynamike 

Wczoraj wieczorem zadałem sobie trudu zmierzenia/pomiaru natężenia dźwięku. Tym czym mogłem, telefonem. To zapewne żaden „pomiar” 

Aplikacja decibel meter. Średnio wyszło 45 dB. Z odlegości - trojkąt o boku ok 2.5 metra. Było „średnio cicho”. Ja zadowolony z dynamiki/mikrodynamiki. Nie mam loudness. Córka na piętrze się nie obudziła, sąsiedzi nie wnieśli skargi.

 

@Regenerator co oznacza dla Ciebie „niewielkie ustawienie głośności”?

Zechciałbyś zmierzyć i podać tą wartość?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, adamnl napisał:

Wczoraj wieczorem zadałem sobie trudu zmierzenia/pomiaru natężenia dźwięku. Tym czym mogłem, telefonem. To zapewne żaden „pomiar” 

Aplikacja decibel meter. Średnio wyszło 45 dB. Z odlegości - trojkąt o boku ok 2.5 metra. Było „średnio cicho”. Ja zadowolony z dynamiki/mikrodynamiki. 

 

@Regenerator co oznacza dla Ciebie „niewielkie ustawienie głośności”?

Zechciałbyś zmierzyć i podać tą wartość?  

Uwaga.

Nie mylcie pomiaru "natezenia dzwieku" SPL (w jednostce dB) z odbierana przez ucho "glosnoscia" (jednostka jest Phon) i do tego jeszcze "dynamike" i "mikrodynamike" . Kazde z tych pojec to co innego (i wrzucanie ich do jednego garnka jest bez sensu), a to, o czym najczesciej jest mowa przy roznej percepcj (a nie reprodukcji) muzyki przy roznych poziomach natezenia dzwieku to problematyka naszych uszu -> psychoakustyki a nie sprzetu!!!   

Poziom "glosnosci" odbierany przez uszy nie zmienia sie liniowo w calym zakresie czestotliwosci wraz ze zmiana poziomu SPL!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

@xajas

Masz wiedzę, potrafisz to udowodnić. Szacunek. Mam przyjemność czytania to co piszesz. 
 

7 godzin temu, xajas napisał:

Nazwa tego parametru to „regulacja LOUDNES albo CONTOUR“

Czy jesteś pewny, że to jedyna odpowiedź na pytanie kolegi @Regenerator? W odniesieniu do jego potrzeby znalezienia wzmacniacza jak w tytule.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adamnl napisał:

Czy jesteś pewny, że to jedyna odpowiedź na pytanie kolegi @Regenerator? W odniesieniu do jego potrzeby znalezienia wzmacniacza jak w tytule.

 

Jesli @Regenerator oczekuje rozwiazanie problemu poprzez wzmacniacz, to Contour/Loudnes jest jedynym rozwiazaniem. I zanim ktos wpadnie na pomysl traktowania tego rozwiazania za "deprawujace dzwiek", to niech sie zastanowi, dlaczego TOPOWE wzmacniacze/przedwzmacniacze Luxmana albo Accuphase oferuja wlasnie takie rozwiazania.

Ale sa tez alternatywy

1.  W wzmacniaczach z zabudowana korekcja DSP/DRC, takich jak Lyngdorf, NAD, MiniDSP, itp. mozesz zaprogramowac rozne setupy dla roznych glosnosci, i potem dowolnie, w zaleznosci od glosnosci odsluchu, wybierac dowolny setup

2. Jesli zrodlem jest PC, to mozesz takie same setupy specyficzne dla upodoban/poziomu gosnosci zrealizowac za pomoca odpowiednich programow na PC-cie (Software DSP)

3. Jesli zrodlem jest PC i uzywasz inteligentnego Playera/Media DB (jak np. JRiver MC), to czesto masz mozliwosc wlaczenia adaptywnej regulacji glosnosci, ktora uwzglednia tego typu korekcje. W niektorych Media Playerach mozna ja nawet kalibrowac/dozowac (Acourate)   

 

Wiele drog prowadzi do Rzymu, ale zwiekszenie mocy wzmacniacza albo wymiana glosnikow to martwy zaulek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adamnl napisał:

Wczoraj wieczorem zadałem sobie trudu zmierzenia/pomiaru natężenia dźwięku.

Mi w dzień z odgłosami zewnętrznymi wyszło ok 52dB, 48 jak robiło się ciszej wokoło, (nie wiedziałem że klawiatura jest taka głośna) 🙂

ok 2m od kolumn

Dobry pomysł żeby określić poziom słuchania

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ma_ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xajas napisał:

dlaczego TOPOWE wzmacniacze/przedwzmacniacze Luxmana albo Accuphase oferuja wlasnie takie rozwiazania

MA6900 miał, MA7000 nie ma. I nie wiem czy żałuję.

W MA6900 korzystałem ale miałem mieszane uczucia. Bardziej przejrzysty dźwięk był z OFF.

Ale to chyba sprawa bardziej indywidualna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 17:38, Terrapin napisał:

Dawno temu szukałem wzmacniacza i posłuchałem integry NuForce’a (czyli zasadniczo klasy D). To była wtedy nowość na rynku. Brak zniekształceń przy cichym słuchaniu był imponujący. Jestem technicznym głąbem, więc nie pytałem o parametry, ale sprzedawca chwalił wyczynowo wysoki damping factor (1000?), cokolwiek to jest. Na tym samym odsłuchu zaprezentowano mi hybrydowego Vincenta. Pod względem kontroli głośników (jakieś ogromne Audio Physiki) przy cichym słuchaniu to już nie było to. Ale i tak kupiłem hybrydę, ale Pathosa, da się tego cicho słuchać, tyle, że mam w miarę skuteczne kolumny (91 dB), co pewnie też ma znaczenie.

Jaki Pathos? Miałem twin towers i był fajny, zwłaszcza na dobrych NOS-ach wejściowych z 8 Ohmowymi kolumnami na scanach.

7 godzin temu, xajas napisał:

1.  W wzmacniaczach z zabudowana korekcja DSP/DRC, takich jak Lyngdorf, NAD, MiniDSP, itp. mozesz zaprogramowac rozne setupy dla roznych glosnosci, i potem dowolnie, w zaleznosci od glosnosci odsluchu, wybierac dowolny setup

2. Jesli zrodlem jest PC, to mozesz takie same setupy specyficzne dla upodoban/poziomu gosnosci zrealizowac za pomoca odpowiednich programow na PC-cie (Software DSP)

3. Jesli zrodlem jest PC i uzywasz inteligentnego Playera/Media DB (jak np. JRiver MC), to czesto masz mozliwosc wlaczenia adaptywnej regulacji glosnosci, ktora uwzglednia tego typu korekcje. W niektorych Media Playerach mozna ja nawet kalibrowac/dozowac (Acourate)   

Wiele drog prowadzi do Rzymu, ale zwiekszenie mocy wzmacniacza albo wymiana glosnikow to martwy zaulek

Zgadzam się, nowe wzmaki SMSL mają zdaje się możliwość korekcji ala "loudness", podbijanie dynamiki, zmiany charakterystyki EQ i inne tricki z harmonicznymi (symulacja lamp)...

Tu testuje Sandu takowego:

SMSL SA400 Review – Power Overwhelming! (soundnews.net)

nie da się wkleić...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Waldek-Wadia9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Waldek-Wadia9 napisał:

Jaki Pathos? Miałem twin towers

Skromny. Classic One MkIII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ma_ki napisał:

A to często już wprowadza coś do dźwięku.

Chyba że działamy w domenie cyfrowej. 

Do takich cichych odsłuchów potrzebne będą wysokoskuteczne kolumny z dużymi wooferami. Do tego (paradoksalnie) mocny wydajny prądowo wzmacniacz. Nie wiem czy tweetery w technologii AMT nie byłyby też dobrym rozwiązaniem - zawsze wydaje mi się że one dają ostrzejszy dźwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu nie kapuje skad sie bierze ta hipoteza, ze do CICHEGO sluchania ptrzebuje:
1. Duza skutecznosc
2. Duze woofery
3. Duza wydajnosc wzmacniaczy

czy mozesz to jakos uzasadnic?

De facto, to sa dokladnie te wlasciwosci, ktore potrzebuje do GLOSNEGO sluchania !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ xajas

Wyobraź sobie, że stoisz pomiędzy kolumnami z otwartą obudową z 3 głośnikami o średnicy 1m i poruszają się one (grają) wychylając na 1mm. I teraz analogiczna sytuacja tylko kolumny mają po jednym 30cm głośniku w zamkniętej obudowie. Czego się spodziewasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radoscia natrafilem na ten watek.
Tak jak juz padlo sporo spostrzezen, to brakuje mi spojnego kierunku.

Czy przy zalozeniu ze mam standardowe kolumny czyt przetworniki 18cm (2-3 szt. na kolumne) , sama kolumna to ok 100-110cm wysokosci oraz przyzwoite przetwornki , potrzebuja prądu ale nie są taniochą z bazaru.

Siadam wieczorem przy lampce wina i nie chce zeby wszyscy domownicy musieli sluchac tego co ja, ale chce miec sam przyjemnosc czucia muzyki.

Do tej pory jedyne co mi wpajano to prąd, trzeba go miec w zapasie zeby bylo czym ruszyc membrany.
Jesli to dobry kierunek to czy zatem lepiej szukac integry czy jednak pre-koncowka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@ xajas
Wyobraź sobie, że stoisz pomiędzy kolumnami z otwartą obudową z 3 głośnikami o średnicy 1m i poruszają się one (grają) wychylając na 1mm. I teraz analogiczna sytuacja tylko kolumny mają po jednym 30cm głośniku w zamkniętej obudowie. Czego się spodziewasz?

i co to ma wspolnego z cichym sluchaniem?
NIC

Siadam wieczorem przy lampce wina i nie chce zeby wszyscy domownicy musieli sluchac tego co ja, ale chce miec sam przyjemnosc czucia muzyki.

Do tej pory jedyne co mi wpajano to prąd, trzeba go miec w zapasie zeby bylo czym ruszyc membrany.
Jesli to dobry kierunek to czy zatem lepiej szukac integry czy jednak pre-koncowka?



wpajano ci bzdury
przy cichym sluchaniu membrany sa minimalnie „ruszane“
to zly kierunek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Placek napisał:

Jesli to dobry kierunek to czy zatem lepiej szukac integry czy jednak pre-koncowka?

Jedynym dośc prostym i dobrym z audiofilskiego punktu widzenia jest konstrukcja filtra ktory mozna podłączyć przed wejściem na wzmacniacz zintegrowany lub na przedwzmacniacz

filtr taki podnosi zakres basu i wysokich tonów dopasowujac charakterystyke przetwarzania kolumn do krzywych fizjologicznych słuchu ,co przy cichym słuchaniu jest najważniejsze

wg mnie nie ma innego  (dobrego dla większości) sposobu na to by wrażenie dynamiczności artykulacji i szeroko pojętej jakości dźwieku było podobne przy głośnym i cichym słuchaniu

inny sposób to kolumny w klasie Hi-end o absolutnie maksymalnych parametrach jakościowych napędzane jeszcze lepszym wzmacniaczem , taki tandem dzięki mozliwościom dynamicznym , szybkosci narastania sygnału w czasie może dawać porównywalna radochę przy duzych róznicach regulowanej głosności

ale to sa orientacyjne ceny systemu na pewno powyżej miliona zł

jesli ktoś byłby zainteresowany jak wyglada przykładowy filtr bierny , o ktorym pisałem to mogę pokazać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xajas napisał:

przy cichym sluchaniu membrany sa minimalnie „ruszane“

i dlatego dobrze jak mają dużą powierzchnię i nie są tłumione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ma_ki napisał:

Czego się spodziewasz?

może bardziej konstruktywnie napisz o co Ci chodzi

faktem jest ,że jeden z kolegów ma system z kolumnami OB z czterama 18calowymi głosnikami dwoma 12calowymi i symetrycznym ukladem 6,5cala + kopułka

na jeden kanał stereo i bardzo jest zadowolony ze wszystkich poziomów głosności odsłuchu 🙂

8 minut temu, Ma_ki napisał:

i dlatego dobrze jak mają dużą powierzchnię i nie są tłumione

to prawda , że im większa powierzchnia membran tym lepiej choć są z drugiej strony zastrzeżenia dotyczące masy tych membran i związanej z tym szybkości reakcji na impuls sygnału

ale co do tłumienia nie masz racji

równie ważna jest szybkość reakcji np wychylenie co powrót do stanu sprzed pobudzenia czyli tłumienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)
51 minut temu, slawek.xm napisał:

Jedynym dośc prostym i dobrym z audiofilskiego punktu widzenia jest konstrukcja filtra ktory mozna podłączyć przed wejściem na wzmacniacz zintegrowany lub na przedwzmacniacz

Sławku, witaj. 
 

Załóżmy, mam dwa monobloki lampowe plus lampowy preamp/WBA. „prawie” bezkompromisowy zestaw, brzmienie - spełnienie marzeń i kres poszukiwań.

Czy Twoja propozycja/patrz wyżej Twój cytat, jest do „ogarnięcia” w takim zestawie? Chciałbym przedstawić sugestię konstruktorowi tego zestawu. Czy są/pojawią się skutki uboczne tego „zabiegu”?

Dziękuję serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpajano ci bzdury
przy cichym sluchaniu membrany sa minimalnie „ruszane“
to zly kierunek
Dobra.
Zatem reseruje podejscie.prosze naprowadź.
Zalozmy ze mam jak wspomnialem dobre kolumny za 15-20k albo DIY na Scanach czy innych Seasach.
Chce sluchac cicho.
Czym napędzic? Chodzi mi o filozofie a w drugiej kolejnosci konkrente elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, adamnl napisał:

Sławku, witaj. 
 

Załóżmy, mam dwa monobloki lampowe plus lampowy preamp/WBA. „prawie” bezkompromisowy zestaw, brzmienie - spełnienie marzeń i kres poszukiwań.

Czy Twoja propozycja/patrz wyżej Twój cytat, jest do „ogarnięcia” w takim zestawie? Chciałbym przedstawić sugestię konstruktorowi tego zestawu. Czy są/pojawią się skutki uboczne tego „zabiegu”?

Dziękuję serdecznie.

 

czy sa skutki uboczne?

przy głosnym słuchaniu zbyt wiele basu i wysokich

tak, mozna taki filtr wstawić przed wejściem sygnału na przedwzmacniacz

tu masz przykład prostego biernego filtra podnoszącego zakres basu i wysokich o 4,5dB

mozna taki malutki filterek zrobic w oddzielnej obudowie i podłączać tylko wtedy gdy nastawieni jesteśmy na stosunkowo ciche słuchanie

im lepsze jakościowo elementy w filtrze tym lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Placek napisał:

Czym napędzic? Chodzi mi o filozofie

bez ingerencji w sygnał żaden wzmacniacz nie da Ci zadowalających efektów, bo w największym stopniu zalezy to od fizjologii ludzkiego słuchu a nie od sprzętu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ma_ki napisał:

i dlatego dobrze jak mają dużą powierzchnię i nie są tłumione

Ta odpowiedz jest w dalszym ciagu nielogiczna i bez sensu

"Tlumienie" rosnie z wychyleniem (czyli z glosnoscia). W tym kontekscie "tlumienie" to w fizycznie uproszczenym modelu zawieszenia przetwornika to nic innego jak sprezyna. Im wieksze wychylenie (rozciagniecie) sprezyny tym wieksza sile (czyli "wiecej pradu") musisz przylozyc by ja rozciagnac (wychylic). Czyli duze "tlumienie" masz przy GLOSNYM a nie CICHYM sluchaniu.

 

Duza powiezchnie potrzebujesz do GLOSNEGO sluchania. Kazdy przetwornik ma swoj zakres liniowej pracy Xmax(lin). Jesli masz maly przetwornik z Xmax=5mm i duzy przetwornik z Xmax=10mm, a sluchasz CICHO (np. 50dB), to maly przetwornik wychyla sie np. o 3mm a duzy o 1mm. Obydwa pracuja w liniowym zakresie i produkuja male znieksztalcenia. 

Jesli sluchasz GLOSNO np. 100dB, to maly  glosnik wychyla sie o  8mm (czyli poza Xmax(lin) ) zaczyna komprymowac i generowac wieksze znieksztalceni. Duzy przetwornik wychyla sie przy tej glosnosci tylko o 9mm i pozostaje w zakresie Xmax(lin), nie komprymuje i nie znieksztalca.

Dlatego  duza powiezchnie potrzebujessz do GLOSNEGO a nie CICHEGO sluchania 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.