Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki subwoofer do ok. 2500zł.?


ssq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ssq napisał:

  dobra motoryka 

Co to ? 

 

Druga sprawa,  widzę że wiesz czego oczekujesz i to da ci klipsch bo zakres 50hz ma podbity.  Nie wiesz za to ile daje miejsce umieszczenia suba bo byś nie pisał takich głupot że sb2000 jest za wolny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lonely napisał:

Co to ? 

Szybkość.

20 minut temu, Lonely napisał:

Druga sprawa,  widzę że wiesz czego oczekujesz i to da ci klipsch bo zakres 50hz ma podbity. 

Klipscha jakiegoś posłucham, ale ten co Ty polecasz to koszt 3700 to nie mój przedział cenowy!

Mój sub jest w ok miejscu, chodząc po pokoju sprawdzając gdzie jest jaki bas, przestawiając sub, to obecne miejsce jest spoko (między głośnikami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 3700 tylko spokojnie poniżej 3k , podzwoń a zobaczysz . Szukaj wersji 115 , będzie tańsza.  Z ciekawości dzwoniłem w zimę i za 2200 można było wyrwać.  Ustaw dobrze faze człowieku bo nawet nie wiesz co piszesz z tą szybkością do jakiegoś disco rombanek czy scootera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, Lonely napisał:

No nie można mieć szarej kanapy gdy ma się ten sam sposób pisania , używa się takich samych słów,  wrzuca tej samej tematyki filmy po niemiecku,  ma się Nick długi89 po stivi89 i jest się długim Martinem,  chwali się ceną swoich zabawek bez pytania i ogólnie poza 125 faktami łączącymi Cię z Martynem a jeżeli dalej zaprzeczysz to zobacz właśnie że wychodzisz na idiotę w świetle tak miażdżących dowodów.  Przemyśl SE to Mariusz 🤣🤣🤣🤣

Ja  nie muszę nic udowadniać osobie twojego pokroju.

Skończyłeś szkołę Kaligraficzna? Jeżeli tak to proszę udowodnij dyplomem czy świadectwem. Jeżeli nie to ty robisz z siebie pośmiewisko w internecie oceniając czyjąś pisownię. 
 

Kończę z toba rozmowę bo nie ma sensu zniżać sie do twojego poziomu. Baw sie dobrze ale w swoim zakrzywionym świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lonely napisał:

Ustaw dobrze faze człowieku bo nawet nie wiesz co piszesz z tą szybkością

Pogódźcie się, że SB-2000 jest wolny i tyle, najpierw miejsce teraz ustawienie fazy jak to gra tylko trochę inaczej z odwróconą. 

edit: poza tym ten model Klipscha jest za duży do mojego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ssq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie za wolny to za duży haha kolego to szukaj jakiegoś z mocnym ale małym głośnikiem ale co tu ci polecić jak SVS ci nie gra..... ja mam wersję pb4000 x2 , stelvuś ma też 4000 ale sb i Jeszce kilkaset osób i jakoś jest ok ale tobie to mało i za 2500 szukasz ....no właśnie czego ??? 

Sb2000 czy to w starej czy wersji pro zdobył wiele nagród na świecie i dla nikogo jakoś nie był za wolny , dla Ciebie jest . Wyjaśnij mi to jak możesz. I dlatego właśnie mając bdb sub w swojej klasie zastanów się co robisz źle skoro ci nie gra . W Tej cenie to prawie referencja względem akurat szybkości.  Nie umiesz go ustawić i zgrać to nie wieszaj na nim psów bo na to nie zasługuje . Wina leży po twojej stronie na 1000%.

Jak mawiają Indianie " bryka gwizda tylko szofer pi....a " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 13:17, ssq napisał:

Witam. Jako, że forsę już mam, planuję wymienić budżetowy subek na coś mocniejszego.

A jaki masz ten subwoofer obecnie ?

SVS nie jest aż tak szybki jak np Rel czy B&W ale nie jest wolny ani nawet średni, na pewno powyżej średniej, jest szybszy i tak od większości innych subów dobrych marek + ma o wiele lepiej rozciągnięty bas. Jak włączysz odfiltrowane suby co grają wyższy bas to tak jakbyś sobie włączył monitorki zamiast podłogówek, wiadomo że monitorki zdaje się mają idealnie czysty i rytmiczny ale lekki basik, podłogówki dają wrażenie bardziej masywnych ale też przez to ociężale grających. To nie do końca prawda, ale taki efekt jest w naszych uszach... Jeszcze jedno - wbrew pozorom może problemem nie jest szybkość tylko dynamika, szybkość ataku - jak efekty w filmach to walnięcie wyższego basu może jest powiedzmy "standardowo" wzmocnione w subach BR, które zaliczają spadek SPL w bardzo niskich częstotliwościach, ale na większości kinowych efektów ten przedział częstotliwości mają podbity, mają "ostrzejszy" i mocniejszy  atak w tym przedziale częstotliwości, a zamknięte są jakby równiejsze, bardziej wygładzone w charakterystyce basu, ale może trochę mniej ekscytujące przy pewnych efektach. Wspomniany Klipsch jest niby wolny, wolniejszy od SVS - co każdy podkreśla w różnych testach czy recenzjach, ale bardziej chodzi tu o "wygaszanie" basu, Klipsch ma jednak ten dynamiczny, ostry atak i uderzenie co się podoba. Także zwracam uwagę na różne pojmowanie słowa "szybkość" bo każdy może to inaczej interpretować. 

Do 2.5k raczej ciężko o jakiś super sub co ma 3 w 1 tj moc, zejście, szybkość... Z nowych to już w ogóle mega trudne zadanie. Z tanich subów pamiętam Definitive Technology z membraną bierną. Miałem chyba model Pro Sub 1000 i one miały szybki ale wybitnie kinowy bas, efekty były bardzo mocne, ostry atak i dynamiczne precyzyjne walnięcie. Zejście powinno być lepsze niż w B&W ale na pewno nie do poziomu SVS. Z innych dobrych i szybkich subów zamkniętych, które miałem - Rel T9, T1, Tannoy TS12 , Velodyne Impact 12 (BR ale można go zamknąć - gra też bdb), BK XLS200, BK XXLS400.  Ale to wszystko używki, może Velodyne i BK tylko dasz radę nowego kupić w założonym budżecie, jednak BK nie przetestujesz w żadnym salonie.

A i jeszcze ktoś wyżej polecił jakiś DIY subik... popieram, popieram, za te pieniądze możesz mieć nawet szybki 15-18 calowiec, a to trochę inna bajka w kinie niż te wszystkie "popierdółki" 8-10 calowe  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin poleca sub diy ale to w taki sposób podsumował dyskusję z nim xajas a on to tylko tu napisał bo chyba nikt nie uwierzy że Martyn zrobi sam suba hahahahahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące!

W dniu 2.08.2021 o 18:15, don111 napisał:

A jaki masz ten subwoofer obecnie ?

Philips SW 986 (chodzi za ok. 250zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Technologia wOOx Składa się z dwóch elementów: Membrany wOOx oraz drugiego głośnika. Promiennik basów wOOx strojony jest do częstotliwości 50Hz."


Jak rozumiem ten mój ma właśnie podbite 50hz? No sorry, ale tak musi być, bo inaczej basy są za płaskie tj. w ogóle ich nie było w niektórych miejscach. W kinie też wyższe basy są podbite przez co jest zajebiście dynamicznie.

Szkoda, że w recenzjach SVS nikt o tym nie wspominał tylko go zachwalali. 😕

edit: mogę kupić używany subek, żaden problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ssq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS gra równo i o tym nie trzeba wspominać przy teście dobrego suba,  równo = bez znacząco wygijającego się jakiegoś obszaru częstotliwości.  Oczywiście w zależności od ustawienia i kalibracji które to właśnie sknociłeś i dlatego taka a nie inną opinia.  Sun to niby proste urządzenie,  skrzynia co ma mruczeć.  A jednak żeby dobrze mruczała trzeba się trochę postarać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.