Jump to content
IGNORED

Prośba o pomoc w doborze kolumn do kina domowego


denom
 Share

Recommended Posts

Witam, to pierwszy post na forum, aczkolwiek jestem od dawna użytkownikiem ograniczającym sie do czytania i zbierania informacji.
Jednak i dla mnie nadszedł czas zmiany sprzętu więc zwracam się z prośbą o pomoc.
Aktualnie posiadam kino domowe na bazie Denona AVR 2809 plus kolumny JBL E90 Northridge, central JBL Northridge E25 i surrroundy JBL Northridge E10, sub JBL L 8400P, filmy i koncerty odwarzam z płyt BD oraz folderów i ISO z komputera. W odrębnym pokoju mam sprzęt do stereo Denon PMA-720AE, fronty JBL Studio 290 oraz sub Rel T9i.
Zamierzam zmienić amplituner Denon  2809 na coś nowszego, natomiast stary amplituner przenieść do pokoju, gdzie mam zestaw stereo i wykorzystać do drugiego zestawu kina domowego.
Dlatego też proszę o pomoc w znalezieniu złotego środka i pomoc w wybraniu nowego amplitunera, który będzie grał z w/w zestawem JBL E Northridge oraz o pomoc wyborze zestawu 5.0 do starego amplitunera (Denon 2809). Planuję wykorzystać suba Rel T9i do stereo i kina domowego i zastanawiam się, czy warto preoutem łączyć ampli ze wzmacniaczem - jeśli jest to oczywiście możliwe i da jakiś fajny efekt -  (wtedy potrzebowałbym kupić jedynie central i surroundy), czy wybrać jakiś fajny zestaw 5.0 (bez frontów podłogowych z uwagi na już posiadane kolosy JBL E 290 rzecz jasna). Pokój, w którym ma to grać ma ok. 25 m2, o sąsiadów nie muszę się martwić, gdyż mieszkam w swoim domu.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekaw jak wypadłoby bezpośrednie porównanie dzisiejszych amplitunerów z twoim Denonem i nie bez powodu takie pytanie się nasuwa, ponieważ nie jestem pewny jakie pieniądze musielibyśmy przeznaczyć by dorównać, albo przewyższyć brzmienie starych modeli. Fajnie byłoby mieć na sklepie stare i nowe, ale to niestety niemożliwe i z reguły takie porównania możemy zrobić dzięki uprzejmości klientów posiadających starsze konstrukcje. Oczywiście nowe ciągnie do siebie funkcjonalnością, różnego typu dekoderami, ale często oczarowani opisami tracimy z pola widzenia najważniejsze "brzmienie" Większość produkowanych amplitunerów kina będzie bronić się jeśli chodzi o dźwięk w kinie domowym, ale jeśli szukamy również przyzwoitej jakości w stereo sytuacja na tyle się komplikuje, że musimy przeznaczyć znacznie większe pieniądze na amplituner. Obecnie warto szukać jakości co najmniej w średniej półce i urządzeniach począwszy od Marantza SR5015, Yamahy RX-A2A, po przez Denona AVC-X3700H, AVC-X4700H i droższych jeszcze lepszych Anthem MRX 540, czy Arcam AVR10. Kolumny JBL to konstrukcje typowo kinowe, ekspresyjne i dynamicznie brzmiące i większość amplitunerów zagra z nimi dobrze.

  • Thanks 1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dzięki, właśnie skłaniam się do Denona AVC-X3700H. Fakt, moje kolumny są już pełnoletnie (chyba), ale są jak z pudełka i w zupełności ze starym Denonem wystarczająco dobrze grają. Miejmy nadzieję - bo nie zamierzam ich zmieniać - że i z AVC-X3700 zagrają tak samo dobrze, a może nawet lepiej. Jakby co w zapasie mam JBL E290, niestety tylko fronty.

Temat połączenia ampli ze wzmakiem raczej odpuszczam i chyba zakupię komplet 5.0, który zagra ze subem Rela T9i, nie mogę się tylko zdecydować, które kolumny podstawkowe do starego Denona wybrać. Skłaniam się do Monitor Audio Radius, Dali  Frozen Micro, Indiana Line Nota. Niestety, nie mam żadnego doświadczenia co do kolumn podstawkowych, zawsze celowałem w podłogówki uznając, że wielkość ma znaczenie. Tutaj niestety jest odwrotnie, potrzebuję coś małego ale dobrze grającego, ponieważ w pokoju jest jeszcze zestaw stereo z kolumnami podłogowymi (właśnie te JBL Studio 290) i nie jest to duży pokój - taki typowo dla mnie czyli komputery, stereo i kino domowe do oglądania w samotności i skupieniu.

Edited by denom
poprawa
Link to comment
Share on other sites

OK ostatecznie padło na Monitor Audio Bronze (5..0 plus posiadany Rel T9i), czyli 2xBronze 100 fronty, 2 razy Bronze Fix (surroundy) i Bronze 150 Bronze central do starego Denona AVR-2809 i nowy Denon Avr X3700...

Link to comment
Share on other sites

Nie będę miał możliwości sprawdzenia ponieważ z uwagi na brak wejścia "multi channel" skreśliłem X3700 z listy zakupów i na dzień dzisiejszy skłaniam się w kierunku Marantza 7015, chyba  ze wyjdzie coś nowszego. Co do AVR-2809 to mam go od nowości, nie był szczególnie eksploatowany gdyż używałem go tylko do kina domowego i mogę powiedzieć, że w kinie z zestawem JBL Northridge 5.1 sprawdza się super (dlatego go zostawiam jako drugi zestaw z tym że dodam mu preoutem denona 720), natomiast do muzyki nieszczególnie, tzn. koncerty z płyt bluray jak najbardziej ok (połączenie analogowe) natomiast ogólnie do muzyki przeciętnie...

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, denom napisał:

natomiast ogólnie do muzyki przeciętnie...

To może do muzyki kup porządne słuchawki, jakiś wzmacniacz do nich jeśli będzie potrzebny, a tutaj skup się tylko na kinie. Rzadko udaje się pogodzić jedno i drugie. Sprzęt KD może w stereo grać całkiem poprawnie, ale jednak słuchawki zawsze wygrywają.

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy na co stawiamy. Ja mam zarówno cały tor słuchawkowy jak i stereo i zdecydowanie częściej słucham stereo. Nie jestem jednak w stanie zrezygnować ze słuchawek, ponieważ dają lepszy efekt trójwymiaru no i nie trzeba przeszkadzać innym domownikom. 
Znam także osoby, które wybiorą bez chwili zawahania słuchawki zamiast stereo. Byłoby nudo jeśli każdy by patrzył tak samo 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

A może zamiast MA spróbował byś Klipsche do Kina ? Super połączenie z Denonem lub Marantzem. Ewentualnie używane np Heco Celan, Paradigm Monitor, B&W ,Dali czy Focal. Fajnie by było mieć dwa różne systemy o różnych charakterystykach grania🙂

Edited by długi89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.